Wnętrza

Kolejna kawiarnia Żona Krawca w Warszawie. Jej wnętrze przypomina zakład krawiecki
Sieć kawiarni Żona Krawca jest doskonale znana mieszkańcom prawobrzeżnej Warszawy. Pierwsza kawiarnia przy ul. Siennickiej (która powstała w dawnym zakładzie krawieckim, od którego nazwę wzięła cała marka) działa już od ponad 10 lat. O zaprojektowanie wnętrza kolejnego lokalu, tym razem przy ul. Podskarbińskiej, właściciele sieci poprosili architektów Mikołaja Wojciechowskiego, Konrada Sojkę i Macieja Graneckiego z pracowni Sojka&Wojciechowski.

Róż i zieleń. Mieszkanie miłośniczki roślin na krakowskim Podgórzu
Odwiedzamy przedwojenną kamienicę w sercu Starego Podgórza w Krakowie. Za sprawą Doroty Kwiecień i Gabrieli Gajek z pracowni PIM Concept ciemne i ciasne mieszkanie przeszło wielką metamorfozę. We wnętrzu zagościł kolor, światło oraz rośliny i ciekawe przedmioty, które kolekcjonuje właścicielka mieszkania.

Nowe życie przedwojennej kamienicy. Zaglądamy do pięknego mieszkania na Mokotowie
Dawniej ciemne i ciasne, dzisiaj jasne i przestronne. Taką metamorfozę przeszło 100-metrowe mieszkanie, położone w przedwojennej kamienicy na Mokotowie. Nie wszystko jednak uległo tu zmianie. We wnętrzu znalazły się historyczne elementy, które nie wymagały ulepszeń: dębowa podłoga oraz meble vintage, takie jak krzesła Kusch&Co, skórzana sofa Kill International czy sofa i fotele na chromowanej konstrukcji projektu Johana Bertila Häggströma. Wyposażenie doskonale komponuje się z lampami wyszperanymi przez właścicielkę apartamentu w sklepach ze starociami.

Harmonia kolorów. Mieszkanie dla pary na warszawskim Mokotowie
W tym wnętrzu zgrane są nie tylko kolory, ale i detale. Dzięki zastosowaniu drewna i roślinom doniczkowym, czuć w nim harmonię i domowy klimat. Za projekt mieszkania odpowiadają Anna Barnowska i Joanna Felczuk z pracowni Butterfly Studio.

Klinika w Walencji od Clap Studio. Jej wystrój inspirowany jest kwiatami
Architekci nierzadko czerpią inspirację z natury – tak było również w tym przypadku. Projektanci z Clap Studio zaaranżowali wnętrze kliniki położonej w Walencji, nawiązując do pola aster. Znalazły się tu zarówno żywe okazy tej dużej rodziny kwiatów, jak i formy przypominające ich kształty.

88 m2 w warszawskiej kamienicy. Eklektyczne wnętrze dla kolekcjonerki plakatów
Zaglądamy do wnętrza w jednej z kamienic przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Architekti z pracowni Dziurdzia Projekt podkreśliły historyczne walory mieszkania, współczesne meble połączyły z antykami z kolekcji właścicielki, a całość oprawiły doskonale dobranym oświetleniem i plakatami.

Dom w stonowanych kolorach. Mieszka tu polsko-włoska para z dziećmi
W tym podkrakowskim domu mieszka młoda polsko-włoska para z dwójką dzieci. Swoje wymarzone wnętrze wyobrazili sobie w spokojnych, stonowanych kolorach. W realizacji tego celu pomogli im projektanci z biura Mistovia.

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie lekarki w dawnym neogotyckim szpitalu we Wrocławiu
W tym wnętrzu historia miesza się ze sztuką, polskim wzornictwem i fascynacją klasycznymi wnętrzami kamienic. Projekt architektki Agaty Kasprzyk-Olszewskiej z pracowni LOFT Factory został nagrodzony w prestiżowym konkursie European Property Awards 2022–2023.

8 wnętrz, które powstały z myślą o dzieciach
W wielkie święto wszystkich dzieci (tych małych i całkiem dużych) przypominamy wnętrza, które stworzono z myślą o nich. Bawialnie, przedszkola, place zabaw czy przychodnie, które inspirują kreatywnością, sprytnymi rozwiązaniami i niczym nieskrępowaną fantazją w projektowaniu.

Przepis na unikatowe wnętrze? Meble na zamówienie, vintage i dzieła sztuki
Nowy projekt wnętrza pracowni Loft Kolasiński doskonale łączy w sobie meble wykonane na indywidualne zamówienie z wyposażeniem vintage i sztuką. Ten atrakcyjny miks znajduje się w 100-metrowym mieszkaniu na warszawskiej Woli.

W odwiedzinach u architektki. Jak wygląda wnętrze, które powstawało przez lata?
Wstępny projekt swojego mieszkania architektka Sylwia Dudek z pracowni PolyArch przygotowała kilka lat temu. W aranżacji projektantka pozostawiła miejsce na to, aby mieszkanie mogło zmieniać się i rozwijać wraz z jego mieszkańcami. W ten sposób powstała przestrzeń wyróżniająca się ciepłą, domową atmosferą i ponadczasowym, odpornym na przemijające trendy charakterem.

Eklektyczne mieszkanie w Gdyni. Detale zdradzają surferską pasję właściciela
Wnętrze tego 55-metrowego mieszkania miało odzwierciedlać wielkomiejski styl życia właściciela i jego miłość do sportów wodnych oraz aktywnego spędzania czasu. Dzięki marynistycznym detalom, swobodnemu charakterowi aranżacji i zastosowanej kolorystyce architektka Sylwia Kowalczyk-Gajda stworzyła przestrzeń eklektyczną i bardzo osobistą.