Nie przegap: Wystawa „Ceramiczne podróże” prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej w Fine Art Gallery we Wrocławiu

Nie przegap: Wystawa „Ceramiczne podróże” prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej w Fine Art Gallery we Wrocławiu

Mało kto potrafi tak pięknie mówić o ceramice, jak prof. Irena Lipska-Zworska. Nic w tym dziwnego – za jej słowami stoi prawdziwa pasja. Artystka daje jej wyraz, kreując wyjątkowe ceramiczne obiekty, co czyni od lat 50. do dzisiaj. Od 16 kwietnia do 31 lipca 2024 roku w Fine Art Gallery we Wrocławiu jest możliwość osobistego zapoznania się z dziełami tej nestorki polskiej ceramiki unikatowej.

Nie przegap: Wystawa „mattermorphosis”, czyli płynne ciała, chaotyczne krainy i niewidzialne systemy w Centrum Sztuki WRO

Nie przegap: Wystawa „mattermorphosis”, czyli płynne ciała, chaotyczne krainy i niewidzialne systemy w Centrum Sztuki WRO

Realizowane w laboratoriach zadania podlegające bardzo precyzyjnym procedurom, instrukcjom i protokołom postępowania nie zawsze przynoszą zakładane rezultaty: materiał czasem ulega degradacji, pojawiają się zakłócenia. O tym opowiada wystawa „mattermorphosis”, na której 10 artystów prezentuje prace balansujące na styku sztuki i technologii.

Polka na MaltaBiennaleArt. Wioletta Kulewska Akyel zaprezentowała instalację malarską „Grotta”

Polka na MaltaBiennaleArt. Wioletta Kulewska Akyel zaprezentowała instalację malarską „Grotta”

„Grotta” to tytuł instalacji malarskiej autorstwa Wioletty Kulewskiej Akyel. Artysta wykonała dzieło specjalnie na rzecz wydarzenia MaltaBiennaleArt, które aktualnie odbywa się w Valletcie na Malcie i potrwa do końca maja 2024 roku. Praca obejmuje wielkoformatowe obrazy na płótnie, zaprezentowane w formie namiotu.

Nie przegap: Wystawa „7 opowiadań” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

Nie przegap: Wystawa „7 opowiadań” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku można oglądać wystawę zbiorową artystów związanych z Katedrą Grafiki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zatytułowaną „7 opowiadań”.

Michał Żytniak: „Maluję szybko i bez zastanowienia”

Michał Żytniak: „Maluję szybko i bez zastanowienia”

Zaczynał do hip-hopu, ale ten go znudził. Dopiero w malarstwie odnalazł się na dobre. Dziś tworzy nie tylko obrazy, ale i murale, własną ceramikę i ubrania. Michał Żytniak opowiada nam o początkach swojej twórczej drogi i planach na przyszłość.

Polska architektura w oczach Katarzyny Jasińskiej

Polska architektura w oczach Katarzyny Jasińskiej

Katarzyna Jasińska, założycielka studia Gra-Fika, jest autorką serii plakatów, na których uwieczniła modernistyczne budynki obecne w polskiej architekturze. Plakaty zachwycają swoją prostą formą, wygaszoną kolorystyką oraz minimalistyczną, oszczędną kreską, co stanowi nawiązanie do estetyki lat 60. i 70.

Nie przegap: Wystawa „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”. Współczesność na cztery głosy młodych wrocławskich artystów

Nie przegap: Wystawa „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”. Współczesność na cztery głosy młodych wrocławskich artystów

Czwórka młodych artystów związana z Wrocławiem w galerii OP ENHEIM prezentuje nigdzie wcześniej nie pokazywane prace, które powstały w ramach programu mentorskiego OP_YOUNG. To obiekty poruszające zarówno wątki osobiste, jak i tematykę totalitaryzmów czy niszczycielskiej mocy jednostki.

Nie przegap:

Nie przegap: "Robak sercowy", czyli 300 pełzających ceramicznych obiektów Aleksandry Liput

Robak sercowyto wystawaautorstwa Aleksandry Liput otwierająca nowy rok programowy wgalerii SIC!. To także tytuł pracy, na którą składa się około 300 ceramicznych elementów „pełzających” po podłodze galerii przy placu Kościuszki. Wystawa podejmuje temat choroby wdawnych, ludowych wierzeniach izestawia go ze współczesnością.

