Interesujesz się architekturą? Nie przegap wystawy twórczości Jana Bogusławskiego w Warszawie

Interesujesz się architekturą? Nie przegap wystawy twórczości Jana Bogusławskiego w Warszawie

Jan Bogusławski (1910–1982) należy do grona wielkich osobowości polskiej architektury XX wieku. Projektował budynki, wnętrza, meble, detale architektoniczne i reklamy świetlne. Przez całe życie był związany z Warszawą – nie dziwi więc, że to właśnie tutaj odbędzie się pierwsza monograficzna wystawa poświęcona jego twórczości. Ekspozycję „Jan Bogusławski (1910–1982). Według reguł sztuki i własnego upodobania” można oglądać od 4 lipca do 30 września br. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Raj dla żeglarza. Rezydencja w Portugalii nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego

Raj dla żeglarza. Rezydencja w Portugalii nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego

Architekci z portugalskiej pracowni NU.MA, pod przewodnictwem utalentowanego Nuno Silvy, zaprezentowali niedawno swoje nowe architektoniczne dzieło. To rezydencja wakacyjna o powierzchni 430 m2, położona w portugalskiej wsi Torreira (obok miasta Aveiro), tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Nieruchomość należy do zapalonego żeglarza, któremu zależało, aby jego dom był w stanie pomieścić należący do niego sprzęt żeglarski.

To najbardziej wyczekiwany gmach muzealny w Polsce. MSN jest już niemal gotowy

To najbardziej wyczekiwany gmach muzealny w Polsce. MSN jest już niemal gotowy

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowego gmachu MSN. Muzeum powita zwiedzających już 25 października. Z tej okazji przygotowano bogaty program atrakcji i wydarzeń.

Place, targowiska, pomosty. Oto 7 świetnie zaprojektowanych przestrzeni publicznych w Polsce

Place, targowiska, pomosty. Oto 7 świetnie zaprojektowanych przestrzeni publicznych w Polsce

Te przestrzenie publiczne powstały przede wszystkim z myślą o ich użytkownikach. Są nie tylko funkcjonalne, zachwycają też estetyką i podejściem do projektowania. Przedstawiamy projekty nowe oraz wielokrotnie nagradzane – w kraju i za granicą.

Idealna kryjówka na lato. W tym domku działkowym można otworzyć się na naturę

Idealna kryjówka na lato. W tym domku działkowym można otworzyć się na naturę

Mimo, że do centrum Pragi jest stąd zaledwie 10 minut spaceru, można się tu poczuć jak za miastem. Ogród i natura stały się integralną częścią projektu Jana Holuba i Tomáša Hanusa z pracowni BYRÓ architekti. Dla swoich klientów stworzyli pomysłowy pawilon działkowy z funkcją szklarni i letniego domku.

Przedszkole jak stacja kosmiczna. Aż znowu chce się być dzieckiem

Przedszkole jak stacja kosmiczna. Aż znowu chce się być dzieckiem

Nie ma tu krzykliwych kolorów ani postaci z bajek. Jest za to wlewająca się do wnętrza przyroda i dużo dobrej architektury. Przedszkole Galaxie eR jest niczym stacja kosmiczna, która zabiera dzieci do całkiem nowego wymiaru.

Na Podlasiu powstanie niezwykłe centrum kultury. Bazą dla budynku był polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju

Na Podlasiu powstanie niezwykłe centrum kultury. Bazą dla budynku był polski pawilon na Expo 2020 w Dubaju

Punktem wyjścia dla architektów z pracowni WXCA był ich wielokrotnie nagradzany budynek polskiego pawilonu na Expo 2020 w Dubaju. Rozrzeźbiona bryła powróci w Wasilkowie na Podlasiu jako Xylopolis - Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie.

Ten dom jest jak tetris. Powstał z kilku nałożonych na siebie brył

Ten dom jest jak tetris. Powstał z kilku nałożonych na siebie brył

Odwiedzamy słoneczną Portugalię i dom, który ma dwa oblicza. Od strony ulicy to niedostępna monolityczna bryła, która otwiera się dopiero na ogród. Autorem projektu jest pracownia Paulo Martins Arquitectura.

Projekt pracowni Gierbienis + Poklewski, budynek edukacyjny w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni, jest pod wieloma względami wyjątkowy. Architekci sięgnęli po nowoczesne, niespotykane do tej pory w obiektach użyteczności publicznej rozwiązania. Wyposażenie budynku, w tym także wyposażenie toalet, za które odpowiadała między innymi firma Geberit, musiało sprostać wysokim oczekiwaniom inwestora.

