Rolls-Royce – radość kreatywnych rozwiązań Bespoke

Zamówienia pięknych modeli w wersji Bespoke potwierdzają status marki Rolls-Royce jako wiodącego producenta dóbr luksusowych na świecie w 2020 roku. Popatrzcie na wyjątkowy poziom artyzmu w wykończeniu pojedynczych egzemplarzy aut tej niezwykłej marki.

Autor: Materiały prasowe

Zdjęcia: Materiały prasowe

https://www.rolls-roycemotorcars.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

W niezwykłym dla wielu roku 2020, Rolls-Royce Bespoke Collective – zespół inżynierów, projektantów i rzemieślników pracujący w siedzibie marki (Home of Rolls-Royce) w Goodwood – tchnął życie w niezwykłe wizje klientów z całego świata, wynosząc je na najwyższe poziomy kreatywności, rzemiosła i wyobraźni. Niemal każdy samochód wyprodukowany przez Rolls-Royce’a w 2020 roku przeszedł przez ręce zespołu Bespoke. To niezwykłe osiągnięcie, biorąc pod uwagę jak pełne wyzwań było ostatnie 12 miesięcy.

Po wybuchu pandemii zarówno projektanci, jak i klienci marki, zostali „skazani” na względne bezpieczeństwo swoich domów. Wyjątkowy, bardzo osobisty związek zespołu Bespoke z klientami nie zmienił się. Sytuacja doprowadziła natomiast do zmiany źródła inspiracji: z podróży i związanych z nimi luksusowych pamiątek na charakterystyczne dla najbliższego otoczenia tekstury, szczegóły architektoniczne, a nawet ulotne chwile spokoju, które można odnaleźć w najbliższym otoczeniu. 

Co warte uwagi – zespół Bespoke osiągnął w 2020 roku swój najlepszy do tej pory wynik. Mierząc się z wyzwaniami tego trudnego roku, klienci szukali spokoju i ukojenia w kreatywnych przedsięwzięciach. Dla wielu z nich była to właśnie współpraca z ekipą Bespoke. To w nią zaangażowali nadwyżki swojego czasu – odkryte często na nowo z powodu lockdownu – by stworzyć unikalne, często introspektywne i ponadczasowe projekty, które jak najlepiej odzwierciedlają te ważne ze względów historycznych i osobistych czasy. W porównaniu z rokiem 2019 zamówienia samochodów indywidualizowanych przez zespół Bespoke zanotowały znaczny wzrost. Wiele z tych projektów polegało na personalizacji pojazdów, niejako we wplataniu w ich strukturę własnego „ja” klientów. Powstało w ten sposób wiele egzemplarzy o niezwykłym ładunku sentymentalnym.

 

Oto wycinek z kolekcji najlepszych realizacji zespołu Bespoke ukończonych w 2020 roku. 

Kolekcja Dusk in Tokyo, w skład której wchodzą modele Phantom, Wraith, Dawn i Cullinan, za kontrapunkt przyjęła stolicę Japonii. Lakierowi w wielu odcieniach bieli, któremu nadano nazwę od imienia kolekcji, nawiązuje do skąpanych w ciepłym świetle wczesnego wieczoru wieżowców zbudowanych z betonu i szkła, tak charakterystycznych dla tej nadbrzeżnej metropolii. Refrakcyjny lakier, zawierający płatki aluminium i miki, pokazuje swoje subtelne tony w przyciemnionym świetle.

 

Przerywnikiem we wnętrzu stworzonym w kolorze Black Leather są osłony głośników systemu Bespoke Audio w kolorze Rose Gold, a w Phantomie także obudowa zegarka umieszczonego w przednim panelu. Całość ma nawiązywać do kontrastu, jaki tworzą długie, ciemne cienie wysokich budynków z odbłyskami tworzonymi na szkle przez ostatnie promienie słońca.

 

Przez przemianę dnia w noc prowadzi Spirit of Ecstasy. Figurka po raz pierwszy w Japonii wystąpiła w kolorze Rose Gold, który ma przywodzić na myśl kolorystykę zachodu słońca.

Hermetycznie zamknięta powierzchnia części deski rozdzielczej Phantoma nazwana “Galerią” umożliwia umieszczenie w niej materiałów pochodzenia naturalnego w sposób, w jaki dotychczas nie było to możliwe w samochodzie. W 2020 roku w samochodzie Phantom „Iridescent Opulence” wykorzystano tę możliwość, by wznieść się na wyżyny kreatywności.

Opcja umieszczania w Phantomie prawdziwie unikalnych dzieł sztuki, zadebiutowała jako koncept w 2017 roku. Praca zatytuowana „Iridescent Opulence” trafiła do opisywanego egzemplarza dzięki współpracy zespołu Bespoke ze szwajcarskimi specjalistami od materiałów Nature Squared.  Powstała w ten sposób inspirowana naturą galeria mieszcząca ponad 3000 pozyskanych w zrównoważony sposób, mieniących się ptasich piór. Każde z nich zostało ukształtowane tak, aby uwydatnić jego blask oraz bogatą paletę odcieni i ręcznie naszyte na materiał z otwartymi porami tworząc układ emanujący od połyskującej, mieniącej się masy perłowej i zabudowując przestrzeń dookoła zegara umieszczonego w centrum Galerii. Wnętrze jest wykończone haftem pomiędzy tylnymi fotelami i srebrnymi intarsjami na stoliczkach piknikowych.

Rolls-Royce Bespoke Collective stworzył  też nową, dynamiczną paletę kolorystyczną nazwaną “Neon Nights” dla limitowanej kolekcji samochodów – zaledwie czterech w każdym z kolorów. 

 

Trzy jasne odcienie – każdy inspirowany światem natury – to Lime Rock Green, niemal jaskrawy odcień australijskiej zielonej żaby drzewnej, Eagle Rock Red naśladuje barwę kwiatu ‘Ōhi‘a lehua, wiecznie zielonego drzewa występującego na Hawajach, oraz Mirabeau Blue, dla którego inspiracją stał się Rhetus periander, egzotyczny motyl ze Środkowej i Południowej Ameryki. 

Kolekcję Wraith Kryptos zdobi szyfr ujawniający się w detalach Bespoke stworzonych specjalnie dla tych samochodów. W ramach kolekcji limitowanej do 50 egzemplarzy, klienci są zachęcani do odkodowania wiadomości ukrytej w elementach umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz samochodu.

Pokryty zieloną emalią grawer na figurce Spirit of Ecstasy zawiera słowo KRYPTOS zapisane kodem. Te siedem zaszyfrowanych liter wraz z przekładem podwójnego R wyhaftowanego na zagłówkach, pomoże klientom w ich podróży do rozwiązania zagadki, której kolejnym krokiem jest złamanie kodu literowego znajdującego się na metalowej, sitodrukowanej desce rozdzielczej.

 

Stworzony dla kolekcji odcień lakieru zawiera w sobie jednolity kolor bazowy z niebieskimi i zielonymi płatkami miki. Wewnątrz skóra w odcieniu Bespoke Kryptos Green została zestawiona z kolorem Selby Grey lub Anthracite. Pięknie wykonana, dwukolorowa podświetlana podsufitka przedstawia motyw inspirowany przepływem informacji, podkreślany przez podświetlane kieszenie drzwi.

Innowacyjna podświetlana deska rozdzielcza w nowym modelu Rolls-Royce Ghost miała swoją premierę po dwóch latach i 10 tys. godzin prac zespołu Bespoke. 850 gwiazd nawiązuje do elegancji rozświetlonej podsufitki Starlight Headliner.

 

Charakteru autentycznego luksusu nadaje desce rozdzielczej oświetlenie przy użyciu 152 żarówek LED oraz 90 tys. kropek uważnie wydrążonych laserem na jej powierzchni. Kolor podświetlenia jest z wielką dokładnością dobrany do kolorystyki zegarka i instrumentów na desce rozdzielczej, co tworzy mieniący się efekt wizualny, gdy przesuwamy po niej wzrokiem. Wysiłki inżynierów, którzy użyli aż trzech warstw kompozytu, sprawiły że „Illuminated Fascia” jest zupełnie niewidoczna, jeżeli nie jest włączona.

Dla klienta z RPA Galeria obecna w modelu Rolls-Royce Phantom stworzyła unikalną możliwość wystawienia bardzo osobistego dzieła stworzonego przez uznaną na świecie południowoafrykańską artystkę, Dr Esther Mahlangu. Dr Mahlangu, pochodząca z regionu Ndebele, posiada w Afryce status ikony i była pierwszą artystką, która stworzyła dzieło w ten sposób, zaś samochód na jej cześć został nazwany Phantom Mahlangu.

 

Unikalne dzieło umieszczone w centralnym punkcie wnętrza Phantoma jest wyjątkowym wyrazem współczesnej sztuki afrykańskiej. Dzieła 85-letniej artystki, znane z geometrycznych abstrakcyjnych obrazów i murali w żywych kolorach, można znaleźć w najlepszych muzeach i prywatnych kolekcjach na całym świecie. Na cześć tego wyjątkowego zamówienia Rolls-Royce wyprodukował również film pokazujący prace i dziedzictwo Esther Mahlangu.

Kolekcja Dawn Silver Bullet zadaje szyku z pokrywami tylnych siedzeń Aero Cowling oraz ultra-metalicznym lakierem Brewster Silver będąc niezwykłym ukłonem w stronę fantastycznych samochodów testowych Rolls-Royce’a z dawnych czasów.

Czteroosobowy kabriolet Rolls-Royce’a, dzięki zamontowaniu zawadiackich pokryw Ero Cowling, zmienia się w dwuosobowego roadstera wykończonego piaskowanym tytanem, co wzmocniło poczucie prędkości i przeznaczenia kolekcjonerskich egzemplarzy. Edycja limitowana jest do 50 sztuk.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.