Jak stworzyć zrównoważone biuro? Trwałe rozwiązania do aranżacji wnętrz według Kinnarps

Coraz więcej osób chce dokonywać zrównoważonych wyborów. Pracodawcy i pracownicy, chcą także wiedzieć, jaki efekt przynoszą ich decyzje zakupowe. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy ocenianiu elementów wyposażenia wnętrz pod kątem zrównoważonego rozwoju? Jak stworzyć atrakcyjne, dobrze funkcjonujące i odnoszące sukcesy środowisko pracy, w którym użytkownicy są zadowoleni i zdrowi?

Autor: MP

Zdjęcia: Materiały prasowe

https://www.kinnarps.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, jak trwałe i odporne na wyzwania przyszłości będzie wybrane przez nas rozwiązanie. Wybór dobrze zaprojektowanych produktów o długiej żywotności, które nie zawierają szkodliwych substancji i są wykonane z certyfikowanych surowców, wykorzystują materiały z recyklingu, umożliwiają powtórne użycie lub odzyskanie energii i surowców to tylko niektóre inspirujące przykłady z oferty skandynawskiej marki mebli biurowych - Kinnarps. 

Kinnarps oferuje trwałe produkty do aranżacji miejsc pracy w biurach, szkołach i placówkach opieki zdrowotnej oraz usługi przedłużające żywotność oferowanych rozwiązań. Tworzy i dostarcza wyposażenie wnętrz, które posłuży przez długie lata. 

DOPASOWANIE DO POTRZEB

W zrównoważonym biurze istotne są nie tylko aspekty ekologiczne, lecz także dobrostan psychofizyczny pracowników. Aby wspierać zrównoważony rozwój, sprzyjać dobremu samopoczuciu pracowników i stwarzać warunki dla sukcesu, środowisko pracy musi być dostosowane do potrzeb i celów firmy. Gruntowna analiza pomaga właściwie zaaranżować wnętrze i dobrać właściwe meble już od samego początku. Aby stworzyć ponadczasowe środowisko pracy, warto włączyć w ten proces również kadrę zarządzającą i pracowników, by znaleźć najlepsze rozwiązanie. priorytetowe potraktowanie potrzeb jej użytkowników. 

Dzięki dobrze przemyślanym, elastycznym i wielofunkcyjnym przestrzeniom pracy, które przyciągają talenty, wzmacniając wizerunek firmy jako dobrego pracodawcy, wyposażenie wnętrz staje się długoterminową inwestycją, która zapewnia organizacji klienta zrównoważony rozwój. Dla Kinnarps zrównoważony rozwój oznacza nie tylko ograniczenie wpływu na klimat i dbałość o środowisko. To także zapewnienie pracownikom zdrowego i sprzyjającego produktywności miejsca pracy.

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Wymagania w zakresie ochrony środowiska w odniesieniu do produktów Kinnarps oraz materiałów, z których są wytwarzane nimi materiałów, są bardzo wysokie. Zapewnia to klientom marki wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie meble Kinnarps są testowane zgodnie z szeregiem różnych systemów oznakowania ekologicznego i nie zawierają niepotrzebnych ani szkodliwych substancji chemicznych. Kinnarps stosuje czyste materiały – m.in. certyfikowane tkaniny oraz wodorozcieńczalne lakiery o zerowej lub niewielkiej zawartości rozpuszczalników i bardzo niskiej emisji Lotnych Związków Organicznych (LZO), co zapewnia lepszą jakość powietrza wewnętrznego i zdrowe środowisko pracy.

Z punktu widzenia dobrostanu pracowników należy spojrzeć szerzej na ergonomię pracy – bardzo ważna jest zachęcanie do ruchu w ciągu dnia, dbałość o prawidłową akustykę w środowisku pracy oraz zapewnienie kontaktu z naturalną roślinnością.

 

Ergonomia

Fotel obrotowy CAPELLA posiada nowatorski mechanizm FreeMotion™, który zapewnia mikroruchy siedziska, a tym samym pomaga przyjąć bardziej aktywną postawę podczas siedzenia. Ponadto mechanizm ten zawiera magnez w 100% pochodzący z recyklingu. Fotel Capella powstał, aby służyć w pracy wiele lat. Po latach użytkowania można go łatwo odnowić, wymieniając siedzisko, oparcie, zagłówek i podłokietniki.

Akustyka

System ścianek działowych VIBE został opracowany zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi, które dotyczą surowców i zasobów, klimatu, stosowania czystych materiałów, odpowiedzialności społecznej, ponownego wykorzystywania i ergonomii. Ścianki mogą być pokryte zdejmowaną tkaniną, co umożliwia ich łatwe odnawianie.

Biofilia

ALLE to seria stojaków na zieleń, za pomocą której można wkomponować naturalną zieleń w przestrzeń publiczną w postaci zielonych wysepek, stref lub długich alejek we wnętrzu. Alle pozwala stworzyć bardziej harmonijne otoczenie dzięki żywym roślinom. Warto dodać, że samonawadniający wkład w doniczkach jest wykonany w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. 

