Image Map Image Map

W sercu Wyspy Spichrzów

Restauracja i bar Dancing Anchor to miejsce, w którym znane smaki występują w nowych odsłonach. W menu znajdziemy między innymi chrupiący, pokrojony w duże kostki boczek podawany z kompresowanym arbuzem, stek ze schabu w glazurze serwowany z gryczanym sufletem i karmelizowaną marchewką czy pierogi gyoza z kurczakiem ułożone na bulionie z palonych kurzych nóżek. Ucztę warto zakończyć deserem, np. sernikiem z muami owocowymi i migdałami czy tartą z prażonymi jabłkami, kardamonemi chipsami z białej czekolady.
Jedzenie w Dancing Anchor jest przede wszystkim uczciwe. Dlatego, oprócz możliwości śledzenia kucharzy na każdym etapie przygotowywania potraw, goście mogą liczyć na gwarancję jakości dzięki produktom pozyskiwanym są od sprawdzonych dostawców. Szefowie kuchni szukali partnerów, którzy wyznają podobne wartości. Dlatego drób jest zagrodowy, a wieprzowina kupowana w hodowlach, w których troszczy się o zwierzęta.
Za sterami kuchni stoi zdolny Marcin Małecki. Jego prawą ręką jest Marek Rogalski, znany fanom telewizyjnych programów kulinarnych. Skomponowana przez nich karta umożliwia swobodne dzielenie się potrawami. Stąd nie ma w niej podziału na przystawki i dania główne.
Dancing Anchor to także unikalne wnętrza zaprojektowane przez londyńskie studio DeSallesFlint. Projektanci inspirowali się industrialnym charakterem miasta, który mieli okazję poznać odkrywając sekrety gdańskiej stoczni. Całość dopełnia starannie wyselekcjonowana kolekcja sztuki, składająca się z lokalnych i zagranicznych artystów. Znajdziemy w niej wyjątkowe obrazy Łukasza Patelczyka, grafiki Aleksandry Prusinowskiej, a także minimalistyczne fotografie Sary Morris.Dancing Anchor, ul.Stągiewna 26, Gdańsk

Poznaj moje miejsca
OSKAR PODOLSKI (OESU)
26
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Label Magazine

Argentyńskie steki we Wrocławiu

Tłok w Tłoku? Nic dziwnego

Śniadanie w rytmie slow

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

(Nie)kochany gluten

Kawa i książki – czego chcieć więcej?

To miejce to MUS!

Gofry w klimacie PRLu!

Relaks w Relaksie

Śniadanie o 7:00 rano? Zapraszamy

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Rzucają mięsem na kolana!

Taki haos kochamy!

Wypiekarnia przyjemności

Blisko Warszawy, blisko natury

Taszka – Drink, Dine, Experiment!

Zapraszamy literkę u!

Uwaga łasuchy! To miejsce jest dla was!

Mazurskie czy chinkali?

Sprawdź jak smakują Karaiby!