Rozbudowali przedwojenną willę. Teraz mieszczą się tam nowoczesne mieszkania

Rozbudowali przedwojenną willę. Teraz mieszczą się tam nowoczesne mieszkania

Stara willa w czeskiej Pradze dostała całkiem nowe życie. Architekci z pracowni Papundekl Architekti nie tylko starannie ją odnowili, ale i dobudowali nowoczesną część, a w ogrodzie postawili pawilon, który służy jako przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców domu.

Polka uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w światowej architekturze

Polka uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w światowej architekturze

Architektka Iwona Buczkowska od lat praktykująca we Francji została laureatką nagrody Jane Drew Prize 2024. Polka została uznana za „pionierkę budownictwa drewnianego i zaciętą obrończynię prawa do godnego mieszkania”.

Jak białe pudełko. Dom, w którym światło gra główną rolę

Jak białe pudełko. Dom, w którym światło gra główną rolę

Minimalistyczna bryła tego niewielkiego domu letniskowego jest zapowiedzą równie ascetycznego wnętrza. Oszczędnie stosując kolory i materiały, architekt Moises Sanchez na piedestale postawił światło i widoki za oknem.

Klinika stomatologiczna w Gdańsku projektu IFAgroup. Zachwyca architektonicznym rozmachem!

Klinika stomatologiczna w Gdańsku projektu IFAgroup. Zachwyca architektonicznym rozmachem!

Czy to przestrzeń medyczna, czy stylowe lobby hotelowe? W przypadku projektu kliniki stomatologicznej pracowni IFAgroup łatwo można się pomylić. To zasługa architektonicznego rozmachu i estetycznej aranżacji jej wnętrza.

Na odludziu. Niezwykły dom kabinowy na prywatnej wyspie w Norwegii

Na odludziu. Niezwykły dom kabinowy na prywatnej wyspie w Norwegii

Dziś odwiedzamy „Kjerringholmen”, czyli najnowszą realizację pracowni  architektonicznej Line Solgaard Arkitekter. To minimalistyczny dom kabinowy, który stanął na prywatnej wyspie w norweskiej miejscowości Hvaler. Mimo że budynek ma jedynie 63 m2 powierzchni, posiada wszystkie niezbędne funkcje. W projekcie najważniejsze jednak jest to, co poza nim – czyli dziewicza, niezmącona nadmierną obecnością ludzi przyroda.

Architektura musi żyć. Rozmowa z Tomaszem Koniorem

Architektura musi żyć. Rozmowa z Tomaszem Koniorem

O pasji architektonicznej i miłości do muzyki, a także kulisach powstania wystawy „12 słów mistrza” w rozmowie z Olgą Kisiel-Konopką, opowiada Tomasz Konior, architekt i urbanista, autor ponad 200 budynków, głównie użyteczności publicznej.

Dom na skraju lasu. Surowa bryła z tajemniczym wnętrzem

Dom na skraju lasu. Surowa bryła z tajemniczym wnętrzem

Na przekór otaczającej zieleni architekci z pracowni Atelier ST bryłę tego jednorodzinnego domu pokryli betonem. Do pobliskiego lasu i sadu nawiązują jednak odbite w materiale deski. Naturę zaprosili też do wnętrza poprzez duże okna o nietypowym kształcie.

Holenderska rezydencja na dawnych terenach wojskowych. Została wpisana w naturę

Holenderska rezydencja na dawnych terenach wojskowych. Została wpisana w naturę

Odwiedzamy holenderską Limburgię! Pracownia i29 architects miała swój udział w przekształceniu jej dawnych terenów wojskowych w funkcjonalną nieruchomość mieszkalną. Zaprojektowany przez architektów dom otacza bujna roślinność, która zdaje się przenikać do jego wnętrza. Za aranżację tego zachwycającego krajobrazu odpowiadają Frank Heijligers (projekt) i Rent Stabel Tuinen (wykonanie).

