Trzy kuchnie, trzy inspiracje: wyjątkowe przestrzenie

Jak zrobić z kuchni najbardziej funkcjonalną i estetyczną przestrzeń? Odpowiedź na to pytanie znają nie tylko architekci i projektanci wnętrz, ale również ci, którzy pojawili się na tegorocznej edycji targów Warsaw Home & Contract. Wśród odwiedzających szczególne zainteresowanie wzbudzały realizacje, w których unikalne podejście do designu łączyło się z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. Na strefie Blum Inspirations uwagę przykuwały autorskie systemy meblowe marki, często wykorzystywane także na stoiskach innych producentów – w tym w wyjątkowych projektach firm Halupczok oraz ernestrust.

Autor: PM

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.blum-inspirations.com/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Nowoczesne spojrzenie na rozwiązania w Twoim domu

Oczekiwania właścicieli mieszkań w obszarze ergonomii, trwałości mebli i unikatowej estetyki domowych przestrzeni rosną z roku na rok, a bieżące śledzenie najnowszych rozwiązań staje się dla klienta końcowego coraz łatwiejsze. Jednym z miejsc, w którym co roku spotykają się osoby zainteresowane i reprezentujące branżę wnętrzarską, są Biznesowe Targi Wnętrz. To właśnie na nich można przez kilka dni podziwiać przykuwające uwagę wzornictwo, a także poznać najnowsze systemy ruchu i rozwiązania redefiniujące ergonomię pracy w kuchni. 

3 wyspy, 0 uchwytów, mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań

Pomimo że meble kuchenne bez uchwytów coraz częściej pojawiają się w polskich domach, widok gładkich frontów wciąż robi wrażenie – było to doskonale widać po reakcji odwiedzających stoiska marek Blum, Halupczok oraz ernestrust.  Bezuchwytowe fronty to nie tylko synonim nowoczesnego minimalizmu, ale również optyczne powiększenie powierzchni mebli oraz znaczne ułatwienie podczas czyszczenia. Komfortowe korzystanie z takiego rozwiązania możliwe jest dzięki zastosowaniu jednej z autorskich technologii ruchu Blum, wykorzystujących elektryczne oraz mechaniczne wspomaganie otwierania i zamykania mebli.

Nowoczesna kuchnia RAVENNA zaprojektowana przez firmę Halupczok, bazująca na systemie kieszeniowym REVEGO, szufladach LEGRABOX, prowadnicach MOVENTO oraz systemach podnośników AVENTOS.

RAVENNA od Halupczok

Bazująca na odcieniach ziemi kuchnia łączy w sobie naturalne elementy drewna, spieku kwarcowego i zatopionych w lakierze drobinek brązu. To wyraźny trend 2023 roku, który wybierają osoby lubiące spokojne, naturalne aranżacje, połączone z wysoką jakością wykonania.

Skoro o wysokiej jakości mowa, warto wspomnieć o nowym produkcie Blum.

REVEGO – zintegrowany system frontów przesuwnych, który umożliwia otwieranie i zamykanie stref mieszkania w zależności od potrzeb.

Za nazwą REVEGO kryje się prawdziwy gamechanger w dziedzinie budowania wielofunkcyjnej, domowej atmosfery. Zintegrowany system frontów przesuwnych to rozwiązanie, które umożliwia precyzyjne zasłonięcie całych stref mieszkania oraz szybkie i efektowne odsłonięcie ich, ukrywając całą konstrukcję w wąskich, symetrycznych kieszeniach.

AVENTOS HKi – ukryty w korpusie mebla podnośnik do frontów górnych, który całkowicie uwalnia przestrzeń wewnątrz szafki.

Na szczególną uwagę zasługuje również wisząca witryna o pionowo ryflowanych, bezuchwytowych szklanych frontach, której ukryty mechanizm otwarcia docenią klienci dbający o każdy detal unikatowej estetyki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowatorskiego podnośnika AVENTOS HKi – jego kompaktowa, wąska konstrukcja wtapia się w bok korpusu szafki, uwalniając jej wnętrze i zapewniając pełną swobodę projektowania mebli z górnymi frontami.

Pojemne szafki wyposażone w systemy porządkujące przestrzeń, eksponują funkcjonalne walory wnętrza. Wykorzystane detale, definiujące nowatorski charakter kuchni RAVENNA, zostały wzmocnione poprzez odpowiednie podświetlenie półek i szuflad.

Projekt kuchni z wyspą przygotowany przez firmę ernestrust, wykorzystujący system kieszeniowy REVEGO oraz kolekcję szuflad LEGRABOX.

ernestrust i ich spojrzenie na naturę (w) kuchni

Osoby, które doceniają sztukę kulinarną tak samo, jak cuda natury, prawdopodobnie nie będą mogły oderwać oczu od projektu kuchni ernestrust, opierającego się na nieskończonym poszukiwaniu piękna w detalach.

Wzrok niemal od razu przykuwa serce projektu, którym jest obraz czeczoty – niezwykle pięknej i pożądanej przy wyrobie mebli wady drewna, której kształty mają pobudzać kreatywność i wolność wyrazu w codziennym życiu. 

Rozwiązaniem, dzięki któremu cała przestrzeń zyskała jeszcze więcej naturalnej lekkości,   jest zastosowanie wspomnianego już systemu kieszeniowego REVEGO. Zaaranżowana po mistrzowsku duża strefa robocza błyskawicznie znika za frontem z czeczotą, ponownie odsłaniając się za dotknięciem jednej ręki.

Dzięki zastosowaniu systemu REVEGO, fronty z czeczotą zostały całkowicie schowane w kieszeniach po obu stronach strefy gotowania.

