Sztuka, chwile przyjemności, niezapomniane doświadczenia. Jakie prezenty na święta znajdziesz w Koneserze?

Wybór prezentów świątecznych to prawdziwy rytuał. Warto poświęcić na to trochę czasu w zgiełku przygotowań, a w poszukiwaniu inspiracji odwiedzić nietuzinkowe miejsca i znaleźć podarunek marzeń dla bliskiej osoby. Wszystko to w niezwykłej atmosferze Centrum Praskiego Koneser w Warszawie.

Artykuł sponsorowany

Autor: PM

Zdjęcia: materiały prasowe

https://koneser.eu

Dodaj do ulubionych artykułów Usuń z ulubionych artykułów

Święta nieodłącznie kojarzą się z prezentami. Nie zawsze są one trafione – kto z nas sam nie otrzymał nigdy upominku, który nie do końca odpowiadał naszemu gustowi? No właśnie. Dlatego nie warto ryzykować i do sprawy podejść poważnie, a przy okazji w świątecznym nastroju. Na mapie Warszawy, na Pradze-Północ, znajduje się jedyne w swoim rodzaju Centrum Praskie Koneser. To pofabryczna, zrewitalizowana przestrzeń wielofunkcyjna. Co więcej, w zimowej scenerii jej klimat i architektura są jeszcze bardziej wyjątkowe – z ciepłymi światełkami, strefą choinek (od 9 grudnia) i lodowiskiem na świeżym powietrzu, czyli „Praską Ślizgawką Konesera”. I – co tutaj najważniejsze – z miejscami oferującymi niebanalne propozycje prezentów!

Sztuka, czyli coś oryginalnego

Jednym z najlepszych pomysłów na upominek dla najbliższej osoby są dzieła sztuki. Praca ulubionego i cenionego artysty, czy też bilet do miejsca, w którym można zobaczyć szeroki wachlarz jego dzieł to doskonały trop. A przy okazji można samemu podziwiać rzeźby, obrazy i grafiki – dostępne w muzeach i galeriach mieszczących się w Centrum Praskim Koneser.

Galeria ToTuart

Galeria Sztuki ToTuart promuje współczesnych artystów w dziedzinach malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, inkografii, tkaniny i designu. W jej szerokiej ofercie znajdują się prawdziwe perełki, a wśród nich prace takich twórców jak Rafał Olbiński czy Edward Dwurnik. Szczególną uwagę warto zwrócić właśnie na ich dzieła:

 • „Basen (IV/XX)”, Rafał Olbiński, inkografia na papierze o wymiarach 29,7 x 42 cm – gratka dla fanów realizmu magicznego i surrealizmu;
 • „Plac Zamkowy 2017 (07/15)”, Edward Dwurnik, inkografia na papierze o wymiarach 42 x 59 cm – ta pozycja z pewnością ucieszy każdego pasjonata sztuki i Warszawy oraz wielbiciela kolorowych prac Dwurnika, a także jego nietuzinkowej kreski, na którą niebagatelny wpływ miała twórczość Nikifora.

To oczywiście nie wszystko – pośród wielu interesujących pozycji znajdziemy również ceramikę w wykonaniu Zbigniewa Blajerskiego, Mariusza Dydo czy Sabiny Śmiałek oraz prace Dominika Jasińskiego i Miriam Tajcher. 

Całą ofertę Galerii ToTuart można znaleźć na totuart.com.

Leonarda Art Gallery

Przenosimy się na… ulicę Białostocką. Leonarda Art Gallery specjalizuje się w prezentacji i sprzedaży prac czołowych artystów z nurtu street art. Na swoim koncie ma między innymi organizację największego w Polsce przeglądu sztuki w tej dziedzinie: Urban Art Area.

