Image Map Image Map

W imię przyjemności!

Pomidory San Marzano (prawdopodobnie najlepsze pomidory na świecie), świeży ser mozarella i długo dojrzewające ciasto na bazie włoskiej mąki – oto podstawowy przepis na najlepszą pizzę, jaką serwuje się w imię przyjemności w poznańskiej dzielnicy Wilda. Jednak to nie wszystko, bo prawdziwe szaleństwo w pizza barze „Przyjemność” rozpoczyna się od wyboru dodatków – oryginalnego sosu (na przykład z dodatkiem mango lub chipotle) czy całej ferii warzyw, mięs oraz serów (również wegańskich).

Właścicieli lokalu zainspirowała Kalifornia, a w szczególności jej wielokulturowość. Dlatego też serwowana tu pizza, chociaż bazuje na włoskiej tradycji, to ma w sobie również wiele z innych kuchni, jak meksykańska czy japońska. Specjalnością lokalu są również orzeźwiające ciało i ducha szprycery.

Wnętrze pizzerii zainspirowane zostało estetyką street foodu oraz włoskim stylem życia. Za projekt ten odpowiada architekt Adam Wierciński (wiercinski-studio). W lokalu o powierzchni zaledwie 30m2 wydzielono kuchnię, pomieszczenie magazynowe, wc oraz strefę dla gości z 18 miejscami siedzącymi i niewielkim barem. Ściana oddzielająca kuchnię od części gościnnej jest interpretacją elewacji budynku z oknem zwieńczonym stalową markizą, z którego wydawana jest pizza. Otwarty bar, który ze względu na ograniczoną ilość miejsca nie ma frontu, tworzy swobodny klimat przypominając domową kuchnię. Całość wyposażenia, czyli stoły, bar, regały oraz lampy zostały zaprojektowane i wykonane na indywidualne zamówienie. Najbardziej charakterystycznym elementem jest stojący na środku common table, którego granitowe blaty przedzielone zostały stalowym korytem z miejscem na sosy i dodatki do pizzy. Oryginalne stalowe kratownice wykorzystano do podwieszenia krat, na których ustawione są ceramiczne donice z roślinami. Sufit oraz wszystkie elementy w jego obszarze zostały pomalowane na kolor włoskiej terakoty, dzięki czemu donice w tym samym kolorze wtapiają się w jednolite tło, a zieleń roślin wychodzi na pierwszy plan. W lokalu, obok odcieni terakoty, dominuje jasna szarość będąca tłem dla wyrazistych kobaltowych akcentów. Kontrastujące ze sobą kolory uzupełnione zostały szlachetnymi materiałami – granitem, marmurem i lastryko.
Zdjęcia: PION studioPrzyjemność, Górna Wilda 82/84, Poznań


Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Warszawa. Poznaj inne polecane miejsca

Tu, wypada czytać przy jedzeniu

Tutaj od rana do nocy celebruje się życie

Kawa i hasztagi

Kawiarniana oaza na Bemowie

Słodki Frank jest kobietą

Sentymentalne imaginarium

Energia krakowskiego Kazimierza

Więcej niż sklep

W porcelanowym raju

Rozkoszne smaki Bibendy

Od 65 lat ich paliwem jest pasja

Gofry w klimacie PRLu!

Gwar, śmiech, brzdęk kieliszków i talerzy

Blisko Warszawy, blisko natury

Po 25 latach pobytu we Francji, właściciele lokalu przyjechali do Warszawy.

Design lovers, to miejsce powstało z myślą o was!

Oplątwy, po angielsku nazywane air plants, nie potrzebują do życia podłoża

Raj w Niebie to godny polecenia lokal specjalizujący się w kuchni hawajskiej.

Mango Vegan to sieć kilku lokali streetfoodowych ze zdrową żywnością wegańską.

Showroom Artemide to miejsce gdzie przestrzeń, światło i emocje tworzą jedność.