Artykuł sponsorowany Wielkie święto sztuki już w ten weekend! Centrum Designu Domoteka zaprasza na Artshow 2023

Wielkie święto sztuki już w ten weekend! Centrum Designu Domoteka zaprasza na Artshow 2023

W dniach 9 i 10 grudnia w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie miłośnicy sztuki będą mieli swoje wielkie święto. Po ogromnym sukcesie pierwszej, wiosennej edycji rusza kolejna odsłona Artshow – wyjątkowego wydarzenia, które wykracza poza definicję zwykłej wystawy. Partnerem wydarzenia jest Centrum Designu Domoteka, która podczas Artshow zaprezentuje najlepszy i ponadczasowy dizajn z kolekcji swoich najemców.

Nie przegap: „Emerge”. Pierwsza indywidualna wystawa Magdaleny Łapińskiej – Rozenbaum

Nie przegap: „Emerge”. Pierwsza indywidualna wystawa Magdaleny Łapińskiej – Rozenbaum

Magdalena Łapińska – Rozenbaum dała się poznać jako artystka wszechstronna. Tworzy ceramikę, tkaniny, linoryty, rysunki i obrazy. Podczas swojej pierwszej solowej wystawy „Emerge” artystka pokaże zbiór prac, dzięki którym mierzy się z samą sobą, poszukuje własnej kobiecości i godzi się ze stratą.

Nie przegap: Bruno Barbey był pionierem barwnego fotoreportażu. Jego prace można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nie przegap: Bruno Barbey był pionierem barwnego fotoreportażu. Jego prace można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie

Bruno Barbey był prawdziwym obywatelem świata. Często powtarzał: „Rzadko stoję w miejscu. Wciąż chodzę. Zawsze w ruchu”. Te trzy krótkie zdania na tyle dobrze oddają jego życie i podejście do fotografii, że jedno z nich stało się hasłem wystawy, którą do 3 marca 2024 roku można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Malarstwo Olgi Boznańskiej po raz pierwszy w Gdańsku

Malarstwo Olgi Boznańskiej po raz pierwszy w Gdańsku

Ponad 50 prac jednej z najwybitniejszej polskiej artystki przełomu XIX i XX wieku będzie można zobaczyć w Muzeum Gdańska od niedzieli, 3 grudnia 2023 roku, aż do 16 maja 2024 roku. W lutym odbędzie się cykl wydarzeń poświęconych wystawie czasowej, w tym oprowadzania kuratorskie oraz spotkania z specjalistami i opiekunami zbiorów z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Modernizm w PRL. O nowej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie opowiada prof. Piotr Juszkiewicz

Modernizm w PRL. O nowej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie opowiada prof. Piotr Juszkiewicz

W Muzeum Narodowym w Krakowie można oglądać wystawę „Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL”. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do przyjrzenia się sztuce, wzornictwu i architekturze powojennej Polski, a także zastanowienia się, jakie wpływy zewnętrzne i wewnętrzne kształtowały ówczesną kulturę. O tej wyjątkowej wystawie, którą objęliśmy patronatem medialnym, opowiada prof. Piotr Juszkiewicz, lider zespołu kuratorskiego.

W Warszawie otworzyła się nowa galeria sztuki – Lisowski. To wędrowna przestrzeń wystawiennicza

W Warszawie otworzyła się nowa galeria sztuki – Lisowski. To wędrowna przestrzeń wystawiennicza

Lisowski to nowa galeria sztuki w Warszawie, która na ten moment funkcjonuje w formie pop-up. W jej przestrzeni prezentowana jest sztuka artystek i artystów współczesnych, twórczyń i twórców nieprofesjonalnych, współczesnych outsiderów, sztuka ludowa i przede wszystkim prace osób artystycznych identyfikujących się jako queerowe. Obecnie siedziba galerii znajduje się przy pl. Konstytucji 4.

Nie przegap: W poszukiwaniu krainy wiecznego szczęścia. Wystawa „Arkadia” w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nie przegap: W poszukiwaniu krainy wiecznego szczęścia. Wystawa „Arkadia” w Muzeum Narodowym w Warszawie

Jak wyglądała kraina wiecznego szczęścia i młodości? Na to pytanie starali się odpowiedzieć artyści od czasów starożytności. Współcześni twórcy kwestionują ten sielski porządek, konfrontując go z katastrofą klimatyczną i relacją między człowiekiem a naturą. Na wystawie „Arkadia” w Muzeum Narodowym zobaczymy ponad 300 prac, które w różny sposób podejmują jeden z najstarszych mitów.

