Nowe biuro L’Oreal w Warszawie

W #34 wydaniu LABEL dzielimy się z Wami fascynującą opowieścią o tym, czym zaowocowała ich współpraca. Tutaj opowiemy nieco więcej o markach tworzących realizację L’Oréal House Warsaw w Browarach Warszawskich.

Autor: SZ

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów
Nowe biuro L’Oreal w Warszawie – wielkie wyzwanie postawione przed architektami i producentami wyposażenia wnętrz. To kolejny dowód, że współdziałanie doświadczonych firm jest kluczem do sukcesu, który w tym przypadku oznacza również nową definicję przestrzeni pobudzającej kreatywność oraz efektywność pracy i spotkań. W #34 wydaniu LABEL dzielimy się z Wami fascynującą opowieścią o tym, czym zaowocowała ich współpraca. Tutaj opowiemy nieco więcej o markach tworzących realizację L’Oréal House Warsaw w Browarach Warszawskich.

Od 2007 roku pracownia Trzop Architekci stopniowo rozwijała się na polskim rynku nieruchomości biurowych, aby stać się firmą z wielokrotnie nagradzanymi projektami biurowymi, komercyjnymi i instytucjonalnymi w całym kraju.

Zespół prowadzony przez Bartosza Trzopa, składa się z kreatywnych, błyskotliwych i doświadczonych projektantów, dla których architektura to pasja, a celem jest sprostanie oczekiwaniom klienta, poprawienie jakości pracy i życia użytkowników. W projekcie L’Oréal House Warsaw skoncentrowali się na dobrostanie ludzi, ich nawykach i potrzebach. Stworzyli nowoczesne biuro, ukazując we wnętrzu wyjątkową estetykę marki.Ich misją jest podnoszenie ludzkiego doświadczenia poprzez projektowanie miejsc, które łączą, wspierają i inspirują. Koncentrują się na projektowaniu zrównoważonych i innowacyjnych przestrzeni i zmianie istniejących struktur. Aktywnie angażują klientów w proces projektowania, aby badać ich aspiracje, czynniki i kulturę organizacji. Poznają biznes wewnątrz i na zewnątrz, słuchają i stykają się z wyzwaniami klienta. Punktami wyjścia są dla nich cele, strategie i oczekiwania, ale wykraczają poza nie, tworząc nową i lepszą rzeczywistość.Jako architekci skupiają się na projektowaniu zrównoważonych przestrzeni, które wytrzymają próbę czasu. Wraz ze zmianą sposobu w jaki ludzie pracują, zmienili również radykalnie podejście do tradycyjnego projektowania przestrzeni biurowych. Nieustannie rozwijają procesy organizacyjne i projektowe, aby stale dostarczać innowacje. Dążą do tworzenia pozytywnych, trwałych zmian poprzez odpowiedzialność i zaangażowanie w przestrzeniach, w których żyjemy i pracujemy.

Era cyfryzacji wpłynęła na stworzenie nowej definicji miejsca pracy, którego integralną częścią stała się technologia. Największym wyzwaniem dla firm współtworzących projekt jest dobór rozwiązań, które razem stworzą przestrzeń wyzwalającą pokłady kreatywności oraz wspierające współpracę. Nowe biuro L’Oreal jest doskonałym przykładem jak łącząc architekturę i urządzenia multimedialne można uzyskać lekki i przyjemny dla oka efekt. Współpraca integratora AV - firmy SLX z biurem Trzop Architekci jest tu widoczna na każdym kroku. Wszystkie elementy są doskonale dopasowane i współgrają ze sobą tworząc przestrzeń, w której miło spędza się czas.Profesjonalne monitory Samsung z matowymi matrycami w openspace zostały tu pomysłowo ukryte w subtelnych zabudowach, w których różnią się od sąsiadujących plakatów tylko ruchomym obrazem. Wszechobecny w typowych pomieszczeniach spotkań stos kabli ciągnących się po stołach został zastąpiony tutaj estetycznymi przyłączami firmy Crestron, w których kable chowają się same, zostawiając przestrzeń do pracy. W każdej sali konferencyjnej znajduje się również interaktywny monitor serii QBH-TR, który pełni funkcję monitora oraz tablicy do notowania i rysowania, dając przestrzeń do kreatywnej pracy. Standardowy telefon zastąpiło rozwiązanie zintegrowane z Microsoft Teams – Crestron Mercury. Wystarczy przynieść komputer, a pomieszczenie przekształca się w salę do wideokonferencji, kamera, odpowiednie nagłośnienie i mikrofony, już tu są. Wszystko to sprawia, że trudno tutaj o wolną salkę. Nad optymalizacją wykorzystania pomieszczeń spotkań czuwa jednak system rezerwacji sal konferencyjnych, który zwolni pomieszczenie, jeśli nie pojawimy się na umówionym wcześniej spotkaniu.

