Małe wielkie meble. Te stoliki do salonu od Bizzarto sprawdzą się w niejednej roli
Służą do tego, by odstawić filiżankę z herbatą lub kieliszek z winem. Ale przecież nie tylko! Stoliki popularnie zwane kawowymi mają też szereg innych ważnych funkcji. Od kwestii czysto praktycznych – w czym wciąż potrafią zaskakiwać – po estetyczne. Marka Bizzarto rozwinęła więc gamę modeli, które pragmatyzm ujmują w wyrafinowaną, a nawet artystyczną formę.
Stoliki towarzyszące sofom lub fotelom realizują ogromnie ważne zadania. Dopełniają układ mebli do siedzenia, organizując komunikację we wnętrzu. Zarazem osobom siedzącym w mniejszej czy większej grupie zapewniają odczucie przytulności – gdyby nie one, nawet obszerna sofa w dużym pomieszczeniu wydawałaby się pewnie samotną wyspą. Ale przecież stolik może stać nie tylko przed kanapą lub fotelem, lecz równie dobrze obok albo za, jeśli mowa o meblach odsuniętych od ściany.
Na stolikach w salonie na ogół prezentujemy najpiękniejsze albumy albo czasopisma. Ich dobór wiele mówi o zainteresowaniach domowników, może być wręcz komunikatem świadomie wysyłanym do gości. Na blatach czy półkach chętnie komponujemy także dekoracje sezonowe czy okolicznościowe. Ale i same w sobie meble te stanowią akcenty stylu, koloru czy szlachetnego materiału. Dopełniają w ten sposób aranżację wnętrza, podkreślają jego charakter albo w kontrastowy sposób przełamują. To jednak wciąż nie wszystko. Modele, które wyszły spod ręki najbardziej utalentowanych projektantów, wzbogacają wnętrze niczym dzieła sztuki.
Krajobraz księżycowy
Jednym z bestsellerów Bizzarto jest lekki, minimalistyczny stolik Moon. Model ten występuje w wielu wysokościach oraz średnicach. Całą kolekcję łączy jednolita czarna barwa, zniuansowana jednak za sprawą faktury blatu – nawiązującej do łupka. Blat ten powstał z niezwykle trwałego materiału, który jest tyleż dekoracyjny, co trwały i łatwy w pielęgnacji. Tak by ani chwil relaksu, ani spotkań z najbliższymi nie mącił niepokój z powodu np. rozlanego napoju.
Geometria koła
Autorów stolika Tondo, uznaną pracownię Grynasz Studio, zainspirowały rzeźby Katarzyny Kobro. Schodkowa forma wykonana ze stali przechodzi w trzy blaty z funkcją kieszeni-schowków. Dzięki temu łatwo mieć pod ręką potrzebne drobiazgi, ale bez wrażenia przestrzeni przeładowanej przedmiotami. Dodatkowe efekty wizualne można z kolei uzyskać dobierając odpowiedni do wnętrza materiał blatów. Model ten, niełatwy do wykonania, powstaje dzięki rzemieślnikom z ogromnym doświadczeniem.
Za kulisami
Podobne walory przynosi stolik Purro – kolejne dzieło pracowni Grynasz Studio. Stolik ten, dostępny w wersji okrągłej i owalnej, wyróżniają pionowe przegrody w skośnym układzie. Lekka, ażurowa forma, zainspirowana dziedzictwem architektury modernistycznej, wzbogaca wnętrze o grę światłocienia albo pomaga uporządkować albumy czy magazyny. Model ten w zależności od potrzeb może powstać z litego dębu (w naturalnym odcieniu, w barwie orzecha lub w czerni) albo z płyty we wskazanym odcieniu z palety RAL.
Pod bokiem
Stoliki Dune z kolekcji mebli do salonu o tej samej nazwie – powstały, by uzupełnić sofy modułowych. Zgodnie z zamysłem projektantów z pracowni Grynasz Studio mogą więc towarzyszyć kanapom (w roli niskich podłokietników czy łączników pomiędzy modułami tapicerowanymi), ale równie dobrze służą jako wolnostojące regaliki. I to nie tylko w salonie. Podobnie jak Purro, dostępne są w wersji z drewna litego w wykończeniu z naturalnego dębu, w kolorze orzecha lub w czerni, albo lakierowane na jeden z niezliczonych kolorów.
Niepodobne
Niskie, horyzontalne stoliki Twin występują w trzech kształtach (kwadratu, prostokąta i owalu) oraz dwóch wykończeniach do wyboru: w całości z drewna albo z blatem z czarnego marmuru z siateczką jasnych żył. Autorzy z pracowni Grynasz Studio ekskluzywną formę wzbogacili o dwie dekoracyjne, a przy tym niezwykle pojemne szuflady (stąd nazwa kolekcji oznaczającej bliźnięta). Umieszczone asymetrycznie, dodają bryle uroku, choć zarazem stanowią ważny element funkcjonalności salonu.