Image Map Image Map

W porcelanowym raju

lead: Piękna, ręcznie zdobiona filiżanka wykonana przez polskiego, zdolnego artystę – picie z niej kawy to prawdziwy rytuał i codzienna porcja przyjemności. Jeśli się z tym zgadzacie, Porcelanowa stanie się waszym ulubionym adresem na mapie Warszawy.

Cudze chwalicie, swego nie znacie… To przysłowie coraz mniej ‒ mamy nadzieję ‒ dotyczy naszej rodzimej porcelany, która zachwyca kunsztem i elegancją. Z pracami utalentowanych polskich ceramików niewątpliwie warto się zapoznać, odwiedzając warszawski sklep Porcelanowa (ul. Kredytowa 2), tuż obok galerii Zachęty.
‒ Gdzie kupić wyroby wałbrzyskiej fabryki Krzysztof czy kultowego Ćmielowa? Trudna dostępność tych produktów skłoniła nas do stworzenia miejsca, w którym można zobaczyć, dotknąć i nabyć piękną polską porcelanę – tak o genezie powstania Porcelanowej mówi Izabela Czyżak. Zamiłowaniu do ceramiki towarzyszyła duża wrażliwość artystyczna założycieli sklepu i chęć wsparcia polskich talentów. Porcelanowa to dzieło rodzinne. Córka Agnieszka, absolwentka ASP, stworzyła identyfikację wizualną, zaś aranżacja wnętrz jest wynikiem pracy zespołowej. Na półkach ujrzymy tu wyroby najsłynniejszych polskich fabryk porcelany: wspomnianego już Ćmielowa i Krzysztofa. Z ich asortymentu wybrano linie artystyczne – Ćmielów Design Studio, Kristoff Design Line. Nie brakuje także młodych twórców: Magda Pilaczyńska (autorka linii talerzy dekoracyjnych „Look At Me”), rodzinne studio ENDE Ceramics Natalii Gruszeckiej i Jakuba Kwarcińskiego, Edyta Cieloch, Maria Jeglińska, Hadaki, Kalva, Zulana ‒ to tylko nieliczne z talentów, których projekty można nabyć w Porcelanowej. Wszystkie przedmioty oferowane w sklepie są przedstawione przez pryzmat człowieka – tabliczka ze zdjęciem i biogramem twórcy stojąca obok jego projektu ma przybliżyć sylwetkę artysty.
‒ Chcemy pokazać, że każda krucha sztuka na półce to pomysł i ciężka praca konkretnego człowieka. Wielu z nich jest laureatami prestiżowych nagród, a ich prace można było dotychczas kupić np. w butiku w Paryżu, ale niestety nie w Warszawie. Teraz mają swoje miejsce i u nas – podsumowuje właścicielka.Porcelanowa, ul. Kredytowa 2, Warszawa
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Warszawa. Poznaj inne polecane miejsca

Pora na Epokowe odkrycia kulinarne

W imię przyjemności!

Tu, wypada czytać przy jedzeniu

Tutaj od rana do nocy celebruje się życie

Kawa i hasztagi

Kawiarniana oaza na Bemowie

Słodki Frank jest kobietą

Sentymentalne imaginarium

Energia krakowskiego Kazimierza

Więcej niż sklep

Rozkoszne smaki Bibendy

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

Gofry w klimacie PRLu!

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Blisko Warszawy, blisko natury

Po 25 latach pobytu we Francji, właściciele lokalu przyjechali do Warszawy.

Design lovers, to miejsce powstało z myślą o was!

Oplątwy, po angielsku nazywane air plants, nie potrzebują do życia podłoża

Raj w Niebie to godny polecenia lokal specjalizujący się w kuchni hawajskiej.

Mango Vegan to sieć kilku lokali streetfoodowych ze zdrową żywnością wegańską.