Klasyka we Wrocławiu
Projekt mieszkania 90 m2 we Wrocławiu dedykowany rodzinie 2+1. Właścicielką jest miłośniczka pięknych i eleganckich rzeczy, które łączy z nowoczesną klasyką przejawiającą się nie tylko w jej otoczeniu, ale także w ubiorze. Wspólnie wypracowany kierunek, jest odzwierciedleniem stylu klientki, jej pomysłów i delikatnego buntu architektki. Dzięki tej wspólnej decyzji powstał oryginalny i nienachalny projekt.
„Po zapoznaniu się z przesłanymi inspiracjami postanowiliśmy zaproponować całkiem nową interpretację z zachowaniem szacunku do stylu, w którym klientka czuje się komfortowo. Zaufanie, jakim nas obdarzyła klientka, już po kilku rozmowach spowodowało rewolucję w podejściu do procesu projektowego i zgodę na zmiany. Jej oczekiwania odzwierciedliły się w naszej wizji w nowatorski dla niej sposób, co zaowocowało powstaniem projektu, którego się nie spodziewała, a który w pełni ją zadowolił. Była najlepszym typem klienta – ufającym, umiejącym przekraczać swoje ograniczenia, słuchającym rad i wskazówek. Za przykład może posłużyć projekt sypialni, która początkowo miała być biała, a w ostateczności stała się ciemno-granatowym pokojem, w którym oboje z mężem czują się swobodnie" – opowiada Monika Rogusz, założycielka pracowni COI.
Długo wyszukiwany jasny beż pojawia się w salonie w postaci mebli wykonanych pod wymiar. Jest ramą, która eksponuje nie tylko eleganckie pamiątki, książki i artystyczną ceramikę, ale przede wszystkim uwydatnia piękno welurowy sof o intensywnym, ciemnym kolorze.
Mocna paleta barw widoczna w dodatkach, czy elementach wyposażenia takich jak ciemny, orzechowy stół, stanowi przyjemny kontrast dla dębowej podłogi w jodełkę.
Pewne zaskoczenie stanowi oszklony kredens, którego wnętrze wykonane jest z drewna. Jest to nowatorskie podejście w poszanowaniu dawnej tradycji eksponowania zastawy stołowej i kryształów. Stanowi też płynne przejście między kuchnią, a salonem. Pewnym przełamaniem symetrii, ładu i spokoju jest natura przejawiająca się w roślinności, która dyskretnie ożywia wnętrze.
Kolejnym jest łazienka utrzymana w bieli, beżach i szarościach eksponuje piękno marmuru płytka calacatta. Umywalka z konglomeratu, robiona na wymiar, wpasowuje się w ogólną stylistykę łazienki. Klasyczne konotacje odnaleźć można w fantazyjnych wiciach roślinnych znajdujących się za szlifowanym lustrem.
Część wyposażenia ukryto za drewnianymi okiennicami shutters, które przywodzą na myśl słoneczną Italię. Podobnie jak w przypadku kredensu w salonie miłym zaskoczeniem jest płyta lastryko znajdująca się na podłodze.
Sypialnia jest nieszablonowym przełamaniem klasycznej bieli, drewna i złota, które pojawiają się w innych pomieszczeniach. Utrzymana w ciemnej kolorystyce nasyconej zieleni i odcieni morskiego stanowi spokojną przystań po ciężkim dniu pracy. Dyskretne złote, elementy i welurowe dodatki sprawiają, iż staje się intymnym, przytulnym buduarem, w którym można złapać oddech. Kolory ścian i dodatków przywodzą na myśl lata 30.