Nadchodzące święta to idealny moment, by sprawić najbliższej osobie (albo po prostu sobie) unikatowe obrazy, rzeźby i grafiki, a także limitowane linie odzieżowe autorstwa czołowych przedstawicieli sztuki ulicznej (i nie tylko!):

 • „Penny”, Tankpetrol, 120 x 80 cm. Jego prace inspirowane są kobiecymi portretami, połączonymi z elementami fauny i geometrii. Używa połączenia techniki ręcznie wycinanego szablonu, typografii i tradycyjnego malarstwa;
 • „Miś siedzący”, Anna Lenkiewicz, ok. 20 x 20 x 20 cm. Artystka zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą kameralną. Dyplom uzyskała w pracowni prof. W. Sidneya i prof. K. Studnickiej, a jej dzieła prezentowane były na licznych wystawach w kraju i za granicą m.in. w Belgii i w Szwecji.

Oprócz tego w galerii można obejrzeć i zakupić prace Chazme, Młodego Drona, Barta Sucharskiego, Swanskiego i wielu innych. Więcej na leonarda.gallery.

Muzeum Sztuki Fantastycznej

Muzeum Sztuki Fantastycznej to miejsce, w którym można zanurzyć się w jej świat, poznając wyjątkowe prace Zdzisława Beksińskiego, Jerzego Dudy-Gracza czy Wiesława Wałkuskiego oraz spotkać najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu i zaciekawić nim swoich bliskich. Świetnym pomysłem na prezent świąteczny będzie zatem wspólne zwiedzanie muzeum i rozmowa o pełnych barw oraz symboli obrazach – w końcu najcenniejsze, co możemy podarować to wspólnie spędzony czas. Idealnym dodatkiem może być jeden z albumów, zawierających prace mistrzów prezentowane na wystawach:

 • Jacek Szynkarczuk „Malarstwo. Painting” – do 30 grudnia w Muzeum Sztuki Fantastycznej trwa wystawa „Jacek Szynkarczuk. Peryferie”;
 • Katalog wystawy „Sztuka Fantastyczna w Warszawie 2. jadycja”;
 • Dariusz Zawadzki, „Obrazy. Paintings”;
 • Wojciech Siudmak, „Universum”;
 • Jerzy Duda-Gracz,„Remanenty”;
 • Zdzisław Beksiński, „Beksiński w Gdańsku”;
 • Zdzisław Beksiński, „Dzienniki”.

Ponadto, w ofercie Muzeum Sztuki Fantastycznej znajduje się 10 reprodukcji obrazów Jacka Szynkarczuka, a wśród nich między innymi „Dolina Cienia”, „Melancholia II”, „Emisariusz” i „Żywa woda”. 

Cała oferta dostępna na muzeumsztukifantastycznej.pl.

 

Art Sułek Space

Część klimatycznej, warszawskiej Pragi we własnym domu? Czy to możliwe? Absolutnie tak! Jedną ze współczesnych ikon dzielnicy są Praskie Aniołki autorstwa Marka Sułka. Magiczne, niesforne postaci zawsze wywołują radość i uśmiech. I – co równie istotne – są niezwykłym pomysłem na prezent lub dodatek do wystroju każdego wnętrza.

Wykonane z alabastru Praskie Aniołki różnią się między sobą wyglądem, wielkością i charakterem. Wizyta w Art Sułek Space, pracowni i galerii Marka Sułka w Centrum Praskim Koneser to bez wątpienia dobry kierunek w poszukiwaniach unikatowego prezentu.

Minimal Line

Pozostajemy w sferze piękna i wystroju wnętrz. Minimal Line to miejsce, w którym powstają prace w duchu minimalizmu – portrety, metryczki rysowane na podstawie zdjęć, a także prace inspirowane naturą, podróżami, kobiecym ciałem oraz miłością. Szczególnym prezentem dla kogoś bliskiego może być plakat z kolekcji Ajoni, stworzonej razem z Marianną Gierszewską.

Kartki okolicznościowe z bożonarodzeniowej kolekcji Minimal Line.

W pracowni Klaudii Mączki-Rzewuskiej znajdziemy również duży wybór minimalistycznych kartek świątecznych lub okolicznościowych. 

Cała oferta Minimal Line dostępna jest na minimalline.pl.

Niecodzienne doświadczenia i wyrafinowane prezenty

Rozwijanie pasji, nowe doznania i wysublimowane smaki. To znajdziecie w kolejnych propozycjach świątecznych prezentów w Centrum Praskim Koneser. Spróbuj, sprawdź, podaruj!

Koneser Grill 

Restauracja, której nie trzeba przedstawiać żadnemu smakoszowi – miejsce, które słynie z ognia (dosłownie), pracy z temperaturami, dymem i aromatami. Najlepsze składniki, ciepła atmosfera. Nie bez powodu koncept po raz kolejny został wyróżniony w słynnym przewodniku Michelin.

Wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego jest voucher na kolację lub lunch w Koneser Grill. To upominek szczególny z dwóch powodów: z jednej strony obdarowana lub obdarowany otrzymuje go dwa razy – raz w momencie wręczenia, a kolejny raz – gdy go realizuje. Z drugiej strony, voucher to wolność wyboru czasu lub osoby, z którą chce się wybrać na kolacje oraz spróbowania na miejscu w restauracji tego, na co ma się ochotę.

Voucher można zakupić stacjonarnie w restauracji Koneser Grill lub online. W ofercie restauracji znajduje się także limitowany voucher na Sylwestera 2023 – obejmuje on seans filmu „Bulion i inne namiętności” w Kinie Muranów i kolację w Koneser Grill z menu inspirowanym tym obrazem.

Mydlarnia 4 Szpaki

Coś dla ciała i dla ducha, czyli wyjątkowe kosmetyki w duchu zero waste. To miejsce oferujące produkty z minimalistycznymi recepturami, a jednocześnie skuteczne w działaniu. Ich twórcy starają się wydobyć to, co najlepsze z naturalnych surowców, które – jeśli istnieje taką możliwość – pozyskiwane są lokalnie.

Świetnym pomysłem na prezent z Mydlarni 4 Szpaki są puszyste musy do ciała, które przyjemnie otulają i dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Oprócz tego, w ofercie znajdziemy zestawy kosmetyków do twarzy i brody, olejki, peelingi czy kosmetyki do kąpieli. Cała oferta dostępna jest na 4szpaki.pl i stacjonarnie w Pasażu Konesera.

PaperConcept

Masz do obdarowania miłośnika rysowania, malowania i wszelkich prac manualnych? Lepiej trafić się nie da. PaperConcept w Centrum Praskim Koneser to szeroki wybór wysokiej klasy produktów, które zadowolą nawet bardzo wymagających twórców.

Eleganckim i popularnym pomysłem na prezent są także artykuły piśmiennicze.  Takie upominki nie tylko emanują elegancją, ale są także praktyczne.

Równie interesującą opcją są artykuły oferowane przez Kaweco. Produkty tej marki wyróżniają się zarówno estetycznym designem, jak i wysoką jakością wykonania.

Więcej propozycji można znaleźć w sklepie stacjonarnym w Centrum Praskim Koneser, a także online na paperconcept.pl.

Tavex 

Złota biżuteria? Choć złoto nie wychodzi z mody, polecamy zastanowić się nad jego nieco inną formą pod choinką. Nietuzinkowym prezentem z pewnością mogą być znajdujące się w ofercie Tavex – złote monety oraz sztabki.

Cała oferta Tavex dostępna jest stacjonarnie w Pasażu Konesera w Centrum Praskim Koneser, a także online. Z kolei specjalne, świąteczne propozycje znajdziesz na zlotonaprezent.com.

Coś dla siebie

Wybierając prezenty dla bliskich, dobrze jest pamiętać też o sobie. Upominek, dobry posiłek czy uczta dla oka w jednej z galerii bądź muzeów to idealny sposób, by w prezentowym i świątecznym pośpiechu zrobić coś dla siebie. A może chwila relaksu na łyżwach? Zwłaszcza że klienci Konesera po spełnieniu określonych warunków korzystają z „Praskiej Ślizgawki Konesera” za darmo? Opcji jest wiele, a wszystkie z nich sprawdzisz na koneser.eu.