„Music Hall in the Sky” projektu pracowni Takuro Yamamoto Architects to hala koncertowa w Tokio, w której słuchanie muzyki jest zarówno przyjemnym doznaniem słuchowym, jak i wzrokowym. Jej budynek urzeka nie tylko symfonią dźwięków, ale też układających się w malarskie kształty cieni i chmur.

Głównym założeniem projektu tego domu w czeskich Karkonoszach było wykreowanie całorocznej przestrzeni rekreacyjnej. Budynek miał być atrakcyjnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Inwestorom zależało również na tym, aby dom harmonijnie łączył się z krajobrazem. Ich marzenia urzeczywistnili pracownia ADR – która odpowiada za architekturę – i pracownia Formafatal, odpowiedzialna za aranżację wnętrz.

W Muzeum Architektury we Wrocławiu do 21 kwietnia 2024 roku można oglądać wystawę „Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia”. W ramach ekspozycji prezentowane są dzieła wybitnych architektów uznawanych są za prekursorów nowoczesnej architektury i urbanistyki XX wieku, m.in. Maxa Berga, Hansa Poelziga, Adolfa Radinga, Hansa Schaurona, Ericha Mendelsohna i Ernsta Maya. Zgromadzono oryginalne projekty i rysunki architektury, która nigdy nie została zbudowana. Towarzyszą im wykonane na ich podstawie współczesne modele oraz reprodukcje zachowanych tylko w publikacjach materiałów, ilustrujących rozwiązania urbanistyczne związane z koncepcją poszerzenia obszaru miasta

Na narty do Kopenhagi? Tak, szusować można tu przez cały rok. I do tego po dachu jednej z ikon współczesnej architektury, która łączy funkcję stoku narciarskiego, ścianki wspinaczkowej i... elektrociepłowni.

Wśród 40 nominacji do EU Mies van der Rohe Awards 2024, które znalazły się na tzw. krótkiej liście, są dwie polskie pracownie.

Najnowszy projekt pracowni 77 Studio architektury wyróżnia szczególne poszanowanie kontekstu miejsca. „Dom na skraju” łączy dwie wyraźnie odrębne przestrzenie osiedla i lasu. Ta luksusowa willa z pokorą ustępuje miejsca naturalnym walorom otoczenia, dyskretnie zanurzając architekturę w gęstwinie lasu.

Właśnie zakończyła się budowa pomostu widokowego na Jeziorze Słupeckim projektu architekta Pawła Grobelnego. Pomost o długości ponad dwustu metrów kończy się platformą tuż przed Kopcem Szwedzkim, który znajduje się na środku jeziora.

Architektura może pełnić ważną społeczną funkcję. Integrować, tworzyć przestrzeń do spotkań i wymiany myśli. Taka idea przyświecała koncepcji Przystani Widna 2A, którą we wrześniu 2023 roku oddano do użytku mieszkańcom gdyńskiej dzielnicy Witomino. Za projekt odpowiadają trzy pracownie – PB/Studio, Studiomania oraz IPA Ipreferanalog.

Zaprojektowany przez pracownię Tremend nowy lubelski dworzec to jeden z najbardziej nowoczesnych i ekologicznych tego typu obiektów w Polsce.

„Zimoodporne” meble zaprojektowane przez gdyński kolektyw Traffic Design mają zachęcić mieszkańców maleńkiej Keravy do spędzania czasu w przestrzeni publicznej nawet w chłodne i ciemne zimowe dni.

Większość polskich akademików lata świetności ma już dawno za sobą. Czas zatrzymał się w nich na dobre, a estetyką tkwią nada w poprzednim ustroju. Projekt Milestone Wrocław Fabryczna autorstwa pracowni Kuryłowicz & Associates chce zmienić standardy projektowania apartamentów studenckich.

Lubelska pracownia Architekci 081 zaprezentowała niedawno jeden ze swoich najnowszych projektów – dom jednorodzinny nad wąwozem. Jego parterowa bryła wyróżnia się nie tylko nowoczesną formą. Dzięki dopełniającemu budynek ogrodzeniu dom zyskał ustronny charakter, stając się spokojnym, zacisznym azylem.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.