Image Map Image Map

Relaks w Relaksie

W zabytkowej krakowskiej kamienicy w sercu starego miasta w niedalekiej odległości od Rynku Głównego znajduje się Relaks - kultowe miejsce na kulturalnej mapie miasta o charakterystycznej stylistyce nawiązującej do lat 70.
- Koncept lokalu, w nawiązaniu do nazwy mocno skoncentrował się na studnium relaksacji i odprężenia. Analiza przestrzeni, które przywodzą pozytywne uczucia odpoczynku poprowadziła nas do miejsc takich jak dom czy ogród, stąd pojawienie się intensywnych acz przygaszonych barw zieleni, bordo, brązu, beżu czy ochry. Pozostawienie na posadzce starego parkietu było intencjonalnym zabiegem wprowadzenia atmosfery domu, co dodatkowo podkreśla ciekawy układ miejsca z antresolą i zróżnicowanym charakterem przestrzeni – mówi Piotr Paradowski autor projektu wnętrz.
W lokalu jest wiele źródeł rozproszonego światła, kinkiety Toma Dixona tlą się jak płomień na ścianach, podobnie jak czerwona lampa przy wejściu - modelowy wzór lat 60. Bar na planie łuku wykonany z zielonego aglomarmuru, powstał właśnie jako ukłon do wzornictwa lat 60tych i 70tych, a tym samym do starego wystroju lokalu. W pokoju barowym pozostała stara kula dyskotekowa - wspomnienie dawnego Relaksu, a na atramantowym, nocnym suficie neony podkreśliły arkadowe gzymsy. Jednym z dominujących materiałów jest drewno, przede wszystkim dębowa ława jak z tramwaju lat 60tych zrobiona na zamówienie oraz mocno wpisujące się w charakter lokalu chromowane tralki balustrady i wykonane na wymiar nogi do stołów. Wszyskie te elementy zostały zrealizowane przy współpracy z miejscowymi rzemieślnikami. Relaks oferuje autorską selekcję piw kraftowych, a w ciągu dnia nieduże, ale starannie zestawione menu śniadaniowo-lunchowe.
Zdjęcia: PIONRelaks, ul. św. Tomasza 28/4, Kraków
Poznaj moje miejsca
JOLANTA PIĄTEK
29
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Poznaj inne miejsca, które poleca Label Magazine

Argentyńskie steki we Wrocławiu

Tłok w Tłoku? Nic dziwnego

Śniadanie w rytmie slow

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

(Nie)kochany gluten

Kawa i książki – czego chcieć więcej?

To miejce to MUS!

Gofry w klimacie PRLu!

Śniadanie o 7:00 rano? Zapraszamy

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Rzucają mięsem na kolana!

Taki haos kochamy!

Wypiekarnia przyjemności

Blisko Warszawy, blisko natury

Taszka – Drink, Dine, Experiment!

Zapraszamy literkę u!

Uwaga łasuchy! To miejsce jest dla was!

Mazurskie czy chinkali?

Sprawdź jak smakują Karaiby!

Selekcja oraz jakość odgrywa tutaj kluczową rolę