Image Map Image Map

Mała Toskania w okolicach Krakowa

Jadąc z Krakowa przez Skawinę w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej mijamy typowe wiejskie krajobrazy i zabudowania gospodarcze, kątem oka widzę, że ekipa odpowiedzialna za materiał jest chyba lekko zaniepokojona...Do momentu, kiedy przejeżdżając przez bramę, znajdujemy się w magicznej Dolinie Cedronu z niezwykłym położonym na 12 hektarowym terenie kamiennym spichlerzem. Co mnie ucieszyło, niemalże bezgłośne auto świetnie sprawdza się podczas wypadów za miasto (zasięg 200 km) i pozytywnie zaskakuje przyspieszeniem. To nie koniec pozytywnych zaskoczeń. Dolina Cedronu zachwyca! Budynek pochodzi z końca XVII wieku i jeszcze do niedawna pokryty szarym tynkiem, służył jako pomieszczenie dla bydła i owiec, mieścił kuźnię i spichrz, przechowalnię ziarna.
Drugie życie zyskał dzięki właścicielce, mojej serdecznej koleżance, Katarzynie Kuchejdzie, która stworzyła to miejsce na nowo. Będąc z zawodu architektem wnętrz, Kasia odrestaurowała także pobliski dziwiętnastowieczny dwór pełniący obecnie funkcje hotelu. Każdy pokój ma swój indywidualny charakter. Mnie szczególnie oczarowały grafiki i obrazy na ścianach.
To idealne miejsce dla miłośników jazdy konnej, posiadłość dysponuje własną stadniną.
Dzięki współpracy z doskonałymi stylistami i fotografami, widokom, atmosferze i przestrzeni rodem z Toskanii, każde zorganizowane w Dolinie Cedronu przyjęcie jest wyjątkowym świętem.

Tu się zawsze chętnie wraca.

Dolina Cedronu, Leńcze 239

Poznaj moje miejsca
JOLANTA PIĄTEK
29
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Jolanta Piątek

Skałeczna to urocza uliczka na krakowskim Kazimierzu. Tutaj znajduje Galeria Skałeczna

Pofabryczne, loftowe budynki adaptowane są na pracownie artystyczne, galerie - to lubię

Od lat nie jem mięsa. Podobnie jak założycielki bistro, lubię godziny spędzone w kuchni

Concept store Marka to dobry adres jeśli szukacie perełek polskiego dizajnu

To zdecydowanie moje ulubione miejsce na kawę w Krakowie