Mieszkanie na wrocławskich Krzykach. Udany duet drewna i betonu
W sercu zielonej dzielnicy Krzyki we Wrocławiu znajduje się 42-metrowe mieszkanie, zaprojektowane przez Małgorzatę Morot, założycielkę pracowni Margo Interior Design. Inwestorzy postawili na neutralną bazę kolorystyczną oraz funkcjonalność, aby stworzyć przestrzeń idealną dla lokatorów ceniących wygodę, estetykę oraz wysoką jakość wykończenia. Głównym celem było zapewnienie kameralnej atmosfery, która jednocześnie trafi w gust szerokiego grona potencjalnych najemców.
Wnętrze zostało zaprojektowane z szacunkiem do architektury budynku, w którym znajduje się mieszkanie. W holu wejściowym widnieją imponujące płaskorzeźby autorstwa Paula Bika, wykonane z betonu, co stało się inspiracją do zachowania betonowego sufitu wewnątrz mieszkania. Przemyślane połączenie betonu, drewna oraz czarnych detali dekoracyjnych harmonizuje z elementami wspólnymi inwestycji, nawiązując do współczesnego, industrialnego charakteru budynku.
Mieszkanie składa się z salonu połączonego z aneksem kuchennym, osobnego pokoju oraz łazienki. Choć powierzchnia to zaledwie 42 m. kw., przestrzeń została zaplanowana tak, aby maksymalnie wykorzystać każdy centymetr. Kluczowym elementem jest przemyślana separacja pomieszczeń, która optycznie powiększa wnętrze i zwiększa naturalne doświetlenie mieszkania.
W części kuchennej uwagę przykuwa obniżony sufit, który razem z symetryczną podłogą stanowi wyraźną granicę tej przestrzeni. Półki dekoracyjne subtelnie łączą kuchnię z salonem, nadając wnętrzu spójny charakter. W kuchni udało się także optymalnie zagospodarować przestrzeń – lodówka została ukryta w zabudowie między wejściem a aneksem, co pozwoliło na uzyskanie większej ilości miejsca do przechowywania.
Ścianka między salonem a sypialnią, otwarta z dwóch stron, umożliwia swobodny przepływ światła oraz powietrza. Dzięki temu mieszkanie o północnej wystawie jest lepiej doświetlone, a przestrzeń wydaje się większa i bardziej otwarta. Niewielki metraż został optycznie powiększony również dzięki neutralnej kolorystyce, którą ociepla jasne drewno, a ożywiają akcenty w postaci czerwonego wełnianego dywanu i różowej betonowej ceramiki.
Wnętrze zostało umeblowane w sposób funkcjonalny i stylowy, z wykorzystaniem produktów od uznanych marek. Stół jadalniany pochodzi od h marki Zuiver, kanapa to projekt polskiej firmy Optisofa, a stolik kawowy pochodzi od rodzimej marki Noo.ma. Praktyczny i elegancki sideboard, idealnie wpasowujący się w minimalistyczną estetykę, został wykonany przez Kosdesign.store.
Aranżacja łazienki została zbudowana na kontraście bieli i czerni. Pod prysznicem i nad sedesem znalazło się miejsce na praktyczna wnękę, która pełni funkcję półki na komsetyki i drobiazgi.