Sztuka

Obrazy niejednokrotnie powstawały w wyniku wizji i odczuć wprowadzających mnie w trans, podczas którego malowałam. Ten specyficzny, nowy dla mnie sposób tworzenia zaprowadził mnie w stronę ekspresyjnej abstrakcji, w której figuratywność - jeżeli się pojawia - ma swoją ważną dla mnie funkcję symboliczną – tak o swojej pracy doktorskiej „Narodziny Kolorów” opowiada nam malarka Beata Konarska. Obrazy można oglądać na wystawie w Muzeum Ziemi w Warszawie do 26 listopada 2023 roku. LABEL jest patronem medialnym wydarzenia.

Tej jesieni w polskich galeriach i muzeach oglądać będziemy twórców o światowej sławie, takich jak Picasso, Basquiat, Elisson czy Cragg. Nie zabraknie też doskonałych prezentacji dokonań polskich twórców, ekspozycji poświęconych malarstwu oraz wzornictwu. Oto 8 wystaw, które naszym zdaniem warto zobaczyć tej jesieni.

Pamiętacie nasz album „Urban Guide”? Autorem okładki tego przewodnika po miastach Polski jest ilustrator i grafik Jan Kallwejt. Artysta już od ponad 20 lat działa w zawodzie, w którym to czasie wypracował swój absolutnie niepowtarzalny styl projektowania. Jego dzieła zdobiły produkty takich marek, jak Apple, Coca Cola, Converse, Honda, HBO, Nike czy Netflix. Dziś ponownie gości na łamach magazynu LABEL, odpowiadając na 5 naszych pytań.

Malarz, grafik, uczeń Bauhausu i Fernanda Legera, a przede wszystkim fotograf. Moshe Vorobeichic należał do czołówki europejskiej awangardy lat 20. XX wieku. Łączył w swojej twórczości nowatorstwo formy z wrażliwością społeczną i zaangażowaniem politycznym. Dzięki współpracy Muzeum Warszawy z Centre Pompidou oraz Muzeum Sztuki w Tel Awiwie twórczość artysty zostanie po raz pierwszy pokazana polskiej publiczności.

Do kolejnej edycji Warsaw Gallery Weekend pozostało kilka dni. W tym roku zobaczymy aż 43 wystawy organizowane przez 37 galerii. Czterodniowemu przeglądowi sztuki współczesnej towarzyszy nowy, rozbudowany program wydarzeń specjalnych, trwający ponad miesiąc. W przeglądzie udział wezmą galerie z Ukrainy.

Adolf Ryszka był jednym z prekursorów figuracji w sztuce, nurtu rozwijającego się równolegle do nowej fali w filmie i literaturze. Znany jest przede wszystkim ze swoich monumentalnych rzeźb plenerowych. Zachęta zaprasza na wystawę „Adolf Ryszka. Przestrzeń niesie cień”, na której zebrano słynne realizacje artysty oraz jego nieznane prace, a także grupę rzeźb kameralnych i kolekcję gwaszy.

Ścianę Zespołu Szkół nr 6 w Gdyni ozdobiło nietypowe dzieło. To mural projektu polskiej ilustratorki Gosi Herby, zrealizowany przez Stowarzyszenie Traffic Design. Praca projektowa powstała w wyniku rozmów ze szkolną społecznością oraz warsztatów z uczniami.

Jesień obfituje w wydarzenia w europejskich muzeach i galeriach. To ekspozycje uznanych twórców, wielkie retrospektywy, wystawy prezentujące dzieła nowe lub nigdzie wcześniej nie pokazywane. Wybraliśmy dla was 7 wystaw, na które warto się wybrać.

16-17 września odbędzie się finisaż obecnej odsłony wystawy „Outsiders” w gdańskiej galerii Layup. W ramach wydarzenia, w sobotę o godzinie 20.00 będzie można obejrzeć film „Outsiders 2023” autorstwa Kuby Goździewicza, który uwiecznił procesy twórcze artystów prezentujących swoje dzieła.

Wrocław często stanowi tło dla interesujących wydarzeń artystycznych i festiwali. Nie inaczej jest tym razem. W stolicy Dolnego Śląska odbywa się wyjątkowe święto fotografii, czyli Biennale Fotografii TIFF 2023. Dwunastej edycji festiwalu towarzyszy hasło przewodnie: „Zapatrzenie”. Wydarzenie potrwa do 8 października tego roku i rozciągnie się na cztery różne lokalizacje, tworząc unikalną przestrzeń do odkrywania sztuki.

„Czasem, żeby coś zrozumieć muszę to namalować. W cyklu „Narodziny Kolorów” ta zależność jest dla mnie tym bardziej widoczna. Zdarzało się, że dopiero po namalowaniu obrazu zaczynałam rozumieć jego sens i symbolikę” - mówi Beata Konarska, której prace od 14 września będzie można oglądać w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. LABEL jest patronem medialnym wydarzenia.

Urodzona w 1985 roku Gosia Herba już od 16 lat walczy z szarą rzeczywistością, tworząc zjawiskowe ilustracje prasowe, książkowe i komercyjne. Rysowała dla The New York Times, Der Tagesspiegel, The Washington Post, Pentagram, The Atlantic, Penguin Random House czy Google. Sztuką nadaje publikacjom wielowymiarowość, głębsze znaczenie, przy tym wypełnia je nasyconymi kolorami. W swojej artystycznej działalności nie ogranicza się do jednego oręża – łączy tradycyjne techniki, takie jak kredki, gwasz i tusz, z rysunkiem cyfrowym, haftuje i lepi figurki. Dziś odpowiedziała nam na 5 pytań związanych z jej twórczością.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie jak z bajki Wnętrza

Mieszkanie jak z bajki

Jesteśmy w starej kamienicy w Krakowie, w 50-metrowym mieszkaniu jak z bajki. W lokalu dominują trzy kolory: liliowy, niebieski i zielony. Za projekt jego wnętrza odpowiada pracownia architektoniczna Gaja Architektura Wnętrz.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.