Nowe Oakywood. Rewolucja w przestrzeni do pracy zdalnej

Naturalne materiały, wśród których na pierwszy plan wybija się lite drewno; minimalistyczny dizajn oraz rozwiązania mające zapewnić maksymalny komfort i użyteczność - to kluczowe wyróżniki polskiej marki Oakywood, która już od 5 lat tworzy oryginalne akcesoria i biurka. Po niedawnym rebrandingu Oakywood zaprezentowało się w nowej, odświeżonej wersji, w której coraz większą rolę odgrywają takie wartości, jak autentyczność, zrównoważony rozwój i personalizacja produktów.

Artykuł sponsorowany

Autor: MP

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Przestrzeń dopasowana do człowieka

Your workspace. Reinvented. Nowy claim Oakywood dość jasno sygnalizuje kierunek, w którym marka chce podążać: jest nim tworzenie produktów zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o osobach pracujących zdalnie, zarówno w domowym zaciszu, w home office, jak i w nieustannej podróży. Podstawowym założeniem jest tu odkrywanie przestrzeni do pracy na nowo, kreowanie jej w taki sposób, by kojarzyła się z produktywnością i profesjonalizmem, ale również z komfortem i równowagą. Taka przestrzeń powinna być jak najlepiej dopasowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a równocześnie - dobrze zorganizowana i zoptymalizowana. Dlatego flagowym produktem marki są w pełni customizowane biurka (Classic Desks i Standing Desks), które można obecnie dostosować do własnych preferencji przy pomocy innowacyjnego konfiguratora. 

Dizajn w Oakywood jest podporządkowany funkcjonalności, ale równie istotny jest tu aspekt estetyczny. Prosta, geometryczna forma pozwala na wyeksponowanie perfekcyjnie dopracowanych detali i specyficznych cech materiału, takich jak np. naturalny kolor czy wyraziste słoje drewna. Nietuzinkowy minimalizm, w którym można dopatrzeć się inspiracji Bauhausem, a także stylami mid-century modern, industrialnym czy japandi, sprawia, że każdy produkt nie tylko znakomicie spełnia swoją funkcję, ale także wzbogaca przestrzeń pod względem estetycznym.

Podhalańskie rzemiosło i nowoczesny dizajn

Łączenie komfortu i piękna w przedmiotach codziennego użytku ma swoje źródło w historii marki. CEO i założyciel Oakywood, Mateusz Haberny, wychował się w tatrzańskiej miejscowości Ciche, w rodzinie, w której tradycje stolarskie były kultywowane od lat.

Zamiłowanie do pracy z drewnem odziedziczył po ojcu, który nauczył swoich synów rzemiosła od podstaw. Pierwszym produktem, będącym zalążkiem przyszłej firmy, była drewniana stacja dokująca do smartfona - już na tym etapie zarysował się więc jeden z elementów filozofii marki: łączenie tradycyjnej obróbki drewna z nowoczesnym dizajnem i technologicznym twistem.

Świadomość potrzeb odbiorców  

Nowe technologie są kluczowym elementem działalności Oakywood - marka od początku dba o to, by poszczególne produkty były nie tylko funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, ale także kompatybilne z konkretnymi urządzeniami, takimi jak np. MacBook, smartfon czy AirPodsy. 

Choć technologia i natura zdają się leżeć na zupełnie przeciwległych biegunach, to jednak okazuje się, że można połączyć te dwie rzeczywistości w bardzo efektywny sposób, tworząc rozwiązania, dzięki którym korzystanie z urządzeń staje się bardziej komfortowe, proste i ergonomiczne.

W projektowaniu tego rodzaju produktów ogromną rolę odgrywa… empatia, która umożliwia trafną identyfikację potrzeb użytkowników i dostarczanie rozwiązań będących właściwą odpowiedzią na owe potrzeby. Budowanie jakościowych relacji z odbiorcą jest więc ważną częścią procesu produkcji, ponieważ pozwala tworzyć produkty naprawdę potrzebne i funkcjonalne, unikając wszystkiego, co zbędne.

