Browary Warszawskie - tam, gdzie puls stolicy bije mocniej

Browary Warszawskie to miejsce, w którym pomost między historią a przyszłością powstał w wyniku spójnego zamysłu urbanistycznego i historycznego. Dzięki niemu stworzono wielofunkcyjny koncept, który wyrósł w zapomnianym przez lata fragmencie warszawskiej Woli, najbardziej przytulonym do Śródmieścia Północnego. To prawdziwe eldorado dla poszukiwaczy miejskich przygód i wygód.

Autor: IZ

Zdjęcia: Materiały prasowe Browarów Warszawskich

https://browarywarszawskie.com.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Tożsamość Browarów Warszawskich wypływa prosto z tradycji piwowarskiej, która już kilkaset lat temu właśnie tutaj znalazła swój warszawski dom. W 1846 roku powstał tu browar Haberbuscha, Schielego i Klawegon – największy w Królestwie Polskim i jeden z najważniejszych na piwowarskiej mapie Europy. Doskonale prosperował aż do II wojny światowej. Później jego działalność kontynuowały Browary Królewskie, a produkcja trwała tu niemal nieprzerwanie do 2004 roku. Nie wszyscy wiedzą, że w latach głębokiego socjalizmu produkowano tu nawet coca-colę na oryginalnej, amerykańskiej licencji!

Przez wiele lat rewir Browarów Warszawskich był w stolicy miejscem zapomnianym i wyrwanym z miejskiego życia. Jego niezwykłej, wręcz spektakularnej rewitalizacji podjął się developer Echo Investment. Do współpracy przy inwestycji zaprosił cenionych w Polsce i Europie architektów z pracowni JEMS Architekci.

Na blisko 4,5-hektarowej działce – ulokowanej między ulicami Grzybowską, Wronią i Chłodną – w ciągu 4 lat powstały 3 biurowce, 5 budynków mieszkalnych, a miasto zyskało ponad 8 tys. m2 przestrzeni przeznaczonej na usługi, restauracje i sklepy. Nie zapomniano tu także o rekreacji i zieleni.

Projekt Browarów Warszawskich powstał z wielkim poszanowaniem historii. Wśród nowoczesnych budynków ważne miejsce zajmują pieczołowicie zrewitalizowane zabudowania dawnego browaru – Warzelnia, Willa Schiele, Laboratorium i piwnice. Równie istotną częścią Browarów Warszawskich stały się – otwarte i dostępne dla każdego przestrzenie wspólne – Rynek Warzelni z Dziedzińcem Laboratorium, Ogród Centralny (najbardziej zielone miejsce Browarów z 60 gatunkami drzew i krzewów), Brama Browarów, Plac Śniadaniowy i Plac Dolny. To w tych miejscach będzie toczyć się życie Browarów Warszawskich.

Rynek Warzelni wspólnie z Dziedzińcem Laboratorium będzie pełnić rolę centrum rozrywki i spotkań towarzyskich. Będą im sprzyjać otaczające ten obszar restauracje, sklepiki, salony urody i ogródki. Również w tym miejscu, w murach XIX-wiecznej Warzelni powstaje właśnie wyjątkowa pod każdym względem, 4-poziomowa restauracja i sports bar Roberta Lewandowskiego.

W Leżakowni, pod 170-letnimi kolebkami, w miejscu zrewitalizowa nych piwnic browaru Haberbuscha i Schielego, znajdzie się m.in. Food Hall z restauracjami i kawiarniami. Do Browarów Warszawskich ma też powrócić piwowarska tradycja. Lwowska Grupa Kumpel stworzy tu kraftowy browar, oferujący 12 rodzajów warzonego na miejscu piwa i własną restaurację.

 

Twórcy Browarów Warszawskich pragną, żeby życie toczyło się tu nie tylko we wnętrzach restauracji, sklepów i salonów urody, ale także na ulicy. Wewnętrzna droga – która połączyła odbudowany odcinek ulicy Krochmalnej z ulicą Grzybowską – już wkrótce stanie się pierwszym w Warszawie woonerfem, czyli miejską alejką z zielenią i spowolnionym ruchu samochodowym. Pierwszeństwo mają tu piesi, których przyciąga niebywałe zagęszczenie restauracji z ogródkami, sklepów i punktów usługowych. Chociaż ze względu na obecną sytuację na ich oficjalne otwarcie z pełną pompą musimy jeszcze trochę poczekać, to już teraz można odwiedzić Browary Warszawskie i zajrzeć do działających w formule „na wynos” konceptów gastronomicznych, takich jak grecka restauracja Mykonos oraz Japonki. 

Wielbiciele słodkości mogą skosztować wysmakowanych deserów z cukierni Deseo, a miłośnicy glutenu i pieczywa na naturalnych zakwasach – wypieków oferowanych przez Bakery. Pełną parą pracuje też lokal Etno Cafe, który serwuje genialne i wypalane we własnej palarni kawy, a na zakupy zapraszają orientalne delikatesy Azjatka.

 

Od początku tego roku działa również część beauty – salon duetu Juźwin | Kobielski oraz Hamski Barber. Już wkrótce w Browarach Warszawskich otworzą się kolejne świetne koncepty – wspomniany kraftowy Browar Kumpel, restauracja adriatycka Munja, Sobremesa Tapas Bar, kazachski Olivos, kawiarnia Dobro&Dobro oraz rzemieślnicza lodziarnia Good Lood.

 

 

Z kolei na zakupy zaproszą włoskie delikatesy Piccola Italia oraz sklep z mięsem i wędlinami Crazy Butcher. Idealne miejsce znajdują tu dla siebie także miłośnicy wina, których zaprosi wine bar Le Paradox.

Browary Warszawskie są z pewnością miejscem „warzącym” dziś wiele zmian, które decydują o nowym charakterze przestrzeni miejskiej. W tej wyjątkowej inwestycji ma się nie tylko dobrze mieszkać, ale też pracować i odpoczywać. Już dziś to miejsce dodaje energii i inspiruje do działania.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie

Ta 31-metrowa kawalerka w Krakowie przeznaczona jest na wynajem krótkoterminowy. Zaprojektowanie jej wnętrza właściciele nieruchomości powierzyli Dianie Żurek i Gutkowi Girkowi z Furora Studio. Głównym założeniem aranżacji była zmiana oryginalnego układu i wydzielenie odrębnych stref...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.