Fundacja Play Sustain działa na rzecz etycznej mody i kształtowania pozytywnych nawyków konsumenckich

Partnerstwa, edukacja, ekologia – na tych fundamentach zbudowana jest Fundacja Play Sustain, która stawia przed sobą ambitne cele – realnego wpływu na zmniejszenie nadprodukcji tekstyliów i wdrożenia odpowiedzialnych nawyków konsumenckich.

Autor: PM

Zdjęcia: materiały prasowe

https://playsustain.pl

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Fundacja Play Sustain swoje działania opiera na kilku filarach: edukacji w zakresie cyrkularnej mody i zrównoważonego rozwoju, promocji odpowiedzialnych nawyków konsumenckich, budowaniu partnerstw biznesowych, akademickich i instytucjonalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz promocji upcyklingu jako kreatywnego sposobu na wykorzystanie istniejących tekstyliów
i zasobów oraz trendu mody przyszłości.

Fundacja Play Sustain została założona przez Agnieszkę Servaas i Bertusa Servaas, przedsiębiorców – liderów w branży przetwórstwa tekstyliów. Agnieszka Servaas jest prezeską Fundacji Play Sustain, inicjatorką konkursu Designers Play Sustain i innowatorką Gospodarki Obiegu Zamkniętego. W każdej ze swoich działalności wdraża zrównoważone rozwiązania i kieruje się prospołecznymi wartościami.

„Bez względu na branżę, czy charakter firmy, biznes i życie rządzą się uniwersalnymi prawami. Przekonywałam się o tym przez wiele lat. Towarzyszę menadżerom, przedsiębiorcom i ludziom biznesu w poszukiwaniu rozwoju i równowagi” – mówi Agnieszki Servaas.

Fundacja Play Sustain angażuje się w różnorodne działania, poprzez które promuje zrównoważone trendy, współpracuje z projektantami i projektantkami, edukatorami akademickimi, praktykami mody i biznesu oraz osobami, które działają na rzecz ekologicznej i etycznej mody w Polsce i na świecie.
Fundację patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski, jej partnerem merytorycznym jest międzynarodowa organizacja Fashion Revolution (www.fashionrevolution.org), a  partnerem strategicznym wydarzenia jest VIVE Group.

Flagowym projektem Fundacji jest pierwszy w Polsce konkurs mody upcyclingowej Designers Play Sustain, który skierowany jest do osób tworzących modę przyszłości. Do konkursu zgłosiło ponad 500 osób, w tym 211 osób wykonało projekty kolekcji. Jury wybrało 15 finalistów, którzy pokażą swoje kolekcje konkursowe podczas uroczystej Gali Finałowej Designers Play Sustain w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się 25 kwietnia 2024 o godzinie 20:00.

Organizator przewiduje nagrodę główną w konkursie, która wynosi 50.000 złotych oraz szereg innych nagród i wyróżnień dla finalistów konkursu, takich jak: dwie nagrody finansowe, każda po 10 000 zł, nagrody specjalne: prezentacja kolekcji w butiku mody cyrkularnej, staże dla 3 osób u Gosi Baczyńskiej, strategia rozwoju marki oraz cyrkularnego modelu biznesowego, 3 stypendia na studiach Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Równie imponujący jest skład jury konkursu: playsustain.pl/konkurs. Gala Designers Play Sustain wpisuje się w obchody Tygodnia Odpowiedzialnej Mody 2024.

Podczas Press Day fundacji odbył się szereg ciekawych spotkań, m.in. z reżyserem pokazu na Gali finałowej, Waldemarem Szymkowiakiem. Reżyser udzielił finalistom cennych wskazówek. Obecni na wydarzeniu projektanci, którzy zakwalifikowali się do finału, otrzymali rekomendacje, jak podczas gali zaprezentować swoją kolekcję konkursową.

Dużą wartość merytoryczną wnieśli również obecni na wydarzeniu członkowie Jury oraz Ambasadorzy, utożsamiający się z ideą zrównoważonej mody, tacy jak: Gosia Baczyńska, Reni Jusis, Natalia Przybysz, Sandrina, Seba Tokarczyk, Ewelina Antonowicz.

Podczas wydarzenia fundacja podzieliła się wiedzą merytoryczną, dotyczącą zagrożeń, jakie niesie za sobą branża tekstylna oraz przedstawiła kreatywne rozwiązania. Przykładem może być upcykling, czyli nadawanie wyższej wartości surowcom odpadowym. Z zainteresowaniem obecni goście słuchali historii finalistów, tworzących unikalne kolekcje konkursowe. Duże zaciekawienie wzbudził prezentowany kompozyt tekstylny VIVE Texcellence, będący namacalnym przykładem obiegu zamkniętego.

Konkurs Designers Play Sustain to naszym zdaniem doskonała promocja zrównoważonej mody i platforma komunikacji z kreatywnymi osobami, które tworzą w duchu świadomej mody, przyjaznej dla planety. To oni są przyszłością w branży fashion, zmianą, którą jako fundacja kreujemy. – podkreśla Agata Suchodolska-Maliszewska – dyrektor zarządzająca Fundacji Play Sustain.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.