BMW Art Club. Rozmowy o sztuce
„BMW Art Club. Przyszłość to sztuka” jest długofalowym projektem artystycznym realizowanym przez markę BMW, artystów i czołowe polskie instytucje kultury. To duży zaszczyt i radość, że od kilku lat jesteśmy patronem medialnym inicjatyw, które zawsze były dużymi wydarzeniami kulturalnymi i źródłem niesamowitych emocji.
Autor: KR
Zdjęcia: materiały prasowe
Jesteśmy pewni, że podobnych doznań dostarczy tegoroczna edycja, choć w najbliższym czasie nie spotkamy się w sali koncertowej ani teatralnej. Chcąc jednak zostać blisko nas, BMW proponuje nową formułę i przenosi swoje działania do przestrzeni wirtualnej.
Czasy się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne – BMW Art Club aktywnie angażuje się w kulturę i wspiera tych, którzy ją tworzą. Bo przyszłość to sztuka.
BMW Art Club powstało, żeby stawiać pytania. Obecnie jest ich więcej i nabierają dużego znaczenia. Jak będzie wyglądało nasze uczestnictwo w kulturze w przyszłości? Co jest wartością stałą, a co ulegnie zmianie? Jaka będzie rola twórców i odbiorców sztuki oraz jak będzie wyglądać jej wspólne przeżywanie? Jak rozwój technologii zmieni sztukę, architekturę i projektowanie? Te i inne rozważania pojawią się podczas cyklu rozmów z artystami oraz ekspertami z dziedziny sztuki, komunikacji społecznej, filozofii, socjologii i nowych technologii.
„Czy prawdziwe kolekcjonerstwo zaczyna się tam, gdzie kończą się miejsca na ścianie”? – pyta Ewa Mierzejewska Michała Borowika, właściciela liczącej kilkaset obiektów kolekcji polskiej sztuki współczesnej Borowik Collection, którą wymieniono m.in. w prestiżowym BMW Art Guide Independent Collectors. Z rozmowy dowiadujemy się, czy Borowik ma ulubione dzieła, na które szczególnie chętnie patrzy, i co radzi tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sztuką.
Do cyklu spotkań z Ewą Mierzejewską zaproszono także scenografa i dyrektora artystycznego BMW Art Club 2019 – Borisa Kudličkę. Jego nowatorska oprawa wizualna klasycznej muzyki Carla Orffa sprawiła, że „Carmina Burana (Mgnienie oka)” – wydarzenie z pogranicza kultury i nowych technologii – odbiła się w świecie kultury głośnym echem. Pokazała połączenie przeszłości z rzeczywistością jutra. Gościem Mierzejewskiej będzie także Juliusz Windorbski, prezes domu aukcyjnego DESA Unicum.
Rozmowy są dostępne na kanale YouTube: BMW Art Club. Rozmowy o sztuce.
#wbezpiecznejodległości #zawszezwami