Pod Białymstokiem powstanie drewniane osiedle socjalne. Inspirowane jest tradycyjną architekturą Podlasia

Pod Białymstokiem powstanie drewniane osiedle socjalne. Inspirowane jest tradycyjną architekturą Podlasia

W Wasilkowie pod Białymstokiem powstanie osiedle socjalne z sześcioma budynkami wielorodzinnymi. Do ich wykonania architekt Dominiki Górecki postanowił wykorzystać technologię domów prefabrykowanych w technologii szkieletowej. Jak podkreśla architekt, kształt i kolorystyka budynków będą nawiązywać do tradycyjnej architektury Podlasia.

Rodzinny dom wśród drzew. Tak mieszka architektka Ola Sowa

Rodzinny dom wśród drzew. Tak mieszka architektka Ola Sowa

„Ogród przenika do wnętrza, wieczorami dziki chodzą wzdłuż okien sypialni, a my nie chcemy już więcej wyjeżdżać na wakacje” - tak o swoim domu na łódzkich Bałutach opowiada architektka Ola Sowa z pracowni Teren Studio. Swój rodzinny azyl zbudowała niemal całkowicie z drewna, unikając koloru, tak by dom wtapiał się w przyrodę, a wnętrze pozwalało na wyciszenie.

Najwspanialsza rezydencja w Europie znajduje się w Polsce. Mobius Architekci otrzymali prestiżową nagrodę

Najwspanialsza rezydencja w Europie znajduje się w Polsce. Mobius Architekci otrzymali prestiżową nagrodę

Projektu domu „Dune” pracowni Mobius Architekci pod kierownictwem Przemka Olczyka został nagrodzony w konkursie European Property Awards 2023-2024 w kategorii „Rezydencje jednorodzinne”. Ta niezwykła willa została dopasowana do zastanej przyrody. Jej wygięta w łuk bryła przypomina fałdę terenu. Rozpościera się nad skarpą, nawiązując formą do wijącej się obok rzeki Narew. Gratulujemy zwycięzcom!

Datament. Instalacja w Pawilonie Polskim na 18. Biennale Architektury w Wenecji

Datament. Instalacja w Pawilonie Polskim na 18. Biennale Architektury w Wenecji

W sobotę 20 maja otwarto 18. Międzynarodową Wystawę Architektury — La Biennale di Venezia. W Polskim Pawilonie zaprezentowano instalację "Datament" autorstwa artystki, Anny Barlik i architekta, Marcina Strzały.

Najładniejszy polski dom jest w Krakowie. Mikrokamienica zdobyła nagrodę SARP 2023

Najładniejszy polski dom jest w Krakowie. Mikrokamienica zdobyła nagrodę SARP 2023

Dom zaprojektowany przez pracownię BXB Studio zdobył Nagrodę Roku SARP 2023 w kategorii „Budynek mieszkalny jednorodzinny”. Mikrokamienica to niewielki kompleks mieszkalny, który znajduje się na krakowskim Zakrzówku.

Dom na skarpie nad Wisłą. Projekt został nagrodzony w konkursach European Property Awards i SARP

Dom na skarpie nad Wisłą. Projekt został nagrodzony w konkursach European Property Awards i SARP

„Dom 35.35” to najnowsza realizacja projektu od warszawskiej pracowni 77STUDIO architektury. Budynek jest przykładem świadomego wykorzystania wyjątkowych walorów przyrody. Horyzontalna bryła niemal wrasta w zielone zbocze, nawiązuje też dialog z rzeką, która staje się istotnym punktem odniesienia.

Ikona brutalistycznej architektury. Budynek projektu Marcela Breuera powraca jako hotel

Ikona brutalistycznej architektury. Budynek projektu Marcela Breuera powraca jako hotel

Po wielkim remoncie oddano do użytku Hotel Marcel – jedną z ikon amerykańskiego brutalizmu zaprojektowaną przez Marcela Breuera.

Centrum dla uchodźców klimatycznych. Projekt polskiego studenta nagrodzony we Francji

Centrum dla uchodźców klimatycznych. Projekt polskiego studenta nagrodzony we Francji

"Centrum społeczności", projekt Pawła Matulewicza, studenta architektury Politechniki Białostockiej, zdobył PRIX SARP FR 2023 za najciekawszy projekt dyplomowy inżynierski 2022 roku. Nagrodzona praca to odpowiedź na problemy związane z migracją klimatyczną i przesiedleniami.

Artykuł sponsorowany

Urządzanie tego miejsca było fantastyczną przygodą, podczas której udało nam się zrealizować najbardziej szalone idee. Zawsze marzyłam o zrobieniu takiego projektu – mówi Joanna Preisner, właścicielka Modern Forest House.

