Image Map Image Map

W Orbicie Słońca - tutaj od rana do nocy celebruje się życie

Są takie miejsca, w których czas biegnie zupełnie inaczej, dzień przenika się z nocą, a wakacje są zawsze wtedy, gdy mamy na nie ochotę. Tak właśnie jest W Orbicie Słońca - warszawskim lokalu stworzonym w duchu la dolce vita. To właśnie tam powinni trafić wszyscy naśladowcy Marcella Mastroianniego i Anity Ekberg eksplorujący nocą lub wczesnym rankiem stolicę. Zabłądzić nie sposób, bo lokalizacja doskonała - tuż pod socrealistycznymi filarami słynnego MDM-u na ulicy Marszałkowskiej.

Twórcy lokalu, Dorota Trzebska, Przemek Potyński i Ivan Piotr Ivanov - przyznają, że największy wpływ na koncepcję - zarówno na klimat, jak i architekturę wnętrza - miały znalezione na miejscu płaskorzeźby z lat 60-tych, z których jedna nazywała się właśnie W Orbicie Słońca. A z czym kojarzy się Słońce jeśli nie z ciepłem, radością i celebracją życia?

W Orbicie Słońca to koncept łączący bistro i bar, które przenikają się nawzajem i o każdej porze dnia zapewniają to, co w życiu najsłodsze - wyborne, poprawiające nastrój jedzenie oraz picie. W części bistro, położonej na dole lokalu, wypiekana jest pizza, scrochiarella i foccacie. Tutaj można zjeść śniadanie, wypić dobrą kawę czy posiedzieć z przyjaciółmi przy lampce wina. Nowością są szprycery - idealne na letnie upały. Na piętrze znalazło się miejsce na część barową, a także na parkiet taneczny, bowiem wspaniałe imprezy to kolejny wyróżnik tego miejsca.

Wystrój wnętrz W Orbicie Słońca zachwyca i zabiera nas w sentymentalną podróż do przeszłości. Duże okna z zasłonami, złote poręcze, lastrykowe schody i lustra - przywodzą na myśl pewną nutę dekadencji oraz tworzą oryginalne ramy wizualne dla celebrowania każdej chwili.
W Orbicie Słońca, Marszałkowska 45/49, Warszawa

Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Warszawa. Poznaj inne polecane miejsca

Pora na Epokowe odkrycia kulinarne

W imię przyjemności!

Tu, wypada czytać przy jedzeniu

Kawa i hasztagi

Kawiarniana oaza na Bemowie

Słodki Frank jest kobietą

Sentymentalne imaginarium

Energia krakowskiego Kazimierza

Więcej niż sklep

W porcelanowym raju

Rozkoszne smaki Bibendy

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

Gofry w klimacie PRLu!

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Blisko Warszawy, blisko natury

Po 25 latach pobytu we Francji, właściciele lokalu przyjechali do Warszawy.

Design lovers, to miejsce powstało z myślą o was!

Oplątwy, po angielsku nazywane air plants, nie potrzebują do życia podłoża

Raj w Niebie to godny polecenia lokal specjalizujący się w kuchni hawajskiej.

Mango Vegan to sieć kilku lokali streetfoodowych ze zdrową żywnością wegańską.