To sensacyjne odkrycie. Obraz, który od lat 80. ubiegłego wieku znajdował się w Polsce, to namalowane przez Van Gogha płótno. Jego autentyczność potwierdziły specjalistyczne badania.

Yuriy Biley zabiera widzów w podróż po trzech krajach, z którymi jest związany – Ukrainą, Polską i Niemcami. Artysta jest współtwórcą i członkiem Open Group, która będzie reprezentować w tym roku Pawilon Polski na 60. Biennale Sztuki w Wenecji.

Budynek autorstwa Thomasa Phifera po raz pierwszy dostępny dla publiczności, a w nim: przestrzenie galerii z wybranymi dziełami z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, koncerty polskich i zagranicznych twórców, performansy, maraton filmowy w kinie, parada, a także wykłady i spacery architektoniczne, oprowadzania po budynku oraz bogaty program publiczny i edukacyjny, wreszcie 16. edycja festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE. W piątek 25 października otworzy się nowa siedziba MSN-u na placu Defilad.

Andy Warhol jedzący hamburgera czy ponad osiem tysięcy gipsowych rzeźb reprezentujących potrawy zjedzone przez artystę w ciągu roku – to tylko część prac, które zobaczymy na wystawie „Jedzenie w sztuce”.  W Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK już od 12 kwietnia zderzą się wypowiedzi artystów komentujące takie zjawiska, jak konsumpcjonizm, głód, apetyt czy obżarstwo.

Rozwój cywilizacyjny sprawił, że jesteśmy uzależnieni od produkowania i konsumowania danych. Z tym tematem mierzy się instalacja „Datament” autorstwa artystki Anny Barlik i architekta Marcina Strzały, która reprezentowała Polskę podczas ubiegłorocznej 18. Międzynarodową Wystawy Architektury — La Biennale di Venezia.

W ostatnich latach można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania współczesnych twórców tkaniną jako medium pozwalającym na rozszerzenie formy i zakresu wypowiedzi. Prace wykonane w tej technice już od 12 kwietnia 2024 roku będzie można oglądać w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Krystianowi Ścigalskiemu (znanemu jako WhyDuck) szczególnie bliskie jest tworzenie dzieł poprzez swobodne szkicowanie różnych kształtów, czyli doodli. Technika ta najpełniej pozwala mu wyrażać artystyczną wolność i kreatywność. 21 marca 2024 roku w Targowej2 w Krakowie będzie okazja do przyjrzenia się jego procesowi twórczemu z bliska.

Nie kończyła artystycznych szkół, rzadko opuszczała rodzinną wieś na Polesiu, malowała inspirując się własnym życiem i przyrodą. 89 prac Marii Prymaczenko specjalnym transportem przyjedzie do Warszawy ze Lwowa. Będzie to pierwsza tak obszerna wystawa artystki w Polsce i ostatnia w dotychczasowej siedzibie warszawskiego MSN nad Wisłą.

Od 15 marca w Zachęcie — Narodowej Galerii Sztuki można podziwiać wystawę „Zza gór się słońce wznosi blade” inspirowaną koncepcją mrocznej ekologii. Ekspozycja potrwa do 26 maja.

Krzysztof Klimek niczym fotograf zapisuje na swoich płótnach prozę i krajobraz zwyczajności. Budowa domu, widok na garaże z okna mieszkania kolegi czy wiaduktu w Radomsku. Dla artysty najciekawsze są sceny z codzienności, tematy prozaiczne i przez innych pomijane. Wystawę prac Krzysztofa Klimka można oglądać w warszawskiej Zachęcie.


Wystawę „Okno, stół i kotara” we wrocławskiej Galerii Entropia tworzą obrazy Marii Kiniorskiej i instalacje Michaliny Kosteckiej. Tytułowe obiekty przewijają się przez prace obu artystek, nie będąc ich głównym tematem, a raczej motywem wokół którego dzieje się jakaś sytuacja. Ekspozycję można oglądać do 29 marca 2024 roku – wstęp jest wolny.

Już od 16 marca 2024 roku w Muzeum Rzeźby Współczesnej w Orońsku będzie można oglądać wystawę „Bezwzględne wyeliminowanie rzeźby. Polska rzeźba pierwszej połowy lat 70.” Na ekspozycji zaprezentowany będzie ważny moment powojennej historii polskiej rzeźby, kiedy pod wpływem nowych praktyk artystycznych, występujących w tym czasie na świecie, przeszła spektakularną przemianę.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.