Białostocka perła, czyli unikatowy showroom marki Alicja&Maria Jewellery
Z inicjatywy Alicji Król-Romanowskiej, właścicielki marki Alicja&Maria Jewellery, powstały nie tylko urokliwe naszyjniki i kolczyki z pereł, lecz również prawdziwa perła wnętrzarstwa. Mowa o nowym showroomie firmy, za którego aranżację odpowiada pracownia 74studio. To przestrzeń, w której przenika się cała gama form i odcieni różu. Wszystkie te elementy tworzą razem nietuzinkową kompozycję, która wymyka się schematom.
„Od zawszę wierzę, że wnętrze lokalu bardzo mocno oddziałuje na to, jak postrzegamy daną markę. Jestem więc zdania, że architekturę wnętrz należy stawiać na równi z marketingiem i traktować jako jej podstawowy budulec " – mówi Damian Kozłowski, założyciel pracowni 74studio.
Podobne podejście do kreowania wnętrza lokalu towarzyszy właścicielce Alicja&Maria Jewellery. Z tego względu głównym założeniem projektu było nawiązanie do produktów oferowanych przez markę, czyli srebrnej i złotej biżuterii o niebanalnych wzorach, oraz brandingu, który opiera się na prostych formach i jasnym odcieni różu. Ponadto przestrzeń miała stanowić połączenie butiku, biura oraz pracowni.
Ostatecznie na powierzchni 100 m2 projektantom udało się wygospodarować reprezentacyjną część butikową, aneks kuchenny, łazienkę oraz strefę biurową, składającą się z przestrzeni konferencyjnej, czterech stanowisk do pracy i głównego biura.
Strefę otwartą dla klientów od obszaru służbowego oddziela parawan z barwionego szkła akrylowego. Jego falowana powierzchnia nadaje lokalowi niepowtarzalny, nieco oniryczny charakter. Dzięki transparentności tego surowca konstrukcja separuje przestrzeń, nie pozbawiając jej przestronności.
„Stworzenie tego parawanu koncepcyjnie było proste, ale urzeczywistnienie tej koncepcji wymagało dużego nakładu pracy. Finalnie udało nam się uzyskać to, czego dokładnie oczekiwaliśmy. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania” – dodaje Damian Kozłowski.
Projekt wnętrza odznacza się paletą kolorystyczną, w której dominuje róż. Uzyskano w ten sposób monochromatyczne wnętrze, które daje poczucie harmonii. Architekci wnętrz postawili przy tym na proste materiały wykończeniowe w postaci farb i posadzek epoksydowych.
Funkcje poszczególnych pomieszczeń określono meblami i wyposażeniem. Na tle zabudów meblowych o jednolitym kolorze wyróżniają się perły wzornictwa. Na uwagę zasługuje nie tylko różowy fotel „Roly Poly” autorstwa słynnej brytyjskiej projektantki Faye Toogood, ale także białe krzesła „Sage” produkowane przez markę The Good Living&Co.
„Kropką nad i” projektu są dwa minimalistyczne neony o białej i różowej barwie. Jeden z nich doświetla stół konferencyjny, drugi zaś zdobi witrynę lokalu, zachęcając przechodniów do wejścia do środka.
Zespół projektowy: Damian Kozłowski, Katarzyna Fiedorczuk