Kolekcja OMBYTE jest efektem pracy zespołu projektantów, którzy już współpracowali z IKEA. Do Erika Thomassona, Philippa Süssmanna i Idy Pettersson Preutz, dwudziestolatków z szerokim uśmiechem na twarzy, dołączyli James i Mats, kierownicy artystyczni tej serii. Pytani o OMBYTE jako całość, cała piątka zgodnie określa ją jako „użyteczną kolekcję z pazurem” – coś, co się przydaje, a jednocześnie jest piękne.
Po zadomowieniu się w nowym mieszkaniu wcale nie trzeba pozbywać się pudełek i toreb, dzięki którym przeprowadzka poszła jak z płatka. Produkty z kolekcji OMBYTE można wykorzystać również po zmianie mieszkania, ponieważ świetnie się sprawdzą do przechowywania drobiazgów czy ubrań w nowym miejscu.
Tworząc kolekcję OMBYTE chcieliśmy, by przeprowadzki stały się praktyczne, ale też bardziej przyjemne, więc do zwykłych kartonów dodaliśmy pełne ekspresji kolory i wzory. Wcale nie musisz planować przeprowadzki, żeby wykorzystać je w swoim domu – dodaje James Futcher, kierownik artystyczny
Poprzez nową kolekcję IKEA wychodzi naprzeciw potrzebie mobilności. Dla wielu z nas częste przeprowadzki są naturalnym elementem życia. Seria ta ma sprawić, że zmiana miejsca zamieszkania będzie odbywać się w bardziej praktyczny sposób i stanie się po prostu mniej stresująca.
Produkty OMBYTE zaskakują nie tylko swoją funkcjonalnością, ale też poczuciem humoru. Cztery rodzaje pudełek w kolorowe geometryczne wzory inspirowane naturą czy druciane kosze, w których wszystko widać jak na dłoni, pomogą spakować mniejsze i większe przedmioty. W organizacji pomoże kombinacja dwóch pojemników, które są mobilne dzięki kółkom, ale można ich używać stacjonarnie jako miejsce do przechowywania. Koc i taśma zabezpieczą meble, a w ich transporcie sprawdzi się metalowy, wytrzymały wózek. Natomiast pojemne torby ułatwią przechowywanie i przenoszenie rzeczy w domu i poza nim.
Seria OMBYTE dostępna jest w sklepach IKEA na terenie całej Polski od sierpnia br. Krótkoterminowa kolekcja jest limitowana, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty będą obecne w sklepach tylko przez kilka tygodni lub do wyczerpania zapasów (istnieje możliwość, że najbardziej atrakcyjne artykuły mogą zostać wyprzedane nawet w ciągu kilku dni).
Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony kolejno z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy funkcjonalne i dobrze zaprojektowane artykuły wyposażenia domu, które łączą jakość i przystępną cenę. Działamy w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, realizując strategię People & Planet Positive.
Grupa Ingka w Polsce posiada obecnie jedenaście sklepów oraz siedem innych stacjonarnych punktów spotkań z klientem, m.in. Centrum IKEA dla Firm, Punkty Odbioru Zamówień. Poprzez Ingka Centres Polska zarządza pięcioma centrami handlowymi. Zlokalizowane w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego Centrum Dystrybucji zaopatruje 23 sklepy IKEA w Europie Środkowej i wschodniej. Do Grupy Ingka w Polsce należy również sześć farm wiatrowych, które zapewniają jej niezależność energetyczną.
W roku finansowym 2018 prawie 29 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 97 mln wizyt.
*Grupa Ingka, dawniej znana jako Grupa IKEA, jest największym franczyzobiorcą IKEA. Na całym świecie zarządza 367 sklepami w 30 krajach i zatrudnia 158 500 pracowników. Nazwa Ingka powstała od nazwiska założyciela IKEA – Ingvara Kamprada.