Nakagin Capsule Tower „ożyje” dzięki Muzeum Architektury we Wrocławiu. Dziś otwarcie wystawy

Nakagin Capsule Tower „ożyje” dzięki Muzeum Architektury we Wrocławiu. Dziś otwarcie wystawy

W dniu 4 października 2022 roku Nakagin Capsule Tower zniknął z krajobrazu tokijskiej dzielnicy Ginza. Ten ikoniczny wieżowiec, zaprojektowany przez Kishō Kurokawę – jednego z najważniejszych architektów XX wieku – został rozebrany mimo licznych protestów miłośników architektury, mieszkańców i badaczy. Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę „Shinchintaisha. Procesy nietrwałości”, podczas której będzie można poznać historię i zrozumieć fenomen tego budynku.

Powrót pawilonu dawnej Cepelii w Warszawie już 13 grudnia. Odzyskał wygląd z lat 60.

Powrót pawilonu dawnej Cepelii w Warszawie już 13 grudnia. Odzyskał wygląd z lat 60.

Ikoniczny, modernistyczny pawilon dawnej Cepelii wraca na kulturalną i handlową mapę stolicy za sprawą Empiku. W ciągu kilku ostatnich miesięcy budynek przeszedł prawdziwą metamorfozę, odzyskując swoją oryginalną formę z lat 60. ubiegłego wieku.

Urokliwy dom z czerwoną elewacją. Nie sposób go przeoczyć!

Urokliwy dom z czerwoną elewacją. Nie sposób go przeoczyć!

  Listopad bywa wymagający. Brak słońca, deszcz i chłód nie nastrajają pozytywnie do życia. Już wkrótce jednak przyjdzie zima, a z nią zmieni się krajobraz. Dla tych, którzy nie mogą doczekać się zimowego szaleństwa, prezentujemy coś wyjątkowego – piękny dom w pokrytych śniegiem czeskich Karkonoszach.

Mamy najpiękniejszy dworzec na świecie! Budynek z Lublina zdobył architektonicznego Oscara

Mamy najpiękniejszy dworzec na świecie! Budynek z Lublina zdobył architektonicznego Oscara

Dworzec Metropolitalny w Lublinie zaprojektowany przez pracownię Tremend został nagrodzony na World Architecture Festival. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla architektów.

Willa zawieszona nad zboczem. Architekci wzorowali się na konstrukcjach mostów

Willa zawieszona nad zboczem. Architekci wzorowali się na konstrukcjach mostów

Dla Jána Stempela, legendy czeskiej architektury i jego współpracownika, Jana Jakuba Tesařa, projekt tego domu był wielkim technologicznym eksperymentem. Villa Sidonius zawieszona niczym stalowa kładka nad stromym zboczem, została obrócona tak, aby zapewnić najlepsze widoki i dostęp do południowego słońca.

Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR. Jak muzyka spotkała się z architekturą

Jubileusz 10-lecia siedziby NOSPR. Jak muzyka spotkała się z architekturą

Jesienią 2024 roku mija 10 lat od momentu, gdy oficjalnie zainaugurowała swoją działalność nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach. Wystarczyła dekada, by projekt autorstwa pracowni Konior Studio zyskał nie tylko status architektonicznej perełki, lecz także stał się wizytówką Katowic.

Ten dom stanął wśród wielkopolskich wzgórz i pastwisk. We wnętrzu zaplanowano miejsce do jogi i przechowywania SUP-ów

Ten dom stanął wśród wielkopolskich wzgórz i pastwisk. We wnętrzu zaplanowano miejsce do jogi i przechowywania SUP-ów

Pośród malowniczych wzgórz Krainy Stu Jezior w Wielkopolsce powstał wyjątkowy projekt architektoniczny – „Dom przy Pastwisku”. Wkomponowany w bogaty naturalny krajobraz, pełen łąk, pastwisk i gęstych lasów, dom ten stanowi przykład nowoczesnego podejścia do architektury w harmonii z przyrodą. Za realizację projektu odpowiadają Roderyk Milik i Mateusz Jóźwiak z pracowni RMK.A, którzy stworzyli przestrzeń idealną do wypoczynku z dala od zgiełku miasta.

Warszawa ma najpiękniejszą przestrzeń publiczną w Europie. Zdobyła kolejną nagrodę w prestiżowym konkursie

Warszawa ma najpiękniejszą przestrzeń publiczną w Europie. Zdobyła kolejną nagrodę w prestiżowym konkursie

Warszawski Park Akcji „Burza” został zwycięzcą tegorocznej edycji European Prize for Urban Public Space. To inicjatywa, która nagradza najlepsze przestrzenie publiczne w Europie.

„Rozmowy o Architekturze” to cykl spotkań, zorganizowany przez Grupę Tubądzin i Dorotę Koziara, poświęcony wyzwaniom i możliwościom współczesnej architektury oraz urbanistyki. Wydarzenia zostały zrealizowane w sześciu największych polskich miastach, a gośćmi specjalnymi byli wybitni polscy architekci. Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 800 osób.

NOHO Investment, deweloper specjalizujący się w nieruchomościach segmentu premium, zakończył realizację projektu Nadgórników 14 w Katowicach. To inwestycja, która wyróżnia się na tle rynku nie tylko lokalizacją w samym sercu miasta, ale także standardem wykończenia i nowoczesnym podejściem do projektowania przestrzeni.

