Nowe Oakywood. Rewolucja w przestrzeni do pracy zdalnej

Naturalne materiały, wśród których na pierwszy plan wybija się lite drewno; minimalistyczny dizajn oraz rozwiązania mające zapewnić maksymalny komfort i użyteczność - to kluczowe wyróżniki polskiej marki Oakywood, która już od 5 lat tworzy oryginalne akcesoria i biurka. Po niedawnym rebrandingu Oakywood zaprezentowało się w nowej, odświeżonej wersji, w której coraz większą rolę odgrywają takie wartości, jak autentyczność, zrównoważony rozwój i personalizacja produktów.

Artykuł sponsorowany

Autor: MP

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Przestrzeń dopasowana do człowieka

Your workspace. Reinvented. Nowy claim Oakywood dość jasno sygnalizuje kierunek, w którym marka chce podążać: jest nim tworzenie produktów zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o osobach pracujących zdalnie, zarówno w domowym zaciszu, w home office, jak i w nieustannej podróży. Podstawowym założeniem jest tu odkrywanie przestrzeni do pracy na nowo, kreowanie jej w taki sposób, by kojarzyła się z produktywnością i profesjonalizmem, ale również z komfortem i równowagą. Taka przestrzeń powinna być jak najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a równocześnie - dobrze zorganizowana i zoptymalizowana. Dlatego flagowym produktem marki są w pełni customizowane biurka (Classic Desks i Standing Desks), które można obecnie dostosować do własnych preferencji przy pomocy innowacyjnego konfiguratora. 

Dizajn w Oakywood jest podporządkowany funkcjonalności, ale równie istotny jest tu aspekt estetyczny. Prosta, geometryczna forma pozwala na wyeksponowanie perfekcyjnie dopracowanych detali i specyficznych cech materiału, takich jak np. naturalny kolor czy wyraziste słoje drewna. Nietuzinkowy minimalizm, w którym można dopatrzeć się inspiracji Bauhausem, a także stylami mid-century modern, industrialnym czy japandi, sprawia, że każdy produkt nie tylko znakomicie spełnia swoją funkcję, ale także wzbogaca przestrzeń pod względem estetycznym.

Podhalańskie rzemiosło i nowoczesny dizajn

Łączenie komfortu i piękna w przedmiotach codziennego użytku ma swoje źródło w historii marki. CEO i założyciel Oakywood, Mateusz Haberny, wychował się w tatrzańskiej miejscowości Ciche, w rodzinie, w której tradycje stolarskie były kultywowane od lat.

Zamiłowanie do pracy z drewnem odziedziczył po ojcu, który nauczył swoich synów rzemiosła od podstaw. Pierwszym produktem, będącym zalążkiem przyszłej firmy, była drewniana stacja dokująca do smartfona - już na tym etapie zarysował się więc jeden z elementów filozofii marki: łączenie tradycyjnej obróbki drewna z nowoczesnym dizajnem i technologicznym twistem.

Świadomość potrzeb odbiorców  

Nowe technologie są kluczowym elementem działalności Oakywood - marka od początku dba o to, by poszczególne produkty były nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale także kompatybilne z konkretnymi urządzeniami, takimi jak np. MacBook, smartfon czy AirPodsy. 

Choć technologia i natura zdają się leżeć na zupełnie przeciwległych biegunach, to jednak okazuje się, że można połączyć te dwie rzeczywistości w bardzo efektywny sposób, tworząc rozwiązania, dzięki którym korzystanie z urządzeń staje się bardziej komfortowe, proste i ergonomiczne.

W projektowaniu tego rodzaju produktów ogromną rolę odgrywa… empatia, która umożliwia trafną identyfikację potrzeb użytkowników i dostarczanie rozwiązań będących właściwą odpowiedzią na owe potrzeby. Budowanie jakościowych relacji z odbiorcą jest więc ważną częścią procesu produkcji, ponieważ pozwala tworzyć produkty naprawdę potrzebne i funkcjonalne, unikając wszystkiego, co zbędne.

