LPP rozpoczęło współpracę z międzynarodową organizacją Canopy na rzecz ochrony lasów

Spółka LPP, jako pierwsza polska firma, rozpoczęła współpracę z Canopy - organizacją, której celem jest rozwijanie wśród przedsiębiorców praktyk biznesowych na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów leśnych na świecie, poprzez wdrażanie zmian w sferze zakupów papieru, opakowań i tkanin z masy celulozowej.

Autor: MP

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.lppsa.com/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/lpp-rozpoczelo-wspolprace-z-canopy

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Przystępując do międzynarodowej inicjatywy polska firma odzieżowa zobowiązała się m.in. do wspierania idei ochrony lasów zarówno w zakresie prowadzonej przez nią polityki opakowaniowej, jak i  użytkowania materiałów pochodzenia celulozowego bardziej przyjaznych środowisku

Canopy jako organizacja non-profit od ponad 20 lat zajmuje się ochroną zagrożonych lasów współpracując z ponad 750 największymi firmami korzystającymi z surowców leśnych oraz dostawcami produktów z nich wytwarzanych. Angażuje się w działania wśród firm poligraficznych, producentów opakowań czy wiodących marek odzieżowych i projektantów mody. Pomaga kształtować ich praktyki zakupowe i tworzyć trwałe rozwiązania służące zrównoważeniu łańcucha dostaw w odniesieniu do zakupów papieru, opakowań i tkanin z masy celulozowej. Podejmując te starania dąży do zachowania do 2030 roku 30–50% pierwotnych i zagrożonych lasów na świecie. Jednocześnie pomaga w ten sposób chronić zdrowie ludzi, różnorodność biologiczną, systemy słodkowodne oraz stabilizować klimat. Spółka LPP rozpoczynając od czerwca br. współpracę z Canopy, jako pierwsza polska firma, również przyłączyła się do tych działań.

- Podjęta współpraca jest dla nas jednym z elementów realizacji strategii zrównoważonego rozwoju, w której od dawna kluczowe miejsce zajmują kwestie środowiskowe dotyczące gospodarki obiegu zamkniętego - eliminacja plastiku i odpowiedzialne zarządzanie opakowaniami, czy korzystanie z tkanin bardziej przyjaznych środowisku. Współpraca z Canopy wpisuje się więc w nasze plany i będzie wsparciem szczególnie w procesie odejścia od tworzyw sztucznych jednorazowego użytku oraz poszukiwania dla nich zamienników. Rozumiemy, że może się to wiązać ze wzrostem zapotrzebowania na produkty leśne, dlatego zależy nam na takim podejściu do zakupu masy włóknistej, papieru, opakowań i tkanin, by jednocześnie chronić lasy pierwotne i zagrożone – mówi Dorota Jankowska–Tomków, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i zakupów LPP.

Współpracując z Canopy spółka będzie korzystała z zasobów leśnych w sposób zrównoważony, m.in. kontrolując swój łańcuch dostaw pod względem metod pozyskiwania i  wykorzystywania materiałów celulozowych. 

- Będziemy towarzyszyć naszym dostawcom w wypracowywaniu rozwiązań, które pozwolą uniknąć wykorzystywania w produkcji materiałów pochodzących ze źródeł zagrażających lasom i związanym z nimi ekosystemom – zarówno w kwestii opakowań, jak i tkanin - wymagając, by te były pozyskiwane z miejsc zarządzanych w sposób odpowiedzialny. Skupimy się na wdrażaniu kolejnych ekologicznych standardów w naszej działalności oraz wspieraniu rozwoju innowacyjnych, neutralnych dla środowiska źródeł pozyskiwania surowców. W przypadku stwierdzenia, że którykolwiek z naszych produktów został wytworzony z surowców pochodzących z zagrożonych lasów czy z nielegalnego wyrębu, zaangażujemy naszych dostawców do zmiany praktyk i wyeliminowania tych materiałów – dodaje Dorota Jankowska–Tomków.

W ramach rozpoczętej od czerwca współpracy z Canopy LPP już w tym roku preferować będzie zakup tkanin z celulozy, które zawierają co najmniej 50% włókien pochodzących z recyklingu czy pozostałości rolniczych. W swoich kolekcjach Eco Aware LPP chętnie wykorzystuje innowacyjne, pochodzące z recyklingu oraz powstające w obiegu zamkniętym materiały. Dlatego teraz opracuje też docelowy poziom zamówień dla takich materiałów wiskozowych aż do 2025 roku. 

Ten rok będzie też czasem na przygotowanie strategii redukcji i ponownego wykorzystania papieru oraz opakowań. W ciągu ostatnich lat spółka przeszła prawdziwą rewolucję w tym zakresie m.in. zmieniając design i trwałość opakowań, co przyczyniło się do wydłużenia ich cyklu życia oraz stosując w nich recyklingowany papier makulaturowy. LPP wprowadziło też standaryzację gabarytów kartonów zbiorczych. Dzięki temu spółka zmniejszyła ich zużycie odzyskując w ciągu ostatniego pół roku blisko 900 tys. opakowań - w ten sposób ratując przed wycinką 17 tys. drzew. 

