Dekonstrukcja nowego BMW serii 7. Jak BMW z producenta samochodów stało się trendsetterem luksusu?

Luksus wychodzi poza swoje materialne ramy. Dziś ocenia się go w kontekście inteligentnego postępu, odpowiedzialnego pozyskiwania materiałów i inspirującego dizajnu. Jak doskonale rozpoznaje te nowe potrzeby BMW widać po debiutującym na polskim rynku flagowym modelu tej marki, nowej ikonie luksusu: serii 7.

Artykuł sponsorowany

Autor: PM

Zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Przez producentami samochodów stawiane są obecnie ogromne oczekiwania nie tylko rynkowe, ale i społeczne. W efekcie ci stali się czymś więcej niż tylko wytwórcami przedmiotów. Dziś już nawet częściej mówi się o nich w kontekście dostawców usług mobilności i pionierskich innowacji, których znaczenie wykracza daleko poza przemysł motoryzacyjny.

Dla tych firm to wielkie wyzwanie, ale i nowa szansa. Jak można ją wykorzystać, pokazuje obecnie BMW. Posiadający długie tradycje producent modeli klasy premium podejmuje wizjonerskie decyzje, które dziś formują przyszłość nie tylko przemysłu motoryzacyjnego, ale i rynku dóbr luksusowych, czy nawet jeszcze szerzej – całego wzornictwa. 

Ta odważna strategia znajduje najpełniejsze i najbardziej przejmujące odzwierciedlenie w nowej generacji BMW serii 7. Z historycznego punktu widzenia jest ona flagowym produktem tej marki, którego celem jest zapewnianie niepowtarzalnych doświadczeń i komfortu właścicielowi oraz manifestowanie jego pionierskiej pozycji. Teraz jednak te założenia realizowane są w radykalnie odmienny sposób.

Dizajn stworzony do rzeczy wielkich

Tezę tę potwierdza już sam projekt nadwozia tego modelu, który staje się punktem referencji dla całego świata dizajnu. Prace BMW charakteryzują się pewnymi stałymi, obowiązkowymi motywami, ale tu nie stanowią one ograniczenia, a wręcz przeciwnie: pretekst do redefinicji

Jeszcze żaden samochód w segmencie limuzyn klasy wyższej nie prezentował się tak wyraziście i ekskluzywnie. Nowa generacja serii 7 jest znacznie większa od swojego poprzednika i strategicznych konkurentów. Zwiększone wymiary zewnętrzne wykorzystuje do zapewnienia bardziej komfortowej przestrzeni w środku, ale i jeszcze bardziej przekonującego, reprezentacyjnego wyglądu.

Posągowa sylwetka i monolityczne powierzchnie nadają nadwoziu wysublimowanej elegancji, którą można podkreślić oferowaną po raz pierwszy opcją dwukolorowego malowania. Zdecydowanie nie jest to kolejna taka sama limuzyna na drodze o wtórnym dizajnie. Jej niezależny charakter sygnalizuje dumny, wyprostowany grill o tradycyjnej dla BMW formie. 

Jego przekaz dodatkowo wzmacnia podświetlenie obrysu grilla, które aktywuje się na powitanie i pożegnanie kierowcy. Wykorzystanie dynamicznych świateł do nawiązania emocjonalnej relacji z użytkownikiem to jedna z technik, z której za BMW coraz częściej czerpie cały świat dizajnu. W serii 7 stopniowo budzą się do życia, mienią, i również etapami wygaszają, pozostawiając u odbiorcy wrażenie interakcji z żywą istotą.

Reflektory w projekcie przodu podzielone są na dwa rzędy. Pierwszy jest zredukowany do minimalistycznych linii, a drugi całkiem ukryty. Mimo oszczędnej formy mają one duży udział w budowaniu emocjonalnej więzi przez opcjonalne reflektory BMW Iconic Glow, w których światło przepuszczane jest przez pryzmat kryształów Swarovskiego. To właśnie takie detale budują luksusowe doświadczenie podróży i sprawiają, że każde obudzenie samochodu do życia staje się wydarzeniem.

