Nowy LABEL już w sprzedaży!
68 wydanie magazynu LABEL to nie tylko dwie różne okładki, ale też dwa przewijające się w tym numerze główne tematy, które wspólnie dowodzą, że w otaczającej nas codzienności drzemie niezwykły potencjał artystyczny.
Autor: IZ
Pierwszy temat „Światło i szkło. Twórcy, którzy rozświetlają świat polskiego dizajnu” skrywa w sobie szereg artykułów prezentujących artystów i projektantów, którzy wykorzystują w swojej twórczości te dwa elementy. Przybliżamy Wam m.in. sylwetki Aleksandry Kujawskiej, Agnieszki Bar, Pati Dubiel i Kamilli Bańki-Kulki – artystek, które własne historie o delikatności, sile i różnorodności świata opowiadają za pomocą szkła. Każda z nich podchodzi do szkła inaczej, każda widzi w nim niepowtarzalny potencjał i tworzy w ten sposób dzieła, które nie tylko ozdabiają, ale również inspirują. Szkło jest dla nich tworzywem emocji.
W tym numerze poznacie też twórców pięknych lamp – Krzysztofa Wieżyńskiego, który założył markę NO BEIGE FEELINGS i tworzy fascynujące oświetlenie z elementów vintage i wydruków 3D, Jakuba Szkaradka z marki LEXAVALA, dla którego światło jak się okazuje było jedynie początkiem dalszego rozwoju projektowego, a także przeczytacie o projektach świetnych projektach polskiej marki KASPA i duńskiej MOTARASU.
Drugi temat numeru „Sztuka blisko życia” ukazuje z kolei twórców, którzy z wrażliwością wnikają w sferę codzienności dostrzegając w niej nieskończone źródło inspiracji. Czeka na Was artykuł o Marcie Nadolle, której obrazy, jak pisze Magdalena Zięba-Grodzka „to nie ładne kompozycje, które łatwo dopasować do stonowanego wystroju wnętrza. To sceny namalowane po to, by rzucać wyzwanie estetycznym kanonom i stereotypowo postrzeganej kobiecości. To sceny z życia takiego, jakim ono jest – zwyczajnego, nierzadko groteskowego, czasami zabawnego”, a także rozmowa z Karoliną Balcer, która wyrażając się za pomocą sztuki włókienniczej, oswaja trudne doświadczenia, nadając im ciepło pastelowych barw i miękką strukturę.
Mówiąc o dizajnie i sztuce w aspekcie codzienności, nie mogliśmy zapomnieć też o jednej ważnej rzeczy: twórczość pomaga nam tę codzienność celebrować. Niezależnie od tego, czy zapalamy piękną lampę i cieszymy się jej blaskiem, czy patrzymy na dzieło sztuki, które wywołuje w nas wielkie emocje – czujemy, że na chwilę się zatrzymujemy i doświadczamy wyjątkowego momentu obcowania z pięknem w czasem przytłaczającej rutynie dnia codziennego. Zapraszamy Was do zatrzymania się na chwilę razem z projektami tkackiego studia projektowo-badawczego Rest oraz pięknymi mozaikami studia tafla.
Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym numerze i pięknych wnętrz. Zajrzymy między innymi do hotelu słynnego projektanta butów Christiana Louboutina, do paryskiego apartamentu, w którym króluje niewymuszona elegancja, a także do pełnej światła przestrzeni projektu hiszpańskiej pracowni De La Villa Studio.
Album jest dostępny w sieci Empik i naszym sklepie online.