Polak nagrodzony w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design Award

Polak nagrodzony w międzynarodowym konkursie DNA Paris Design Award

Paweł Grobelny został uhonorowany nagrodą DNA Paris Design Award w kategorii „Landscape Design” za wyjątkowy projekt zagospodarowania nadbrzeża Jeziora Słupeckiego w Wielkopolsce. Kluczowe elementy tej przestrzeni obejmują pomosty w formie okręgów, miejski basen wydzielony z jeziora, pomost prowadzący do Kopca Szwedzkiego oraz minimalistyczne platformy widokowe. Wcześniej projekt zdobył nagrodę Property Design Award 2024 za najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce – teraz zyskał uznanie na arenie międzynarodowej.

Przegląd najciekawszych realizacji socmodernistycznych – już wkrótce w Krakowie

Przegląd najciekawszych realizacji socmodernistycznych – już wkrótce w Krakowie

Już 3 października w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy „Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny”. Ekspozycja pozwoli przyjrzeć się architekturze socmodernistycznej przez pryzmat najwybitniejszych twórców, różnorodności form oraz polityczny i technologiczny kontekst, w jakim powstawała. Wystawę można oglądać do 19 stycznia 2025 roku.

Artykuł sponsorowany „O architekturze”. Najnowsza książka Witolda Rybczyńskiego to fascynująca historia ikonicznych budynków

„O architekturze”. Najnowsza książka Witolda Rybczyńskiego to fascynująca historia ikonicznych budynków

Jak zmiany społeczne, technologiczne i ekonomiczne wpłynęły na architekturę? W jaki sposób ukształtowały ją zmieniające się gusta i mody? O tym w pasjonujący sposób w swojej najnowszej książce pisze Witold Rybczyński, architekt i emerytowany profesor urbanistyki. „O architekturze” to fascynująca podróż przez tysiące lat myśli projektowej – począwszy od epoki kamienia łupanego po współczesność.

Jak zaprojektować dom rodzinny? Rozmowa z architektem Arturem Chołdzyńskim

Jak zaprojektować dom rodzinny? Rozmowa z architektem Arturem Chołdzyńskim

„Kilka lat temu zdarzało się, że studenci architektury, a także młodzi architekci, z którymi rozmawiałem jako z kandydatami do pracy, mówili, że architektura się już skończyła i że wszystko zostało już wymyślone. I to jest oczywiście nieprawda, bo architektura się nigdy nie kończy. Przykładem jest sposób podejścia do kwestii energetycznych i zasobów. To daje nowe możliwości i pozwala łamać dotychczasowe standardy” - mówi architekt Artur Chołdzyński.

„Ruch tektoniczny” w Muzeum Architektury we Wrocławiu. To gratka dla fanów Kielecczyzny

„Ruch tektoniczny” w Muzeum Architektury we Wrocławiu. To gratka dla fanów Kielecczyzny

Amfiteatr na terenie historycznego kamieniołomu, betonowa mozaika z układem warstw geologicznych w Centrum Nauki Leonardo da Vinci, „piaskowe baby” jako symbol Europejskiego Centrum Bajki. Co łączy te na pozór odległe obiekty? Świętokrzyski regionalizm architektoniczny, którego nieodłącznym elementem są szacunek dla bogactw naturalnych i regionalnych technik budowlanych. Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zapraszają na wystawę „Ruch tektoniczny”, poświęconą jednemu z najstarszych geologicznie obszarów w Europie. Wystawa jest czynna do 27 października 2024 roku.

Architekt Marcin Gierbienis:  W architekturze liczą się prostota i czytelność przekazu

Architekt Marcin Gierbienis: W architekturze liczą się prostota i czytelność przekazu

O roli konkursów architektonicznych, wyjątkowym projekcie Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo i najnowszych planach – opowiada Marcin Gierbienis, architekt, współwłaściciel pracowni architektonicznej Gierbienis + Poklewski, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz laureat, a zarazem juror konkursu Geberit ,,Projekt Łazienki”.

Rumah Tresna, czyli architektoniczna perła w sercu Bali

Rumah Tresna, czyli architektoniczna perła w sercu Bali


W miejscowości Mas, w Ubud na Bali, można podziwiać projekt architektoniczny autorstwa wybitnych architektów – Idy Bagusa Oki i Alexisa Dorniera. „Rumah Tresna”, bo o tej rezydencji mowa, to przykład harmonijnego scalenia naturalnych materiałów, zrównoważonych rozwiązań i nowoczesnych form.

Jednorodzinny dom w Gdańsku. Asymetryczna bryła z betonowym wnętrzem

Jednorodzinny dom w Gdańsku. Asymetryczna bryła z betonowym wnętrzem

Najnowsza realizacja pracowni Kowalczyk Gajda Studio Projektowe w Gdańsku to doskonały przykład holistycznego podejścia do projektowania, gdzie wnętrza stanowią harmonijną kontynuację architektury budynku. Ten wyjątkowy dom, zaprojektowany przez gdyńskie studio Wojciecha Zaborniaka (WZAP), przyciąga wzrok nie tylko swoją asymetryczną bryłą i drewnianą elewacją, ale także przemyślaną aranżacją wnętrz.

