Image Map Image Map

Kieliszki na Próżnej

Kieliszki na Próżnej wine kitchen to miejsce, w którym pierwsze skrzypce gra wino i które powstało w oparciu o doświadczenie zespołu stojącego za Butchery & Wine, Brasserie Warszawską oraz jednego z najlepszych polskich sommelierów, Pawła Demianiuka.
Imponujące portfolio win w Kieliszkach oparte jest na własnym imporcie Vini e Affini od małych i średnich producentów wiodących w swoich regionach i apelacjach, przede wszystkim z Europy z naciskiem na Włochy. Karta Kieliszków obejmuje ponad 200 pozycji dostępnych na kieliszki – i będzie ciągle się zmieniać, zawsze mając w zanadrzu jakąś niespodziankę.
Mateusz Karkoszka – głodny head chef Kieliszków na Próżnej zaczął gotować z głodu i wielki to głód być musiał, bo dziś trudno o stolik w Kieliszkach, w których jest chefem. Zwłaszcza po niedawnym zdobyciu uznanego tytułu Knajpy Roku 2016 w corocznym plebiscycie Gazety Wyborczej. Kuchnia Kieliszków nie wstydzi się polskiej tradycji, ale podchodzi do niej ze świeżym i twórczym zapałem. W menu obok pełnoprawnych dań znajdziecie także talerzyki – drobne, oryginalne przekąski do wina.
Kieliszki mieszczą się w odnowionej kamienicy przy ul. Próżnej, to jedyna ocalała obustronnie ulica warszawskiego getta. Główną ścianę lokalu zajmuje wykonana ręcznie przez Mariusza Tarkawiana grafika „Leksykon 2015”. Kamienica pod numerem 12 zapisała się w szczególny sposób w historii polskiej kultury - to tutaj w kultowej powieści Leopolda Tyrmanda „Zły” mieściła się siedziba Spółdzielni Pracy „Woreczek”, która stanowiła przykrywkę dla przestępczej działalności złowrogiego Filipa Merynosa.

Kieliszki na Próżnej, ul. Próżna 12, Warszawa

Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Warszawa. Poznaj inne polecane miejsca

Pora na Epokowe odkrycia kulinarne

W imię przyjemności!

Tu, wypada czytać przy jedzeniu

Tutaj od rana do nocy celebruje się życie

Kawa i hasztagi

Kawiarniana oaza na Bemowie

Słodki Frank jest kobietą

Sentymentalne imaginarium

Energia krakowskiego Kazimierza

Więcej niż sklep

W porcelanowym raju

Rozkoszne smaki Bibendy

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

Gofry w klimacie PRLu!

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Blisko Warszawy, blisko natury

Po 25 latach pobytu we Francji, właściciele lokalu przyjechali do Warszawy.

Design lovers, to miejsce powstało z myślą o was!

Oplątwy, po angielsku nazywane air plants, nie potrzebują do życia podłoża

Raj w Niebie to godny polecenia lokal specjalizujący się w kuchni hawajskiej.