Zieleń, bordo i brzoskwinia. Harmonia kontrastów w rodzinnym mieszkaniu projektu PIM Concept
Kolory w tym projekcie to śmiała kompozycja brzoskwini, ciemnej zieleni i bordo, które wzajemnie się przenikają, tworząc wyrafinowane tło dla różnorodnych faktur, łuków i zaobleń. Mieszkanie zaprojektowane przez pracownię PIM Concept jest doskonałym przykładem na to, jak można połączyć potrzeby dwóch osób, jednocześnie zachowując spójność i harmonię.
„To wyjątkowe, rodzinne mieszkanie jest już drugą realizacją, którą miałyśmy okazję wykonać dla naszej klientki. Tym razem, od razu wiedziałyśmy, że możemy pozwolić sobie na więcej swobody i eksperymentów” - mówią Dorota Kwiecień i Gabriela Gajek – Zakolska z pracowni PIM Concept. Właścicielka mieszkania uwielbia odważne kolory, jej mąż z kolei jest otwarty na nietuzinkowe rozwiązania, dlatego projektantki dostały duże pole do popisu podczas pracy nad aranżacją wnętrza.
Mieszkanie ma powierzchnię 100 m. kw. i składają się na nie salon połączony z kuchnią i jadalnią, dwie łazienki, pokój dziecięcy, sypialnia, gabinet i hol. O charakterze wnętrza decydują wyraziste kolorystyczne kontrasty, różnorodne faktury materiałów i graficzne wzory.
Już od progu domownicy są zalewani mocnym kolorem. W korytarzu ciemne bordo zostało połączone z czarno-białą podłogą w asymetryczną szachownicę, tworząc elegancką i mocną strefę wejściową. Na uwagę zasługują tu też detale: nisza, w której ukryto włączniki i dekoracyjną tralkę czy kompozycja szprosów na drzwiach z ornamentowego szkła flutes, które wyznaczają granicę do strefy prywatnej. W holu znalazło się też miejsce na szafy o głębokości 30 cm, co zapewnia zapewnia dodatkową przestrzeń do przechowywania.
Centralnym punktem mieszkania jest otwarta przestrzeń dzienna. W kuchni brzoskwiniowe akcenty w zabudowie meblowej oraz pionowo ułożone płytki ścienne w tym samym kolorze stanowią wyraziste tło dla codziennego życia. Zaoblona wyspa kuchenna, wykończona zieloną mozaiką, stanowi nie tylko serce tej przestrzeni, ale i praktyczne rozwiązanie, wyposażone w funkcjonalne szuflady. Nad wyspą zawisła lampa polskiej marki Lexavala, lakierowana na zamówiony odcień z palety RAL, co dodaje przestrzeni indywidualnego charakteru.
Jednym z motywów przewodnich projektu są także łuki i zaoblenia obecne zarówno w stolarce, jak i w sztukaterii czy bordiurze płytek podłogowych. Na uwagę zasługuje również zaprojektowana przez PIM Concept zabudowa ściany telewizyjnej, połączona z przeszkloną witrynką na zastawę – ręcznie rzeźbione podpory półek, polakierowane na wysoki połysk, podkreślają rzemieślniczy charakter projektu.
Z części dziennej można przejść do domowego gabinetu – to nie tylko miejsce pracy właściciela mieszkania, ale i przestrzeń, w której rozwija swoją pasję do LEGO. To pomieszczenie wydzielono za pomocą przeszklonych drzwi, co doskonale doświetla wnętrze.
Córeczka właścicieli ma też swoje własne, małe królestwo. Jej pokoik wypełniły pastelowe odcienie – pudrowy róż, beże i niebieski, a jedną ze ścian ozdobiła tapeta z wyrazistym motywem tropikalnych liści.
Zróżnicowanie stylów widoczne jest szczególnie w łazienkach. Jedna z nich, utrzymana w zielono-ceglanej tonacji, reprezentuje bardziej męski, surowy charakter. Druga, z pastelową kolorystyką i łukowymi detalami, odzwierciedla delikatność i kobiecą subtelność. Kontrastująca biało-czarna podłoga dodaje całości spójności i charakteru.