Corian® Solid Surface – materiał przyjazny środowisku

Innowacyjny Corian® Solid Surface to materiał powierzchniowy stworzony przez firmę DuPont™ w 1967 roku, który zrewolucjonizował nie tylko rynek materiałów wykończeniowych, ale także styl życia. Corian® Solid Surface jest ceniony nie tylko za swoje piękno, naturalność i wszechstronność, ale także za zaangażowanie produkującej go firmy DuPont™ w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań zarówno dla gospodarki, społeczeństwa, jak i środowiska naturalnego.

Artykuł sponsorowany

Autor: MP

Zdjęcia: Materiały prasowe DuPont™

https://www.corian.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Corian® Solid Surface firmy DuPont™ jest nowoczesnym materiałem powierzchniowym, o niemal nieograniczonych możliwościach zastosowania w przestrzeniach mieszkalnych i publicznych (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków). Można wykonywać z niego ściany, meble, a nawet wanny, umywalki, zlewozmywaki i oświetlenie. To materiał stworzony z żywicy akrylowej i substancji mineralnych pochodzenia naturalnego. Cechuje go trwałość, odporność na zarysowania i uderzenia, a także zdolność do przepuszczania światła. Powierzchnia Corian® Solid Surface jest nieporowata, dzięki czemu na jego powierzchni nie utrzymuje się brud ani na materiale nie tworzą się żadne plamy.

Poza wymienionymi właściwościami fizycznymi oraz piękną estetyką, Corian® Solid Surface jest materiałem niezwykle przyjaznym dla środowiska. Cecha ta wynika z wielu czynników. Na pierwszym miejscu warto wymienić tutaj trwałość materiału. Cykl życia materiału Corian® Solid Surface jest długi i rzadko zachodzi konieczność jego wymiany. Oznacza to niezwykłą efektywność kosztową i powstawanie mniejszej ilości odpadów. Materiałowi Corian® Solid Surface łatwo także przywrócić jego pierwotny wygląd. Trwałość materiału i możliwość jego naprawy idealnie wpisuje się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym.

Po drugie stosując Corian® Solid Surface, mamy pewność, że stosujemy materiały o niskim poziomie emisji lotnych związków organicznych. Zarówno sam materiał Corian® Solid Surface, jak i kleje oraz szczeliwa używane do jego instalacji posiadają Certyfikat GREEN GUARD Indoor AirQuality®, potwierdzający emitowanie przez nie jedynie niewielkich ilości tych związków. Posiadają one również przyznany przez niezależną organizację certyfikat, stwierdzający, że nie zawierają one metali ciężkich, spełniając w ten sposób normy zawarte w Dyrektywie UE 2002/95 EC, dotyczącej substancji niebezpiecznych (Restriction of Hazardous Substances - RoHS).

Po trzecie Corian® Solid Surface jest materiałem obojętnym chemicznie i nietoksycznym. W typowych dla gospodarstwa domowego temperaturach nie emituje żadnych gazów. Podczas spalania uwalnia głównie tlenki węgla, a tworzący się dym jest optycznie lekki i nie zawiera toksycznych gazów halogenowych. Po czwarte nieporowatość materiału Corian® Solid Surface sprawia też, że nie gromadzą się na nim bakterie, wirusy ani grzyby i pleśnie. Wszystkie zanieczyszczenia z powierzchni tego materiału bardzo łatwo można usunąć. Wystarczy do tego woda z mydłem i łagodne środki myjące (co pozwala ograniczyć użycie biocydów i środków dezynfekujących).

Warto również wspomnieć, że przy produkcji Corian® Solid Surface nieustannie w trosce o naszą planetę wprowadzane są innowacje. Dotyczą one odpowiedzialnego doboru surowców, zmniejszania zużycia energii, wyeliminowania lub zminimalizowania odpadów oraz zoptymalizowania opakowań. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Jeśli chodzi o dobór surowców, to warto wspomnieć, iż firma DuPont™, w celu zwiększenia transparentności, posiada dla każdego produktu środowiskową deklarację produktu typu III (Environmental Product Declaration Type III – EPD), która jest niezależnym zweryfikowanym podsumowaniem, określającym jak dany produkt w cyklu życia wpływa na środowisko naturalne. Wybrane kolory Corian® Solid Surface są wytwarzane przy użyciu od 5% do 20% materiałów/składników pochodzących z recyklingu, zgodnie z certyfikatem niezależnej organizacji Scientific Certification Systems (SCS).Wszystkie pigmenty stosowane do produkcji materiału Corian® znajdują się na liście US FDA (United States Food and Drug Administration – Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków) i są wyselekcjonowane z materiałów niezawierających metali ciężkich oraz składników toksycznych lub rakotwórczych.

Co do samego procesu produkcyjnego, to i tu towarzyszą nam odpowiedzialne wybory. Zakłady produkujące Corian® Solid Surface w Ameryce Północnej działają zgodnie z filozofią Zero Waste to Landfill (ZWL), która polega na ograniczeniu ilości odpadów, które trafiają na wysypiska (odpady i elementy z materiału Corian® Solid Surface niespełniające norm technicznych używane są jako surowce do produkcji nowych aplikacji), a także zużywają 100% energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (wszystkie zakłady uzyskały certyfikat ISO 14001).

 

Polityka firmy DuPont™ w odniesieniu do odpadów po opakowaniach polega natomiast na minimalizowaniu zużycia, ponownym użyciu (jeśli to możliwe), recyclingu (jeśli to praktycznie) lub spalaniu z odzyskiem energii.

Zaangażowanie firmy firmy DuPont™ w działania zmierzające do zmniejszania uciążliwości materiału Corian® Solid Surface dla środowiska naturalnego, przy jednoczesnej koncentracji na zapewnieniu niezwykłej estetyki i jakości, przyczyniły się do tego, że Corian® Solid Surface stał się globalnie rozpoznawalną marką.

Więcej można o polityce zrównoważonego rozwoju DuPont™ i materiale Corian® Solid Surface w tym kontekście można przeczytać tutaj oraz tutaj.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.