Domowa sala kinowa w rezydencji pod Warszawą

Sale kinowe tworzone przez firmę Cinema Pro to uniwersalne i komfortowe przestrzenie multimedialne. Dziś zabieramy Was do sali kinowej w rezydencji pod Warszawą, w której zintegrowano w jednym pomieszczeniu funkcję high-endowego kina domowego oraz ekskluzywnego systemu stereo. Właścicielowi domu zależało na wykreowaniu minimalistycznego dizajnu sali, skupieniu się na jakości dźwięku i obrazu oraz komforcie korzystania z przestrzeni.

Autor: PM

Zdjęcia: materiały prasowe

http://cinemapro.pl

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Instalacja powstała w dedykowanym pomieszczeniu o powierzchni 38 m2 i praktycznie nie była ograniczona finansowo. To pozwoliło firmie Cinema Pro w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia, a także wyposażyć instalację w najbardziej zaawansowane urządzenia audio-wideo oraz rozwiązania inżynieryjne i akustyczne.

Realizacja obejmowała projekt i wykonanie kompletnej infrastruktury technicznej, instalacji audio-wideo, akustycznej, a także projekt scen świetlnych oraz dizajn wnętrza. Konfiguracja audio 11.4.8, oparta została na 19 głośnikach i 4 subwooferach, zapewniających obsługę wszystkich formatów dźwięku immersyjnego Dolby Atmos, DTS:X Pro i Auro 3D. Konfiguracja wideo jest w pełni kompatybilna z 8K oraz HDR i Dolby Vision.

Pomieszczenie jest całkowicie odizolowanie akustycznie od reszty rezydencji. W tym celu zbudowano specjalną podkonstrukcję, wykorzystującą m.in. zaprojektowany w USA system wibroizolacyjnych wieszaków akustycznych oraz specjalistyczne elastomery dźwiękoizolacyjne i uszczelniające. Całość uzupełniają specjalne, akustyczne drzwi studyjne oraz rozbudowany system tłumików w instalacji wentylacyjnej. To sprawia, że gdy w sali kinowej odtwarzany jest dźwięk z poziomem odpowiadającym natężeniu dźwięku piły łańcuchowej, na zewnątrz słychać jedynie szum, jak w bibliotece.

Zastosowany sprzęt kinowy audio to najwyższe modele głośników instancyjnych Focal oraz wyjątkowe subwoofery Wisdom Audio. Całość sterowana z 32-kanałowgo procesora Trinnov oraz dwóch 16-kanałowych wzmacniaczy mocy, również Trinnov Audio. Podczas kalibracji systemu audio, do dyspozycji klienta zaprogramowano 8 różnych presetów dźwięku, gwarantujących najlepszy dźwięk, w zależności od ilości widzów, wybranego miejsca odsłuchu oraz treści audio lub wideo.

W torze wideo zastosowano najwyższy model laserowego projektora 8K firmy JVC o niespotykanej jasności i kontraście. Aby zapewnić jeszcze lepszą jakość, tor wideo wspierany jest przez zewnętrzny procesor wideo MadVR Extreme wraz z dedykowaną soczewką anamorficzną. Podobnie jak audio, część wideo również zawiera dedykowane presety, dopasowane do wyświetlanych treści i preferencji użytkownika. System wideo skalibrowany wg standardów ISF/THX zapewnia olśniewającą jakość wideo, z głęboką czernią, wysoką jasnością HDR i wspaniałymi barwami przy każdej projekcji.

Dodatkowy system stereo oparty został o luksusowe głośniki Focal Utopia Maestro Evo sterowane z przedwzmacniacza Trinnov Amethyst i monofonicznych końcówek mocy. Źródłem dźwięku stereo jest odtwarzacz SACD, wysokiej klasy gramofon oraz zintegrowany streamer ROON.

Jednym z wyzwań integracji systemu kinowego i stereo było rozwiązanie problemu zmiany położenia kolumn głośnikowych. Kolumny głośnikowe, na czas projekcji stojące przy samej ścianie, podczas odsłuchu stereo powinny znaleźć się w zupełnie innym miejscu. Nie tylko, aby zapewnić właściwe warunki odsłuchowe, ale przede wszystkim z uwagi na wykorzystanie systemu kalibracyjnego Optimizer w przedwzmacniaczu Trinnov Amethyst. System ten, gwarantujący fenomenalną poprawę jakości dźwięku, wymaga dokładności ±1cm i 2o w przestrzeni 3D. A to oznacza, że głośniki muszą zawsze znaleźć się w oznaczonym miejscu z taką dokładnością, aby kalibracja była skuteczna, powtarzalna i nie degradowała dźwięku.

Problem ten rozwiązano poprzez zaprojektowanie mikroprocesorowo sterowanych wózków pod każdą z kolumn, co powoduje, że ich ruch jest zawsze w pełni kontrolowany i powtarzalny. Dzięki współpracy z inżynierami firmy Focal, obudowa wózków jest identyczna z fabryczną podstawą kolumn i sprawia wrażenie wyposażenia seryjnego tych ekskluzywnych głośników. Kilka warstw samochodowego lakieru dodatkowo podkreśla wyjątkowy charakter rozwiązania. W momencie wyboru opcji odsłuchu stereo na pilocie, głośniki automatycznie „podążają” na wyznaczoną pozycję z dokładnością 5mm (!).

Projekt adaptacji akustycznej oparty został na rozwiązaniach amerykańskiej firmy Quest Acoustical Interiors, której Cinema Pro jest jedynym dealerem w Europie. Było to również niemałe wyzwanie, wynikające z konieczności integracji dwóch różnych systemów. Pomimo dużych podobieństw, istnieją wyraźne różnice w podejściu do adaptacji tych pomieszczeń. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom nie tylko udało się uzyskać referencyjne parametry akustyczne, zgodne z normami branżowymi ITU-R/CEDIA, ale przede wszystkim doskonałą barwę, klarowność i przestrzenność dźwięku. I to wszystko bez żadnych kompromisów estetycznych. Całość adaptacji akustycznej wsparta dodatkowo doskonałym systemem kalibracyjnym Trinnov Optimizer zapewnia użytkownikom niezapomniane wrażenia za każdym razem.

Ten referencyjny system kinowo-stereofoniczny byłby niekompletny bez intuicyjnego systemu sterowania oraz indywidulanych scen świetlnych. Centrum sterowania Control4 znajduje się w tablecie, którym intuicyjnie obsłużymy wszystkie funkcje - oświetlenia, dźwięku i obrazu. Urządzeniami nie sterujemy indywidualnie, a grupowo, co oznacza, że po wybraniu funkcji np. Film, wszystkie odpowiednie urządzenia włączą się automatycznie, oświetlenie przygaśnie i zmieni kolor na wybrany dla tej opcji. Użytkownik ma możliwość wyboru kilku presetów (ustawień) – czy ogląda sam, z rodziną, znajomymi, a także czy ogląda film, koncert, a może gra na konsoli. Za jednym dotknięciem system audio i wideo dopasowuje się do jego preferencji, zapewniając zawsze referencyjną jakość dźwięku i obrazu.

Więcej:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.