Dynamiczna bryła usytuowana w sąsiedztwie krakowskich Błoń kryje przytulne wnętrza o kojącym wystroju. Oprócz 300 komfortowych pokoi dla gości mieści także urzekające przestrzenie wspólne, m.in. gościnne lobby, SPA oferujące wspaniały relaks, świetny bar i znakomitą restaurację.
A wszystko to w odległości zaledwie dwóch przystanków tramwajowych od Rynku Głównego,
ale blisko Lasu Wolskiego oraz Kopca Kościuszki. Ten wyjątkowy resort miejski został dostrzeżony także za granicą. Harmonijna współpraca inwestora, projektantów oraz firmy Roca – dostawcy wyposażenia łazienek – zaowocowała nagrodą w konkursie European Property Awards.

Artykuł sponsorowany

Dom można wybudować systemem zleconym lub gospodarczym. Pierwsza metoda polega na całkowitym zleceniu wszystkich etapów budowlanych firmie zewnętrznej, a druga na wykonaniu jak największej ilości prac samodzielnie. Niektórzy inwestorzy decydują się na maksymalne oszczędności i zupełnie rezygnują ze wsparcia fachowców. Sprawdź, czy rzeczywiście warto samodzielnie wybudować dom i jakie konsekwencje niesie budowa bez odpowiedniego doświadczenia.

Trójmiejski deweloper Invest Komfort stawia na nieszablonowe rozwiązania nie tylko w architekturze, ale też w komunikacji marketingowej. Dla swojej inwestycji Opacka w Gdańsku Oliwie przygotował zjawiskową kampanię, która nawiązuje do malarstwa baroku.

Sklepy IKEA w dużej mierze znajdują się na obrzeżach miast, gdzie można dotrzeć samochodem lub specjalnie przygotowanymi autobusami. Szwedzka sieć ostatnio testuje jednak nowe rozwiązania, czego przykładem był, chociażby działający pilotażowo sklep IKEA w Blue City. Wszystko po to, by znaleźć się bliżej klientów i uczynić zakupy łatwiejszymi, także dla tych, którzy nie mają samochodów. Nowy sklep IKEA w Wiedniu to ukłon w tę stronę: nie dość, że znajduje się w centrum miasta, to jeszcze nie ma parkingu dla samochodów.

„Staramy się projektować miejsca, o których ich użytkownik jeszcze nie wie. I nawet sobie nie wyobraża, że jest architektura, w której można poczuć się tak dobrze. Mamy nadzieję, że on ją zrozumie, doceni i uzna za swoją” – mówi Michał Ciomek, dyrektor ds. przygotowania projektów Invest Komfort w rozmowie z Martą Mikiel.

W trwającej właśnie 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” zadaniem jest stworzenie koncepcji budynku o funkcji toalety publicznej, który mógłby stanąć koło szlaku górskiego w Dolinie Chochołowskiej. Organizator konkursu, firma Geberit, uruchomił specjalną ankietę dla turystów podróżujących po górskich szlakach, aby zebrać informacje, które mogą być cenne dla startujących w konkursie studentów i młodych architektów.

Zdecydowanie najważniejszym elementem w tym domu są szklane dyle. W ciągu dnia wprowadzaj one ogrom światła a wieczorową porą pięknie rozświetlają jego białą, prostą bryłę.

Stowarzyszenie Architektów Wnętrz oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Narodowego rozpoczęły współpracę, której głównym celem jest wymiana dotychczasowych doświadczeń na polu upowszechniania wiedzy o dziedzinach artystycznych i wspólne działanie na rzecz popularyzacji malarstwa i architektury wnętrz. W obecnych trudnych czasach kooperacja podmiotów wspierających kulturę wydaje się być nieodzowna, a wnętrza mieszkalne to środowisko naturalne dla dzieł sztuki, co stoi u podstaw idei połączenia sił SAW i SPMNW.

Najbardziej zaawansowane technologicznie apartamentowce na świecie są wyposażone w inteligentne systemy sterowania domem z licznymi funkcjonalnościami, które niewątpliwie wpływają na życie i komfort mieszkańców.

Z Rolandem Stańczykiem, architektem od dwudziestu lat działającym w ramach własnej pracowni projektowania wnętrz, rozmawiamy w wyjątkowych okolicznościach i o tematyce bez precedensu.

Szósta edycja Biennale poświęcona jest myśleniu o przyszłości projektowania oraz projektowaniu przyszłości w myśl: IN THE FUTURE. Eksperci i pasjonaci architektury wnętrz z kraju i z zagranicy zastanawiali się nad wyzwaniami stojącymi przed otaczającą nas przestrzenią w kontekście zmieniających się relacji międzyludzkich i relacji człowieka z otoczeniem.

Black LABEL – Bezcenny luksus


Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.