To wyjątkowa okazja dla architektów, projektantów wnętrz, urbanistów i architektów krajobrazu, aby zaprezentować swoje innowacyjne projekty na międzynarodowej scenie i zyskać uznanie wśród czołowych ekspertów branży. Konkurs Simon Living Places, organizowany we współpracy z renomowaną Fundacją im. Miesa van der Rohe, wyróżnia te realizacje, które odpowiadają na kluczowe wyzwania współczesnego świata – od zrównoważonego rozwoju po tworzenie przestrzeni przyjaznych dla użytkowników i środowiska. Czasu jest coraz mniej – termin nadsyłania nominacji mija 16 września 2024 roku, dlatego to idealny moment, aby dołączyć do grona najlepszych i pokazać swoją twórczą wizję.

Cisza. Ją usłyszysz jako pierwszą. Doświadcz UKRYTEGO – miejsca, gdzie zmysłowość i wyrafinowanie tworzą inspirującą przestrzeńdo życia. Odkryj kameralny koncept mieszkaniowy w willowej dzielnicy Gdańska. Zaciszne miejsce na końcu wąskiej uliczki w pobliżu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które oferuje unikalne połączenie miejskiego stylu życia z nadmorską naturą.

„Wykorzystujemy relację między miejscem a budynkiem, aby stworzyć trwałe wspomnienia dla przyszłych pokoleń. Natura, rzemiosło i design – definicja luksusu”. Tak brzmi credo wielokrotnie nagradzanej firmy de Reus Architects, która powstała w 2005 roku na Big Island na Hawajach. Potwierdzeniem tego z sukcesem wielokrotnie realizowanego założenia jest także górski dom nad jeziorem Tahoe w amerykańskim stanie Nevada.

Kolejny sukces Dworca Metroplitarnego. Tym razem zdobył uznanie międzynarodowego jury World Architecture Fesitval i nominację w kategorii Transport. O wygraną powalczy razem z realizacjami takich pracowni jak Zaha Hadid Architects czy Kohn Pedersen Fox.

„Mewa” to całoroczny, parterowy dom o powierzchni 120 m2, którego wnętrze zintegrowano z otoczeniem. Efekt ten architekci z pracowni miks.tura uzyskali poprzez otwarcie części dziennej na jezioro i zachodnią werandę przy pomocy okien harmonijkowych. Okna można złożyć w sposób kompletnie otwierający dom na zewnątrz, zamieniając salon i jadalnię w zadaszony taras.

Wygląda, jakby ktoś wyciął w nim otwór i zazielenił to miejsce roślinami. Ten nietypowy kształt to wynik poszukiwań architektów z pracowni Rob Kennon Architects. Twórcy projektu postanowili odwrócić budynek w stronę wewnętrznego patio, zamiast otwierać go na pobliskie zabudowania.

Dla ich właścicieli są odskocznią od życia w mieście i prywatnym azylem, w którym mogą pobyć ze sobą. A przy okazji to przykłady pomysłowej architektury w skali mikro.

Projekt Centrum Biurowo-Usługowego Aleje Jerozolimskie 195 cechuje szczególna troska o tworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców okolicy. Kompleks ma składać się z trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie otwarty dziedziniec pełniący funkcję salonu dla dzielnicy Włochy.

O unikalnym potencjale Kwartału Dworcowa w Katowicach, współpracy z Grupą Epione oraz wyzwaniach stojących przed zespołem projektowym – opowiada Tomasz Konior, główny architekt w autorskim biurze Konior Studio, twórca wielu prestiżowych projektów, w tym katowickiego NOSPR-u.

Co się stanie, gdy spotkają się dwie twórcze osobowości i architekci z zamiłowaniem do koloru? Możecie być pewni, że będzie ciekawie! Ten domek ROD położony zaledwie kilka stacji metra od centrum Warszawy to prawdziwa miejska przystań pulsująca żywymi barwami.

Wystarczy podpiąć go do samochodu jak przyczepę kempingową i bez problemu można zmienić miejsce oraz widoki. Ale póki co, dobrze mu tam, gdzie jest, bo Mini Lake House zdążył już zapuścić korzenie w Rentynach, małej wypoczynkowej wsi na Warmii położonej tuż przy jeziorze Giłwa.

Artykuł sponsorowany

Od samego początku wydarzenia spod znaku ARCHITECT@WORK cieszą się ogromną popularnością wśród osób z branży architektonicznej i projektowania wnętrz. W tym roku impreza rozszerza swoje horyzonty o zupełnie nową edycję w Gdańsku, która odbędzie się 25 i 26 września 2024 roku w AMBEREXPO.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie

Ta 31-metrowa kawalerka w Krakowie przeznaczona jest na wynajem krótkoterminowy. Zaprojektowanie jej wnętrza właściciele nieruchomości powierzyli Dianie Żurek i Gutkowi Girkowi z Furora Studio. Głównym założeniem aranżacji była zmiana oryginalnego układu i wydzielenie odrębnych stref...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.