Sztuka
Odwiedź Zakopane, nie opuszczając Warszawy! Nowe wystawy w DESA Unicum
Zima to idealny czas, aby odwiedzić pokryte śniegiem polskie góry. W tym roku DESA Unicum nie tylko organizuje swoją słynną już wystawę „Zakopane, Zakopane!”, ale także ogłasza współpracę z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, który obchodzi 70-lecie istnienia.
Nie przegap: Wystawa i aukcja charytatywna „Refugees Welcome” w MSN-ie
Po raz ósmy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum goszczą wystawę i aukcję charytatywną środowiska artystycznego na rzecz osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa. Tegoroczna wystawa przedaukcyjna jest pierwszą ekspozycją otwartą w 2025 roku w nowym budynku MSN-u. Przekazane przez artystów i artystki prace można oglądać do 19 stycznia, a w ostatnim dniu wystawy również wylicytować podczas specjalnej aukcji.
„Płótno jest lustrem” – rozmowa z artystką Basią Flores
Basia Flores to artystka, której językiem jest kolor. Swoją słabość do mocnych barw wyraża zarówno w ubiorze, jak i aranżacji swojej pracowni. Podkreśla przy tym, że płótno, na którym maluje, traktuje jak lustro. Nie dziwi więc, że jej dzieła zachwycają feerią kolorów, a ich tematem najczęściej są kobiety.
LEO – sztuka w nowoczesnym wydaniu
LEO tworzy swoje dzieła z myślą o osobach, które poszukują do swych przestrzeni czegoś więcej niż klasycznych obrazów na ścianę. Nowatorska idea stanowi ciekawą propozycję dla miłośników sztuki nowoczesnej i kolekcjonerów, którzy pragną wnieść do swych wnętrz nie tylko estetykę, ale także element oryginalności. Obrazy LEO łączą współczesną technologię DeePrint, naturę i fotografię, stanowiąc doskonałą dekorację i inwestycję, zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i biurowych. To właśnie niezwykłe ujęcia dronowe stają się punktem wyjścia, a każde zdjęcie pulsuje życiem, opowiadając historię, którą można odczuć nie tylko wzrokiem, ale i dotykiem.
Nie przegap: Wystawa Andrzeja Wróblewskiego w Warszawie – „Ja jeden z wielu”
Fundacja Rodziny Staraków zaprasza na wyjątkową wystawę „Ja jeden z wielu” poświęconą twórczości Andrzeja Wróblewskiego (1927-1957), jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sztuki XX wieku. Ekspozycję, kuratorowaną przez Anię Muszyńską, będzie można oglądać od 28 grudnia 2024 do 4 maja 2025 roku w Spectra Art Space w Warszawie. Wstęp wolny!
Nie przegap: Wystawa Katarzyny Gajewskiej „A Song of Love” w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe
Do 6 stycznia 2025 roku w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe można oglądać niezwykłą wystawę obrazów Katarzyny Gajewskiej zatytułowaną „A Song of Love”. Artystka celebruje w niej miłość do życia, jednocześnie dokumentując swoje głębokie uczucia niesprawiedliwości, izolacji, samotności i straty. O swojej twórczości opowiedziała w tych słowach.
Ten obraz przez niemal 100 lat był uznawany za zaginiony. Dziś można go obejrzeć w DESA Unicum
W DESA Unicum bezpłatnie można podziwiać prawdziwą perełkę malarstwa XIX wieku – obraz, który przez niemal sto lat był uznawany za zaginiony. Dzieło zaledwie osiemnastoletniego Maurycego Gottlieba, „Kawalerowie Mieczowi inflanccy proszący króla Zygmunta Augusta o opiekę przed uciskiem cesarza Fernanda”, trafi na aukcję 12 grudnia.
Wystawa Agnes Maj w Nobu Hotel Warsaw. Zobacz obrazy inspirowane kintsugi
Czy nasze losy są kształtowane przez niewidzialne siły przeznaczenia, czy też są wynikiem przypadkowych zbiegów okoliczności? Kolekcja niemal 20 obrazów, które do marca 2025 możemy obejrzeć w Nobu Hotel Warsaw, jest artystyczną refleksją nad tą kwestią. Malarka i rysowniczka Agnes Maj eksploruje momenty harmonijnego zgrania w jednym czasie i miejscu, gdy przecinają się ludzkie drogi.
Zwierzęta w centrum uwagi. Nie przegap wystawy Marty Bogdańskiej „Vive la Résistance!” w Warszawie
Artystka Marta Bogdańska zaprasza na pierwszą odsłonę projektu „Vive la Résistance!", w którym eksploruje tematykę zwierzęcej sprawczości, oporu oraz współistnienia. Bogdańska pyta to, co znaczy być świadomym i wolnym w świecie, gdzie granice między człowiekiem a innymi gatunkami są ostre, a ludzkość wyparła się swojej zwierzęcości. Wernisaż wystawy odbędzie się już 5 grudnia w warszawskim Instytucie Fotografii Fort.
Fine Art Gallery we Wrocławiu. Odwiedź jedyną w Polsce galerię ceramiki unikatowej
Jedyną w Polsce galerię ceramiki unikatowej możemy odwiedzić we Wrocławiu. Znajdziemy tam dzieła najbardziej wybitnych polskich twórców tej dziedziny sztuki. Fine Art Gallery reprezentuje bowiem aż trzy pokolenia wiodących artystów, których unikaty ceramiczne prezentuje w ramach niebanalnych wystaw i wernisaży.
Nie przegap: 21. Warszawskie Targi Sztuki już w ten weekend
Już 23-24 listopada odbędą się Warszawskie Targi Sztuki, w których weźmie udział ponad 120 wyselekcjonowanych galerii sztuki współczesnej, antykwariatów oraz domów aukcyjnych z całej Polski. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć i kupić ponad 1500 obiektów uznanych artystów.
Nie przegap: Wystawa „Juliusz Narzyński. Kawał dobrej roboty" w Warszawie
Do 30 listopada w Galerii ASPEKTY w Warszawie można oglądać wystawę dzieł prof. Juliusza Narzyńskiego (1934-2020), pt. „Juliusz Narzyński. Kawał dobrej roboty”. Nazwę ekspozycji zaczerpnięto z tytułu obrazu artysty. Narzyński zwracał uwagę nie tylko na aspekt wizualny swoich prac, ale i literacki, często podszyty ironią i poczuciem humoru. Nie bez powodu okrzyknięty został poetą malarstwa.