Balma & Noti w najlepszej formie
W dniach 3-6 października Balma & Noti po raz trzeci wzięli udział w targach Warsaw Home. Na stoisku zaprezentowali premierowe kolekcje oraz nowe wykończenia.
Tegoroczna edycja Warsaw Home była świetną okazją do zaprezentowania nowego logo. "Lubimy nasze logo, ale uznaliśmy, że nadszedł czas na zmianę. Aktualny znak służy nam od 6 lat. Wiele się w międzyczasie zmieniło. Korzystamy z nowych metod komunikacji i wykorzystujemy do tego nowe narzędzia. Skutkuje to również nowymi wymaganiami, które stawiane są wobec języka graficznego. Zmieniamy nasze logo, ponieważ chcemy, by lepiej robiło swoją robotę, było bardziej widoczne i skuteczniej mówiło o marce" - opowiadają właściciele.
Porządkują język graficzny, pozostając przy tym wiernymi swoim wartościom. Hasło Think Pro znika z logo, natomiast idee zostają. Źródeł nowego logo można szukać w tym co najprostsze i doskonałe. Elementy typografii zostały zbudowane w oparciu o motyw koła, w taki sposób, żeby wykluczyć wszystkie zbędne elementy i pozostawić samą esencję.
W ramach ekspozycji zaprezentowali najnowszą kolekcję kwietników Balma Floo projektu Aleksandry Hyz oraz Aleksandry Mętlewicz. Tegoroczna nowość to projekt stworzony z myślą o zielonym biurze czy mieszkaniu. System geometrycznych, metalowych kwietników, służący do organizacji pracy i do eksponowania roślin. Lekka, nowoczesna konstrukcja na kwiaty może też pełnić funkcję wieszaka na przybory albo magnetycznej tablicy na notatki. Kwietniki Balma Floo cieszyły się dużym zainteresowaniem jeszcze przed oficjalną premierą. Już dziś zostały docenione przez krytyków designu i wyróżnione nagrodą Dobry Wzór 2019.
Wyjątkowa modułowa kolekcja regałów Balma STEPPS projektu Piotra Kuchcińskiego zyskuje nowe oblicze. Rok po premierze przyszedł czas na rozbudowę rodziny regałów i wzbogacenie o nowe funkcjonalności. Na tegorocznej edycji Warsaw Home zaprezentowaliśmy regały wyposażone w kwietniki, biurka, garderobę, lustro i wieszaki. Pojawiły się również mobilne regały oraz barek na kółkach.
Po raz kolejny odwiedzający stoisko mogli poznać wyjątkowe prace Alicji Patanowskiej – projektantki, absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła Rogal Collage of Art w Londynie oraz Wzornictwa Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Umiejętności rzemieślnicze są kluczowe dla jej praktyki artystycznej i projektowej - tworzy poprzez manualne eksperymentowanie z materiałami. Jej odpowiedzią na eskalację chaosu konsumpcji jest praca oparta na lokalności i osobistym zaangażowaniu w proces powstawania produktu. Jest laureatką m.in. Franz Award (2019), Mazda Design Award (2018), British Glass Biennale (2015). Jej prace stanowią część kolekcji sztuki i wzornictwa m.in. Shanghai Museum of Glass. Jej produkty są dostępne np. w Merci w Paryżu, Deutsche Bank Kunsthalle w Berlinie, Barbican Center czy TATE Modern w Londynie. Brała udział w ponad 100 wystawach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, Irlandii, Korei, Niemczech, Azerbejdżanie, Szwecji, Finlandii, Chinach, Brazylii.
Dla Balma i Noti ważny jest rozwój i dzielenie się wiedzą, stąd organizacja warsztatów, podczas których zaprezentowane zostały możliwości mobilnych narzędzi pCon.box i pCon.facts. Uczestnicy poznali w jak łatwy i szybki sposób można skonfigurować meble Balma i Noti oraz korzystając z technologii AR zobaczyć je w rzeczywistym wnętrzu.