Miejsce idealne do życia
Co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o miejscu idealnym do życia? Na pewno dobra lokalizacja, pełna infrastruktura handlowa, usługowa i publiczna, natura, atrakcyjne budownictwo i wysoki standard wnętrz. Jeśli dodamy do tego zgraną społeczność oraz ułatwiające życie rozwiązania technologiczne, otrzymamy Pierwszą Dzielnicę w Katowicach – jedną z najnowszych inwestycji TDJ Estate.
Artykuł sponsorowany
Pierwszy etap inwestycji objął 3 dwunastokondygnacyjne budynki, w których znalazło się łącznie 265 unikatowych mieszkań, pomieszczenia wspólne oraz 13 lokali usługowych. Obecnie trwa drugi etap inwestycji – do II kwartału 2024 roku powstaną 2 szesnastopiętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się 256 mieszkań i apartamentów o zróżnicowanych metrażach, lokale usługowe oraz pomieszczenia wspólne. Docelowo Pierwszą Dzielnicę ma tworzyć łącznie 9 budynków.
Spokój w centrum miasta
Zlokalizowana w katowickiej dzielnicy Bogucice inwestycja łączy w sobie komfort wynikający z mieszkania w sercu miasta ze spokojem kojarzącym się raczej z podmiejskim budownictwem mieszkaniowym.
Z jednej strony Pierwsza Dzielnica sąsiaduje z najważniejszymi punktami na mapie Katowic, takimi jak Strefa Kultury, Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy kompleks biurowy .KTW z najwyższym obiektem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ponadto jest świetnie skomunikowana siecią połączeń drogowych i transportem publicznym, co pozwala mieszkańcom czerpać z wielkomiejskiego życia wszystko to, co najlepsze.
Z drugiej strony w przemyślany sposób zaprojektowana przestrzeń stanowi miejską oazę, wypełnioną bujną roślinnością, ze strefami rekreacyjnymi, trasami spacerowymi, bieżnią, a nawet rolkostradą, które powstaną w kolejnym etapie inwestycji.
W zgodzie z naturą
Natura jednak nie pełni tu jednak jedynie roli elementu dekoracyjnego. Mając na uwadze istotę zazieleniania miasta w obliczu zmian klimatycznych oraz korzystny wpływ roślinności na zdrowie i samopoczucie, deweloper postawił na zielone zagospodarowanie terenu. Działania te mają przy tym charakter rewitalizacji przestrzeni poprzemysłowych, bowiem są przeprowadzane na nieurodzajnym gruncie dawnej kopalni.
Pomiędzy budynkami i wokół nich zaprojektowano spokojną, parkową przestrzeń rekreacyjną, składającą się z wielogatunkowych roślin oraz elementów małej architektury. Krajobraz zapełniają rośliny wieloletnie, byliny, trawy ozdobne, krzewy, rabaty oraz drzewa, w tym sosny i brzozy.
Architektura i dizajn najwyższej klasy
Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Medusa Group, którą tworzy zespół architektów pochodzących z Górnego Śląska. Z uwagi na znajomość regionu podczas swojej pracy uwzględnili jego potrzeby i historię. Dzięki nim kompleks budynków swoją formą wspaniale wpisał się w architekturę dzielnicy, nie dominując jej, lecz subtelnie wyróżniając się na jej tle.
Elewację budynku wykonano z wysokiej jakości surowców: spieków kwarcowych oraz aluminiowej konstrukcji balkonów i loggi, które uzupełniono szklanymi panelami przesuwnymi marki Lumon.
Mieszkania wyróżniają się funkcjonalnym układem i ponadstandardową wysokością pomieszczeń (od 275 do 300 cm). To rozwiązania, które pozwalają na dowolne zaaranżowanie przestrzeni według swoich preferencji oraz potrzeb. Potencjał wnętrz wydobyły lokalne pracownie: Musk Kolektyw, TTAT architekci oraz MONO Studio z Krakowa, które zaprojektowały mieszkania pokazowe. Pomimo że lokale różnią się od siebie stylem, łączy je przestronność i komfort użytkowania.
Atutem inwestycji są także atrakcyjnie części wspólne, które zaaranżowano przy użyciu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Korytarze, hole i windy oznakowano czytelnym systemem identyfikacji wizualnej oraz grafikami nawiązującymi do industrialnej spuścizny Katowic, przygotowanymi przez pracownię Medusa Group we współpracy z pracownią graficzną kolektyf.
Inteligentna technologia
Celem uczynienia życia wygodniejszym deweloper skorzystał z możliwości, jakie daje dzisiejsza technologia. Najwyższe kondygnacje wyposażono w klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe. Ponadto do inwestycji wprowadzono nowoczesne rozwiązania mobilne: pakiet Inteligentny Dom FIBARO oraz aplikację Blue Bolt.
Pakiet Inteligentny Dom FIBARO umożliwia sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz innymi smart urządzeniami z poziomu aplikacji mobilnej. Możliwość integracji pakietu z systemem alarmowym zapewnia poczucie bezpieczeństwa – w każdym czasie i w każdym miejscu.
Z kolei aplikacja Blue Bolt pozwala na dostęp do budynków mieszkalnych i infrastruktury za pomocą smartfona. System daje możliwość otwarcia drzwi i bramy garażowej z odległości kilku metrów, a nawet bezdotykowe przywoływanie windy.
Lepiej razem
TDJ Estate ma jednak świadomość, że dom tworzą przede wszystkim ludzie. Z tego względu inwestor podjął działania, aby zbudować nie tylko budynki i infrastrukturę, ale też społeczność. W tym celu oddał do dyspozycji mieszkańców trzy lokalne wspólne: strefę kreatywną, strefę relaksu oraz strefę spotkań.
Przestrzeń kreatywna została stworzona z myślą o artystycznych duszach i majsterkowiczach, którzy mogą swobodnie oddawać się w niej swojej pasji. Strefa relaksu to miejsce, w którym odpoczynek nabiera nowego wymiaru. Podczas czekania na zakończenie prania można tu poczytać książkę, pograć w grę planszową, podyskutować o ulubionym serialu lub zwyczajnie złapać oddech po ciężkim dniu. Natomiast strefa spotkań doskonale nadaje się do pracy, urządzenia kameralnego przyjęcia urodzinowego, zorganizowana kolacji czy warsztatów kulinarnych.
„Lokale te projektowaliśmy z myślą o stworzeniu warunków sprzyjających integracji i poznawaniu się sąsiadów. To istotne zwłaszcza dziś, kiedy poczucie wspólnotowości na nowych osiedlach jest słabe” – przekonuje Adam Urbański, dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate.
Inwestor organizuje również eventy mające na celu integrację mieszkańców. Degustacja win, kosztowanie potraw przygotowanych przez najlepsze lokale gastronomiczne, animacje dla dzieci i muzyka zapewniają przyjemną atmosferę sprzyjającą budowaniu pozytywnych relacji, które czynią życie lepszym.