OFF Miasto to projekt deweloperski realizowany z rozmachem, stanowiący punkt zwrotny dla Gdańska. Będzie to część metropolii, a nie tylko inwestycja mieszkalno-usługowa. Realizacja na zawsze odmieni krajobraz Dolnego Miasta widziany z przystani Żabi Kruk. W sąsiedztwie Starego Miasta powstanie dzielnica emanująca kreatywnością, inspirująca i wyzwalająca inwencję twórczą gdańszczan. Właśnie dlatego równolegle z apartamentami inwestor realizuje przestrzenie miejskie – bulwary nad placem wodnym oraz tereny zielone stanowiące zaproszenie do czerpania z natury sąsiadujących bastionów.

DACHRYNNA to unikatowy na skalę światową system dachowy 2w1 w postaci pokrycia dachowego zintegrowanego z rynną. Jednak jest to jest coś więcej niż tylko „zwykłe” pokrycie dachowe. To produkt, który w perspektywie kilku lat może odmienić krajobraz polskiej architektury i całkowicie zastąpić klasyczne dachy i rynny, które dziś są powszechne.

David Basulto stoi za jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych mediów dla miłośników architektury na całym świecie - ArchDaily. Założony w 2008 roku portal  stał się nieodłączną częścią codzienności architektów, projektantów wnętrz i entuzjastów wzornictwa. Na tegorocznym Salone del Mobile, Basulto odwiedził stoisko marki OMNIRES, jednego z wiodących producentów branży łazienkowej. Podczas wizyty na stoisku debiutującej w Mediolanie polskiej marki rozmawiał z przedstawicielami OMNIRES o najnowszych trendach, innowacjach i wyzwaniach stojących przed światem architektury.

Spacerując jedną ze spokojnych ulic przemieść Zurychu w pewnym momencie zauważycie, że coś bacznie się wam przygląda. To ciekawskie oko spogląda na świat, by wieczorem spokojnie zamknąć powiekę. Ten niezwykły relief zdobi dom architektki Anny Jach. Ale to nie koniec niespodzianek, we wnętrzu jest równie ciekawie.

Uznany polski architekt Robert Koniecznym, twórca pracowni KWK PROMES, zaprojektował swój pierwszy budynek w Poznaniu. Obiekt prawie w całości pokryje zielona elewacja składająca się ze 140 tysięcy roślin. Inwestorem jest Piotr Voelkel, współwłaściciel biurowca Bałtyk i inicjator powstania Concordia Design.

 

Odwiedzamy hrabstwo Marin w słonecznej Kalifornii. Na jednym ze stromych zboczy gęsto porośniętych drzewami stanął uroczy, prosty domek letniskowy. Dla architektów z pracowni Mork-Ulnes Architects, lokalizacja i otoczenie stały się wielką podpowiedzią podczas pracy nad projektem budynku.

 

Jedna z ikon warszawskiego późnego modernizmu, kultowe miejsce w czasach PRL i jeden ze stałych elementów krajobrazu stolicy już niedługo powróci w odsłonie, nawiązującej do pierwotnego wyglądu budynku z lat 60. XX wieku. Za projekt rewitalizacji pawilonu Cepelii odpowiada pracownia Bernatek Architekci.

Dla ich właścicieli są odskocznią od miejskiego życia, wymarzoną kryjówką lub po prostu drugim domem. Niektóre z nich można nawet wynająć. Wybraliśmy 7 domów weekendowo-wakacyjnych z ciekawą architekturą i wnętrzami.

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ogłoszono „40 under 40”, czyli listę 40 najbardziej obiecujących europejskich architektów poniżej 40 roku życia. W tym roku Europejskie Centrum Architektury, Dizajnu i Studiów Miejskich oraz Muzeum Architektury i Dizajnu w Chicago Athenaeum nagrodziły dwóch Polaków: Kamila Domachowskiego, założyciela pracowni architektonicznej IFAgroup, oraz Konrada Loescha z pracowni Loesch + partnerzy.

Kodeks bushido to legendarny zbiór zasad etycznych, którymi kierowali się samurajowie. Oznacza on wielką drogę, nie tolerującą odstępstw, ale dającą wiele swobody. Zasady japońskich wojowników stały się inspiracją dla Marcina Tomaszewskiego, założyciela pracowni REFORM Architekt. Na ich bazie stworzył projekt rodzinnego domu w Radomiu.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.