Rolls-Royce – radość kreatywnych rozwiązań Bespoke

Zamówienia pięknych modeli w wersji Bespoke potwierdzają status marki Rolls-Royce jako wiodącego producenta dóbr luksusowych na świecie w 2020 roku. Popatrzcie na wyjątkowy poziom artyzmu w wykończeniu pojedynczych egzemplarzy aut tej niezwykłej marki.

Autor: Materiały prasowe

Zdjęcia: Materiały prasowe

https://www.rolls-roycemotorcars.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

W niezwykłym dla wielu roku 2020, Rolls-Royce Bespoke Collective – zespół inżynierów, projektantów i rzemieślników pracujący w siedzibie marki (Home of Rolls-Royce) w Goodwood – tchnął życie w niezwykłe wizje klientów z całego świata, wynosząc je na najwyższe poziomy kreatywności, rzemiosła i wyobraźni. Niemal każdy samochód wyprodukowany przez Rolls-Royce’a w 2020 roku przeszedł przez ręce zespołu Bespoke. To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę jak pełne wyzwań było ostatnie 12 miesięcy.

Po wybuchu pandemii zarówno projektanci, jak i klienci marki, zostali „skazani” na względne bezpieczeństwo swoich domów. Wyjątkowy, bardzo osobisty związek zespołu Bespoke z klientami nie zmienił się. Sytuacja doprowadziła natomiast do zmiany źródła inspiracji: z podróży i związanych z nimi luksusowych pamiątek na charakterystyczne dla najbliższego otoczenia tekstury, szczegóły architektoniczne, a nawet ulotne chwile spokoju, które można odnaleźć w najbliższym otoczeniu. 

Co warte uwagi – zespół Bespoke osiągnął w 2020 roku swój najlepszy do tej pory wynik. Mierząc się z wyzwaniami tego trudnego roku, klienci szukali spokoju i ukojenia w kreatywnych przedsięwzięciach. Dla wielu z nich była to właśnie współpraca z ekipą Bespoke. To w nią zaangażowali nadwyżki swojego czasu – odkryte często na nowo z powodu lockdownu – by stworzyć unikalne, często introspektywne i ponadczasowe projekty, które jak najlepiej odzwierciedlają te ważne ze względów historycznych i osobistych czasy. W porównaniu z rokiem 2019 zamówienia samochodów indywidualizowanych przez zespół Bespoke zanotowały znaczny wzrost. Wiele z tych projektów polegało na personalizacji pojazdów, niejako we wplataniu w ich strukturę własnego „ja” klientów. Powstało w ten sposób wiele egzemplarzy o niezwykłym ładunku sentymentalnym.

 

Oto wycinek z kolekcji najlepszych realizacji zespołu Bespoke ukończonych w 2020 roku. 

Kolekcja Dusk in Tokyo, w skład której wchodzą modele Phantom, Wraith, Dawn i Cullinan, za kontrapunkt przyjęła stolicę Japonii. Lakierowi w wielu odcieniach bieli, któremu nadano nazwę od imienia kolekcji, nawiązuje do skąpanych w ciepłym świetle wczesnego wieczoru wieżowców zbudowanych z betonu i szkła, tak charakterystycznych dla tej nadbrzeżnej metropolii. Refrakcyjny lakier, zawierający płatki aluminium i miki, pokazuje swoje subtelne tony w przyciemnionym świetle.

 

Przerywnikiem we wnętrzu stworzonym w kolorze Black Leather są osłony głośników systemu Bespoke Audio w kolorze Rose Gold, a w Phantomie także obudowa zegarka umieszczonego w przednim panelu. Całość ma nawiązywać do kontrastu, jaki tworzą długie, ciemne cienie wysokich budynków z odbłyskami tworzonymi na szkle przez ostatnie promienie słońca.

 

Przez przemianę dnia w noc prowadzi Spirit of Ecstasy. Figurka po raz pierwszy w Japonii wystąpiła w kolorze Rose Gold, który ma przywodzić na myśl kolorystykę zachodu słońca.

Hermetycznie zamknięta powierzchnia części deski rozdzielczej Phantoma nazwana “Galerią” umożliwia umieszczenie w niej materiałów pochodzenia naturalnego w sposób, w jaki dotychczas nie było to możliwe w samochodzie. W 2020 roku w samochodzie Phantom „Iridescent Opulence” wykorzystano tę możliwość, by wznieść się na wyżyny kreatywności.

Opcja umieszczania w Phantomie prawdziwie unikalnych dzieł sztuki, zadebiutowała jako koncept w 2017 roku. Praca zatytuowana „Iridescent Opulence” trafiła do opisywanego egzemplarza dzięki współpracy zespołu Bespoke ze szwajcarskimi specjalistami od materiałów Nature Squared.  Powstała w ten sposób inspirowana naturą galeria mieszcząca ponad 3000 pozyskanych w zrównoważony sposób, mieniących się ptasich piór. Każde z nich zostało ukształtowane tak, aby uwydatnić jego blask oraz bogatą paletę odcieni i ręcznie naszyte na materiał z otwartymi porami tworząc układ emanujący od połyskującej, mieniącej się masy perłowej i zabudowując przestrzeń dookoła zegara umieszczonego w centrum Galerii. Wnętrze jest wykończone haftem pomiędzy tylnymi fotelami i srebrnymi intarsjami na stoliczkach piknikowych.

Rolls-Royce Bespoke Collective stworzył  też nową, dynamiczną paletę kolorystyczną nazwaną “Neon Nights” dla limitowanej kolekcji samochodów – zaledwie czterech w każdym z kolorów. 

 

Trzy jasne odcienie – każdy inspirowany światem natury – to Lime Rock Green, niemal jaskrawy odcień australijskiej zielonej żaby drzewnej, Eagle Rock Red naśladuje barwę kwiatu ‘Ōhi‘a lehua, wiecznie zielonego drzewa występującego na Hawajach, oraz Mirabeau Blue, dla którego inspiracją stał się Rhetus periander, egzotyczny motyl ze Środkowej i Południowej Ameryki. 

Kolekcję Wraith Kryptos zdobi szyfr ujawniający się w detalach Bespoke stworzonych specjalnie dla tych samochodów. W ramach kolekcji limitowanej do 50 egzemplarzy, klienci są zachęcani do odkodowania wiadomości ukrytej w elementach umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz samochodu.

Pokryty zieloną emalią grawer na figurce Spirit of Ecstasy zawiera słowo KRYPTOS zapisane kodem. Te siedem zaszyfrowanych liter wraz z przekładem podwójnego R wyhaftowanego na zagłówkach, pomoże klientom w ich podróży do rozwiązania zagadki, której kolejnym krokiem jest złamanie kodu literowego znajdującego się na metalowej, sitodrukowanej desce rozdzielczej.

 

Stworzony dla kolekcji odcień lakieru zawiera w sobie jednolity kolor bazowy z niebieskimi i zielonymi płatkami miki. Wewnątrz skóra w odcieniu Bespoke Kryptos Green została zestawiona z kolorem Selby Grey lub Anthracite. Pięknie wykonana, dwukolorowa podświetlana podsufitka przedstawia motyw inspirowany przepływem informacji, podkreślany przez podświetlane kieszenie drzwi.

Innowacyjna podświetlana deska rozdzielcza w nowym modelu Rolls-Royce Ghost miała swoją premierę po dwóch latach i 10 tys. godzin prac zespołu Bespoke. 850 gwiazd nawiązuje do elegancji rozświetlonej podsufitki Starlight Headliner.

 

Charakteru autentycznego luksusu nadaje desce rozdzielczej oświetlenie przy użyciu 152 żarówek LED oraz 90 tys. kropek uważnie wydrążonych laserem na jej powierzchni. Kolor podświetlenia jest z wielką dokładnością dobrany do kolorystyki zegarka i instrumentów na desce rozdzielczej, co tworzy mieniący się efekt wizualny, gdy przesuwamy po niej wzrokiem. Wysiłki inżynierów, którzy użyli aż trzech warstw kompozytu, sprawiły że „Illuminated Fascia” jest zupełnie niewidoczna, jeżeli nie jest włączona.

Dla klienta z RPA Galeria obecna w modelu Rolls-Royce Phantom stworzyła unikalną możliwość wystawienia bardzo osobistego dzieła stworzonego przez uznaną na świecie południowoafrykańską artystkę, Dr Esther Mahlangu. Dr Mahlangu, pochodząca z regionu Ndebele, posiada w Afryce status ikony i była pierwszą artystką, która stworzyła dzieło w ten sposób, zaś samochód na jej cześć został nazwany Phantom Mahlangu.

 

Unikalne dzieło umieszczone w centralnym punkcie wnętrza Phantoma jest wyjątkowym wyrazem współczesnej sztuki afrykańskiej. Dzieła 85-letniej artystki, znane z geometrycznych abstrakcyjnych obrazów i murali w żywych kolorach, można znaleźć w najlepszych muzeach i prywatnych kolekcjach na całym świecie. Na cześć tego wyjątkowego zamówienia Rolls-Royce wyprodukował również film pokazujący prace i dziedzictwo Esther Mahlangu.

Kolekcja Dawn Silver Bullet zadaje szyku z pokrywami tylnych siedzeń Aero Cowling oraz ultra-metalicznym lakierem Brewster Silver będąc niezwykłym ukłonem w stronę fantastycznych samochodów testowych Rolls-Royce’a z dawnych czasów.

Czteroosobowy kabriolet Rolls-Royce’a, dzięki zamontowaniu zawadiackich pokryw Ero Cowling, zmienia się w dwuosobowego roadstera wykończonego piaskowanym tytanem, co wzmocniło poczucie prędkości i przeznaczenia kolekcjonerskich egzemplarzy. Edycja limitowana jest do 50 sztuk.

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Mieszkania w starych kamienicach Wnętrza

Mieszkania w starych kamienicach

Stare kamienice to jeden z naszych ulubionych tematów. Wysokie sufity, sztukaterie, zabytkowy parkiet – czego chcieć więcej? Takiej przestrzeni niewiele potrzeba by wyglądała naprawdę spektakularnie.

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.