Cosentino zaprasza na panel dyskusyjny w ramach Łódź Design Festival

13 maja 2022 r., w ramach Łódź Design Festival, hiszpańska firma Cosentino, zaprasza na panel dyskusyjny „Odpowiedzialna architektura. Projektowanie w myśl zasad zrównoważonego rozwoju”. Swój udział w spotkaniu potwierdzili już właściciele najbardziej utytułowanych i rozpoznawanych w Polsce biur architektonicznych.

Autor: RP

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.lodzdesign.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

W dyskusji o celach i znaczeniu architektury zrównoważonej wezmą udział: Robert Konieczny z KWK Promes, Marta Sękulska-Wrońska, reprezentująca pracownię WXCA, Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski oraz krytyk architektury Marcin Szczelina i Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino.

Standardy architektury zrównoważonej stawiają przed architektem jako projektantem i koordynatorem procesu projektowego ważne zadania, otwierając nowe perspektywy zarówno na poziomie urbanistycznym, jak i społecznym. Intencją projektowania zrównoważonego staje się trwałość i długowieczność materiałów, energooszczędność, zwracanie się ku surowcom odnawialnym, możliwość recyclingu i jak najpełniejsza integracja z naturalnym środowiskiem. Realizacja tych założeń w większości przypadków pozostaje dobrowolna. W coraz większym stopniu zaczyna jednak świadczyć o poważnym podejściu architektów i inwestorów do wspólnego dobra, jakim jest przyszłość naszej planety.

Kształtując przestrzeń, decyzje o wyborze konkretnych materiałów wpływają nie tylko na teraźniejszość, ale także na dobrostan następnych pokoleń. Dlatego tak ważne jest, by już na etapie projektowym brać za swe wybory odpowiedzialność. Podczas panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w dniu 13 maja 2022r. o godz. 15:00, w przestrzeni Art Inkubator w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi), wyjątkowi goście, zaproszeni przez hiszpańską firmę Cosentino, specjalizującą się w produkcji wielkoformatowych okładzin kamiennych dla świata architektury kubaturowej oraz wnętrz, spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy współczesna architektura jest gotowa na budowanie uwzględniające zrównoważony rozwój i jakie wyzwania stoją przed jej twórcami? Panel odbędzie się w budynku C (sala wykładowa na parterze).

Głos najlepszych w branży

W panelu prowadzonym przez Ewę Trzcionkę, wykładowczynię na Uniwersytecie SWPS i specjalistkę od strategii biznesowych opartych na wartościach, wezmą udział znakomici goście. Zaproszenie Cosentino przyjęli Robert Konieczny (po raz pierwszy jako prelegent na ŁDF w 16-letniej historii festiwalu), właściciel KWK Promes, pracowni, która wniosła ogromny wkład w rozwój architektury europejskiej. Konieczny był dziesięciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year za projekt Domu Aatrialnego, zwyciężając w konkursie World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie. Jego pracownia znalazła się na liście 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa „Scalae”, a magazyn „Wallpaper” zaliczył KWK Promes do 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie.

Zaproszenie Cosentino przyjęła także Agnieszka Kalinowska-Sołtys, partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Agnieszka Kalinowska-Sołtys jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich do spraw środowiska i ochrony klimatu. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.

W dyskusji ważny głos zabierze ceniony krytyk i kurator architektury, redaktor naczelny magazynu Architecture Snob, Marcin Szczelina. Szczelina jest Dyrektorem Artystycznym Warsaw Home&Contract, a od 2014 roku ekspertem europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award i ekspertem Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.

Wśród zaproszonych do debaty gości zobaczymy też Martę Sękulską-Wrońską, Prezes Oddziału Warszawskiego SARP i partnera w pracowni WXCA. Zespół WXCA, który współtworzy, jest laureatem wielu konkursów architektonicznych w Polsce i zagranicą. Ma na swym koncie nagrody m.in. za koncepcje: Pawilonu Polski na Expo w Dubaju w 2020 roku, Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Apartamentów XYZ w Szczyrku czy Biurowca w Porcie Popowice we Wrocławiu.

Z ramienia Cosentino, o przełomowych, przyjaznych dla środowiska możliwościach produkcji, takich jak szeroko komentowana, zmniejszająca emisję CO2 technologia HybriQ, opowie Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino. Warto wspomnieć, że firma od lat jest stawiana za wzór w dziedzinie odpowiedzialnej, cyrkularnej produkcji materiałów wykończeniowych.

Nagrody dla zwycięzców w plebiscycie make me! 2022

Łódź Design Festiwal to nie tylko ważne dyskusje, ale także prezentowanie najnowszych, najlepiej zaprojektowanych przedmiotów i misja, aby przez ich formę opowiadać o otaczającym nas świecie. Jak co roku, kluczowym elementem Łódź Design Festival, będzie wręczenie nagród w konkursie make me!, który wyrósł na jeden z najważniejszych, międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Cosentino, jako Partner konkursu, pragnąc docenić twórców, ufunduje swoją nagrodę specjalną w wysokości 10 tyś. zł dla projektanta, którego dzieło szczególnie wyróżni się walorami estetycznymi i jakością wykonania.

Nowe oblicze materiałów Cosentino

W dniach 12.05-22.05.2022 r., podczas całego trwania festiwalu, w przestrzeni głównej Łódź Design Festival, będzie można obejrzeć wystawę, nawiązującą do ważnej dla Cosentino idei zrównoważonego rozwoju. Firma w niekonwencjonalny sposób zaprezentuje swoje czołowe produkty, używane na co dzień jako blaty, wyspy kuchenne, okładziny ścian, schody, podłogi, a nawet fasady domów. Odwiedzający będą mogli obejrzeć spieki ultrakompaktowe Dekton i powierzchnie mineralne Silestone  w zupełnie nowej odsłonie. Wystawa da jednocześnie drugie życie ekspozycji, zaprojektowanej przez Szymona Hanczara, która swą premierę miała podczas ubiegłorocznych targów Warsaw Home na stoisku Cosentino.

Więcej: cosentino.com

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019 Dizajn

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019

Pantone to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się kolorami. Wybory koloru roku Pantone zawsze budzą duże zainteresowanie, nie tylko w świecie designu i mody. Zobaczcie, jaka paleta kolorystyczna będzie modna według amerykańskiego instytutu na wiosnę-lato 2019...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych