„Rozmowy o Architekturze” – Tubądzin i Dorota Koziara podsumowują cykl

„Rozmowy o Architekturze” to cykl spotkań, zorganizowany przez Grupę Tubądzin i Dorotę Koziara, poświęcony wyzwaniom i możliwościom współczesnej architektury oraz urbanistyki. Wydarzenia zostały zrealizowane w sześciu największych polskich miastach, a gośćmi specjalnymi byli wybitni polscy architekci. Łącznie w spotkaniach wzięło udział około 800 osób.

Autor: ZP

Zdjęcia: materiały prasowe

https://www.tubadzin.pl

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Gośćmi wydarzenia byli czołowi polscy architekci, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przestrzeni publicznej i prywatnej zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród zaproszonych ekspertów znaleźli się Karol Fiedor, Tomasz Konior, Robert Konieczny, Anna Król, Zbigniew Maćków, Przemo Łukasik.

Architektura: tworzenie przestrzeni i budowanie emocji

Architektura odgrywa fundamentalną rolę w projektowaniu otaczającego nas świata. Kształtuje przestrzeń, wywołuje emocje, wpływa na komfort życia, a także buduje przestrzeń publiczną. W Polsce, architekci wnoszą znaczący wkład w rozwój zarówno nowoczesnych, jak i historycznych przestrzeni. „Współczesna polska architektura wyróżnia się dzięki wybitnym specjalistom, którzy zmieniają pejzaż nie tylko w kraju, ale także na arenie międzynarodowej” – komentuje Dorota Koziara.

„Rozmowy o architekturze”

Podczas każdego spotkania poruszano istotne problemy związane z projektowaniem przestrzeni publicznej, rewitalizacją obiektów postindustrialnych, a także relacją pomiędzy architektem a inwestorem. Nie zabrakło rozmów o przekształcaniu historycznych obiektów w nowoczesne przestrzenie użytkowe. Poruszono kwestie związane z budownictwem mieszkaniowym czy wyborem materiałów budowlanych – jak ważne są one w kontekście trwałości, estetyki i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przykładem rozwiązania są płytki ceramiczne produkowane przez Tubądzin, które niezależnie czy stosowane w budynkach publicznych czy prywatnych, zapewniają nowoczesny dizajn oraz trwałość.

Goście specjalni

Warszawa – Przemo Łukasik (Medusa Group)

Przemo Łukasik zaprezentował projekt Loftu Bolko, ikony rewitalizacji budynków przemysłowych, która została doceniona na arenie międzynarodowej. Inne znane realizacje architekta to m.in. Browary Warszawskie, Zawiszy Czarnego Tysiąclecie w Katowicach oraz hotel Nobu w Warszawie.

Gdynia – Anna Król (CKK Architekci)

Anna Król skupiła się na relacjach między architektem a inwestorem oraz wyzwaniach prawnych w projektowaniu. Zaprezentowała m.in. projekt Akwarium w Palestynie oraz nagrodzony hotel Copernikus w Toruniu.

Poznań – Karol Fiedor (CDF Architekci)

Karol Fiedor, wiceprezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, omawiał znaczenie rewitalizacji przestrzeni publicznych. Przedstawił projekt Wzorcownia we Włocławku – dawną fabrykę fajansu, która zdobyła Grand Prix w konkursie Budowa na Medal w 2009 roku.

Kraków – Tomasz Konior (Konior Studio)

Tomasz Konior, autor projektów związanych ze światem muzyki, zaprezentował m.in. Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej „Symfonia” oraz siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, uznaną za jedną z najlepszych sal koncertowych w Europie. Wśród jego najnowszych projektów znalazła się Biblioteka Narodowa w Warszawie.

Katowice – Robert Konieczny (KWK Promes)

Robert Konieczny, zdobywca licznych nagród międzynarodowych, opowiadał o integracji architektury z naturą. Jego projekt Arki Koniecznego został uznany za Najlepszy Dom Świata przez Wallpaper Design Award 2017. Z kolei Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie otrzymało tytuł Najlepszego Budynku Świata na World Architecture Festival 2016.

Wrocław – Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa)

Zbigniew Maćków omówił integrację dawnej architektury ze współczesnym miastem. Do jego najważniejszych realizacji należy m.in. Renoma – wrocławska galeria handlowa oraz projekt nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. Maćków podkreślił również znaczenie dialogu społecznego w planowaniu przestrzeni miejskich.

Cykl spotkań „Rozmowy o architekturze” zgromadził około 800 uczestników. „Wysoka frekwencja tylko potwierdza, jak żywa jest debata wokół architektury i jak ważne w jej kontekście są wrażliwość, odpowiedzialność i uważność” – podsumowuje Łukasz Chyla, Dyrektor Sprzedaży Inwestycyjnej w Grupie Tubądzin.

Zobacz także:

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING Magazine



Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu! Dizajn

Złote dodatki do kuchni? Zobacz, jak wykorzystać ten elegancki kolor w swoim wnętrzu!

Złote dodatki do kuchni od wielu sezonów królują na szczycie aranżacyjnych trendów. Choć są nienachalne, bardzo wyraźnie akcentują luksusowy charakter przestrzeni. Jeśli marzy więc ci się elegancka kuchnia z nutą glamour, wprowadź złoto do domu. Oto jak wykorzystać ten kolor… ze smakiem.

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii Przewodnik

7 włoskich restauracji w Warszawie, w których poczujecie klimat Italii

Warszawa pokochała kuchnię włoską. W stolicy nie brakuje knajpek z neapolitańską pizzą czy daniami z różnych regionów Italii. Lista jest długa, można wybierać spośród trattorii, ristorante czy osterii. Prezentujemy subiektywny przegląd włoskich restauracji, w których nakarmicie nie tylko ciało,...

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Ma tylko 31 m2 powierzchni, ale zachwyca aranżacją. Odwiedzamy piękną kawalerkę w Krakowie

Ta 31-metrowa kawalerka w Krakowie przeznaczona jest na wynajem krótkoterminowy. Zaprojektowanie jej wnętrza właściciele nieruchomości powierzyli Dianie Żurek i Gutkowi Girkowi z Furora Studio. Głównym założeniem aranżacji była zmiana oryginalnego układu i wydzielenie odrębnych stref...

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Jak wydobyć potencjał 58-metrowego mieszkania? Tak zrobiła to pracownia NAM

Wnętrze tego 58-metrowego mieszkania w Poznaniu powstało na zlecenie jednego z deweloperów. Pełni funkcję tzw. mieszkania pokazowego – ma przedstawiać potencjał aranżacyjny przestrzeni. Mimo stosunkowo niewielkiego metrażu pracownia NAM uwzględniła na tej powierzchni salon z kuchnią, sypialnię,...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu Wnętrza

Wnętrze miesiąca: Mieszkanie młodej lekarki. To 65 m2 kojącego minimalizmu

Zaprojektowane przez Magdę i Dominikę z pracowni The Line Studio mieszkanie o powierzchni 65 m² znajduje się w cichej dzielnicy Krakowa, tuż przy Lasku Wolskim. Projekt idealnie odzwierciedla potrzeby właścicielki – młodej lekarki, która po intensywnych dniach pracy szuka odpoczynku i kontaktu z...

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.