Transparentność i zrównoważona produkcja

Przemyślany dizajn, wysoka jakość i użyteczne produkty to ważne składniki zrównoważonego rozwoju, który w Oakywood gra pierwsze skrzypce. Świadome i rozsądne korzystanie z zasobów natury, autentyczność i uczciwość oraz wspieranie lokalnej gospodarki to wartości, które marka nie tylko głosi, ale również realizuje: materiały są pozyskiwane wyłącznie z odpowiedzialnych źródeł (co potwierdza certyfikat przyznany firmie przez organizację FSC), opakowania są ekologiczne, zaś same produkty - trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu mogą posłużyć klientom przez długie lata, zachowując niezmienną jakość. Na uwagę zasługuje też to, że marka promuje ideę naprawiania produktów w wypadku uszkodzenia, zamiast wyrzucania ich i zastępowania nowymi.

Produkując większość swoich artykułów z naturalnego drewna, Oakywood dba także o zachowywanie równowagi w przyrodzie poprzez współpracę z organizacjami sadzącymi drzewa i lasy na całym świecie. Część dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazywana jest fundacjom One Tree Planted i Las na Zawsze.

Zrównoważona produkcja, jak wiadomo, nie należy do najtańszych - dlatego powinna iść w parze z transparentną polityką cenową. Oakywood otwarcie komunikuje, z jakich komponentów składa się cena każdego produktu: jaką część stanowią koszty materiałów i produkcji, ile wynosi marża, jaki procent kwoty przekazywany jest na inicjatywy środowiskowe itp. Krótko mówiąc, marka uczciwie odpowiada na pytanie, które słyszy chyba każda firma produkująca w Polsce: dlaczego tak drogo?

Nowa odsłona Oakywood

Ostatni rok był dla firmy czasem intensywnej pracy nad rebrandingiem, którego rezultaty możemy już zaobserwować. Na podstawie strategii wzorniczej opracowanej przez Magdalenę Gembalę, Head of Dizajn, powstał projekt nowej identyfikacji wizualnej: zmieniło się logo, które zostało wzbogacone również o sygnet o uniwersalnej, minimalistycznej formie; przebudowana została także strona internetowa. W sklepie online pojawiły się dodatkowe funkcjonalności oraz materiały foto i wideo, dzięki którym użytkownicy mogą dokładniej obejrzeć produkty i podjąć przemyślaną decyzję o zakupie. Zarówno identyfikacja wizualna, jak i funkcjonalności mają odzwierciedlać kluczowe wartości marki, takie jak jakość, innowacyjność, transparentność i wsparcie.

„Potrzeba zmian wynikała z naszych ambicji, które chcieliśmy spełnić wraz z wdrożeniem nowej strategii wzorniczej i zmian w modelu biznesowym. Chcieliśmy wypracować wizerunek odważnej, niekonwencjonalnej, innowacyjnej i nowoczesnej marki” – mówi Mateusz Haberny.

Jedną z najciekawszych nowości w sklepie Oakywood jest konfigurator 3D, który umożliwia klientom dopasowanie parametrów produktów do swoich potrzeb: zmiany są wprowadzane na żywo, dzięki czemu użytkownik od razu może zobaczyć, jak będzie wyglądał końcowy produkt. Co istotne, konfigurator został wykonany w technologii texture transfer, dzięki czemu modele 3D są maksymalnie realistyczne i bardzo dokładnie oddają wszystkie właściwości materiałów. 

Oferta marki poszerzyła się też o nowe warianty bestsellerowych produktów: obok naturalnych kolorów dębu i orzecha amerykańskiego pojawiła się klasyczna, ponadczasowa czerń, zaś elementy stalowe, dotychczas wyłącznie czarne, są obecnie dostępne również w białych wersjach. 

Jak deklaruje Oakywood, rebranding jest początkiem długofalowych zmian, dzięki którym marka chce wyznaczać standardy w zakresie zrównoważonej produkcji, jakości i transparentności oraz komunikacji i budowania społeczności.

Zobacz także:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.