Comforty to wiodąca marka mebli tapicerowanych w Polsce, powstała w 2000 roku w Nowych Skalmierzycach, w Wielkopolsce. Region o bardzo długich tradycjach meblarskich stał się idealnym miejscem dla firmy, która, bazując na lokalnym rzemiośle oraz własnym zapleczu technologicznym i produkcyjnym, rozwija kolekcję wysokiej jakości mebli tapicerowanych, przeznaczonych do miejsc publicznych oraz przestrzeni prywatnych. Dzięki współpracy z projektantami, a także pełnemu zaangażowaniu w wiele projektów architektonicznych, wzornictwo Comforty podlega ciągłej ewolucji, odzwierciedlając zmiany zachodzące we współczesnym stylu życia i środowisku pracy. Od momentu powstania, filozofia Comforty opiera się na rozwoju wzornictwa i udziale w międzynarodowym procesie wymiany i rozwoju wiedzy i technologii designu, jako istotnej części kultury materialnej człowieka współczesnego. Marka stara się pogodzić te wartości z przywiązaniem do lokalnej tradycji rzemieślniczej ręcznie wytwarzanych mebli i z dziedzictwem polskiego i międzynarodowego wzornictwa XX wieku.Głównym bodźcem dla rozwoju kolekcji Comforty zawsze jest człowiek, jego indywidualne potrzeby, zarówno te związane ze zmieniającym się stylem życia, architekturą, jak i te estetyczne, związane
z poszukiwaniem harmonii, łączności z historią i ze światem sztuk wizualnych czy popkultury. Znajdziemy w niej produkty autorstwa Tomasza Augustyniaka, Doroty Koziary, Tomka Rygalika, Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec, Janka Kochańskiego, Alessandro Mendiniego, Anderssen&Voll Studio, Philippe’a Nigro i LucidiPevere Studio. Od kilku lat marka rozwija także ofertę skierowaną do współczesnych biur, wnosząc do nich miękkość, przytulność, zaawansowane myślenie o wzornictwie i refleksję o zmieniających się dynamicznie sposobach pracy i odpoczynku poza domem. Właśnie dzięki temu współczesnemu wzornictwu, doskonałej jakości i funkcjonalności, marce zaufał także L’Oréal, który wybrał produkty Comforty do swojej warszawskiej siedziby.

Za projekt i dostarczenie oświetlenia odpowiedzialna była firma Plus Lighting. Głównymi zadaniami jakie stanęły przed projektantami oświetlenia było wpisanie się w koncepcję architekta, a także podkreślenie paryskich korzeni marki L’Oréal i jej wyjątkowej estetyki. Istotna stała się także kwestia połączenia elegancji z potrzebą zapewnienia komfortu pracy wzrokowej oraz ograniczenia hałasu. Sprostanie temu wyzwaniu wymagało spersonalizowanych rozwiązań, dlatego też projektanci zdecydowali się na zastosowanie doskonałej jakości oświetlenia w połączeniu z rozwiązaniami akustycznymi o wysokich parametrach tłumienia. Owocem tego jest, stworzona specjalnie na potrzeby projektu, lampa. Jej kształt tworzą łuki półkoliste i prostokąt, który został wypełniony panelami akustycznymi oraz dekoracyjnymi elementami z miedzianej siatki. Całość dopełnia profil LED oświetlający przestrzenie pracy. Innymi rozwiązaniami zastosowanymi w projekcie były lampy Acoustic Cone marki Flexx Led zachowujące wysoką sprawność świetlną z dodatkowymi możliwościami pochłaniania hałasu. W projekcie zastosowane zostały także lampy wykonane z miedzi i mosiądzu, harmonizujące z projektem wnętrza. Dopełnieniem całości jest inteligentny system sterowania DALI, który pozwala przystosować natężenie oświetlenia do indywidualnych potrzeb pracowników.Interface jako największy producent komercyjnych płytek dywanowych na świecie, dostarczył swoje produkty do całego biura L’Oréal w Browarach Warszawskich. Obok pozycji lidera w branży pod względem designu, wzornictwa i innowacyjności stosowanych rozwiązań, wyróżniają go szczególne osiągnięcia w zakresie realizowania idei zrównoważonego rozwoju. Od momentu jej wdrożenia w 1996 roku obniżył emisję CO2 w swoich fabrykach w Europie o 98% i zredukował do zera zużycie wody w procesie produkcji. Według organizacji GlobeScan w rankingu Liderów Zrównoważonego rozwoju INTERFACE od 1997 do 2018 roku jest w pierwszej trójce wszystkich światowych firm.