Transparentność i zrównoważona produkcja

Przemyślany dizajn, wysoka jakość i użyteczne produkty to ważne składniki zrównoważonego rozwoju, który w Oakywood gra pierwsze skrzypce. Świadome i rozsądne korzystanie z zasobów natury, autentyczność i uczciwość oraz wspieranie lokalnej gospodarki to wartości, które marka nie tylko głosi, ale również realizuje: materiały są pozyskiwane wyłącznie z odpowiedzialnych źródeł (co potwierdza certyfikat przyznany firmie przez organizację FSC), opakowania są ekologiczne, zaś same produkty - trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu mogą posłużyć klientom przez długie lata, zachowując niezmienną jakość. Na uwagę zasługuje też to, że marka promuje ideę naprawiania produktów w wypadku uszkodzenia, zamiast wyrzucania ich i zastępowania nowymi.

Produkując większość swoich artykułów z naturalnego drewna, Oakywood dba także o zachowywanie równowagi w przyrodzie poprzez współpracę z organizacjami sadzącymi drzewa i lasy na całym świecie. Część dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazywana jest fundacjom One Tree Planted i Las na Zawsze.

Zrównoważona produkcja, jak wiadomo, nie należy do najtańszych - dlatego powinna iść w parze z transparentną polityką cenową. Oakywood otwarcie komunikuje, z jakich komponentów składa się cena każdego produktu: jaką część stanowią koszty materiałów i produkcji, ile wynosi marża, jaki procent kwoty przekazywany jest na inicjatywy środowiskowe itp. Krótko mówiąc, marka uczciwie odpowiada na pytanie, które słyszy chyba każda firma produkująca w Polsce: dlaczego tak drogo?

Nowa odsłona Oakywood

Ostatni rok był dla firmy czasem intensywnej pracy nad rebrandingiem, którego rezultaty możemy już zaobserwować. Na podstawie strategii wzorniczej opracowanej przez Magdalenę Gembalę, Head of Dizajn, powstał projekt nowej identyfikacji wizualnej: zmieniło się logo, które zostało wzbogacone również o sygnet o uniwersalnej, minimalistycznej formie; przebudowana została także strona internetowa. W sklepie online pojawiły się dodatkowe funkcjonalności oraz materiały foto i wideo, dzięki którym użytkownicy mogą dokładniej obejrzeć produkty i podjąć przemyślaną decyzję o zakupie. Zarówno identyfikacja wizualna, jak i funkcjonalności mają odzwierciedlać kluczowe wartości marki, takie jak jakość, innowacyjność, transparentność i wsparcie.

„Potrzeba zmian wynikała z naszych ambicji, które chcieliśmy spełnić wraz z wdrożeniem nowej strategii wzorniczej i zmian w modelu biznesowym. Chcieliśmy wypracować wizerunek odważnej, niekonwencjonalnej, innowacyjnej i nowoczesnej marki” – mówi Mateusz Haberny.

Jedną z najciekawszych nowości w sklepie Oakywood jest konfigurator 3D, który umożliwia klientom dopasowanie parametrów produktów do swoich potrzeb: zmiany są wprowadzane na żywo, dzięki czemu użytkownik od razu może zobaczyć, jak będzie wyglądał końcowy produkt. Co istotne, konfigurator został wykonany w technologii texture transfer, dzięki czemu modele 3D są maksymalnie realistyczne i bardzo dokładnie oddają wszystkie właściwości materiałów. 

Oferta marki poszerzyła się też o nowe warianty bestsellerowych produktów: obok naturalnych kolorów dębu i orzecha amerykańskiego pojawiła się klasyczna, ponadczasowa czerń, zaś elementy stalowe, dotychczas wyłącznie czarne, są obecnie dostępne również w białych wersjach. 

Jak deklaruje Oakywood, rebranding jest początkiem długofalowych zmian, dzięki którym marka chce wyznaczać standardy w zakresie zrównoważonej produkcji, jakości i transparentności oraz komunikacji i budowania społeczności.

Zobacz także:

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych