Nowa kolekcja EGE - Highline Tiles & Planks

Miękka, kojąca podłoga, pokryta subtelnym wzorem o wysublimowanej ekspresji. Ponadczasowymi teksturami, gradientami i melanżami, które tak łatwo pokochać. Powierzchniami pełnymi detali, o charakterze nadanym przez czas. Oto Highline Tiles & Planks, nowa kolekcja płytek dywanowych duńskiej marki EGE Carpets.

Autor: KZ

https://carpetstudio.pl

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Ideą kolekcji EGE Highline Tiles & Planks jest tworzenie wygodnych, intuicyjnych przestrzeni, w których ludzie chcą, a nie muszą przebywać. Podłoga i okładzina podłogowa stają się coraz ważniejszym elementem procesu tworzenia projektu wnętrza. Im większą uwagę projektanci zwracają na podłogę, tym istotniejszym materiałem okazują się płytki dywanowe. Nowa kolekcja EGE nie tylko pozwala na optymalizację przestrzeni i jej funkcjonalności, ale także na snucie niebanalnej, inspirującej opowieści o wnętrzu i jego użytkownikach. Wzory angażują zmysły i wspierają zdolności kognitywne, barwy pomagają dojść do głosu emocjom. To skarbnica inspiracji do tworzenia elastycznych i kreatywnych przestrzeni.

 

Wzornictwo jest uniwersalne. Dotyka każdej dziedziny życia, czy jest to architektura, moda, czy urbanistyka i odzwierciedla ewolucję sposobu myślenia i postrzegania świata. Odeszliśmy od ekonomii produktowej, opartej na zaspokajaniu prostych potrzeb. Teraz tworzymy skomplikowane i konsekwentne konstrukcje światopoglądowe, w których najistotniejsze są wartości - poddane drobiazgowej analizie i priorytetyzacji.  

Od kilku już lat widzimy trend bazowania na naturalnych materiałach. Nie jest to krótkotrwała moda. To odzwierciedlenie pogłębiającego się szacunku dla środowiska i planety, na której żyjemy, budzącej się świadomości, że to w istocie źródła wszystkich naszych życiowych procesów. Krok w tył i refleksja nad tym, czy procesy, które wspieramy, są zrównoważone (powtarzalne – ang. „sustainable”), czy rabunkowe prowadzi często do wyboru innych metody produkcji lub alternatywnych źródeł surowców. Przykładem niech tu będzie ubiór, którego rękodzielnicza geneza jest od kilku lat coraz bardziej doceniana, a ruch odwrotu od masowego przemysłu, przedmiotowo traktującego zaangażowanych w proces ludzi, coraz bardziej dostrzegalny. Od czasu wypadku w Rana Plaza coraz więcej osób rezygnuje z „fast fashion” na rzecz lokalnych wytwórców stroju, którego jakość, trwałość i unikatowość jest nieporównywalna do szybko zużywających się produktów z sieciówek. 

Wzory, które projektują artyści na różnych polach sztuki, są przełożeniem tego świadomego, zrównoważonego podejścia na język wizualny. Dlatego zarówno w projektowaniu tkanin, jak i wszelkiego rodzaju tekstyliów czy wyposażenia wnętrz widzimy coraz większą fascynację organicznymi powierzchniami lub rękodziełem, pięknem wynikającym z niedoskonałości – czyli braku idealnej symetrii czy idealnej powtarzalności.

“Kolekcja Highline Express Tiles & Planks jest trochę “skandynawska” – takie jest nasze DNA. Opracowując wzory, czerpaliśmy inspirację z prawdziwych materiałów, imitowaliśmy naturalne powierzchnie” – o powstaniu kolekcji opowiada jedna z jej autorek, Pia Nørgaard Pedersen, projektantka Ege Carpets.

Skandynawska sceneria i tchnący spokojem majestat natury. Kolorystyka Ege czerpie pełnymi garściami z otaczającego nas świata i zjawisk. Znajdziemy tu odcienie mchu, nieba o świcie w mglisty poranek czy tafli morza w całej gamie błękitów od granatu po szarość.

Cztery standardowe palety Ege, w ramach których oscyluje kolekcja Highline Tiles & Planks, to przełożona na język barw kwintesencja współczesnego poszukiwania równowagi, zakorzenienia i współistnienia z otaczającym nas krajobrazem, którego przecież jesteśmy częścią. Często zapominamy o tej symbiotycznej zależności, a barwy Ege przypominają, że nasze środowisko jest ekosystemem, pełnym wzajemnych powiązań i wynikających z siebie organicznych procesów. 

 

„W kolekcji Highline Tiles & Planks” skoncentrowaliśmy się na wygaszonych, stonowanych wzorach i kolorach. Powściągliwych. Nienarzucających się. Szarości i naturalne odcienie połączyliśmy z ostrożnie wybranymi mocnymi, zwracającymi uwagę barwami. Takie będzie wzornictwo w przyszłości.” – mówi Pia Nørgaard Pedersen.

Każda paleta składa się z 12 kolorów głównych oraz 65 akcentów kolorystycznych. Niezwykle drobiazgowo opracowane, idealnie ze sobą współgrają. Poruszając się w obrębie jednej palety, nie można popełnić kolorystycznego błędu.

„To kolory uniwersalne, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Ich organiczne pochodzenie i subtelność powodują, że wprowadzają do przestrzeni równowagę, harmonię i ukojenie.” – mówi Andrea Głowala, architekt z Biura Projektowego Carpet Studio.

