Bogdan Ziętek chciał wyrzeźbić kobietę idealną. Fascynowały go gimnastyczki

Bogdan Ziętek chciał wyrzeźbić kobietę idealną. Fascynowały go gimnastyczki

Warszawska galeria Fundacja Dzielna zaprasza na wystawę "Polska/Ziętek. Gimnastyczka". Na ekspozycji zgormadzono rzeźby niezależnego artysty-samouka Bogdana Ziętka, które prezentowane są razem z filmem Agnieszki Polskiej.

"Rośliny są niezwykle cierpliwe". Rozmowa z malarką Weroniką Anną Rosą

Jej obrazy malowane na papierze gwaszem to prawdziwe portrety roślin. Bo w pracach Weroniki Anny Rosy nie chodzi o botaniczną precyzję, ale zrozumienie przyrody i poszukiwanie w niej algorytmu form i charakteru. Z artystką rozmawiamy o tym, dlaczego zainteresowała ją stara malarska technika, co fascynuje ją w świecie roślin i jak na jej twórczość wpłynęła przeprowadzka do Portugalii.

Mazurska galeria pod chmurką. Rusza 7. Wojnowski Festiwal Fotografii

Mazurska galeria pod chmurką. Rusza 7. Wojnowski Festiwal Fotografii

Już w najbliższą sobotę 10 czerwca otwarcie 7. edycji Wojnowskiego Festiwalu Fotografii. Przez cztery miesiące płoty mazurskiej wsi ozdobi wystawa współczesnej polskiej fotografii.

Zaginiony obraz Chełmońskiego odnaleziony po 133 latach w podwarszawskiej willi

Zaginiony obraz Chełmońskiego odnaleziony po 133 latach w podwarszawskiej willi

To prawdziwie filmowa historia. Właściciele starej willi pod Warszawą nie zdawali sobie sprawy, że przekazywana z pokolenia na pokolenie pamiątka to cenne dzieło sztuki warte nawet 5 milionów złotych. Owiany tajemnicą obraz Józefa Chełmońskiego przez lata fascynował historyków i miłośników sztuki. Teraz trafi na aukcję w DESA Unicum.

Nie przegap:

Nie przegap: "I & We". Wystawa szkła norweskiego we wrocławskiej galerii SIC!

Wystawa "I & We" we wrocławskiej galerii SIC! to świetna okazja, by przyjrzeć się współczesnemu szkłu artystycznemu. Na ekspozycji prezentowane są prace dziesięciu norweskich artystek. Autorki skupiają się na relacjach człowiek-natura, dwóch światach, które nie mogą bez siebie funkcjonować. Artystki poprzez szklaną materię interpretują bogactwo przyrodnicze swojego kraju.

Świat dziecka oczami Agaty Szymanowicz

Świat dziecka oczami Agaty Szymanowicz

Zatrzymanie beztroski czasów dzieciństwa na fotografii jest bez wątpienia trudną sztuką, bowiem wymaga ponadprzeciętnej wrażliwości oraz cierpliwości. Któż jednak może lepiej sfotografować ten stan niż była psycholożka dziecięca, obdarzona ogromnymi pokładami talentu i doświadczeń płynących z rodzicielstwa? Poznajcie fotografkę rodzinną Agatę Szymanowicz, której kadry zachwycają niczym niepohamowaną autentycznością.

Artshow w warszawskiej Fabryce Norblina. Sztuka współczesna dla każdego

Artshow w warszawskiej Fabryce Norblina. Sztuka współczesna dla każdego

Kilkaset prac, 80 artystów, wykłady, pokazy malowania oraz aukcja obrazów. To wszystko będzie miało miejsce na Artshow. Wszystkie dzieła sztuki przeznaczone są na sprzedaż, a większość ich twórców zapowiedziała obecność na wydarzeniu. Artshow odbędzie się 3 i 4 czerwca w warszawskiej Fabryce Norblina.

Nie przegap: Otwarcie nowego sezonu w Galerii Cukry Praga

Nie przegap: Otwarcie nowego sezonu w Galerii Cukry Praga

Galeria Cukry Praga w Warszawie rozpoczyna kolejny sezon działalności artystycznej, w tym roku wzbogacony o warstwę muzyczną. Tegoroczna wystawa nawiązuje do historii tego miejsca - jednej z czołowych manufaktur cukierniczych przedwojennej Warszawy. Wernisaż połączony z eksperymentalnym koncertem i wizualizacjami odbędzie się w środę 31 maja.

Olaf Hajek to jeden z najpopularniejszych niemieckich ilustratorów i artystów wizualnych. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale jego talent jest doceniany na całym świecie. Teraz jego prace trafiły na ubrania, do kolekcji Medicine.

Już niebawem kultowy Sofitel Grand Sopot jak co roku otworzy się na sztukę. Od 8 do 13 sierpnia będzie tam można obejrzeć jednocześnie aż trzy sąsiadujące ze sobą niezwykłe wystawy, podczas których zaprezentowane zostaną m.in. dzieła Zdzisława Beksińskiego czy Juliusza Kossaka. Telewizor Samsung The Frame będzie częścią tych wystaw i to właśnie na jego rewolucyjnym matowym ekranie zaprezentowane zostaną wybrane obrazy.

Projekt Michaela Hansmeyera – „Digital Grotesque III” łączący architekturę, sztuki wizualne, badania nad zastosowaniami inteligentnych algorytmów i zaawansowane technologie druku 3D, prezentowany jest w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Realizacja powstała w ramach trzeciej odsłony BMW Art Club. Przyszłość to sztuka.

Przed nami jedna z najbardziej oczekiwanych aukcji w historii rynku sztuki w Europie Środkowo-Wschodniej. Już 17 marca w Warszawie pod młotek trafi „Portret damy” Petera Paula Rubensa. Estymacja cenowa arcydzieła światowej klasy wynosi rekordowe 18 – 24 mln złotych. Tak wysoko nie był wyceniany żaden z obrazów licytowanych do tej pory w Polsce.

Vinci Art Gallery to niezwykła przestrzeń na kulturalnej mapie Poznania, która powstała z pasji do sztuki. Zaoferowała nam w tym roku sporą dawkę interesujących wydarzeń.

Cyfrowe prace NFT, które podbijają światowe rynki i osiągają rekordowe ceny, już niebawem będą licytowane także w Polsce. DESA Unicum jako pierwszy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej zaoferuje kolekcjonerom unikatowy obiekt NFT podczas grudniowej aukcji. Telewizor The Frame idealnie wpisuje się w ten koncept sztuki cyfrowej, dlatego to właśnie na jego ekranie zaprezentowane zostanie dzieło.

Rozmowa z architektem Rolandem Stańczykiem o kolekcjonowaniu sztuki, relacjach między obrazem a architekturą wnętrz oraz o świadomości współczesnych inwestorów.

W lutym w londyńskiej galerii Cadogan Contemporary zostanie otwarta wystawa prac znanej belgijskiej artystki, tworzącej od pewnego czasu w Maroku – Laurence Leenaert. Na wystawie zostanie zaprezentowana jej twórczość zainspirowana domem i wszystkim tym, co się z nim łączy.

Spektakularna wystawa polskiej rzeźby obejmująca prace blisko 100 wybitnych polskich artystów, m.in. Magdaleny Abakanowicz, Aliny Szapocznikow, Katarzyny Kozyry, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora czy Xawerego Dunikowskiego. Poruszający projekt Joanny Rajkowskiej, która zaprosi widzów do Rhizopolis – podziemnego miasta-schronu po katastrofie kończącej epokę człowieka. Obszerna prezentacja ponad 400 prac z sześciu krajów dawnego bloku wschodniego, która zrywa ze stereotypowym postrzeganiem sztuki socrealizmu i rzuca nowe światło na rzeczywistość społeczną lat 50.

Źródłem inspiracji Michała Aneli są bezkresne glebie światów podwodnych, dlatego jego ekspresja oscyluje na cienkiej linii pomiędzy dwoma wymiarami – rzeczywistym oraz śnienia oceanu.

Na długo przed tym, jak światowej sławy artysta Andy Warhol zaczął zajmować się pop-artem, tworzył przepełnione erotyką rysunki. Prace te zostały właśnie opublikowane w książce „Andy Warhol. Love, Sex, and Desire. Drawings 1950–1962” wydanej przed Taschen.

Organizatorzy Targów Plakatu, jednego z naszych ulubionych artystycznych wydarzeń, przygotowali w tym roku jego specjalną, wirtualną wersję. Znane i lubiane targi z polskimi plakacistami przenoszą się do Internetu.

Black LABEL – Bezcenny luksus


Zbieraj inspiracje, zapisuj artykuły, kupuj dizajn

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.