Image Map Image Map

Bardzo kreatywny POKÓJ

POKÓJ Art Design Store to niezwykłe miejsce, które jest sklepem, ale jak sklep nie wygląda. Przypomina pokój, a raczej pokoje, w których są zarówno meble po babci, jak i najnowsze „krzyki dizajnu”. Całość podzielona jest na strefy. Mamy więc sypialnię, salon i garderobę, w której można obejrzeć i kupić ubrania vintage. Jednak to nie ubrania, ale wyposażenie mieszkania stanowi lwią część asortymentu POKOJU. Oprócz mebli znajdziemy tu między innymi pościel, dywany, ceramikę lokalnych wytwórców, naturalne kosmetyki, oświetlenie nowoczesne, jak i vintage. Wszystko razem okraszone zostało zielonymi roślinami. Osobną kategorią jest wallart, czyli wszystko to, co może zdobić ściany. W ofercie są prace Martyny Wędzickiej-Obuchowicz, Zuzanny Gadomskiej, Grzegorza Zająca, ale też Magdy Danaj - współwłaścicielki concept store’u.

POKÓJ od początku miał łączyć swoją funkcję sklepu z indywidualnymi pracowniami Magdy Danaj (porysunki.com) i Michaliny Unterschuetz (storypeople.pl). W rezultacie strefa warsztatowo-pracownicza jest tylko w niewielkim stopniu oddzielona od reszty, a wszystko się ze sobą łączy. Właścicielki znalazły tu miejsce na prowadzenie spotkań, warsztatów oraz rozmowy z ludźmi, z którymi współdzielą swoje pasje. Dodatkowo Magda i Michalina współpracują również z projektantką wnętrz, która zajmuje część pracowni.

„Goście przychodzą do nas, wolno piją kawę, rozglądają się. Pytają gdzie znalazłyśmy tak niezwykłe dywany albo skąd wzięłyśmy segment w czeczocie podobny do tego, jaki miała ich babcia. Mówią, że lubią energię tego miejsca i że będą wracać. Za nimi przychodzą kolejni, a my nie możemy się nadziwić, że dopiero zaczynamy, a tak szybko przyciągamy ludzi podobnych do siebie” - opowiadają Magda i Michalina.

POKÓJ Art Design Store mieści się w budynku Brabanku. Jest to wyjątkowe miejsce położone na styku Starego Miasta i Stoczni Gdańskiej. Sama nazwa bragebank (dosł. ława, ławica do bragowania), to nazwa urządzenia służącego do naprawy kadłubów statków. Przed wiekami funkcjonowała tu stocznia remontowa. Obecnie, poza POKOJEM, znajdują się w Brabanku modne restauracje, kawiarnie, sklepy, studio tatuażu, studio projektowe i winiarnie.

Warto tu zajrzeć! To doskonałe miejsce na zakupy, jak i artystyczne inspiracje.POKÓJ Art Design Store, ul. Stara Stocznia 6/1, Gdańsk
Zamów prenumeratę
LABEL MAGAZINE
Umów się na jazdę próbną
RADOŚĆ Z JAZDY BMW I3
Trójmiasto. Poznaj inne polecane miejsca

Pochwała "leń"istwa na gdańskiej starówce

Polskie przysmaki w stylowym wnętrzu

Kawa w warsztacie rowerowym? Dlaczego nie!

O kwiatach przy dźwiękach gramofonu

Smaczny NEON

Nie/mięsny, dwa menu - mięsne i niemięsne!

Tłok w Tłoku? Nic dziwnego

Śniadanie w rytmie slow

Rzucają mięsem na kolana!

Taki haos kochamy!

Zapraszamy literkę u!

Mazurskie czy chinkali?

Sprawdź jak smakują Karaiby!

TUTAJ napijesz się kawy z polskich oraz europejskich niszowych palarni

Jedzenie w Dancing Anchor jest przede wszystkim uczciwe.

Sztuczka może być dumna z imponującej karty win

Tu zjesz bez zbędnego zadęcia i ortodoksji

„Po dobrym obiedzie nie ma się pretensji do nikogo – nawet do własnej rodziny” – O.Wilde<

Fanaberia to kaprys, zachcianka, fantazja...

Prosto, przyjemnie, pysznie i pięknie!