Image Map Image Map

Rzucają mięsem na kolana!

W samym centrum gdańskiego Dolnego Miasta, przy ulicy Chmielnej 72 grasują Niepokorni. Koncepcja miejsca czerpie z lokalnej historii i wyjątkowej dla Gdańska grupy - bowków - apaszowskich chuliganów XX-lecia międzywojennego. Obce im były elitarne lokale i savoir vivre socjety w nich goszczącej. Zamiast „bywania” wybierali rabowanie, które pozwalało im cieszyć się najświeższymi dostawami mięsa i ryb, przyrządzanych przy ognisku rozpalanym gdzieś w miejskich zaułkach.
Lokal położony jest w samym centrum Dolnego Miasta. Pieczę nad kuchnią sprawuje Mateusz Sikora, który na kulinarnym piedestale stawia mięso podane w prostym i pełnym smaku menu. Każdy składnik jego potraw pochodzi od okolicznych dostawców, dbających o najwyższą jakość swoich produktów. Dzięki temu smakowe kompozycje zmieniają się wraz z porami roku, a na talerzach możemy uświadczyć dzika, mangalicę, atlantyckiego dorsza czy topinambur. Choć jego kuchnia to raczej świadomy dryf w kierunku fine dinignu z polskim twistem, szef kuchni nie boi się przygotować prostej streetfoodowej kanapki czerpiącej garściami z kuchni azjatyckiej czy żydowskiej. Każdą potrawę traktuje jak wyzwanie, zapraszając na kulinarny sparing pełen niespodziewanych kombinacji oraz uderzeń smaku i aromatu.
Aranżacja lokalu również nie jest pozostawiona przypadkowi. Pozwala dobrze czuć się zarówno młodszym poszukiwaczom wrażeń, jak i dojrzałym, statecznym koneserom klasyki. Pełen eklektyzmu wystrój łączy w sobie nowoczesne rozwiązania i proste formy z tradycyjnymi i naturalnymi materiałami zapewniając poczucie swobody i luzu. Wnętrze jest potwierdzeniem przekazu jaki Niepokorni głoszą swoją kuchnią: nie musisz zakładać krawata ani szpilek, żeby dobrze zjeść. Chuligani na kuchni i dżentelmeni na sali są tego najlepszymi gwarantami.Niepokorni, ul. Chmielna 72, Gdańsk
Poznaj moje miejsca
OSKAR PODOLSKI (OESU)
26
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Label Magazine

Argentyńskie steki we Wrocławiu

Tłok w Tłoku? Nic dziwnego

Śniadanie w rytmie slow

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

(Nie)kochany gluten

Kawa i książki – czego chcieć więcej?

To miejce to MUS!

Gofry w klimacie PRLu!

Relaks w Relaksie

Śniadanie o 7:00 rano? Zapraszamy

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Taki haos kochamy!

Wypiekarnia przyjemności

Blisko Warszawy, blisko natury

Taszka – Drink, Dine, Experiment!

Zapraszamy literkę u!

Uwaga łasuchy! To miejsce jest dla was!

Mazurskie czy chinkali?

Sprawdź jak smakują Karaiby!

Selekcja oraz jakość odgrywa tutaj kluczową rolę