Fotofestiwal w Łodzi już w czerwcu. Znamy program 23. edycji

Fotofestiwal w Łodzi już w czerwcu. Znamy program 23. edycji


Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi już po raz 23. zaprezentuje krajobraz polskiej i światowej fotografii współczesnej. Premiery projektów m.in. Weroniki Gęsickiej i Przemka Dzienisa, gwiazdy międzynarodowej fotografii w opowieściach o transformacji i uwalnianiu, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu – Fotofestiwal ogłosił program blisko trzydziestu wystaw i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących, na które zaprasza do Łodzi między 13 a 23 czerwca.

Nie przegap: Wystawa prac współczesnych polskich rzemieślników „nie/pokój” w Warszawie

Nie przegap: Wystawa prac współczesnych polskich rzemieślników „nie/pokój” w Warszawie

Już 28 maja 2024 o godzinie 18.00 w galerii „Okno na Kulturę” odbędzie się wernisaż wystawy „nie/pokój” organizowanej przez Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Label Magazine objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Reżyser Jan Komasa kuratorem w DESA Unicum. Ruszyła wystawa „Sztuka Dzisiaj. Wybór kuratora” 

Reżyser Jan Komasa kuratorem w DESA Unicum. Ruszyła wystawa „Sztuka Dzisiaj. Wybór kuratora” 

Jan Komasa to kolejny artysta, który objął rolę kuratora wystawy w DESA Unicum. Wcześniej w projekcie wzięli udział m.in. Magdalena Cielecka, Łukasz Jemioł, Wojtek Sokół czy Michał Zaborowski. Reżyser filmów takich jak "Boże Ciało” czy “Miasto 44” osobiście wybrał każde dzieło, a ekspozycję zbudowano wokół tematyki bliskiej artyście – problematyki końca świata oraz różnych form dystopii i utopii. Wyjątkową wystawę można odwiedzać od 21 maja do 6 czerwca w siedzibie DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie.

Nie przegap: Wystawa „Surrealizm i inne mity” w MNW. Magia, sny i podwiadomość oczami polskich artystów

Nie przegap: Wystawa „Surrealizm i inne mity” w MNW. Magia, sny i podwiadomość oczami polskich artystów

Ponad 300 dzieł z różnych epok, począwszy od dwudziestolecia międzywojennego po współczesne kreacje, to kompleksowy obraz polskiej odmiany surrealizmu. Ich uzupełnieniem są znakomite prace zagranicznych artystów. Termin wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie nie jest przypadkowy – w tym roku obchodzimy 100-lecie surrealizmu.

Nie przegap:  Wystawa „JaTyMy” studentów ASP w Warszawie

Nie przegap: Wystawa „JaTyMy” studentów ASP w Warszawie

Wystawa „JaTyMy” to multimedialna prezentacja indywidualnych wypowiedzi młodych artystek i artystów, które powstały w ramach zajęć Pracowni Rzeźby dr. hab. Krzysztofa Franaszka na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ekspozycję można oglądać na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie do dnia 1 czerwca.

Nie przegap: „Zjawy” – wernisaż Anny Halarewicz w Domotece

Nie przegap: „Zjawy” – wernisaż Anny Halarewicz w Domotece

Już 9 maja o godzinie 19.00, w Centrum Designu Domoteka w Warszawie przy ul. Malborskiej 41 odbędzie się wernisaż Anny Halarewicz – „Zjawy”. Tytułowe postacie zabiorą gości w podróż w czasie, pozwalając odkrywać ukryte pod wieloma warstwami wspomnień obrazy przemijających chwil. Wystawa potrwa do 4 czerwca.

Nie przegap: Wystawa „W cieniu obrazów jestem” Zdzisława Nitki we Wrocławiu

Nie przegap: Wystawa „W cieniu obrazów jestem” Zdzisława Nitki we Wrocławiu

Do 18 maja we wrocławskiej Galerii Arttrakt można oglądać wystawę „W cieniu obrazów jestem”, na której prezentowane są prace jednego z najbardziej rozpoznawalnych „Nowych Dzikich” w Polsce – Zdzisława Nitki.

Sztuka współczesna, podziemny bunkier i sala immersyjna. Odwiedziliśmy KAF, nową wrocławską galerię sztuki

Sztuka współczesna, podziemny bunkier i sala immersyjna. Odwiedziliśmy KAF, nową wrocławską galerię sztuki

W jednej z kamienic tuż przy wrocławskim rynku mieści się nowa galeria i niezależne centrum kultury, które sztukę współczesną gości aż na trzech piętrach. Do Krupa Art Foundation (KAF) warto wpaść na wystawę stałą, prezentującą imponującą kolekcję prac współczesnych polskich twórców lub jedną z ekspozycji czasowych. Dodatkowych doznań dostarczą przestrzeń immersyjna i sala zlokalizowana w dawnym bunkrze.