“Neutralne kolory są wyrafinowane i jednocześnie łagodne, dają poczucie bezpieczeństwa i stabilność. Dają poczucie jedności z naturą i przynależenia” – dodaje Pia Nørgaard Pedersen.

 

By idealnie dopasować wzór do swojego projektu, możesz skorzystać z darmowej opcji rekoloryzacji.

Powierzchnie, takie jak podłogi, ściany, sufity, mają moc nadania przestrzeni atmosfery, zakotwiczenia jej, określenia jej charakteru i zbudowania tła dla narracji wnętrza. Różnorodność wzornicza, struktura i dotykowa zmysłowość wykładzin pozwalają na osiągnięcie przy ich wykorzystaniu niezwykłych efektów. Od powierzchni jednolitych, poprzez pokryte wzorem lub rytmiczną, geometryczną strukturą – wybór jest ograniczony wyłącznie kreatywnością projektanta. A teraz, z nową kolekcją Highline Tiles & Planks, Ege Carpet dodało nowy element: płytki dywanowe w trzech różnych, ale pasujących do siebie rozmiarach, dzięki czemu możemy uzyskać zupełnie nowe, niespodziewane płaszczyzny i kompozycje.

„Dzięki dowolności ułożenia płytek dywanowych EGE, mamy możliwość zabawy z przestrzenią – opowiada Andrea Głowala, architekt z Carpet Studio. – Trzy rozmiary płytek pozwalają uwolnić się od szachownicy i zbudować naprawdę ciekawą, kreatywną płaszczyznę, która pracuje ze światłem i dodaje wnętrzu nowego wymiaru.”

96x96, 48x48 oraz prostokąt – 96x48 cm – to rozmiary płytek dywanowych, dostępnych w nowej kolekcji Highline Tiles marki Ege Carpets. Mogą one tworzyć konwencjonalne układy monolityczne czy też popularne dotychczas układy typu „ciosany kamień”, ale ich potencjał jest znaczne szerszy. Możliwość dowolnego układu i kreatywnego podejścia, w połączeniu z niezwykle łagodnymi, inspirującymi wzorami, to nieograniczona paleta możliwości aranżacyjnych. 

 

„To kolekcja zaprojektowana tak, by optymalizować przestrzeń, funkcje i historię wnętrza” – mówi Pia Nørgaard Pedersen.

Doświadczenie przestrzeni daje poczucie wolności. Jednocześnie ludzie potrzebują schronienia i bezpieczeństwa, przytulności i ciepła. Przestrzeń i jej definiowanie jest niezwykle ważnym elementem projektowania wnętrza. W pomieszczeniach mieszkalnych, a nawet biurowych coraz częściej architekci sięgają do wzorców projektowania zgodnego z naturą, pozwalającego na zapewnienie optymalnych warunków dla dobrostanu przebywających w nich ludzi.

„Definiowanie przestrzeni w nowoczesnych pomieszczeniach biurowych wymaga dostosowania ich do wielu funkcji, tak by ich użytkownicy mogli zaspokajać różne potrzeby – mówi Andrea Głowala. – Dzięki umiejętnemu zastosowaniu elementów wyposażenia, możemy w delikatny, dyskretny sposób prowadzić przebywających we wnętrzu ludzi i informować ich, jaka jest narracja poszczególnych miejsc, do których docierają. ”

„To kolory uniwersalne, które doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Ich organiczne pochodzenie i subtelność powodują, że wprowadzają do przestrzeni równowagę, harmonię i ukojenie.” – mówi Andrea Głowala.

Zastosowanie różnych wzorów wykładzin pomaga określić charakter stref, nawet w przestrzeni pozbawionej innego rodzaju podziałów. To prosty sposób na pozytywny wpływ na samopoczucie i emocje ludzi, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych. Nieocenionym wsparciem w tego typu aranżacji przestrzeni są płytki dywanowe, które umożliwiają niezwykle prostą zabawę strukturą, wzorem i kolorem.

„Wykorzystując ten sam wzór w różnych kolorach lub odwrotnie – podobne kolory, ale na różnych strukturach i umiejętnie przeplatając płytki, tworząc unikatowe tekstury, możemy zbudować fascynującą, inspirującą i niezmiennie aktualną przestrzeń” – mówi Andrea Głowala.

Kolekcja Highline Tiles & Planks dostępna jest w sześciu różnych jakościach. Dzięki różnorodności zastosowanych rozwiązań technologicznych i tworzyw, możemy dostosować okładzinę podłogową zarówno do wymogów funkcjonalnych wnętrza, jak i budżetu. W zależności od wybranej jakości włókna, możemy także oczekiwać także pewnych różnić w zakresie jakości detali wzoru i barw. Jedna rzecz jest jednakże niezmienna: wszystkie wykładziny Ege Carpets posiadają niezwykle restrykcyjny certyfikat Cradle to Cradle. Oznacza to, że niezależnie od wybranej jakości, wzoru czy nawet kolekcji, Twoja wykładzina będzie przyjazną dla środowiska opcją dla Twojego wnętrza.  

Carpet Studio jest oficjalnym dystrybutorem wykładzin marki ege w Polsce.

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019 Dizajn

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019

Pantone to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się kolorami. Wybory koloru roku Pantone zawsze budzą duże zainteresowanie, nie tylko w świecie designu i mody. Zobaczcie, jaka paleta kolorystyczna będzie modna według amerykańskiego instytutu na wiosnę-lato 2019...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych