BMW Group po 2021 roku prowadzi na rynku pojazdów premium w Polsce

Mimo trudnego roku naznaczonego przez pandemię, BMW osiągnęło aż 31% wzrostu z 23 964 nowymi samochodami na polskich drogach.

Autor: KG

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.bmw.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Największą popularnością w portfolio marki cieszyły się modele BMW X3 i X4, wybrane przez 4 463 klientów. Z pewnością przyczyniło się do tego ich odświeżenie. Na drugim miejscu znalazło się BMW serii 3 z liczbą 4 084 rejestracji – dwukrotnie wyższą od kolejnego konkurenta. Podium dopełnili reprezentanci segmentu średniej wielkości Sports Activity Vehicles – BMW X5 oraz X6 z 3 695 nowymi egzemplarzami. Wszystkie modele BMW z pierwszej trójki zajęły wyraźną pozycję lidera w poszczególnych segmentach rynku. 

Po wielu udanych premierach w 2021 r., także w 2022 r. entuzjaści motoryzacji mają na co czekać. Począwszy od nowości z segmentu samochodów kompaktowych: BMW serii 2 Coupé, serii 2 Active Tourer i elektrycznego BMW X1, po arcydzieło marki – BMW serii 7 z pierwszą w historii w pełni elektryczną wersją i7. Także elektryczne, sportowe coupé – BMW i4 jest tuż za rogiem. Fani BMW M mogą wyczekiwać startu produkcji BMW XM pod koniec roku.

Nowi klienci wybrali BMW i MINI

BMW Group przyciąga coraz więcej nowych klientów do swoich marek, co znalazło odzwierciedlenie w imponujących wynikach segmentu samochodów kompaktowych premium. Gwałtowny wzrost dla BMW wyniósł aż 52%, napędzany sukcesem BMW serii 1 (2 276 rejestracji, lider w swojej klasie, 52% wzrostu), rodziny X1 i X2 (2 538, wzrost o 52%) i BMW serii 2 Gran Coupé (1 364, dwukrotność wyniku z 2020 r.). MINI urosło o 26%. Wysokie wyniki obu marek zapewniły BMW Group pozycję lidera w kategorii samochodów kompaktowych premium.

BMW potwierdza silne kompetencje w segmencie samochodów luksusowych

BMW udowadnia, że zna potrzeby klientów luksusowych. BMW X7 oraz BMW serii 8 zapewniły sobie pozycję lidera w swoich kategoriach. Zostały wybrane odpowiednio przez 648 i 334 klientów. Ogólny wzrost w segmencie luksusowym wyniósł 16%. Z zaplanowaną na 2022 r. premierą nowego BMW serii 7 (w tym w pełni elektrycznej wersji i7), BMW kolejny raz zaprezentuje swoją wizję najbardziej luksusowych limuzyn.

Lider elektromobilności

BMW Group angażuje się w rozwój elektromobilności jako siły napędowej w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ciągu najbliższych około dziesięciu lat firma planuje wprowadzenie na drogi około 10 milionów samochodów z napędem w pełni elektrycznym.

W 2021 r. zelektryfikowane modele BMW Group cieszyły się coraz większą popularnością. Firma zarejestrowała 450 w pełni elektrycznych BMW (120% wzrostu) i 140 modeli MINI Cooper SE.

Najpopularniejszym modelem elektrycznym BMW było ponownie BMW i3, a za nim znalazło się nowe BMW iX3. Dużym zainteresowaniem wśród polskich klientów cieszyło się także sportowe coupé BMW i4, które niedługo znajdzie się na drogach. Nowy BMW iX spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród polskich klientów – tylko w grudniu zarejestrowano 40 egzemplarzy.

Świetny rezultat osiągnięto także w segmencie premium hybryd typu plug-in z 1 087 samochodami BMW (imponujący wzrost o 63%) i 180 MINI.

W ciągu najbliższego roku BMW Group rozszerzy portfolio zelektryfikowanych modeli o BMW i4, w pełni elektryczne BMW i7 oraz BMW X1. BMW serii 5, które odnotowuje wysoki udział w sprzedaży, dołączy do gamy modeli elektrycznych w 2023 r. Pojawią się także następca MINI Countryman i w pełni elektryczny Rolls-Royce Spectre. Już w 2023 r. w około 90% obecnych segmentów rynkowych z oferty BMW Group będzie obecny co najmniej jeden w pełni elektryczny model. Od połowy dekady Neue Klasse ukierunkowana na napęd całkowicie elektryczny będzie miała znaczący udział w sprzedaży BMW Group.

