Sztuka na prezent. Oto 10 propozycji Marty Krajenty, założycielki Flow Art House

Dzieło sztuki posiada niezwykłą zdolność wywoływania emocji, dlatego w roli prezentu może stać się pamiątką o głębokim znaczeniu. Często posiada przy tym wartość estetyczną. Swoje ulubione prace, które doskonale spełnią funkcję świątecznego podarunku, przedstawia Marta Krajenta – założycielka warszawskiej galerii sztuki Flow Art House.

Autor: JS

Zdjęcia: materiały prasowe

https://flowarthouse.com

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Marta Krajenta: Sztuka jest jednym z najpiękniejszych pomysłów na prezent o niepowtarzalnych i prestiżowych wartościach. Jest tyle okazji – od urodzin, po śluby i rocznice oraz ta najbliższa – prezent na gwiazdkę dla siebie i/lub dla ukochanej osoby. Taki gest zapewni osobie obdarowanej niepowtarzalne estetyczne doznanie, a wybrane dzieło sztuki będzie skarbem i pięknym wspomnieniem. Oto moje pomysły na artystyczne unikaty z oferty Flow Art House i nie tylko.

Wazy autorstwa Pawła Jasiewicza z cyklu „Shells Vessels” wykonane są z 200-letniego czerwonego dębu, ściętego z powodu choroby w Ogrodzie Botanicznym UW i przekazanego do obróbki artyście. Każda waza to unikat. Mają totemiczną energię. Barwienie na czarno i uzyskanie faktury usłojenia możliwe było przez opalanie i szczotkowanie, a następnie szybkie olejowanie gorącego drewna. Każda skorupa ma indywidualny kształt oraz unikatowe pęknięcia. Nawiązują do morza, życia i nadziei.

Obrazy Jakuba Słomkowskiego dostępne w małych formatach to malarskie cacuszka. Artysta opracowuje swój indywidualny alfabet znaczeń budowany przy użyciu bardzo charakterystycznych przejść kolorystycznych i jednoczesnej wrażliwości na niuanse barwne. Łączy abstrakcję z figuracją w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób. Przygląda się temu jak sfera sacrum i profanum działa na ludzką wyobraźnię, a także poszukuje dróg komunikacji między światem ożywionym a nieożywionym, tworząc przestrzeń, która jest motywem przewodnim jego twórczości.

Rzeźby mobilne Alissy Marchenko wykonane z żyłki, dostępne są w 3 wielkościach, które można dowolnie aranżować, tworząc instalacje site-specific. To pochwała lekkości, subtelności, spontaniczności.

Obrazy Grażyny Smalej. Artystka zapamiętale maluje jeziora, oceany, morza i rzeki w rozmaitych kontekstach. Jest także członkinią kolektywu artystycznego Siostry Rzeki, który organizuje m.in. happeningi na rzecz ochrony rzek w Polsce. Mieszka i tworzy w Sopocie. Codziennie obserwuje relację niebo-woda, dwie proste płaszczyzny z nieskończonymi ilościami odsłon, obraz nieustannej zmiany, która jest jedyną stałą zasadą świata. Prace te wnoszą komfort do wnętrza. Koją, pobudzają, harmonizują – są wielowymiarowe.

Energetyczne obrazy Tomasza Prymona z serii „Przepływy” przemawiają dynamicznym gestem malarskim, kolorem, złudzeniem przestrzenności oraz trójwymiaru. Są niemalże biologiczne. W ofercie galerii dostępne są zarówno wielkoformatowe obrazy olejne, jak i mniejsze prace na papierze.

Płaskorzeźby ceramiczne z tokijskiej pracowni Eweliny Skowrońskiej pełne organicznych kształtów, odniesień do zmysłowości i natury. Mogą stworzyć intrygujący punkt na ścianie. Ciekawie prezentują się również zestawione w grupach, tworząc czułe kompozycje wizualne.

Fotografie z cyklu “Wtulenia” zrealizowanego przez fotografkę Weronikę Kosińską we współpracy z Agnieszką Janukanis, scenografką, ilustratorką i projektantką wzornictwa. To czuła opowieść o człowieku – będącym integralną częścią natury. Tęskni on do rozmawiania z nią w sposób organiczny. Sam na sam. Chce poczuć ją zmysłami przytępionymi przez zgiełk miasta. Wyrusza więc na pustynie, na pola i ku rzekom. I dopiero wtulony w przyrodę, czuje się jak u siebie.

Rzeźby ceramiczne Beaty Szczepaniak z cyklu „Plac zabaw" odnoszą się do błogiej lekkości, świata dzieciństwa. W formie ukryta jest tu nieskrępowana energia. Miękkość kształtów zachęca do dotyku, uruchamia zmysły i wyobraźnię, daję duże pole do własnej interpretacji.

Obrazy Aleksandy Batury z cyklu „Jednia” to przykład zjawiskowego malarstwa abstrakcyjnego. Artystka formą i barwami operuje swobodnie, wymyślając różnorodne kształty i plamy malarskie. Obrazy oddziałują nieoczywistymi połączeniami kolorów, wewnętrznym rytmem, nonszalancją rozmalowań. Są jak poezja.

Obrazy Juliusza Kosina to przykład abstrakcji geometrycznej. Metoda pracy artysty opiera na wyszukiwaniu różnorodnych motywów pejzażowo-abstrakcyjnych i próbie ich pogłębienia, nadania im szerszego znaczenia. Podejmuje eksperyment wizualny z kilkoma rodzajami rzeczywistości, w których równolegle zanurzony jest człowiek.

Delikatne akwarele Marii Iciak z cyklu „Akty” oddają subtelne niuanse kobiecego ciała – kształty, temperaturę i odcienie skóry, różnorodność nagromadzonych doświadczeń i przeżyć – wszystko to, co tworzy tożsamość. Każda tożsamość istnieje między męskością a kobiecością. Wymyka się klasyfikacji. Dla artystki najciekawszy jest właśnie ten moment pomiędzy, który kreśli zmysłowo pigmentami rozpuszczonymi w wodzie. Uzyskany efekt jest delikatny i subtelny jak szept.

Zoabcz także:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu! Dizajn

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu!

Złote dodatki do kuchni od wielu sezonów królują na szczycie aranżacyjnych trendów. Choć są nienachalne, bardzo wyraźnie akcentują luksusowy charakter przestrzeni. Jeśli marzy więc ci się elegancka kuchnia z nutą glamour, wprowadź złoto do domu. Oto jak wykorzystać ten kolor… ze smakiem.

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie

Ta 31-metrowa kawalerka w Krakowie przeznaczona jest na wynajem krótkoterminowy. Zaprojektowanie jej wnętrza właściciele nieruchomości powierzyli Dianie Żurek i Gutkowi Girkowi z Furora Studio. Głównym założeniem aranżacji była zmiana oryginalnego układu i wydzielenie odrębnych stref...

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Wyczekiwana retro kolekcja IKEA już w sprzedaży! Dizajn

Wyczekiwana retro kolekcja IKEA już w sprzedaży!

Szósta odsłona kolekcji Nytillverkad IKEA rozgrzewa Internet do czerwoności już od kilku tygodni. Nic w tym dziwnego – marka odświeża w niej swoje najbardziej kultowe projekty, łącząc estetyczne wzory mebli i dodatków z przystępnymi cenami.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM

Wnętrze tego 58-metrowego mieszkania w Poznaniu powstało na zlecenie jednego z deweloperów. Pełni funkcję tzw. mieszkania pokazowego – ma przedstawiać potencjał aranżacyjny przestrzeni. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu pracownia NAM uwzględniła na tej powierzchni salon z kuchnią, sypialnię,...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu

Zaprojektowane przez Magdę i Dominikę z pracowni The Line Studio mieszkanie o powierzchni 65 m² znajduje się w cichej dzielnicy Krakowa, tuż przy Lasku Wolskim. Projekt idealnie odzwierciedla potrzeby właścicielki – młodej lekarki, która po intensywnych dniach pracy szuka odpoczynku i kontaktu z...

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Wnętrze miesiąca: 47-metrowe mieszkanie w kamienicy na Żoliborzu. Jest dziełem miłośniczki architektury Wnętrza

Wnętrze miesiąca: 47-metrowe mieszkanie w kamienicy na Żoliborzu. Jest dziełem miłośniczki architektury

To żoliborskie mieszkanie podobało Wam się w marcu najbardziej! Mieści się w starej kamienicy zaprojektowanej przez Romualda Gutta. Niestety elewacja budynku straciła dawną świetność, a na klatce schodowej zabytkowe lastryko przykryto kafelkami. „Mimo to nie poddaliśmy się w odzyskiwaniu...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.