Image Map Image Map

Filharmonia XXI wieku

Działalność Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zapoczątkowano w 1948 roku i do dziś jest to wiodąca instytucja kultury w tej części kraju. Od września 2014 roku jej siedzibą jest nowoczesny budynek zaprojektowany przez pracownię Estudio Barozzi Veiga z Barcelony. Charakterystyczna, lodowa bryła okrzyknięta została ikoną miasta a sam projekt zdobył wiele nagród architektonicznych (m.in. pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards 2014 w kategorii Najlepszy projekt architektoniczny roku). Budowla wyróżnia się odwagą i lekkością, lecz jednocześnie tworzy spójną linią z neogotycką zabudową otoczenia.
Wnętrze filharmonii to ponad 12 000 metrów kwadratowych przestrzeni, rozłożonej na czterech kondygnacjach, w której znajdują się m.in.: sala symfoniczna, sala kameralna, sale prób, sklep muzyczny, kawiarnia, obszerne foyer oraz garderoby dla artystów, magazyn instrumentów i biura.
Historia i współczesność spotykają się także repertuarze filharmonii szczecińskiej, gdzie koncerty muzyki klasycznej przeplatają się z licznymi wydarzeniami i projektami muzycznymi. Tu odbywają się również koncerty popularnych
reprezentantów współczesnej polskiej muzyki - takich jak Monika Brodka czy Radzimir Dębski.

Zdjęcia: George Meitner, Bartek Barczyk

Filharmonia Szczecińska, Małopolska 48, Szczecin
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Szczecin. Poznaj inne polecane miejsca