Polscy klienci uwielbiają sportową radość z jazdy

Pojazdy BMW ze znaczkiem M po raz kolejny cieszyły się największym zainteresowaniem wśród polskich klientów segmentów performance i high performance. Liczba zarejestrowanych modeli BMW M wzrosła o 41%, a najpopularniejsza okazała się rodzina M3 i M4.

W jubileuszowym roku BMW M GmbH będzie kontynuować ofensywę produktową, wprowadzając nowe modele high performance oraz performance. Wśród najważniejszych nowości znajdzie się BMW M240i xDrive Coupé oraz w dalszej części roku pierwsze BMW M3 Touring i ekskluzywna edycja specjalna modelu bazującego na nowym BMW M4 Coupé. BMW iX M60 wprowadza moc M do świata elektromobilności. Do produkcji trafi także najmocniejszy model seryjny BMW M – BMW XM.

Polskie BIG LOVE dla MINI

„Love brand” MINI odnotowało świetne wyniki w segmencie samochodów kompaktowych premium. Z 2 628 zarejestrowanymi pojazdami osiągnęło 26% wzrostu. Najpopularniejszym modelem został po raz kolejny MINI Countryman z 748 rejestracjami - liczbą o 31% większą niż rok temu.

Polacy kochają wersje performance MINI spod znaku John Cooper Works: 317 rejestracji przyczyniło się do 31% wzrostu i 12% udziału w sprzedaży marki. MINI odnosi sukcesy także w segmencie pojazdów zelektryfikowanych: MINI Cooper SE znalazł już 140 nabywców. Pełna gama produktowa marki zostanie zelektryfikowana na początku 2030 r.

Warto wspomnieć także o sukcesie MINI Cabrio: liczba właścicieli, którzy mogą cieszyć się jazdą z niebem nad głowami, wzrosła o  imponujące 57%.

W 2022 r. MINI osiągnie istotny kamień milowy w rozwoju w Polsce: sieć dealerska zostanie rozbudowana do 26 salonów, o 10 więcej niż na początku 2021 r.

Dynamiczny rok dla BMW Motorrad

BMW Motorrad z sukcesami przejechało przez 2021 r.: pozyskując 2 286 nowych właścicieli motocykli marka odnotowała wzrost o 30%, ponownie zapewniając sobie pozycję lidera w klasie powyżej 500 cm3. Największym zainteresowaniem motocykle BMW Motorrad cieszyły się także w segmentach Adventure i Tour.

W 2022 r. na fanów dwóch kół czeka wiele nowości: reprezentant miejskiej mobilności, elektryczny skuter CE 04 i nowa rodzina motocykli turystycznych K 1600.

Znaczące inwestycje w sieć sprzedaży

Jednym z filarów sukcesu BMW Group w Polsce jest profesjonalna i szybko rozwijająca się sieć dealerska. Obecnie tworzy ją 36 salonów BMW, 18 MINI i 20 BMW Motorrad. W 2021 r. powstało wiele nowych inwestycji: showroom BMW M Sikora, niedawno otwarte autoryzowane serwisy Inchape Park oraz salony MINI M-Cars w Krakowie i MINI Auto Fus w Białymstoku. W 2022 r. planowany jest dalszy rozwój: tylko w pierwszej połowie roku zostanie otwartych 5 nowych salonów, począwszy od Bawaria Motors w Piasecznie i BMW Zdunek w Trójmieście po BMW Sikora w Zielonej Górze, ZK Motors w Radomiu i Dynamic Motors w Toruniu. Do końca roku liczba salonów MINI wzrośnie o 10. W tym roku Gazda Group jako jeden z pierwszych salonów w Europie wprowadzi pilotażowy program przedstawiający zupełnie nowe standardy projektowania i organizacji salonów, z uwzględnieniem nowatorskiego podejścia do doświadczenia klienta na miejscu. Koncepcja ta obejmuje jeszcze większą orientację na klienta, usługi cyfrowe oraz nowoczesny serwis.

Więcej: bmw.pl

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.