W ramach współpracy z Canopy spółka będzie dalej pracować nad wdrażaniem najlepszych praktyk gospodarki obiegu zamkniętego oraz poprawiać jakość środowiskową opakowań i papieru. Będzie też rozwijać praktykę stosowania pudełek wysyłkowych wielokrotnego użytku, tak w zewnętrznych jak i wewnętrznych operacjach firmy. W celu zmniejszenia zużycia papieru i kartonu falistego, wdroży także systemy e-commerce, wysyłki, ekspozycji i pakowania, które zminimalizują zużycie papieru oraz zwiększy wykorzystanie cyfrowych systemów komunikacji, marketingu i księgowości. Co więcej, będzie dokonywać też corocznego przeglądu wszystkich stosowanych w firmie sposobów wykorzystania papieru i opakowań w celu zidentyfikowania obszarów, w których można zwiększyć efektywność ich wykorzystania czy zmniejszyć gramaturę. Natomiast w wyborze papieru i jego wyrobów będzie się kierować wysokim stopniem zawartości materiałów z recyklingu, zwłaszcza odpadów pokonsumenckich czy włókien alternatywnych. 

LPP będzie także zachęcać swoich dostawców do ciągłego ulepszania i zwiększania dostępności zawartości włókien pochodzących z recyklingu w papierze i opakowaniach oraz wspierać badania i rozwój produkcji masy celulozowej z włókien ze źródeł alternatywnych, na skalę komercyjną. Podjęte działania, w ciągu 3 lat, mają doprowadzić do osiągnięcia średniej zawartości włókien z recyklingu w papierach i opakowaniach LPP na poziomie co najmniej 50%.

- Lasy odgrywają bardzo istotną rolę w utrzymaniu stabilności klimatu – zarówno jako magazyny dwutlenku węgla, jak i systemy regulacji obiegu wody - na poziomie lokalnym oraz globalnym, co w dobie zachodzących w środowisku zmian ma niezwykle istotne znaczenie, także pod względem bezpieczeństwa i zdrowia ludzi. Dlatego ochrona ograniczonych zasobów leśnych na świecie ma dziś pierwszorzędne znaczenie. Z tego względu, mając na uwadze dobro przyszłych pokoleń i otoczenie w jakim przyjdzie im żyć, poprzez współpracę z Canopy oraz naszymi dostawcami chcemy wspierać utrzymanie nienaruszonego stanu lasów oraz ich funkcji w ekosystemie – tłumaczy Dorota Jankowska–Tomków z LPP. 

Szczegółowe informacje na temat współpracy LPP z Canopy można znaleźć na stronie LPP.

 

Proponowane dla Ciebie

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt Dizajn

IKEA stworzyła kolekcję dla zwierząt

Właściciele kotów i psów dla swoich pupili są w stanie zrobić niemal wszystko. Zwierzęta zajmują nie tylko szczególne miejsce w sercach właścicieli, ale i w ich domach. Dlatego też IKEA stworzyła specjalną kolekcję dla psów i kotów...

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce Sztuka

Guggenheim udostępnia za darmo ponad 200 książek o sztuce

To nie lada gratka dla fanów sztuki. Muzeum imienia Solomona R. Guggenheima udostępniło ponad 200 książek i albumów o sztuce na swojej stronie internetowej. Zupełnie za darmo...

IKEA zmienia swoje logo Wnętrza

IKEA zmienia swoje logo

IKEA to jedna z najbardziej znanych meblowych marek świata. Kultowe są nie tylko produkowane przez szwedzką markę meble takie jak regał Billy czy też fotel POÄNG, ale także sama jej identyfikacja...

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej Lifestyle

Polak uznany najlepszym na świecie twórcą fotografii czarno-białej

12 kwietnia ogłoszono wyniki prestiżowego Konkursu Fotograficznego One Eyeland na dziesięciu najlepszych twórców fotografii czarno-białej na świecie. Pierwsze miejsce zajął w nim polski fotograf Szymon Brodziak, potwierdzając tym samym swoje miejsce w światowej czołówce artystów zajmujących się...

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie Wnętrza

Polska restauracja otrzymała tytuł najpiękniejszej na świecie

O tym, że polskie restauracje i kawiarnie mogą się pochwalić doskonałymi wnętrzami nie musimy nikogo przekonywać – wystarczy zajrzeć do naszego ostatniego albumu „Urban Guide”. Dla nieprzekonanych mamy jeszcze jeden argument: wrocławska restauracja zyskała ostatnio tytuł najpiękniejszej na...

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo! Sztuka

Ogromna wystawa Fridy Kahlo dostępna online za darmo!

Frida Kahlo to jedna z najbardziej charakterystycznych postaci świata sztuki XX wieku. Szerszej publiczności znana jest dzięki kultowemu już filmowi „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej...

