Nowoczesna oaza dla trzyosobowej rodziny. Projekt, który urzeka funkcjonalnością i stylistyką
Tworzenie wnętrz to sztuka, która wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także wyobraźni i wrażliwości na potrzeby mieszkańców. Prezentujemy wyjątkowy dom, zaprojektowany przez Houmi Studio z myślą o trzyosobowej rodzinie z psem i kotem. Ten projekt jest przykładem harmonii między funkcjonalnością a nowoczesną estetyką.
To przestronne, 150-metrowe wnętrze to nowy dom dla trzyosobowej rodziny i dwójki ich futrzastych pupili. Taki skład lokatorów wymagał odpowiedniego podejścia podczas projektowania. „Wszelkie rozwiązania funkcjonalne podyktowane były potrzebami rodziny. Inwestorzy jednak jasno określili, że chcieliby zobaczyć w swoich wnętrzach nasze podejście do stylistyki i kolorystyki w nowoczesnym wydaniu. To naprawdę bardzo cieszy - możliwość puszczenia wodzy fantazji i przekazania naszej wizji to piękne wyzwanie” - opowiadają Kasia Kacik i Aleksandra Poprawa z pracowni Houmi.
Jasna i przestronna strefa dzienna
Sercem tego rodzinnego domu jest strefa dzienna. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń i ekspozycji na dwie strony świata przestrzeń jest wypełnia naturalne światło. Bazę aranżacji stanowi ciepła biel, która idealnie eksponuje intensywne i kontrastowe kolory, które pojawiają się tu w postaci mebli i dodatków.
Nad głowami domowników, w przestrzeni o katedralnej konstrukcji dachu, zainstalowano lampy „Vertigo” (prod. Petite Friture) i „Flowerpot” (rpd. &Tradition). Ich wyraziste kolory i zróżnicowane formy tworzą niebanalną kompilację, która przyciąga wzrok każdego.
Wygodny i stylowy salon
Salon został zaprojektowany z myślą o komforcie i wspólnym spędzaniu czasu. Narożnik w kształcie litery „U” zachęca do rozmów i interakcji. Jego minimalistyczna, kanciasta forma harmonizuje z nieregularnym wełnianym dywanem oraz różowym fotelem z włókna węglowego „Roly Poly” projektu Faye Toogood, który już zyskał sobie status współczesnej ikony dizajnu.
Protip: do wspólnych rozmów zachęci nie tylko układ narożnika w literę „U”, lecz także dwie sofy ustawione naprzeciwko siebie.
Wysoka, otwarta kuchnia
Otwartą na salon kuchnię architektki podkreśliły kolorem. To ciepła, terakotowa czerwień zabudowy ogniskuje uwagę w tym wnętrzu. Z tym kolorem świetnie zrywają się miedziane, proste uchwyty i okap, a całość dopełnia blat i fartuch kuchenny z granitu o pięknym użyleniu. By nie było zbyt monotonnie, dominację czerwieni przełamano zabudową wyspy kuchennej w jasnym budyniowym odcieniu i zaokrąglonych bokach.
Protip: w wysokiej kuchni w części zabudowy zrezygnuj z górnych szafek, dzięki temu nie stworzysz efektu przeładowania. Proste fronty można przełamać płycinami w formie łuków lub ramek.
Elegancka łazienka dla gości
To wnętrze architektki zbudowały na kontrastach. Czarna mozaika zestawiona została z bielą ścian. Rytm i symetrię wprowadza tu trójdzielne lustro w delikatnej czarnej ramie. Ten zestaw ociepla zaprojektowana przez pracownię HOUMI Studio drewniana szafka pod umywalkę, której prostą bryłę mebla podtrzymują dwie, masywne toczone nogi. Całość uzupełniają delikatne, ręcznie dmuchane lampy z polskiej manufaktury Embassy Interiors. Wnękę prysznicową wypełniły kafelki w bordowy ekspresyjny wzór kamienia. Sposób ich ułożenia podkreśla zaokrąglony kształt kabiny.
Protip: Nie chcesz fug na podłodze w łazience? Zastąp kafelki żywicą epoksydową lub mikrocementem.
Przytulna i ciepła strefa prywatna
Prywatna część domu została wydzielona podłużnym korytarzem zakończonym limonkowymi drzwiami, które prowadzą do sypialni głównej. To przytulne i ciepłe wnętrze bogate jest w ciekawe formy, które oddają charakter projektów pracowni HOUMI Studio. Autorskie rozwiązania, takie jak okrągłe zagłówki, wisząca komoda oraz minimalistyczna szafka w stylu retro, nadają sypialni oryginalności.
Protip: Zwykłe łóżko szybko odmienisz dodając tapicerowany zagłówek. Nie musi to być jednolity panel - spróbuj pobawić się kształtami i wzorami.
Przyległa do sypialni łazienka łączy monumentalną, granitową obudowę wanny z marmurową mozaiką od marki Raw Decor oraz płytkami z fakturą drewna i ryflowaniem. Dizajnerski akcent to ceramiczna lampa z serii „TRN”.
Pokój dla dorastającego chłopca
Syn właścicieli nie jest już małym dzieckiem, dlatego aranżacja jego pokoju wymagała nieco bardziej „dorosłych” rozwiązań. Część do nauki architektki wydzieliły błękitnym kolorem – w tym samym odcieniu są zarówno ściany, zasłony, biurko, jak i regały. Część wypoczynkowa to połączenie jasnego drewna i neutralnego beżu. Miejsce na łóżko wygospodarowano we wnęce między ścianą a zabudową garderobianą.