Nie przegap: Złote olśnienia na wspólnej wystawie projektantek Zuzanny Malinowskiej i Ewy Zwolińskiej

Nie przegap: Złote olśnienia na wspólnej wystawie projektantek Zuzanny Malinowskiej i Ewy Zwolińskiej

Czerń i złoto to wspólny mianownik prac Zuzanny Malinowskiej i Ewy Zwolińskiej. Jedna od lat tworzy grafikę, druga zajmuje się projektowaniem ubioru. Wieloletnią przyjaźń i wspólną fascynację złotą materią projektantki przekuły na wystawę „Olśnienia”, którą od 30 listopada będzie można oglądać w Wolskiej Mozaice w Warszawie.

Dzieło sztuki posiada niezwykłą zdolność wywoływania emocji, dlatego w roli prezentu może stać się pamiątką o głębokim znaczeniu. Często posiada przy tym wartość estetyczną. Swoje ulubione prace, które doskonale spełnią funkcję świątecznego podarunku, przedstawia Marta Krajenta – założycielka warszawskiej galerii sztuki Flow Art House.

Traffic Design zaprasza na ostatni w tym roku wernisaż „Poszedłem, ale wróciłem, byłem daleko...” autorstwa Gregora Gonsiora, który zabiera odwiedzających na wyprawę w dadaistyczny świat wyobraźni i ciągu skojarzeń. Wydarzenie odbędzie się już w piątek (17.11) o godzinie 18.00.

Weekend 9-10 grudnia w Warszawie stać będzie pod znakiem święta sztuki, czyli Artshow. Tym razem wydarzenie odbędzie się w centrum miasta, w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19. Odwiedzający będą mogli zobaczyć i kupić setki obrazów, rzeźb i unikalnych obiektów kolekcjonerskich.

Już od 17 listopada w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie będzie można oglądać prace Jerzego Nowosielskiego (1923-2011). Wystawa przygotowana z okazji setnej rocznicy urodzin artysty obejmie cztery wątki z jego twórczości: pejzaż, ciało, abstrakcję i ikonę. Wydarzenie potrwa do 4 lutego 2024 roku.

Biennale malarstwa Bielska Jesień to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów artystycznych w Polsce. Jury po raz pierwszy w historii konkursu zdecydowało się przyznać trzy nagrody Grand Prix.

Od 10 do 23 listopada w warszawskim DESA Unicum będzie można oglądać wystawę „Magdalena Abakanowicz. Synteza sztuk”, która prezentuje wszystkie techniki i materiały w bogatym repertuarze Abakanowicz. Nie zabraknie rzeźb i grafik, a także niezwykle rzadkich w kontekście jej całej twórczości obrazów olejnych na płótnie. Przede wszystkim jednak warto odwiedzić wystawę ze względu na Abakany – tkaniny, które zdają się żyć własnym życiem.

Wystawa Marty Zgierskiej „Ze wszystkich stron” to przegląd prac z głównych cyklów fotografki. Artystka mierzy się w nich z tematami traumy, kruchości ciała i niepokojami wywołanymi przez współczesną rzeczywistość.

Do 28 stycznia 2024 roku w Muzeum Fotografii w Krakowie można oglądać wybrane fotografie Edwarda Steichena (1879–1973), nazywanego ojcem współczesnej fotografii. To pierwsza w Polsce retrospektywa twórczości tego wyjątkowego artysty złożona w całości z autorskich odbitek z kolekcji luksemburskiego Musée national d'archéologie, d'histoire et d’art.

Wielostopniowe kompozycje, eksperymenty z kolorem i różne języki formalne – to wyróżniki twórczości Sainera, ale i podstawy koncepcji aranżacji przestrzeni wystawy poświęconej twórczości artysty „SAINER. KOL∞R”, o którą zadbała projektantka Dorota Terlecka z pracowni Biuro Kreacja.

Trwa dobra passa malarki Ewy Juszkiewicz. Artystka pobiła właśnie rekord aukcyjny – jej obraz to najdrożej sprzedane dzieło polskiego żyjącego artysty. Ale na tym ostatnie sukcesy malarki się nie kończą.

Od 26 października Miejska Galeria Sztuki w Łodzi już po raz 18. będzie prezentowała w przestrzeniach Galerii Willa prace nadesłane na Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki, Polska – Łódź. Pomysł międzynarodowej wystawy ukazującej miniaturę graficzną zrodził się w środowisku łódzkich bibliofilów i grafików skupionych w Łódzkim Towarzystwie Przyjaciół Książki pod koniec lat 70. Inicjatorami wystawy byli wieloletni Przewodniczący Towarzystwa Michał Kuna i prof. Grzegorz Matuszak – komisarze pierwszych edycji wystawy.

Artykuł sponsorowany

 

O tym, w jaki sposób artyści mogą projektować lepszą przyszłość, o nowych technologiach w sztuce współczesnej i immersyjnym doświadczeniu VR „Evolver”, które do 10 grudnia można oglądać w Galerii Opera w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w ramach projektu „BMW Art Club. Przyszłość to sztuka” rozmawiamy ze Stachem Szabłowskim, kuratorem cyklu i krytykiem sztuki.

 

Black LABEL – Bezcenny luksus


Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.