Dom, w którym sztuka inspiruje technologię, a technologia dopełnia sztukę
Wnętrze tego domu położonego malowniczo nad rzeką Narwią koi spokojem, wyważoną elegancją i przytulnym klimatem. 1000 metrów kwadratowych jego powierzchni pełne jest wyrafinowanego designu, sztuki i nowoczesnej technologii.
Jak przyznaje architekt Paweł Jurkiewicz, efekt końcowy jest rezultatem wielogodzinnych rozmów o potrzebach właścicieli, poszukiwania rozwiązań optymalnie trafiających w ich oczekiwania oraz starannego kreowania detali: „Wprowadzenie różnych tekstur, materiałów i form równoważy połacie naturalnych kamieni zastosowanych na podłogach i ścianach. Otoczona naturą, ponadczasowa, eklektyczna przestrzeń miała czerpać z najlepszych rozwiązań minionych dekad i łączyć je z nowymi technologiami”. Nowe technologie to przede wszystkim rozwiązania LG OLED.
W koncepcję wnętrza doskonale wpisały się telewizory LG OLED. Stały się nie tylko synonimem najwyższej jakości odbioru. Wyróżniają je też wyselekcjonowane materiały wykończeniowe (jak szczotkowana stal) oraz smukła konstrukcja i minimalistyczna estetyka, które współgrają z ikonami współczesnego wzornictwa. Zastosowana technologia OLED pozwala cieszyć zmysły obrazem w rozdzielczości 8K.
Umiejscowiony w głównym salonie 88-calowy telewizor LG OLED z linii premium SIGNATURE to telewizor innowacyjny, który mimo imponujących rozmiarów nie zdominował wnętrza. Stał się jego stylowym uzupełnieniem, a w połączeniu z elementami wyposażenia domu daje wrażenie obecności w galerii sztuki. Dzięki zastosowaniu samoświecących pikseli, charakterystycznych dla telewizorów LG OLED, możliwe jest uzyskanie obrazu o nieskończonym kontraście, głębokiej czerni i niesamowitych kolorach. Te rozwiązania spełniają oczekiwania zarówno koneserów wyszukanego designu, jak i fanów technologii jutra.
Osiem telewizorów wybrano i zakupiono w LG Brand Store w Klifie. LG Brand Store oferuje możliwość sprawdzenia i przetestowania produktów na żywo, w tym również tych ze wspomnianej linii premium SIGNATURE.
Tak jak w przypadku technologii, również wybór gotowych mebli i ich wykończeń był bardzo dobrze przemyślany. Architekt wraz z klientami sprawdzał osobiście wszelkie elementy wyposażenia wnętrz we flagowych salonach w Mediolanie, jak i prestiżowych showroomach w Warszawie. Zabudowa kuchenna Rifra z ekscentryczną kamienną wyspą wykonaną z biało-czarnego marmuru panda white została sprowadzona z Mediolanu. Armaturę marki Gessi ze specjalnej stali 316, w kolorze ciepłego mosiądzu, ryflowane, marmurowe okładziny Silk Georgette projektu Pierro Lissoni od marki Salvatori, a także monolitycznaą wolnostojącą umywalkę wykutą z jednego bloku marmuru bianco carrara z firmy Rexa Design dostarczyła Marra Design.
Meble ruchome jak sofy czy krzesła dostarczały warszawskie showroomy IdeaMM i Mesmetric. Są wśród nich takie smaczki jak fotele Marilyn projektu Draga & Aurel od marki Baxter, komoda Slim od Henge, hokery przy wyspie kuchennej od Gallotti & Radice inspirowane twórczością Tobiasa Scarpy, a także obszerna sofa White w jasnej tkanine o grubym splocie marki Minotti. W zaprojektowanym przez Paolę Navonę fotelu Nepal dla marki Baxter właścicielka domu zakochała się od pierwszego wejrzenia, tak samo jak w rozłożystych sofach Caprera wybranych przy okazji wizyty we włoskiej fabryce Extety.
Pięknie prezentują się w tym wnętrzu także lampy. Mamy tu zawieszony w jadalni żyrandol o okrągłych kloszach z dmuchanego szkła projektu Massimo Castagna dla Gallotti & Radice, a także stojące przy łóżku lampy nocne o mlecznym, szklanym kloszu w kształcie grzybka Tropico Grande z kolekcji Fontana Arte spod ręki Gabriele i Oscar Buratti. Z kolei minimalistyczny, liniowy system oświetleniowy schowany w suficie z możliwością zmiany natężenia światła to Insight polskiej marki Spectra Lightning.
Całość to ponadczasowa, eklektyczna przestrzeń, która pełnymi garściami czerpie z najlepszych rozwiązań architektonicznych minionych dekad i łączy je z nowymi technologiami.