Ograniczone do minimum straty montażowe, możliwość wymiany pojedynczych płytek i łatwość w utrzymaniu – to najważniejsze korzyści płynące z użycia wykładziny modułowej. Stosowany w produktach Interface bezklejowy system montażu TacTiles® to gwarancja czystej i sprawnej instalacji bez konieczności wdychania przykrego zapachu kleju. Wykładziny modułowe Interface dostępne są w kształcie kwadratów oraz podłużnych płytek Skinny Planks, z których można stworzyć zarówno jednolitą powierzchnię jak i uzyskać eklektyczne, spersonalizowane wzory.

Od lat 50-tych, kiedy Interface wynalazł płytkę dywanową, wzornictwo przeszło długą drogę, a kolejne odsłony jego artykułów inspirowane są zarówno nauką jak i aktualnymi trendami. Tworząc nowe produkty opiera się na biomimetyce – nauce polegającej na adaptowaniu w inżynierii mechanizmów występujących w naturze. Jednym z efektów tej inspiracji są wzory bezkierunkowe, a więc tak zaprojektowane płytki wykładzinowe, aby ich układanie polegało na tworzeniu losowych, jak w przyrodzie, wzorów. Dzięki temu, wymiana pojedynczego elementu zwalnia nas z konieczności poszukiwania płytki ze ściśle określonym wzorem, a brak przymusu takiego dopasowywania skraca czas instalacji i redukuje ilość strat montażowych.Bene GmbH jest austriackim liderem i jednym z głównych europejskich graczy na rynku innowacyjnych koncepcji biurowych. Dzięki zaawansowanym technologiom wspierającym produkcję i wysokim standardom dotyczącym jakości, Bene posiada jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw wytwarzających meble biurowe w Europie. Wysokiej jakości produkty Bene, powstałe w oparciu o 227 lat tradycji i doświadczenia, dostępne są w 40 krajach świata. Polski oddział z pod nazwą Bene Warszawa Sp. z o.o. istnieje od 1997 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Warszawie.

Jako dostawca kompleksowych rozwiązań do aranżacji biura, Bene rozwija własne portfolio produktów, uzupełniając je asortymentem wiodących marek. Tworząc nowe rozwiązania Bene współpracuje ze znanymi międzynarodowymi architektami wyróżniającymi się nowym spojrzeniem na biuro oraz zrozumieniem potrzeb współczesnych organizacji. Do najważniejszych partnerów Bene należą studio projektowe B4K Andreas Krob, Christian Horner, trio designerów EOOS,wiedeńskie biuro architektoniczne Hohannes Scherr, Justus Kolberg, Kai Stania czy jedno z najbardziej znanych studiów projektowych w Wielkiej Brytanii – PearsonLloyd.Filozofia Bene określa biuro jako jedną z przestrzeni życiowych i podkreśla, że istnieje wyraźny związek między wyposażeniem biura, środowiskiem pracy i kulturą firmy, a jej sukcesem. Każdego dnia Bene dąży do przełożenia tej filozofii na rzeczywistość. Dzięki takiemu podejściu produkty biurowe marki Bene cechują się ergonomią, wysoką jakością i innowacyjnym designem, które zmieniają jakość i efektywność codziennej pracy.
Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019 Dizajn

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019

Pantone to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się kolorami. Wybory koloru roku Pantone zawsze budzą duże zainteresowanie, nie tylko w świecie designu i mody. Zobaczcie, jaka paleta kolorystyczna będzie modna według amerykańskiego instytutu na wiosnę-lato 2019...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych