Oaza spokoju w wydaniu Karoliny Rochman-Drohomireckiej. Mieszkanie inspirowane naturą
Karolina Rochman Drohomirecka, aby zrównoważyć niespokojny, miejski rytm ulicy, przy której znajduje się zaprojektowane przez nią mieszkanie, postanowiła wypełnić przestrzeń rozwiązaniami inspirowanymi naturą. Zdecydowała się na użycie kojących barw zieleni oraz drewnianych mebli.
Para emerytów zamieszkała w starej szwalni. Dziś króluje tam polska sztuka
Odwiedzamy kołobrzeski dom pary emerytów, w którym niegdyś mieściła szwalnia. Dzisiaj – za sprawą architektki wnętrz Katarzyny Wróblewskiej z warszawskiej pracowni Kate Studio – jego wnętrze wypełniła polska sztuka i oryginalne rozwiązana projektowe.
Kawalerka w Paryżu pełna różu. Jej wnętrze to dzieło polsko-francuskiej pracowni
W takim wnętrzu nie trzeba nosić różowych okularów! Ten optymistyczny kolor zdominował przestrzeń niewielkiego mieszkania na poddaszu jednej z paryskich kamienic. Nic dziwnego, jego właścicielka to prawdziwe wcielenie kreskówkowej Różowej Pantery.
Mieszkanie skąpane w soczystej czerwieni. Odwiedzamy Costa Blanca
Podczas podróżowania warto odwiedzać miejsca autentyczne, które nie zawsze znajdują się na głównych szlakach turystycznych. Taką miejscowością jest hiszpańska Gandia, położona na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie mieści się apartament „Apartamento no5”. Architektka Kristina Busko wykreowała w nim niebanalną przestrzeń pełną historycznych detali i nawiązań do lokalnej kultury.
Kancelaria prawna jak galeria sztuki. Ozdobiły ją prace czołowych polskich twórców
W Katowicach, przy jednym z ruchliwych rond, mieści się niezwykła przestrzeń kancelarii SUŁKOWSKI LEGAL, której wnętrze zaprojektowała warszawska pracownia mow.design. Ten minimalistyczny, czarno-biały pawilon, zaadaptowany przez zespół MUS Architekci, jest doskonałym przykładem współczesnej elegancji, odzwierciedlającej profesjonalizm i wyrafinowanie specjalizującej się w prawie handlowym i gospodarczym kancelarii.
Villa Albertine Atelier w Nowym Jorku. Pozłacany wiek we współczesnym wydaniu
Przenosimy się do Payne Whitney Mansion – zabytkowego budynku z pozłacanego wieku, położonego przy Piątej Alei w Nowym Jorku. Kiedyś mieszkała w nim amerykańska poetka Helen Hay Whitney, dziś znajduje się tu Villa Albertine – otwarta w 2021 roku francuska instytucja kultury. Celem jej działalności jest wspieranie współczesnych twórców oraz promocja wymiany kulturowej między Francją a Stanami Zjednoczonymi. W ostatnim czasie piąte piętro rezydencji przeszło spektakularną metamorfozę.
„Nie chciałam, by było to wnętrze przeprojektowane”. W warszawskim mieszkaniu architektki
63-metrowe mieszkanie na warszawskim Kamionku, będące prywatną przestrzenią architektki wnętrz Ewy Haładyj-Proć i jej rodziny, jest swoistym laboratorium, w którym dominują eksperymenty i swobodna gra stylami.
Baśń o apartamencie na Mokotowie. Mieszka w nim para z dzieckiem i smok
Wśród zaułków Mokotowa, w nowoczesnym apartamentowcu kryje się niezwykłe 120-metrowe mieszkanie, otwarte na trzy strony świata i otoczone tarasem. Jego wnętrze świetnie odzwierciedla zainteresowania mieszkańców. „Od początku naszych rozmów powracały jak mantra: surowe materiały, pełne otwarcie na otoczenie, czernie, szarości i zieleń. Były tez rozmowy o rybach, jeziorach i smokach” – śmieją się Barbara Łaźniewska i Maciek Tarchalski z pracowni INDOOR, autorzy projektu.
Monochromatyczne wnętrze w sercu Krakowa. Wyciszający efekt dają ciemne drewno, kamień i naturalne kolory
Projekt autorstwa Magdaleny Gajdy, założycielki pracowni Gaja Architektura Wnętrz, opiera się na harmonii oraz wyciszeniu, które uzyskano dzięki ograniczonej palecie kolorów i starannemu doborowi materiałów. Już od progu goście wchodzą do przestrzeni, gdzie każdy detal współgra, a monochromatyzm w połączeniu z naturalnymi materiałami wprowadza spokojną, ponadczasową elegancję.
104-metrowy apartament w kamienicy na Saskiej Kępie. Zamiast klasyki, prostota i elegancja
Miało być prosto, uniwersalnie i ponadczasowo. Bez wprowadzania na siłę kamienicznych detali i rekonstruowania historii. Za wnętrze apartamentu, w którym zamieszkała czteroosobowa rodzina, odpowiada pracownia Framuga Studio.
Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM
Wnętrze tego 58-metrowego mieszkania w Poznaniu powstało na zlecenie jednego z deweloperów. Pełni funkcję tzw. mieszkania pokazowego – ma przedstawiać potencjał aranżacyjny przestrzeni. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu pracownia NAM uwzględniła na tej powierzchni salon z kuchnią, sypialnię, biuro, łazienkę, ubikację oraz garderobę.
Wnętrze w harmonii z naturą z nutą loftowego charakteru. Projekt 72-metrowego mieszkania w Gdańsku
Mieszkanie, do którego zaglądamy, znajduje się w urokliwej części Gdańska, na nowo powstałym osiedlu z widokiem na malowniczy staw. Jego wnętrze, mimo że zawiera sporo surowych, loftowych akcentów, doskonale harmonizuje z naturalnym otoczeniem. Dzięki projektantkom z biura 2 RAZY K to miejsce spełnia marzenia właścicieli o przestrzeni nowoczesnej, minimalistycznej, a zarazem ciepłej i funkcjonalnej.
Spójne wnętrze z produktów z drugiej ręki – oto świetny przykład!
Właścicielka tego 60-metrowego mieszkania na warszawskiej Woli ma cenny talent. Na targach staroci i w Internecie potrafi znajdować prawdziwe perełki z drugiej ręki. Do ich zakupu popycha ją nie tylko zamiłowanie do pięknych przedmiotów, ale też względy ekologiczne. Pracowni P/ART powierzyła zadanie zaprojektowania z ich pomocą wnętrza jej domu.
67-metrowe mieszkanie we Wrocławiu. Urzeka kobiecością
„Define feminine, I'm feminine” – śpiewa Doja Cat w piosence „Woman”. To hasło, które swego czasu stało się viralem w mediach społecznościowych, odzwierciedla projekt mieszkania Anny Budzowskiej z pracowni Buduar i Natalii Kuczyńskiej. Jego właścicielce zależało na tym, by wnętrze jej domu było kobiece. A jaka jest kobiecość w dzisiejszym rozumieniu? Nie ma jednej definicji. Występuje w tylu odsłonach, ile jest na świecie kobiet. W tym przypadku kobieca przestrzeń zyskała niezwykle eleganckie i przytulne oblicze, które idealnie wyraża upodobania jej użytkowniczki.
Gotowe pakiety a pełna personalizacja – jakie możliwości oferuje klientowi rynek?
Decyzja o remoncie czy zaprojektowaniu wymarzonego wnętrza wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z najważniejszych zadań jest znalezienie odpowiedniego architekta. Jakie możliwości oferuje klientowi rynek?
Przytulnie… jak u dentysty. W tej klinice to stwierdzenie ma sens
„»Przytulny« to zazwyczaj ostatnie określenie, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o gabinecie stomatologicznym. Wraz z inwestorem postanowiliśmy to zmienić i stworzyć miejsce, które jest nie tylko funkcjonalne, ale także ciepłe, pobudzające wyobraźnię i oddające osobowość właściciela” – opowiada projektantka Daria Przewłócka, autorka projektu wnętrza Flow Dental Studio w Gdyni.
Miejska dżungla według Lessness Studio. 85 m2 inspiracji w Krakowie!
„Miejska dżungla" to określenie stosowane w kontekście współczesnych miast, które często charakteryzują się gęstą zabudową, hałasem, szybkim tempem życia i tłumem. Projektantki z Lessness Studio, aranżując wnętrze tego krakowskiego mieszkania, podeszli do powyższego sformułowania w bardziej dosłowny sposób. Wykreowali harmonijną przestrzeń, wypełnioną naturalnymi materiałami, w której główne skrzypce gra tapeta z motywem dżungli.
Mieszkanie dla ojca i nastoletniej córki. 98 – metrowe jasne wnętrze w centrum Kielc
Tym razem odwiedzamy Kielce i położone na 9. piętrze nowoczesnego apartamentowca mieszkanie zaprojektowane przez Anetę Bańkowską, założycielkę pracowni Indesign. Właściciel – ojciec z nastoletnią córką – zlecił architektce stworzenie przestrzeni, która przywodzi na myśl słowo „dom” już od progu. Każdy detal w tym mieszkaniu jest przemyślany, a elegancja i komfort stały się tu motywem przewodnim.
69-metrowe mieszkanie w sercu Jeżyc. To królestwo naturalnych materiałów
To mieszkanie o powierzchni 69 m2, zaprojektowane przez pracownię LBWA, znajduje się w jednym z nowo powstałych budynków, w sąsiedztwie zabytkowych kamienic w Jeżycach w Poznaniu. Projekt oparto o naturalne materiały – beton, stal nierdzewną, kamień i jasne drewno.
Przedwojenna willa we Wrocławiu dla trzech pokoleń. Klasyka miesza się tu z ikonami dizajnu, polskim wzornictwem i sztuką
Cztery kondygnacje, trzy pokolenia i aż sto lat historii. Ta willa z lat 20. ubiegłego wieku położona na wrocławskim Zalesiu dzięki pracowni Na Antresoli dostała nowe życie. Nowoczesność i klasyka tworzą tu unikalną kompozycję, która na długo zapada w pamięć.
Dizajn