Wielkie wejście

Inspirujące pierwsze wrażenie przybiera jeszcze bardziej zaawansowaną formę w kabinie, wejście do której jest doświadczeniem działającym na wiele zmysłów. Obok światła efekt ten budują dźwięki skomponowane przez wielokrotnie nagradzanego Hansa Zimmera. Dopiero tutaj nowa seria 7 objawia swój prawdziwy charakter topowej limuzyny klasy wyższej, która wyznacza nowy sposób korzystania z luksusu i rozumienia jego koncepcji.

Na poziomie materialnym projekt ten dokonuje tego za pomocą pionierskich technologii, które tworzą cyfrową warstwę wnętrza. Główny element w tym wymiarze stanowi niewidziany nigdy wcześniej w motoryzacji ekran kinowy o przekątnej aż 31,3 cala i rozdzielczości 8K. Pasażerowie tylnych miejsc mogą wyświetlać na nim treści z Amazon Fire TV, platform streamingowych i portali społecznościowych przez sieć 5G.W ten sposób obszar tylnych miejsc przeistacza się w prywatną salę kinową na kołach, w której fotel można rozłożyć do niemal leżącej pozycji, a dźwięk absorbować całym ciałem przez system audio Bowers&Wilkins z 36 głośnikami (z których część dla wzmocnienia tego doświadczenia jest zamontowana bezpośrednio w siedzisku).

Mimo prawdziwego bogactwa wyposażenia i innowacji technicznych cały projekt utrzymany jest w motywie Shy Tech. To przykład dizajnu wysokiej klasy, który mimo niezwykłej złożoności zastosowanych rozwiązań potrafi zamknąć je w przystępnej, wyciszającej formie. To również metafora selektywnego, zrównoważonego korzystania z dobrodziejstw postępu – filozofii, która cechuje wizjonerskich liderów.

Luksus to odpowiedzialność

Nowe BMW serii 7 standardowo wyposażone jest w odpowiedzialnie pozyskaną tapicerkę Veganza, zapewniającą najwyższą trwałość i komfort korzystania dzięki właściwościom skóropodobnym i perforacji. Metody wykończenia kabiny można dopasować do własnych potrzeb i preferencji dzięki programowi BMW Individual, który oferuje dla tego modelu szeroki wybór materiałów, w tym skórę Merino oraz tkaninę z bogatą zawartością kaszmiru.

Zrównoważony rozwój w przypadku mobilności musi odnosić się również do metod zasilania układu napędowego. Nowa seria 7 debiutuje na polskim rynku najpierw jako zaprojektowany od podstaw jako pojazd elektryczny model i7. Producent wykorzystał swoje bogate kompetencje w tworzeniu angażujących w prowadzeniu, komfortowych w eksploatacji i neutralnych dla środowiska modeli BMW i do opracowania konstrukcji, która otwiera nowy etap w rozwoju elektromobilności.

Pierwszy dostępny na rynku wariant i7 xDrive 60 odda do dyspozycji kierowcy aż 544 KM, a przy tym nadal będzie w stanie zapewnić zasięg do aż 625 km, który można szybko ponownie uzupełnić dzięki technologii szybkiego ładowania. Jeszcze w 2023 roku gamę napędową uzupełnią warianty z silnikami spalinowymi, z których każdy będzie do pewnego stopnia zhybrydyzowany, oraz zapewniająca największe doznania z jazdy, flagowa wersja elektryczna sygnowana przez wyścigową dywizję marki M: i7 M70. 

Zapewniane przez nią właściwości dynamiczne będą poza zasięgiem limuzyn w tym segmencie, które napędzane są przez konwencjonalne silniki spalinowe. Przy pracach nad nowym BMW serii 7 jej twórcy wyszli poza wszelkie schematy, ale to właśnie w takich twórczych okolicznościach od zawsze rodziły się projekty przełomowe: prawdziwe ikony.

Więcej:

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych