Wnętrza
Estetyczna funkcjonalność na niewielkiej powierzchni. Zaglądamy do kamienicy z 1912 roku
Jak zmieścić wszystkie potrzebne funkcje na 23 metrach kwadratowych? Projektanci z biura Mistovia w projekcie tego krakowskiego mieszkania zlokalizowanego w modernistycznej kamienicy z 1912 roku postawili na kreatywne rozwiązania i minimalistyczne formy, nie rezygnując przy tym z koloru.
Podwarszawski dom dla rodziny. Królują w nim owocowe barwy i ciepłe drewno
Limonka, pomarańcza, kiwi. Wbrew pozorom nie jest to przepis na sałatkę owocową. W ten sposób można opisać barwy akcentów kolorystycznych, którymi projektantki z pracowni Lessness nadały temu domowi pod Warszawą unikalny charakter.
Jak mieszkają Warszawiacy? 10 wnętrz w stolicy, obok których nie da się przejść obojętnie
Warszawa to miejsce, gdzie współczesność spotyka się ze śladami burzliwej przeszłości. Znajduje to odzwierciedlenie niemal na każdym polu życia, również w aranżacjach wnętrz. W mieszkaniach, które dziś Wam prezentujemy, widać zarówno otwartość ich mieszkańców na eksperymenty, jak i szacunek do historii.
Jak zaprojektować oryginalne wnętrze, które nie przebodźcowuje?
Choć we wnętrzu, które dziś razem odwiedzamy, dominują beże i szarości, tętni ono życiem dzięki akcentom wyrazistych barw oraz miękkim, różnorodnym formom. „To dom, który zaskakuje, ale jednocześnie koi” – mówi Aleksandra Bednarska z Bednarska Studio, autorka projektu.
Rodzinny dom na Warmii. Jego tematem przewodnim jest plecionka
Przenosimy się na warmińską wieś, do 180-metrowego domu z dwuspadowym dachem i elewacją z czerwonej cegły. W jego wnętrzu projektanci Ula Schönhofer i Mateusz Piotrowski wykreowali przytulną przestrzeń, w której pierwsze skrzypce gra plecionka.
Modernizm wiecznie żywy. We wnętrzu warszawskiej kamienicy z 1938 roku
Eklektyczne, ponadczasowe, pełne ikon dizajnu i młodej polskiej sztuki. Wnętrze projektu pracowni Modoso jest niczym podróż w czasie – zaczynamy w przedwojennej Warszawie, a kończymy w stolicy czasów XXI wieku.
Metamorfoza domu – przemiana w nowoczesne miejsce dla szczęśliwej rodziny
Przekształcenie wnętrza domu w nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne miejsce dla szczęśliwej rodziny to zadanie wymagające wizji, precyzji i wyczucia. Architektki Paulina Babiak-Skwara i Izabela Łuszczkiewicz, współwłaścicielki pracowni AVO Architekci, udowodniły, że nawet najbardziej wymagająca przestrzeń może przejść spektakularną metamorfozę, stając się idealnym miejscem do życia.
8 sypialni, w których odpoczywają zmysły. Najciekawsze aranżacje polskich projektantów
Zaaranżowanie sypialni, w której można odpocząć, to prawdziwa sztuka. Autorzy poniższych projektów bez wątpienia ją opanowali, bo stworzone przez nich wnętrza wyróżniają się kojącą zmysły harmonią. Co je łączy? Naturalne materiały, kolory ziemi i ograniczona ilość światła.
Kojący minimalizm w wydaniu Ines Lulkowskiej. Odwiedzamy jej mieszkanie w Warszawie
„Uważam, że w domu powinien istnieć dialog pomiędzy dizajnem, sztuką i życiem. W miarę zestawiania i zbliżania się tych elementów granice między nimi zaczną się zacierać” – mówi architektka wnętrz Ines Lulkowska, która otwiera dziś przed nami drzwi do swojego pięknego mieszkania w Warszawie.
Współczesny luksus może być przytulny, a ten projekt doskonale to udowadnia
Choć rzadko prezentujemy wizualizacje, w przypadku tego projektu postanowiliśmy zrobić wyjątek. Architekci z Paweł Jurkiewicz Studio i Adpo Studio dowiedli nim bowiem, że luksus we współczesnym rozumieniu nie musi być zimny i bezduszny – zamiast tego może urzekać przytulnością oraz domowym ciepłem.
Eleganckie mieszkanie w łódzkiej kamienicy. Za projekt odpowiada Hanna Pietras Architects
To mieszkanie w łódzkiej modernistycznej kamienicy, zaprojektowane przez Hannę Pietras i Annę Petrovą, stanowi przykład subtelnego połączenia współczesnych rozwiązań z duchem historycznej architektury. Jego wnętrze o powierzchni 140 m² wyróżnia się zastosowaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Zabytkowy charakter mieszkania podkreślają odrestaurowane parkiety ułożone w klasyczną jodełkę oraz zachowana i odnowiona stolarka drzwiowa.
Cztery kąty pisarki. Zajrzyjcie z nami do mieszkania Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk
Małgorzata Sikorska-Miszczuk to ceniona polska dramatopisarka, librecistka, dramaturżka, scenarzystka, autorka słuchowisk i sztuk dla dzieci. Słowa nie mają przed nią tajemnic, kto więc mógłby lepiej opisać jej mieszkanie niż ona sama? Zapraszamy do lektury – jesteśmy pewni, że zachwyci Was nie tylko pięknie uchwycona przez fotografów z Mood Authors przestrzeń, ale i towarzyszący jej tekst.