Wnętrza
Najpiękniejsza kawiarnia w Europie znajduje się w Bydgoszczy. Woda nagrodzona!
29 października w Barcelonie polskie biuro architektoniczne Znamy się otrzymało pierwszą nagrodę w kategorii kawiarnia w konkursie Restaurant & Bar Design Award 2024 za projekt klubopiekarni Woda w Bydgoszczy. Zaglądamy do jej wnętrza!
Ren w płomieniach. Zjawiskowa renowacja zabytkowej willi w Düsseldorfie
Stara willa w Düsseldorfie to dziś dom, showroom i biuro uznanego projektanta Olafa Kitziga. Szlachetne materiały, wysmakowany dizajn i dzieła sztuki podkreślił on starannie dobranym oświetleniem legendarnej włoskiej marki Artemide.
Rodzinne mieszkanie na warszawskiej Pradze Południe – kolory, detale i funkcjonalność
Mieszkanie w nowoczesnym budynku na warszawskiej Pradze Południe to doskonały przykład harmonii między współczesnym dizajnem, klasycznymi formami i nutą vintage. Stworzone z myślą o potrzebach młodego małżeństwa z dwójką dzieci, łączy funkcjonalność z nietuzinkową estetyką.
Oaza spokoju w wydaniu Karoliny Rochman-Drohomireckiej. Mieszkanie inspirowane naturą
Karolina Rochman Drohomirecka, aby zrównoważyć niespokojny, miejski rytm ulicy, przy której znajduje się zaprojektowane przez nią mieszkanie, postanowiła wypełnić przestrzeń rozwiązaniami inspirowanymi naturą. Zdecydowała się na użycie kojących barw zieleni oraz drewnianych mebli.
Para emerytów zamieszkała w starej szwalni. Dziś króluje tam polska sztuka
Odwiedzamy kołobrzeski dom pary emerytów, w którym niegdyś mieściła szwalnia. Dzisiaj – za sprawą architektki wnętrz Katarzyny Wróblewskiej z warszawskiej pracowni Kate Studio – jego wnętrze wypełniła polska sztuka i oryginalne rozwiązana projektowe.
Kawalerka w Paryżu pełna różu. Jej wnętrze to dzieło polsko-francuskiej pracowni
W takim wnętrzu nie trzeba nosić różowych okularów! Ten optymistyczny kolor zdominował przestrzeń niewielkiego mieszkania na poddaszu jednej z paryskich kamienic. Nic dziwnego, jego właścicielka to prawdziwe wcielenie kreskówkowej Różowej Pantery.
Mieszkanie skąpane w soczystej czerwieni. Odwiedzamy Costa Blanca
Podczas podróżowania warto odwiedzać miejsca autentyczne, które nie zawsze znajdują się na głównych szlakach turystycznych. Taką miejscowością jest hiszpańska Gandia, położona na wybrzeżu Costa Blanca, gdzie mieści się apartament „Apartamento no5”. Architektka Kristina Busko wykreowała w nim niebanalną przestrzeń pełną historycznych detali i nawiązań do lokalnej kultury.
Kancelaria prawna jak galeria sztuki. Ozdobiły ją prace czołowych polskich twórców
W Katowicach, przy jednym z ruchliwych rond, mieści się niezwykła przestrzeń kancelarii SUŁKOWSKI LEGAL, której wnętrze zaprojektowała warszawska pracownia mow.design. Ten minimalistyczny, czarno-biały pawilon, zaadaptowany przez zespół MUS Architekci, jest doskonałym przykładem współczesnej elegancji, odzwierciedlającej profesjonalizm i wyrafinowanie specjalizującej się w prawie handlowym i gospodarczym kancelarii.
Villa Albertine Atelier w Nowym Jorku. Pozłacany wiek we współczesnym wydaniu
Przenosimy się do Payne Whitney Mansion – zabytkowego budynku z pozłacanego wieku, położonego przy Piątej Alei w Nowym Jorku. Kiedyś mieszkała w nim amerykańska poetka Helen Hay Whitney, dziś znajduje się tu Villa Albertine – otwarta w 2021 roku francuska instytucja kultury. Celem jej działalności jest wspieranie współczesnych twórców oraz promocja wymiany kulturowej między Francją a Stanami Zjednoczonymi. W ostatnim czasie piąte piętro rezydencji przeszło spektakularną metamorfozę.
„Nie chciałam, by było to wnętrze przeprojektowane”. W warszawskim mieszkaniu architektki
63-metrowe mieszkanie na warszawskim Kamionku, będące prywatną przestrzenią architektki wnętrz Ewy Haładyj-Proć i jej rodziny, jest swoistym laboratorium, w którym dominują eksperymenty i swobodna gra stylami.
Baśń o apartamencie na Mokotowie. Mieszka w nim para z dzieckiem i smok
Wśród zaułków Mokotowa, w nowoczesnym apartamentowcu kryje się niezwykłe 120-metrowe mieszkanie, otwarte na trzy strony świata i otoczone tarasem. Jego wnętrze świetnie odzwierciedla zainteresowania mieszkańców. „Od początku naszych rozmów powracały jak mantra: surowe materiały, pełne otwarcie na otoczenie, czernie, szarości i zieleń. Były tez rozmowy o rybach, jeziorach i smokach” – śmieją się Barbara Łaźniewska i Maciek Tarchalski z pracowni INDOOR, autorzy projektu.
Monochromatyczne wnętrze w sercu Krakowa. Wyciszający efekt dają ciemne drewno, kamień i naturalne kolory
Projekt autorstwa Magdaleny Gajdy, założycielki pracowni Gaja Architektura Wnętrz, opiera się na harmonii oraz wyciszeniu, które uzyskano dzięki ograniczonej palecie kolorów i starannemu doborowi materiałów. Już od progu goście wchodzą do przestrzeni, gdzie każdy detal współgra, a monochromatyzm w połączeniu z naturalnymi materiałami wprowadza spokojną, ponadczasową elegancję.