Invest Komfort zapowiada OFF Miasto – nowy nurt Gdańska

OFF Miasto to projekt deweloperski realizowany z rozmachem, stanowiący punkt zwrotny dla Gdańska. Będzie to część metropolii, a nie tylko inwestycja mieszkalno-usługowa. Realizacja na zawsze odmieni krajobraz Dolnego Miasta widziany z przystani Żabi Kruk. W sąsiedztwie Starego Miasta powstanie dzielnica emanująca kreatywnością, inspirująca i wyzwalająca inwencję twórczą gdańszczan. Właśnie dlatego równolegle z apartamentami inwestor realizuje przestrzenie miejskie – bulwary nad placem wodnym oraz tereny zielone stanowiące zaproszenie do czerpania z natury sąsiadujących bastionów.

Autor: MB

https://offmiasto.pl/

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

- OFF Miasto to precyzyjnie wycelowany projekt. Uprzywilejowany geograficznie. Zacierający granice między fizycznością rozumianą jako architektura, urbanistyka a niematerialnym charakterem miejsca. Ducha tchną artyści, którzy wprowadzają twórczość już na etapie samego projektowania, współpracy przy kampanii i oczywiście inicjując programy kulturalno-społeczne. Ponieważ nawet najbardziej dopracowany projekt deweloperski dopełnia się poprzez zaangażowanie mieszkańców, sąsiadów, najemców. Nie tylko tu i teraz, ale w perspektywie pokoleń - mówi Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort.

Wizualizacja: Element

OFF Miasto spaja wieloaspektowy charakter dzielnicy Dolne Miasto. Łączy potrzeby na pozór sprzeczne: bycie w centrum wydarzeń z jednoczesną możliwością przełączenia się w tryb OFF i przebywania w otoczeniu natury. W ramach tej wizji nowa realizacja Invest Komfortu będzie tworzyć miejsce idealne do życia. I sprawi, że wielkomiejski i industrialny styl Brabanku, sąsiadującego z Muzeum II Wojny Światowej, będzie miał swoją przeciwwagę właśnie w postaci OFF Miasta, otwierającego się na naturę Opływu Motławy.

Modularna i różnorodna koncepcja architektoniczna tej inwestycji została wyłoniona w międzynarodowym konkursie.

- Od początku pracowaliśmy nad stworzeniem nowej części miasta, nie tylko kompleksu mieszkalno-usługowego. Chcieliśmy maksymalnie otworzyć OFF Miasto na Gdańsk i zespolić części mieszkalne oraz usługowe z pasem zieleni i placem wodnym, w ramach trendu włączania wody do miasta – opowiada Tomasz Janiszewski, główny architekt i autor koncepcji z biura projektowego BJK Architekci.

W ten sposób powstała koncepcja budowli kaskadowej, wychodzącej bulwarami do brzegu Motławy. „Schodkowość” bryły wraz z różnorodnością materiałową nada projektowi dynamiki. 

Docelowo, w ramach sześciu etapów kwartału OFF Miasto, powstanie około tysiąca mieszkań 
i kilkadziesiąt lokali usługowych. Kolejne partie inwestycji zaprezentują różnorodną architekturę, będą wielowymiarowe i wielomateriałowe. Pierwszy etap realizacji zakłada budowę dwóch budynków oraz zewnętrznej, dostępnej dla wszystkich gdańszczan i odwiedzających miasto gości przestrzeni rekreacyjnej przy nabrzeżu Starej Motławy.  Mieszkańcy Gdańska zyskają amfiteatralny bulwar naprzeciw przystani Żabi Kruk, który naturalnie ożywi Dolne Miasto i przywróci dzielnicy niedostępny przez dziesięciolecia kwartał. Dzięki precyzyjnie nadanemu charakterowi usług oraz rytmicznie zaprojektowanej zieleni i kieszonkowych parkach na nowo powstanie tu przestrzeń sprzyjająca integracji kulturalnej. W ciągu dnia będzie częścią dużego miasta, zaś wieczorem stworzy nastrój skłaniający do wyciszenia i głębokiego relaksu.

Kreatorka zieleni OFF Miasta, Dorota Rudawa z RS Architektura Krajobrazu, podąża za myślą architektoniczną, którą zdominowała wielkomiejska różnorodność i wielomateriałowość.

- Nasadzenia w przestrzeni dzielnicy będą więc gatunkami o bogatym kwitnieniu, różnych odcieniach i pokroju. Natura więc nie tylko otoczy OFF Miasto, ale też je wypełni.  Zastosowanie monokultur roślinnych ma za zadanie podkreślenie architektury oraz uwydatnienie rytmu nabrzeża, oddającego pierwszy plan wodzie – podkreśla Dorota Rudawa.

Wyniesione na poziom pierwszego piętra dziedzińce mieszkalne odseparowane zostały od pasaży kaskadowymi nasadzeniami zimozielonych żywopłotów. Zapewniają mieszkańcom pełną prywatność w ogródkach oraz sąsiedzkiej przestrzeni wypoczynkowej na dziedzińcu, otoczonej bujnymi krzewami – to prywatne oazy w centrum miasta, pełne kolorów i zapachów. 

Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców zostaną oddane przestrzenie sprzyjające rozwijaniu swoich pasji i przede wszystkim nawiązywaniu relacji z sąsiadami, architekturą i sztuką. 

- Głównym założeniem przy projektowaniu części wspólnych było stworzenie wnętrz o miejskim charakterze, spójnych z oryginalną architekturą i otoczeniem, wzbogacając je o elementy i wykończenia, których możemy dotknąć, poczuć i doświadczyć na wiele różnych sposobów – deklarują twórcy: Jakub Piórkowski i Hanna Bialic z PB Studio oraz Maciej Ryniewicz i Rafał Kaletowski ze studia Akurat.

Integralną częścią projektu jest sztuka, w związku z tym już na etapie kampanii inaugurującej inwestor zaprosił do współpracy Pawła Nolberta, docenianego na świecie artystę.  Łączy on tradycyjne techniki malarskie z cyfrowymi narzędziami. 

- Chciałbym, żeby sztuka stała się mostem łączącym różnorodność doświadczeń mieszkańców i ich sposób odkrywania świata – mówi Paweł Nolbert. 

Powierzchnia działki dla całego przedsięwzięcia zajmie ok 56 tys. m kw., a powierzchnia użytkowa mieszkalna niemal 55 tys. m kw. Projekt obejmie także przebudowę ul. Toruńskiej oraz budowę ul. Jana Ożdżyńskiego. Realizacja całego projektu potrwa kilkanaście lat. Oficjalna sprzedaż apartamentów rozpocznie się wkrótce.

Więcej informacji o OFF Miasto można znaleźć na stronie offmiasto.pl, a także na social mediach: Facebook i Instagram z oznaczeniem #OFFMiasto.

Wizualizacja: Element

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą, czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.