Na tym zdjęciu zaprezentowano dokładnie, jak rozsunięte drzwi ukrywają się w kieszeniach po obu stronach strefy gotowania. W takim rozwiązaniu drewniany element z czeczotą zostaje widoczny jedynie nad sekcją roboczą, a po zsunięciu – fronty z czeczotą tworzą z powrotem zdobne, jednolite tło.

Dla kucharzy z zamiłowania liczy się przede wszystkim sprawny przebieg pracy i odpowiednia ilość przestrzeni roboczej. Zagwarantuje to dobrze zaprojektowana wyspa kuchenna, która pod swoim szerokim blatem skrywać będzie dostateczną ilość przestrzeni do przechowywania.

System LEGRABOX od Blum zastosowany w kuchni marki ernestrust.

Najlepszym miejscem do gromadzenia garnków oraz ciężkich naczyń są szerokie, wysokie i głębokie szuflady. By nadać im lekkości i eleganckiego stylu, marka ernestrust wykorzystała system LEGRABOX, gwarantujący maksymalną stabilność podczas otwierania i zamykania wysokich frontów oraz dużą swobodę w indywidualnym podejściu do projektowania najbardziej pojemnych szuflad.

Trendy a potrzeby klientów w 2024 roku

Projektanci mebli, szczególnie kuchennych, nieustannie starają się maksymalnie łączyć ponadczasowy design z funkcjonalnością. W końcu kuchnia to nie tylko obszar przygotowania posiłków, ale również miejsce rodzinnych spotkań i serce całego domu. 

Odzwierciedlenie potrzeb klienta w projektowanych rozwiązaniach staje się obecnie koniecznością. Meble mają służyć nam przez lata, zachwycając niezmiennie swoim wyglądem i jakością wykonania, tworząc synergię z designem pozostałej części mieszkania. 

W poszukiwaniu inspiracji do stworzenia swojej „kuchni idealnej”, która przez kolejne dziesięciolecia będzie w pełni odpowiadała potrzebom jej użytkowników, warto zwrócić się do cenionych producentów najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Innowacyjne inspiracje Blum 

Na tegorocznych targach Warsaw Home & Contract firma Blum zaprezentowała w pełni funkcjonalne strefy, wypełnione po brzegi inspirującymi rozwiązaniami do przestrzeni mieszkalnych.

Na pierwszym planie widoczna część systemu SERVO-DRIVE, który wspiera elektryczne otwieranie oraz zamykanie mebli.

Najbardziej rozbudowaną strefą był projekt bezuchwytowej kuchni z wyspą, w pełni wykorzystujący system elektrycznego wspomagania otwierania SERVO-DRIVE. Ta innowacyjna technologia ruchu pozwala na doskonałe zachowanie spójności wizualnej (nawet przy lodówkach i zmywarkach do zabudowy z frontami bez uchwytów). Dba też o delikatne i ciche zamykanie mebli.

Niesymetryczny front, który – dzięki zastosowaniu systemu AVENTOS HF top – odsłania półki oraz piekarnik.

Osoby, które lubią trzymać swoje najczęściej używane przyrządy kuchenne poza zasięgiem wzroku gości, z pewnością zainteresuje funkcjonalne zastosowanie podnośnika AVENTOS HF top. Po raz pierwszy w Polsce przedstawiony został on właśnie na targach Warsaw Home, prezentując swoje możliwości w projekcie kuchni o niesymetrycznych frontach. O komfortowe zamykanie nawet tych najwyżej położonych szafek zadbał zintegrowany system SERVO DRIVE, który samodzielnie opuszcza górne fronty po naciśnięciu dyskretnego włącznika.

 

Wysunięta szuflada tackowa z blokadą na prowadnicach MOVENTO. Całość odsłonięta z pomocą systemu AVENTOS HL.

Warto wspomnieć, że ogromną zaletą wszystkich systemów AVENTOS jest duża wytrzymałość, idąca w parze ze świetną jakością materiałów. Podnośniki te są na tyle mocne, że z łatwością podniosą duże i ciężkie fronty, zapewniając użytkownikowi pełną swobodę ruchów i wolną przestrzeń nad głową. W prezentowanej poniżej realizacji system AVENTOS HL odsłania szufladę tackową z blokadą na prowadnicach MOVENTO, która tworzy praktyczną przestrzeń do przetrzymywania urządzeń AGD lub przyborów potrzebnych np. do przygotowania śniadania.

System szuflad LEGRABOX – pozwalający indywidualnie zaprojektować szuflady ze stali.

System szuflad premium, które mogą przybrać wiele kolorów i tym samym wpisać się w przeróżne aranżacje, to właśnie najtrafniejszy opis LEGRABOX Blum, którego design podąża za aktualnymi trendami i otwiera szerokie możliwości projektowania. Jego dopracowana technika sprawdza się zarówno przy pełnym wysuwie i dużym obciążeniu, jak i przy skrajnie wysokich frontach, dając tym samym możliwość stworzenia indywidualnego projektu. To rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów, którzy mają jasno określone potrzeby względem realizacji kuchennych.

Wysunięty SPACE STEP – rozwiązanie pozwalające w cokole szafki ukryć szufladę oraz wytrzymały stopień.

Na kolejne wyróżnienie zasługuje rozwiązanie, które docenią wszyscy użytkownicy wysoko zabudowanych kuchni. SPACE STEP to szuflada cokołowa i podest w jednym. Pozwoli bez trudu dostać się do wyżej położonych półek i sprawdzi się także jako schodek dla dzieci. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie estetykę i praktyczne wykorzystanie każdego centymetra swojego wnętrza.

Więcej:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.