Sztuka

Polska Szkoła Ilustracji na kartkach świątecznych – wyjątkowa aukcja DESA Unicum
Trwa aukcja DESA Unicum, która doskonale nastraja na zbliżający się okres wielkanocny. W ofercie znajdują się prace reprezentantów zjawiska Polskiej Szkoły Ilustracji.

Nie przegap: Dyrektor kreatywny MUJI pokaże swoje prace w Poznaniu
To pierwsza autorska wystawa Kenya Hary w Polsce. Już od 23 marca w Muzeum Narodowym w Poznaniu będzie można zobaczyć prace jednego z najbardziej uznanych japońskich projektantów.

Nie przegap: DESA Design Days
Już 18 marca w DESA Unicum w Warszawie o sekretach obiektów zgromadzonych na dwóch przedaukcyjnych wystawach – „Design. Rzecz o pięknie” oraz „Polska Szkoła Tkaniny” – opowiedzą najlepsi polscy eksperci. Na wystawach będzie można obejrzeć unikalny zbiór ponad 200 obiektów – w tym figurki z ćmielowskiej porcelany, serwisy w stylu art déco oraz new look czy fajansowe „pikasiaki” z Włocławka. Nie zabraknie także kluczowych przedstawicielek i przedstawicieli Polskiej Szkoły Tkaniny – Magdaleny Abakanowicz, Jolanty Owidzkiej czy Wojciecha Sadleya.

Nie przegap: Grantha. Tkane opowieści w Galerii Szydłowski
Na wystawie "GRANTHA (ग्रन्थ)" w warszawskiej Szydłowski Gallery do 5 maja będzie można obejrzeć prace z pogranicza malarstwa i tkaniny artystycznej. Dzieła czterech artystów różnych pokoleń i geografii nawiązują ze sobą dialog na temat tego pierwszego gestu, jakim jest powiązanie ze sobą nici i fragmentów.

Nie przegap: Wystawa przedaukcyjna „Czuła rewolucja” w Warszawie
W przestrzeni modernistycznego budynku Metropolitan w Warszawie odbywa się wystawa „Czuła rewolucja”, którą 15 marca zwieńczy aukcja. W wystawie biorą udział artyści zaangażowani w działania w placówkach edukacyjnych w Polsce i w Kenii, z inicjatywy Fundacji Razem Pamoja oraz Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wydarzenie, wspierane przez Artinfo.pl, wynika z przekonania jego uczestników, że sztuka może i powinna odgrywać istotną rolę w edukacji młodych ludzi, poprzez rozwijanie ich wrażliwości, kreatywności, wiedzy i umiejętności społecznych.

Polscy artyści zaprojektowali plakaty z okazji premiery „The Mandalorian”
Disney+ zaprosił sześciu polskich artystów do współpracy w okazji premiery trzeciego sezonu serialu „The Mandalorian”. Aleksandra Jasionowska, Patryk Hardziej, Izabela Dudzik, Maciej Polak, Jakub Kamiński oraz Bobuk otrzymali zadanie stworzenia plakatowej interpretacji mandolariańskich hełmów. Zaprojektowali unikatowe prace, które łączą w sobie stylistykę serialu i lokalne motywy różnych regionów Polski.

Nie przegap: Wystawa dzienników Włodzimierza Pawlaka w Łodzi
Muzeum Sztuki w Łodzi zaprezentuje komplet Dzienników, szczególną część malarskiego dorobku Włodzimierza Pawlaka.

Middleman/Pośrednik. Wystawa prac Honzy Zamojskiego w Lublanie
Już 10 marca w MGLC Tivoli Mansion w Lublanie zostanie otwarta wystawa jednego z ciekawszych polskich artystów młodego pokolenia. Miejsce jest nieprzypadkowe – to właśnie w stolicy Słowenii Honza Zamojski otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Artysty w ramach 33. Biennale Sztuk Graficznych w 2019 roku.

Hołd dla smaków Nobu – unikatowe prace Agnieszki Stopyry
W warszawskim Sakebar by Nobu do 24 marca można oglądać wyjątkową wystawę „SPECIAL INGREDIENT”. Ten artystyczno-kulinarny projekt to wynik kilkumiesięcznej współpracy artystki Agnieszki Stopyry i Nobu Hotel Warsaw.

5 plakatów dla miłośników ptaków
Przełom lutego i marca to czas, gdy do Polski zaczynają wracać wiosenne ptaki. Wypatrując niecierpliwie pierwszych podróżników z ciepłych krajów, przygotowaliśmy zestawienie kilku najpiękniejszych plakatów polskich artystów z ptakami w roli głównej. Umieszczenie ptasiej grafiki na ścianie domu czy biura to idealna opcja dla osób, które szczególnie nie mogą już doczekać się wiosny. My do tej grupy bez wątpienia należymy, dlatego zaczynamy odliczanie!

5 pytań do… graficzki i ilustratorki Doroty Wątkowskiej
Uwielbia morze, z którego często czerpie inspirację. Na grafiki i ilustracje przelewa nie tylko abstrakcyjne wzory i kształty, ale również swoją pozytywną energię oraz poczucie humoru. Nie jest w stanie określić godzin swojej pracy, bo – jak mówi – pracuje wtedy, gdy pracują zmysły. Zapraszamy do kreatywnego świata artystki Doroty Wątkowskiej!

Galeria BWA Wrocław Główny zaprasza na „Podróż do wnętrza Ziemi”
Już 10 marca w galerii BWA Wrocław Główny odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Podróż do wnętrza Ziemi". Wystawa nawiązuje do lokalizacji i historii galerii, która znajduje się na antresoli głównego dworca kolejowego we Wrocławiu. W ramach wystawy zostaną połączone dwa wątki kluczowe dla tego miejsca: podróż i węgiel kamienny.