Image Map Image Map

Raj na ziemi

Raj w Niebie to godny polecenia lokal specjalizujący się w kuchni hawajskiej. Zabytkowa przestrzeń w samym centrum Warszawy, zaprasza do siebie wszystkich poszukiwaczy nowych smaków.

Kuchnia hawajska to prawdziwa mozaika smaków i wpływów innych kuchni – przede wszystkim amerykańskiej i japońskiej. Jej historia opierała się, jak u większości przodków, na diecie paleo i nieprzetworzonych produktach. Na stołach wyspiarzy rządzi ryż, owoce morza, ryby, warzywa, egzotyczne owoce, spam oraz azjatyckie przyprawy – sos sojowy, huli-huli, teryiaki, a także wasabi. Jest kolorowo, zdrowo i świeżo!

W karcie Raju znajduje się wiele niedostępnych nigdzie indziej dań, dla których inspirację stanowiły tradycyjne hawajskie potrawy. Między innymi spam musubi (spam – ukochana szynka wyspiarzy, omlet i ryż zawinięte w wodorosty nori, serwowane z majonezem wasabi), aromatyczny kurczak huli huli oraz jeden z największych kulinarnych hitów tego roku – poke bowl! Oprócz tego w menu znajdują się zupy, desery, pozycje wegetariańskie, a także śniadania serwowane przez cały dzień.

Droga do Raju prowadzi przez NIEBO – miejsca w samym centrum miasta, w którym pod jednym, bardzo rozległym dachem, znajdziemy kilka zaskakujących sal. To tam spotyka się szalone życie nocne, sala koncertowa, przestrzeń artystycznych wydarzeń, a teraz także pyszna kuchnia!

Rajską część Nieba wypełnia wyłaniająca się z każdego zakamarka dzika roślinność oraz egzotyczne zwierzęta, zerkające ukradkiem z ilustracji autorstwa Kasi Łubińskiej. Ci, którzy preferują minimalizm, mogą zasiąść w kojącej wszechobecnym błękitem sali obok.Raj w Niebie, Nowy Świat 21, Warszawa
Poznaj moje miejsca
KASIA RUTKOWIAK
28
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Label Magazine

Argentyńskie steki we Wrocławiu

Tłok w Tłoku? Nic dziwnego

Śniadanie w rytmie slow

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

(Nie)kochany gluten

Kawa i książki – czego chcieć więcej?

To miejce to MUS!

Gofry w klimacie PRLu!

Relaks w Relaksie

Śniadanie o 7:00 rano? Zapraszamy

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Rzucają mięsem na kolana!

Taki haos kochamy!

Wypiekarnia przyjemności

Blisko Warszawy, blisko natury

Taszka – Drink, Dine, Experiment!

Zapraszamy literkę u!

Uwaga łasuchy! To miejsce jest dla was!

Mazurskie czy chinkali?

Sprawdź jak smakują Karaiby!