W kolorach tęczy. Tak mieszkają i pracują projektanci z hiszpańskiej pracowni Masquespacio
Ana Milena Hernández Palacios i Christophe Penasse od 2010 roku prowadzą pracownię kreatywną Masquespacio. Łącząc dwie dyscypliny, czyli projektowanie wnętrz i marketing, tworzą unikatowe wnętrza i branding. Obecnie pracują w Hiszpanii, Arabii Saudyjskiej, USA, Niemczech, Katarze, Włoszech, Francji i Austrii. Mimo że realizują projekty na całym świecie, najlepiej czują się we własnym domu pod Walencją, gdzie znajduje się także ich studio.
Gdy trzy lata temu Ana i Christophe postanowili kupić nieruchomość, początkowo myśleli o mieszkaniu w centrum Walencji. Jednak podczas poszukiwań idealnego miejsca zakochali się w starych domach, które można spotkać na wsiach w okolicach miasta. Ostatecznie ich wybór padł na dom z 1925 roku, który urzekł ich historycznymi detalami, dużą ilością światła, praktycznym układem, wysokimi sufitami oraz piękną okolicą.
Urzeczeni zabytkowym charakterem swojego nowego 450-metrowego budynku zdecydowali się zachować jak najwięcej zastanych elementów przestrzeni. Odnowili schody, listwy, sufit i ceglane ściany, które połączyli ze współczesnymi rozwiązaniami.
W domu Any i Christophe’a dominują wszystkie kolory tęczy i geometryczne formy, bardzo charakterystyczne dla ich stylu. Nie zabrakło tu ich własnych projektów mebli, które tworzą pod marką Mas Creations. Uwagę zwracają przy tym liczne zasłony o przyciągających wzrok barwach, dodające wnętrzu przytulności.
Na parterze swojego domu projektanci założyli studio, które schodami płynnie łączy się z częścią mieszkalną zlokalizowaną na piętrze. W aranżacji strefy biurowej wyróżnia stół z drewnianym blatem i nogami z kratownicy, którymi nawiązano do kratownicy na elewacji budynku. Na parterze się także pokryty bujną roślinnością dziedziniec, który często służy do wykonywania sesji nowych produktów marki.
Na piętrze spójnie komponują się ze sobą kwadraty, trójkąty, koła i półkola. Zabieg ten nawiązuje do okresu, gdy Ana i Christophe zajmowali się projektowaniem graficznym. „Niektórzy jednak mówią, że przypomina im to czas, kiedy tworzyliśmy projekty w stylu New Memphis” – zaznaczają projektanci.
W strefie kuchni i salonu ze smakiem połączono takie materiały, jak marmur, aluminium oraz mikrocement. Użyto tu również ręcznie robionych ceramicznych płytek. We wnętrzu królują wyraziste stożkowe kształty z kolekcji „CONO” Mas Creations, które wykonano z gliny za pomocą druku 3D. Korytarz łączy się z małym tarasem i łazienką.
Sercem projektu jest sypialnia Any i Christophe’a, w której centrum stoi wielkie fluorescencyjne łóżko z zagłówkiem w formie półkuli. Za projekt tego oryginalnego mebla odpowiadają sami projektanci. Po prawej stronie od łóżka umieszczono mały pokój telewizyjny, po lewej zaś pomieszczenie do medytacji, w którym zastosowano fluorescencyjny róż.
„Projekt naszego domu bardzo dobrze reprezentuje naszą karierę i styl artystyczny, który rozwijaliśmy przez lata” – podsumowują Ana i Christophe.