Prosta architektura, szczera forma i naturalne materiały. Tylko tyle trzeba było, by stary zaniedbany budynek dostał druga szansę. Dziś mieści się tu dom dla rodziny z trójką dzieci, za którego metamorfozę odpowiada pracownia OYO Architects.

Nagrody Roku SARP to najważniejsze i najbardziej prestiżwoe wyróżnienia dla architektów w Polsce. Jakie realizacje zwróciły uwagę jury tym razem?

Czasem ograniczenia prowadzą do kreatywnych i śmiałych rozwiązań. Tak było w przypadku domu w Krakowie projektu pracowni Superhelix założonej przez Bartłomieja Drabika. Wymagający plan zagospodarowania przestrzennego oraz działka o nieregularnym kształcie wymusiły niecodzienną bryłę budynku.

Dwa projekty z Polski zostały nagrodzone w konkursie PULSE Awards. To wyróżnienie przyznawane projektantom i architektom z Europy Środkowej.

Od lat mieszkańcy Nesvačilki w Czechach pragnęli, by w ich wsi znajdowała się kaplica – przestrzeń, gdzie mogliby gromadzić się jako wspólnota. Ksiądz René Strouhal podzielał nie tylko to pragnienie, ale także wizję: stworzenia budynku, który ukształtuje okoliczny krajobraz. Zaprojektowanie takiej kaplicy powierzono Janowi Říčný’emu i Michalowi Říčný’emu z pracowni architektonicznej RCNKSK.

Zaglądamy do Parku Narodowego Pirenejów, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W jego sercu powstanie nowa odsłona słynnego schroniska Barroude, które dziesięć lat temu zniszczył pożar. Obiekt będzie miejscem odpoczynku dla turystów wędrujących szlakiem Haute Route des Pyrénées oraz nowym centrum wsparcia i obsługi dla pracowników parku narodowego.

To jedna z najbardziej nagradzanych inwestycji w Trójmieście. Apartamenty Atrium Oliva w Gdańsku mają na swoim koncie wyróżnienia w Polsce i za granicą. Tym razem zostały docenione w czasie 14 edycji konkursu PLGBC Green Building Awards – gali uhonorowania twórców zrównoważonego budownictwa. Kilkunastoosobowe jury ekspertów przyznało nagrodę główną gdańskiej inwestycji w kategorii Zrównoważona zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Wyróżnienie odebrał Marcin Kepke, kierownik ds. realizacji inwestycji spółki deweloperskiej ALLCON.

Najnowszy projekt pracowni Mobius to nie tylko budynek – to przestrzeń, która w naturalny sposób dialoguje z krajobrazem, stając się symbolem architektury, w której estetyka, funkcjonalność i natura współistnieją w pełnej zgodzie. W dobie technologii i galopującej urbanizacji, kiedy przyroda często musi ustąpić miejsca zabudowie, ten projekt przypomina o potrzebie powrotu do harmonii z otoczeniem.

Umiar i niepowtarzalność – te dwie cechy architektury były najważniejsze dla inwestorów, którzy postanowili postawić rodzinny dom w podwarszawskich Strzykułach. Lekka, niebanalna bryła to dzieło autorskiej pracowni prowadzonej przez architekta Pawła Lisa.

Artykuł sponsorowany

Naturalne światło jest niezbędne dla naszego zdrowia. Dzięki oknom do dachów płaskich można doświetlić wiele stref, które dawniej skazane były na światło sztuczne. Co więcej, okna te umożliwiają także szybkie przewietrzenie wnętrza. Pod względem architektonicznym zaś stanowią atrakcyjny  atut wizualny i funkcjonalny, zarówno od strony pomieszczenia,  jak i stropodachu.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu! Dizajn

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu!

Złote dodatki do kuchni od wielu sezonów królują na szczycie aranżacyjnych trendów. Choć są nienachalne, bardzo wyraźnie akcentują luksusowy charakter przestrzeni. Jeśli marzy więc ci się elegancka kuchnia z nutą glamour, wprowadź złoto do domu. Oto jak wykorzystać ten kolor… ze smakiem.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie

Ta 31-metrowa kawalerka w Krakowie przeznaczona jest na wynajem krótkoterminowy. Zaprojektowanie jej wnętrza właściciele nieruchomości powierzyli Dianie Żurek i Gutkowi Girkowi z Furora Studio. Głównym założeniem aranżacji była zmiana oryginalnego układu i wydzielenie odrębnych stref...

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM

Wnętrze tego 58-metrowego mieszkania w Poznaniu powstało na zlecenie jednego z deweloperów. Pełni funkcję tzw. mieszkania pokazowego – ma przedstawiać potencjał aranżacyjny przestrzeni. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu pracownia NAM uwzględniła na tej powierzchni salon z kuchnią, sypialnię,...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu

Zaprojektowane przez Magdę i Dominikę z pracowni The Line Studio mieszkanie o powierzchni 65 m² znajduje się w cichej dzielnicy Krakowa, tuż przy Lasku Wolskim. Projekt idealnie odzwierciedla potrzeby właścicielki – młodej lekarki, która po intensywnych dniach pracy szuka odpoczynku i kontaktu z...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.