Ceramika Paradyż to nie tylko znany producent płytek ceramicznych i spieków kwarcowych, ale także firma z ogromną pasją do kultury i sztuki. Angażowanie się w promocję twórczości artystycznej przekłada się na liczne inicjatywy, których beneficjentami są zarówno uznani artyści, jak i młodzi twórcy z całego świata. Jedną z kluczowych dziedzin, w której Ceramika Paradyż odnosi sukcesy, jest działalność mecenatu wystawowego. Od współorganizacji prestiżowych wystaw, takich jak tegoroczny Pawilon Polski na Biennale Sztuki 2024 w Wenecji, po wsparcie lokalnych projektów artystycznych, marka z sukcesem inwestuje w promocję sztuki na wielu poziomach.

Do 30 kwietnia 2024 roku w słynnym Domku Miedziorytnika we Wrocławiu można oglądać wystawę prac Katarzyny Jasyk „Między sztuką a designem”. Ekspozycja szeroko prezentuje działalność twórczą tej projektantki i artystki.

NADA (New Art Dealers Alliance) przedstawia uczestników NADA Villa Warsaw, nowej inicjatywy wystawienniczej, która odbędzie się w dniach 15–19 maja 2024 roku w historycznej Willi Gawrońskich w Warszawie, przy Al. Ujazdowskich 23. W programie NADA czeka prezentacja aż 44 galerii z 25 miast z całego świata oraz z Polski, spotkania z artystami i artystkami oraz wydarzenia specjalne.

Agnieszka Bar jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich projektantek szkła. Poznańska pracownia Vzory prezentuje serię organicznych form wykonanych przez artystkę po raz pierwszy z nieprzeźroczystego materiału.

Jeszcze do niedawna Paweł i Katarzyna Pałkus z pracowni Tauart na co dzień zajmowali się jedynie architekturą i projektowaniem wnętrz. Potrzeba wyjścia poza ramy obu tych dziedzin popchnęła ich w kierunku sztuki. Stworzyli niezwykłą serię płaskorzeźb, którą nazwali „Androidy”. Swoje dzieła postanowili utrwalić na stronach albumu „Portrety Androidów”, już dostępnego w sprzedaży.

Już 19 kwietnia 2024 roku w Pałacu Czapskich Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie otwarta zostanie wystawa „System wczesnego ostrzegania”. Punktem wyjścia ekspozycji są obrazy Rajmunda Ziemskiego, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli powojennego malarstwa polskiego, zestawione z pracami współcześnie tworzących artystek i artystów z Polski i zagranicy: Matthiasa Garffa, Diany Lelonek, Joanny Rajkowskiej, Anny Siekierskiej, Bartka Zalewskiego, Weroniki Zalewskiej i Zoe (Małgorzaty Gurowskiej i Agaty Szydłowskiej). Wszystkie prace łączy niepokój twórców o przyszłość ziemi, natury i człowieka.

Najnowsza ekspozycja czasowa w Muzeum Narodowym w Poznaniu przypomina dorobek legendarnej poznańskiej grupy Koło Klipsa, której twórczość zaliczano do nurtu nowej ekspresji lat osiemdziesiątych. Wystawę można oglądać do 28 lipca 2024 roku.

Jest jedną z ciekawszych współczesnych artystek młodego pokolenia, które zajmują się szkłem artystycznym. Jej twórcze zainteresowania ewoluowały od fascynacji sztuką uliczną, po ekologię, aż po osobiste wątki, takie jak mania zbieracza jej babci czy macierzyństwo i tworzenie więzi. Kalinę Bańkę – Kulkę zapytaliśmy o jej najważniejszy projekt, techniki w jakich tworzy oraz artystyczne plany.

Mało kto potrafi tak pięknie mówić o ceramice, jak prof. Irena Lipska-Zworska. Nic w tym dziwnego – za jej słowami stoi prawdziwa pasja. Artystka daje jej wyraz, kreując wyjątkowe ceramiczne obiekty, co czyni od lat 50. do dzisiaj. Od 16 kwietnia do 31 lipca 2024 roku w Fine Art Gallery we Wrocławiu jest możliwość osobistego zapoznania się z dziełami tej nestorki polskiej ceramiki unikatowej.

Realizowane w laboratoriach zadania podlegające bardzo precyzyjnym procedurom, instrukcjom i protokołom postępowania nie zawsze przynoszą zakładane rezultaty: materiał czasem ulega degradacji, pojawiają się zakłócenia. O tym opowiada wystawa „mattermorphosis”, na której 10 artystów prezentuje prace balansujące na styku sztuki i technologii.

„Grotta” to tytuł instalacji malarskiej autorstwa Wioletty Kulewskiej Akyel. Artysta wykonała dzieło specjalnie na rzecz wydarzenia MaltaBiennaleArt, które aktualnie odbywa się w Valletcie na Malcie i potrwa do końca maja 2024 roku. Praca obejmuje wielkoformatowe obrazy na płótnie, zaprezentowane w formie namiotu.

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku można oglądać wystawę zbiorową artystów związanych z Katedrą Grafiki Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zatytułowaną „7 opowiadań”.

Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.