Cosentino zaprasza na panel dyskusyjny w ramach Łódź Design Festival

13 maja 2022 r., w ramach Łódź Design Festival, hiszpańska firma Cosentino, zaprasza na panel dyskusyjny „Odpowiedzialna architektura. Projektowanie w myśl zasad zrównoważonego rozwoju”. Swój udział w spotkaniu potwierdzili już właściciele najbardziej utytułowanych i rozpoznawanych w Polsce biur architektonicznych.

Autor: RP

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.lodzdesign.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

W dyskusji o celach i znaczeniu architektury zrównoważonej wezmą udział: Robert Konieczny z KWK Promes, Marta Sękulska-Wrońska, reprezentująca pracownię WXCA, Agnieszka Kalinowska-Sołtys z APA Wojciechowski oraz krytyk architektury Marcin Szczelina i Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino.

Standardy architektury zrównoważonej stawiają przed architektem jako projektantem i koordynatorem procesu projektowego ważne zadania, otwierając nowe perspektywy zarówno na poziomie urbanistycznym, jak i społecznym. Intencją projektowania zrównoważonego staje się trwałość i długowieczność materiałów, energooszczędność, zwracanie się ku surowcom odnawialnym, możliwość recyclingu i jak najpełniejsza integracja z naturalnym środowiskiem. Realizacja tych założeń w większości przypadków pozostaje dobrowolna. W coraz większym stopniu zaczyna jednak świadczyć o poważnym podejściu architektów i inwestorów do wspólnego dobra, jakim jest przyszłość naszej planety.

Kształtując przestrzeń, decyzje o wyborze konkretnych materiałów wpływają nie tylko na teraźniejszość, ale także na dobrostan następnych pokoleń. Dlatego tak ważne jest, by już na etapie projektowym brać za swe wybory odpowiedzialność. Podczas panelu dyskusyjnego, który odbędzie się w dniu 13 maja 2022r. o godz. 15:00, w przestrzeni Art Inkubator w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi), wyjątkowi goście, zaproszeni przez hiszpańską firmę Cosentino, specjalizującą się w produkcji wielkoformatowych okładzin kamiennych dla świata architektury kubaturowej oraz wnętrz, spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy współczesna architektura jest gotowa na budowanie uwzględniające zrównoważony rozwój i jakie wyzwania stoją przed jej twórcami? Panel odbędzie się w budynku C (sala wykładowa na parterze).

Głos najlepszych w branży

W panelu prowadzonym przez Ewę Trzcionkę, wykładowczynię na Uniwersytecie SWPS i specjalistkę od strategii biznesowych opartych na wartościach, wezmą udział znakomici goście. Zaproszenie Cosentino przyjęli Robert Konieczny (po raz pierwszy jako prelegent na ŁDF w 16-letniej historii festiwalu), właściciel KWK Promes, pracowni, która wniosła ogromny wkład w rozwój architektury europejskiej. Konieczny był dziesięciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year za projekt Domu Aatrialnego, zwyciężając w konkursie World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie. Jego pracownia znalazła się na liście 44 najlepszych młodych architektów świata wydawnictwa „Scalae”, a magazyn „Wallpaper” zaliczył KWK Promes do 101 najbardziej ekscytujących biur architektonicznych na świecie.

Zaproszenie Cosentino przyjęła także Agnieszka Kalinowska-Sołtys, partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Agnieszka Kalinowska-Sołtys jest Wiceprezesem Stowarzyszenia Architektów Polskich do spraw środowiska i ochrony klimatu. Od 2010 roku posiada uprawnienia do certyfikacji budynków BREEAM i LEED, jest również audytorem systemu certyfikacji Zielony Dom oraz członkiem komisji weryfikacyjnej certyfikacji Green Building Standard. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych, spełniających wysokie standardy zrównoważonego rozwoju.

W dyskusji ważny głos zabierze ceniony krytyk i kurator architektury, redaktor naczelny magazynu Architecture Snob, Marcin Szczelina. Szczelina jest Dyrektorem Artystycznym Warsaw Home&Contract, a od 2014 roku ekspertem europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award i ekspertem Climate Leadership Programme pod auspicjami UN Environment Programme ONZ.

Wśród zaproszonych do debaty gości zobaczymy też Martę Sękulską-Wrońską, Prezes Oddziału Warszawskiego SARP i partnera w pracowni WXCA. Zespół WXCA, który współtworzy, jest laureatem wielu konkursów architektonicznych w Polsce i zagranicą. Ma na swym koncie nagrody m.in. za koncepcje: Pawilonu Polski na Expo w Dubaju w 2020 roku, Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, Apartamentów XYZ w Szczyrku czy Biurowca w Porcie Popowice we Wrocławiu.

Z ramienia Cosentino, o przełomowych, przyjaznych dla środowiska możliwościach produkcji, takich jak szeroko komentowana, zmniejszająca emisję CO2 technologia HybriQ, opowie Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino. Warto wspomnieć, że firma od lat jest stawiana za wzór w dziedzinie odpowiedzialnej, cyrkularnej produkcji materiałów wykończeniowych.

Nagrody dla zwycięzców w plebiscycie make me! 2022

Łódź Design Festiwal to nie tylko ważne dyskusje, ale także prezentowanie najnowszych, najlepiej zaprojektowanych przedmiotów i misja, aby przez ich formę opowiadać o otaczającym nas świecie. Jak co roku, kluczowym elementem Łódź Design Festival, będzie wręczenie nagród w konkursie make me!, który wyrósł na jeden z najważniejszych, międzynarodowych konkursów dla projektantów młodego pokolenia. Cosentino, jako Partner konkursu, pragnąc docenić twórców, ufunduje swoją nagrodę specjalną w wysokości 10 tyś. zł dla projektanta, którego dzieło szczególnie wyróżni się walorami estetycznymi i jakością wykonania.

Nowe oblicze materiałów Cosentino

W dniach 12.05-22.05.2022 r., podczas całego trwania festiwalu, w przestrzeni głównej Łódź Design Festival, będzie można obejrzeć wystawę, nawiązującą do ważnej dla Cosentino idei zrównoważonego rozwoju. Firma w niekonwencjonalny sposób zaprezentuje swoje czołowe produkty, używane na co dzień jako blaty, wyspy kuchenne, okładziny ścian, schody, podłogi, a nawet fasady domów. Odwiedzający będą mogli obejrzeć spieki ultrakompaktowe Dekton i powierzchnie mineralne Silestone  w zupełnie nowej odsłonie. Wystawa da jednocześnie drugie życie ekspozycji, zaprojektowanej przez Szymona Hanczara, która swą premierę miała podczas ubiegłorocznych targów Warsaw Home na stoisku Cosentino.

Więcej: cosentino.com

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.