Chińskie miasta widma Architektura

Chińskie miasta widma

Są ich dziesiątki a każde zamiast milionów zamieszkują „zaledwie” tysiące Chińczyków tworząc opustoszałe scenerie jak z apokalipsy. Miasta-widma Państwa Środka są przerażające i fascynujące za razem. Zobaczcie!

Wielki powrót Muminków Lifestyle

Wielki powrót Muminków

Historia Muminków stworzona przez Tove i Larsa Janssonów w Finlandii uważana jest za dobro narodowe. Mała Mi, Migotka czy Włóczykij to postaci rozpoznawalne niemal w całej Europie. Teraz Muminki powracają, tym razem w formie animowanego serialu...

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue! Lifestyle

Aleksandra Woroniecka szefową mody paryskiego Vogue!

"Vogue” to jeden z najbardziej prestiżowych tytułów na świecie. Takich osób jak Anna Wintour, Grace Coddington, Carine Roitfeld czy też Emmanuelle Alt w świecie mody nikomu nie trzeba przedstawiać. Teraz do tego grona dołączyła Aleksandra Woroniecka...

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi Lifestyle

Poznańska restauracja zakazuje wstępu z dziećmi

Właściciele poznańskiej restauracji Parma i Rukola Caffe &Ristorante zdecydowali się na wprowadzenie zakazu wstępu dzieci do lat 6. Swoją decyzję uzasadniają wizytą wyjątkowo trudnych klientów z dziećmi, po których sprzątanie restauracji zajęło co najmniej kilka godzin...

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż Wnętrza

700-metrowy apartament w Krakowie wystawiony na sprzedaż

Ten niezwykły apartament to z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych inwestycji w Polsce. Jego powierzchnia to aż 700 metrów kwadratowych, a za projekt wnętrza odpowiada paryska pracownia Gottesman - Szmelcman...

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie Lifestyle

Reakcja IKEA na pogryzione atrapy jabłek w Lublinie

Przy okazji otwarcia nowego sklepu IKEA w Lublinie głośno było o klientach, którzy nie mogli doczekać się otwarcia popularnego sklepu. Niektórzy z nich skusili się na porozstawiane na wystawach zielone jabłka, które okazały się atrapami...

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA Dizajn

Polska marka tworzy fronty do szafek IKEA

Nieszablonowe fronty do szafek IKEA? Pisaliśmy już o takich inicjatywach jak Plykea (fronty ze sklejki) czy też o marce Superfront. Teraz nadszedł czas na polską firmę specjalizującą się w ty temacie - FRØPT...

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas Lifestyle

Wzruszająca reklama odrzucona przez adidas

Młody student nakręcił reklamę adidasa, która stała się już internetowym hitem. Przed publikacją usiłował skontaktować się z marka, jednak po wysłaniu swojego video nie dostał żadnej odpowiedzi. Czy adidas przegapił najlepszą reklamę w swojej historii...

Nowy katalog IKEA 2018 Dizajn

Nowy katalog IKEA 2018

Wielu z nas ma w domu katalog szwedzkiej sieci, a najwięksi miłośnicy marki czekają na niego już od miesięcy. Zobaczcie, co zaproponuje nam IKEA w nowym sezonie...

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni! Architektura

Polska firma wymyśliła dom, który złożysz w 3 dni!

Dom, który jest tani, można go złożyć w trzy dni i na dodatek produkuje energię. Niemożliwe? Polski start-up udowadnia, że jednak możliwe...

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*! Architektura

Arka Koniecznego najlepszym domem świata według magazynu Wallpaper*!

Pracownia Roberta Koniecznego święci ostatnio same triumfy. Niedawno budynek Centrum Dialogu przełomy został wyróżniony tytułem „World Building of the Year 2016”, teraz doceniona została inna realizacja architekta...

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019 Dizajn

Kolory Pantone na wiosnę-lato 2019

Pantone to jedna z najpopularniejszych marek zajmujących się kolorami. Wybory koloru roku Pantone zawsze budzą duże zainteresowanie, nie tylko w świecie designu i mody. Zobaczcie, jaka paleta kolorystyczna będzie modna według amerykańskiego instytutu na wiosnę-lato 2019...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.

Szanowni Państwo,
Ponieważ cenimy Państwa prywatność zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz o wyrażenie zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych poprzez kliknięcie: „Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych”. Możliwość wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych przysługuje Państwu w każdym czasie.
Informujemy Państwa, iż w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, używamy technologii, takich jak pliki cookie, służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych jest spółka pod firmą Labelpunks Publishing House spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, ul. Jeziorowa 67R, 03-991 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000582223, NIP: 9522140360, REGON: 362811672.
W przypadku braku zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych prosimy o opuszczenie strony.
W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt pod adresem daneoosowe@label-magazine.com. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych znajdą Państwo w zakładce polityka prywatności.

Zapoznałem się, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych