Naucz się rzemiosła od mistrzów. Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło zaprasza do udziału w programie Homo Faber Fellowship

Początkujący rzemieślnicy mogą uczyć się rzemiosła od mistrzów, a jednocześnie zdobywać praktyczne umiejętności, jak prowadzić własny biznes. Po raz kolejny Michelangelo Foundation organizuje międzynarodowy program Homo Faber Fellowship, którego partnerem w tym roku zostało Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło. Nów będzie koordynować projekt dotyczący edukacji rzemieślniczej.

Autor: RP

Zdjęcia: Johann Sauty©Michelangelo Foundation

https://nextgen.homofaber.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Michelangelo Foundation to prywatna organizacja non-profit zajmująca się ochroną i promocją rzemiosła oraz wsparciem utalentowanych rzemieślników, z siedzibą w Genewie, założona w 2016 roku  przez Johana Ruperta i Franco Cologni, przedsiębiorców oraz promotorów sztuki i rzemiosła. 

Do Michelangelo Foundation należy obecnie ponad 100 organizacji, głównie z Europy: stowarzyszenia, muzea, placówki edukacyjne, w tym szkoły designu. W tym gronie Polskę reprezentują School of Form Uniwersytetu SWPS, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi i Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło

– Jesteśmy członkami Michelangelo Foundation od początku istnienia Nowiu, czyli od ponad pięciu lat. W ostatnim roku byliśmy bardziej zaangażowani w działalność fundacji: uczestniczyliśmy w spotkaniach, prezentowaliśmy swoje osiągnięcia. To zaowocowało, bo zostaliśmy zaproszeni do udziału w programie Homo Faber Fellowship. Od dawna chcieliśmy zaangażować się w projekt edukacyjny tak ważny dla przyszłości rzemiosła – mówi Olga Milczyńska, rzemieślniczka, współzałożycielka Nowiu.

Nów jako partner Fundacji Michelangelo będzie koordynować projekt dotyczący edukacji rzemieślniczej w Polsce. W Homo Faber Fellowship mogą wziąć udział duety absolwentów szkół artystycznych, którzy stawiają pierwsze kroki w rzemiośle, oraz mistrzynie i mistrzowie, którzy mają z wieloletnim doświadczeniem i bogatym dorobkiem.

Sponsorowany przez Michelangelo Foundation program potrwa siedem miesięcy, a rozpocznie go we wrześniu bieżącego roku kurs mistrzowski w Wenecji certyfikowany przez szkołę biznesu ESSEC. Przez kolejne miesiące początkujący rzemieślniczy i rzemieślniczki będą odbywać staż w pracowni mistrza lub mistrzyni: zdobywać praktyczne umiejętności rzemieślnicze, także w zakresie projektowania, we współpracy z wykładowcami z ESSEC uczyć się prowadzić własny biznes i działania marketingowe. 

– Żadna, nawet najlepsza uczelnia nie oferuje tak intensywnego kursu rzemiosła. Początkujący rzemieślnicy mogą uczyć się ręcznego wytwórstwa od mistrzów, a jednocześnie zdobywają praktyczne umiejętności, które pozwolą im rozwinąć i prowadzić własny biznes – podkreśla Olga Milczyńska. 

Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło jako partner programu Homo Faber Fellowship zapewnia pomoc w przygotowaniu i złożeniu aplikacji, wyszukuje i rekomenduje rzemieślnicze pary oraz koordynuje współpracę absolwenta i rzemieślnika. Siedmiomiesięczną współpracę zakończy realizacja wspólnej pracy rzemieślniczego duetu, która będzie prezentowana podczas London Craft Week, wydarzenia odbywającego się co roku na początku maja w Londynie.

Oprócz programu Homo Faber Fellowship fundacja prowadzi też inne działania skoncentrowane na promocji rzemiosła. Odbywająca się co dwa lata w Wenecji wystawa Homo Faber jest unikatowym w skali europejskiej wydarzeniem. W 2022 roku we wnętrzach siedziby Fundacji Cini zaprezentowano 850 prac autorstwa 400 rzemieślników i rzemieślniczek, a wystawę zwiedziło ponad 55 tysięcy gości. Tegoroczna, trzecia edycja wystawy potrwa od 1 do 30 września i jak zapewniają organizatorzy, będzie to „podróż przez życie widziane przez pryzmat rzemiosła”. Z kolei Homo Faber Guide to aplikacja stworzona z myślą o osobach podróżujących, które chcą poznać lokalne rzemiosło, zajrzeć do wnętrza pracowni i porozmawiać z rzemieślnikami o tajnikach ich pracy. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć interesującą pracownię rzemieślniczą i umówić się na spotkanie lub po prostu odwiedzić miejsce.

Więcej:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.