ODPOWIEDZIALNE PROJEKTOWANIE


Produkty Kinnarps są opracowywane we współpracy z badaczami, projektantami, specjalistami z dziedziny ergonomii i innymi ekspertami. Dzięki temu wyróżnia je wzornictwo którego centrum stanowi użytkownik. Produkty wielofunkcyjne i łatwe w dostosowaniu do potrzeb różnych osób sprawiają, że zrównoważony rozwój staje się dostępny dla wszystkich, poprawiając samopoczucie pracowników, minimalizując liczbę zwolnień lekarskich i urazów w miejscu pracy.

Jednym z przykładów zrównoważonego, odpowiedzialnego designu jest seria krzeseł EMBRACE o ponadczasowym wyglądzie. Embrace są wykonane z czystych materiałów, dostępne w wielu wariantach. Wszystkie elementy spełniają wymagania kluczowych norm środowiskowych, a ponadto są łatwe w demontażu i recyklingu, dzięki temu, że cała seria posiada jeden wspólny element dla wszystkich wariantów. 

PONOWNE WYKORZYSTANIE

Podczas projektowania swoich produktów Kinnarps, zaczyna od możliwości ponownego wykorzystania, zgodnie z przekonaniem, że modernizacja i wymiana części w celu wydłużenia żywotności mebli powinna być łatwa. Chodzi o to, aby umożliwić klientom odnowienie aranżacji wnętrza i stworzenie atrakcyjnego środowiska pracy bez większych niedogodności i wpływu na środowisko. Na przykład w naszej ofercie Kinnarps znajdują się 24 produkty ze zdejmowaną tapicerką, co ułatwia zmianę wyglądu w ekonomiczny sposób, bez zbędnego transportu. 

Jednym z popularnych przykładów jest seria sof SCANDINAVIA, którą cechuje ponadczasowy wygląd, jaki z powodzeniem przejdzie próbę czasu. Tapicerka, nie tylko na poduszkach, ale również na korpusie, jest zdejmowana, co umożliwia szybkie i niedrogie odświeżenie wnętrza za pomocą nowego obicia. Aby poprawić komfort siedzenia i odświeżyć wygląd sofy, czy fotela, wystarczy odwrócić poduszki.

CZYSTE SUROWCE


Wszystkie fabryki Grupy Kinnarps znajdują się w Szwecji i spełniają wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz warunków pracy. Stosowanie Kodeks postępowania dla dostawców, który wymaga przeprowadzenia oceny i monitorowania ryzyka na miejscu w celu zapewnienia społecznie dopuszczalnych warunków, sprawia, że odpowiedzialność społeczna staje się wymogiem w łańcuchu dostaw. Cały łańcuch dostaw, począwszy od surowców, a skończywszy na gotowych rozwiązaniach, charakteryzuje się wysoką jakością i niskim wpływem na środowisko. Aż 96% surowca drzewnego do produkcji Kinnarps jest pozyskiwany ze źródeł certyfikowanych lub kontrolowanych przez niezależne podmioty.

Ponadto podczas produkcji Kinnarps wykorzystuje odpady na wiele przyjaznych dla klimatu sposobów. Na przykład niektóre z fabryk są ogrzewane brykietami drzewnymi z wiórów z własnej produkcji. Innym przykładem jest opracowany prze Kinnarps innowacyjny materiał Re:fill, który składa się  z pozostałości tkanin z produkcji tapicerowanych mebli oraz przetworzonych butelek PET.

 

RE:FILL to opracowany przez Kinnarps innowacyjny materiał wykorzystywany do wypełniania akustycznych ścianek działowych. W 50% pochodzi z recyklingu. 25% to odpady tekstylne z zakładu Kinnarps w Skillingaryd w Szwecji, a pozostałe 25% pochodzi z plastikowych butelek.

 

Innym przykładem wykorzystania surowców z recyklingu jest wprowadzony na rynek jesienią 2020 roku we współpracy z projektantką Charlotte von der Lancken stolik do kawy o nazwie TINNEF. Wyposażony jest w ramę z drewna jesionowego lub dębowego oraz top wykonany w 100% z przetworzonych plastikowych butelek. Każdy blat ma swój własny, unikalny wzór pochodzący  z plastikowych odpadów, który nadaje mu niepowtarzalny i intrygujący wygląd.

