Image Map Image Map

Concept Stu Mostów

Nie samym chlebem żyje człowiek… ale dobre pieczywo jest grzechu warte! Grzech ten warto popełnić w miejscu, które nigdy nie zawodzi.

Concept Stu Mostów (ul. Jana Długosza 2) to połączenie sklepu firmowego, bistro i pracowni rzemieślników – piekarza, kucharza, serowara i ich współpracowników. Na jakością serwowanego jedzenia bacznie czuwa szef kuchni Michał Czakajło znany wrocławianom z projektów edukacyjnych Food Think Tank. Wspólny mianownik to pasja. A pasjonatów uwielbiam bo sama nią jestem. Szczerze mówiąc nie wiem, co kocham bardziej, motoryzację, czy kulinaria…? Na szczęście nie muszę wybierać, bo i Concept Stu Mostów i BMW i3, którym jeżdżę to design, który uwielbiam. Podobnie jak przekroczenie progu CSM pierwsza jazda autem elektrycznym to połknięcie bakcyla. Wystarczy jeden kęs, wystarczy kilka kilometrów. Praktycznie bezgłośne auto sprzyja relaksowi a wnętrze zachwyca starannie dobranymi materiałami i detalami. Urok tkwi w szczegółach – to wiedzą także twórcy CSM.

Można podglądać ich prace bo pieczywo jest wypiekane na miejscu: precle do piwa, pieczywo na zakwasie, bułeczki ze słonym farszem np. łosoś z ziemniakami i koperkiem, kukurydza z papryczką habanero – oferta ciągle zaskakuje i pokazuje stały rozwój i poszukiwania nowych ciekawych smaków.

Warto spróbować musztardy z brzeczką, to prawdziwy hand-made! Wachlarz produktów zaskakuje: keczup z buraka czy sery podpuszczkowe w różnych wariantach smakowych można kupić, co często czynią turyści, którzy chcą nabyć niebanalny souvenir i smak miasta zabrać ze sobą.

Poznaj moje miejsca
PAULINA KOLONDRA
24
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Paulina Kolondra

„Zero konserwantów, zero barwników, dużo świeżości i radości z tego, co robimy"

Gdzie zjeść dobry obiad we Wrocławiu? To jedno z najczęstszych pytań, które słyszę

Czasami człowiek ma ochotę się zaszyć gdzieś z kubkiem dobrej kawy, z dala od tłoku

To nie tylko kawiarnia, to osobowość! Mowa o Etno Café.