JAKOŚĆ NA LATA

Wszyscy poszukują produktów, które są funkcjonalne i trwałe, a jednocześnie przyjazne dla środowiska i kieszeni. W akredytowanym laboratorium badawczym Kinnarps wszystkie produkty są poddawane rygorystycznym badaniom jakościowym. Testy są przeprowadzane nie tylko zgodnie z przepisami, lecz także z wykorzystaniem doświadczeń rynkowych. Kinnarps istnieje od 80 lat i posiada szeroką wiedzę z dziedziny rozwoju zrównoważonych produktów. Produkty są testowane, aby uzyskać pewność, że sprawdzą się w warunkach, do których są przeznaczone. Dlatego np. biurka Kinnarps z elektryczną regulacją wysokości blatu z serii[P] i Oberon są testowane trzy razy bardziej intensywnie, niż wymaga tego norma branżowa (15 000 zamiast 5000 cykli), by służyły klientom przez długie lata, ponieważ trwalsze produkty zmniejszają koszty inwestycji oraz wpływ na środowisko.

DŁUGI CYKL ŻYCIOWY PRODUKTÓW

Kinnarps tworzy produkty o długim cyklu życia, które mogą być używane przez wiele lat. Przynosi to realne korzyści zarówno środowisku, jak i klientom. Dzięki produktom, które zostały zaprojektowane, by ułatwiać odnawianie i modernizację,  prostymi środkami możemy wydłużyć ich okres eksploatacji. Wystarczy pokryć sofę nową tapicerką, zamontować nowy blat stołu lub wymienić siedzisko i oparcie w fotelu obrotowym. Meble Kinnarps mogą zostać poddane renowacji, co pozwala w szybki i odpowiedzialny sposób dostosować się do nowych potrzeb.

Usługi biznesowe obiegu zamkniętego, które Kinnarps oferuje swoim klientom umożliwiają dłuższe korzystanie z produktów i bardziej efektywne podejście do aranżacji wnętrz. Należy jednak pamiętać, że obieg zamknięty nie jest równoznaczny ze zrównoważonym rozwojem. Rozwiązania tworzone w oparciu o krótkie cykle życia towarów napędzają tylko gwałtowne zużycie produktów i materiałów. Dlatego inicjatywy Kinnarps koncentrują się na tworzeniu i dostarczaniu w zrównoważony sposób rozwiązań i produktów, które służą przez wiele lat, również w zamkniętym obiegu materiałów. 

ODPOWIEDZIALNY TRANSPORT

NIEBIESKIE CIĘŻARÓWKI to unikalny system dostaw Kinnarps, który zapewnia pełną kontrolę nad procesem dystrybucji oraz korzyści wynikające z wydajniejszego i bardziej ekologicznego transportu. W ciężarówkach Kinnarps stosowany jest olej napędowy z surowców odnawialnych, co zmniejsza emisję dwutlenku węgla (o równowartość 358 okrążeń samochodem kuli ziemskiej). Specjalny system załadunku pozwala zwiększyć liczbę produktów przewożonych w każdej ciężarówce. Zamiast jednorazowych opakowań do transportu produktów Kinnarps używane są koce z włókniny, które wracają do zakładów produkcyjnych i są wykorzystywane ponownie. Dzięki temu każdy transport mebli Kinnarps oszczędza aż 270 kg opakowań!

To sprawia, że system logistyczny Kinnarps jest wyjątkowy i charakteryzuje się wysoką efektywnością. Pakując produkty w koce zamiast jednorazowych pudeł kartonowych, można załadować o 50% więcej mebli niż wynosi średnia w branży, co oznacza, że tam, gdzie inni producenci potrzebują trzech ciężarówek, Kinnarps używa tylko dwóch. Co więcej, system ten skraca także czas montażu mebli u klientów. 

Obecnie można zaobserwować wzrastające znaczenie zrównoważonego rozwoju w wyborze wyposażenia do wnętrz publicznych. Nowe pokolenie pracowników stawia firmom wysokie wymagania. Przyszli decydenci nie będą usatysfakcjonowani zakupem na podstawie metki – chcą widzieć rezultat swoich wyborów. Działom zakupów już nie wystarcza, że dostawca odhaczy odpowiednie pole w kwestionariuszu. Musi udowodnić, że podejmuje realne działania na rzecz ochrony zasobów, klimatu, wykazuje się społeczną odpowiedzialnością i zależy mu na dobrostanie pracowników. W odpowiedzi na te oczekiwania także rosnąca liczba deweloperów decyduje się na certyfikowanie biurowców według standardów zrównoważonego rozwoju, na przykład LEED. Dotyczy to całości projektu - również wyboru mebli i wyposażenia wnętrz. 

Kinnarps postrzega zrównoważony rozwój holistycznie i pracuje w ten sposób od początku swojego istnienia, pomagając swoim klientom w osiągnięciu tego samego celu, oferując produkty, które można modernizować i wykorzystywać ponownie, dostarczając przemyślane, elastyczne, wielofunkcyjne i trwałe rozwiązania do aranżacji przestrzeni pracy. 

Zainteresowanych działaniami Kinnarps zna rzecz zrównoważonego rozwoju oraz celami firmy na przyszłość zachęcamy do odwiedzenia strony: https://www.kinnarps.pl/o-kinnarps/srodowisko/.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.