Brak produktów w koszyku

+ Dodaj prenumeratę

Produkty brutto 0,00 zł

Produkty netto 0,00 zł

Aktywowano kupon:

Podsumowanie 0,00 zł

Przejdź do zamówienia

LABEL Magazine

LIVING MagazinePolska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową Lifestyle

Polska licealistka stworzyła „kosmetyki” do walki z przemocą domową

Przymusowa domowa kwarantanna to dla niektórych pułapka bez możliwości ucieczki. Ofiary przemocy domowej zostały zamknięte w swoich domach wraz z krzywdzącymi ich agresorami. Polska licealistka stworzyła niezwykłą inicjatywę, która ma pomóc walczyć z przemocą domową podczas epidemii.

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy Przewodnik

Najprzyjemniejsze restauracje z ogródkami w stolicy

Jedzenie na świeżym powietrzu po prostu smakuje lepiej. Gdzie w Warszawie połączymy rewelacyjne dania z klimatyczną atmosferą?

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce Przewodnik

Slow living: 16 najciekawszych hoteli butikowych w Polsce

Kameralny gościniec na skraju Kaszub, pałac z widokiem na jezioro czy designerski hotel w centrum miasta? Przed zaplanowaniem urlopu o tych miejscach warto pamiętać.

Mieszkanie w stylu vintage Wnętrza

Mieszkanie w stylu vintage

Dziś zapraszamy do nowojorskiego mieszkania, za którego projekt odpowiada pracownia Frederick Tang Architecture. Z apartmentu rozciąga się bajeczny widok - mieści się ono bowiem na 13-tym piętrze wieżowca w stylu art deco pochodzącego z 1926 roku!

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą? Przewodnik

Gdzie zjeść i wypić nad Wisłą?

W tych restauracjach i barach zjecie wyśmienite jedzenie i wypijecie dobre drinki. Niestrudzonym imprezowiczom polecamy najlepsze miejsca na letnie wypady nad Wisłę, które karmią do późnych godzin nocnych.

Piękno koloru Wnętrza

Piękno koloru

Projektantki pracę rozpoczęły od stworzenia palety barw. Z premedytacją zdecydowały się na kontrastowe odcienie zieleni i różu, dopełniając je granatem. Całość łączy geometria, która pojawia się na ścianach ale także w elementach wyposażenia. Gdański salon piękności „Tam, gdzie lubię" zachwyca!

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października Sztuka

Picasso w Muzeum Narodowym w Warszawie. Wystawa rusza 12 października

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na wyjątkową wystawę „Picasso”, która przeniesie nas w fascynujący świat twórczości jednego z najważniejszych artystów XX wieku – Pabla Picassa. Już od 12 października w ramach wydarzenia będzie można oglądać dzieła wypożyczone z kolekcji Museo Casa Natal...

Eklektyczne wnętrze na Sarniej Wnętrza

Eklektyczne wnętrze na Sarniej

Powszechnie mówi się, że kluczem do trwałego i udanego związku jest znalezienie idealnej równowagi, balansu, złotego środka. Właśnie ta myśl przyświecała podczas projektowania architektce wnętrz ze studia LaskowskaWnętrza.

Gdyńskie klasyczne inspiracje Wnętrza

Gdyńskie klasyczne inspiracje

W Gdyni niemal od zawsze tradycja przenikała się z nowoczesnością. To miasto-ikona modernistycznej architektury kryje w sobie tak wiele i wciąż inspiruje!

Gdzie kupować książki w Warszawie? Przewodnik

Gdzie kupować książki w Warszawie?

Dla nałogowych pożeraczy książek — oto najlepsze księgarnie w stolicy, bez których trudno byłoby o dobrą lekturę na podróż, wakacje czy popołudnie z herbatą.

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER” Lifestyle

Immersyjna podróż w głąb ludzkiego ciała. BMW Art Club. Przyszłość to sztuka zaprasza na wystawę VR „EVOLVER”

Zobacz, jak tlen przemierza struktury ukryte głęboko pod skórą. Dzięki technologii VR twórcy spektaklu pokazują proces oddychania – od pobrania powietrza ustami do płuc, przez jego transport systemem naczyń krwionośnych do komórek, aż po uwolnienie z powrotem do świata zewnętrznego. Widzom...

Apartament w starej kamienicy Wnętrza

Apartament w starej kamienicy

To jasne, przestronne 100 metrowe mieszkanie znajduje się w secesyjnej kamienicy w sercu poznańskiej Wildy. Ta historyczna dzielnica Poznania niegdyś ciesząca się złą sławą obecnie przechodzi transformację. Kolejne kamienice zostają odrestaurowane, powstają modne restauracje i kawiarnie.

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2 Wnętrza

Ona jedna a ich trzech ... i ich 60 m2

Wspólnie stworzyli przestrzeń w której żyją w zgodzie ze sobą a ich wnętrze w pełni uosabia to kim są, o czym marzą i do czego zmierzają. To ich kolejne mieszkanie do wyboru którego trochę skłoniła ich powiększająca się rodzina.

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką Lifestyle

Jak mieszkają Koreańczycy? Rozmowa z Wiolą Błazucką

Białe meble na wysoki połysk, duże okna, które trudno umyć i masa gadżetów kuchennych oraz elektronicznych. O tym, jak się urządza mieszkania w Korei Południowej opowiada nam Wiola Błazucka, która prowadzi swój kanał na YouTube Pierogi z Kimchi.

Strajk kobiet oczami artystów! Sztuka

Strajk kobiet oczami artystów!

Sztuka nie stoi obok życia, jest z nim silnie powiązana. Wrażliwość i wyczulenie artystów na społeczno-polityczne sytuacje przekłada się na ich twórczość. Popatrzcie na ich kreatywne reakcje na strajk kobiet w Polsce.

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów Sztuka

Jean-Michel Basquiat, czyli buntownik wart miliardy dolarów

Jego prace kupili m.in. Madonna, Jay-Z, Leonardo DiCaprio czy Johnny Depp. Gdyby dziś wycenić wszystkie dzieła Basquiat’a, ich rynkowa wartość przekroczyłaby kilka miliardów dolarów. Swój pierwszy obraz Cadillac Moon (1981) sprzedał wokalistce Debbie Harry, frontmance punkrockowego zespołu Blondie...

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji Dizajn

Polska projektantka Kamila Rudnicka stworzyła zestaw do domowej inseminacji

Coraz więcej par boryka się z problemem niepłodności lub bezpłodności, ale ich chęć posiadania potomstwa nie maleje. Dlatego polska projektantka Kamila Rudnicka postanowiła im pomóc tworząc wyjątkowy zestaw do domowej inseminacji,

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour” Lifestyle

Kalkulator wyliczy, kiedy będzie „Golden Hour”

„Golden Hour” to popularna wśród profesjonalnych fotografów i miłośników zdjęć godzina, kiedy to słońce daje wyjątkowo malowniczą, złotą poświatę, która pięknie wychodzi na zdjęciach. Nie dziwi więc, że niektórzy fani fotografii potrafią wyczekiwać tej pory godzinami.

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce? Lifestyle

Gdzie można zjeść najlepsze lody w Polsce?

Pomimo że pogoda jeszcze nas nie rozpieszcza, wielu z nas rozpoczęło już sezon delektowania się lodami w plenerze. W redakcji lubimy te oryginalne smaki – lody z hibiskusa, bzu czy awokado, ale doceniamy też te klasyczne, na przykład waniliowe, czekoladowe czy truskawkowe. Gdzie w Polsce można...

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach Wnętrza

Mieszkanie dla 5-osobowej rodziny na 50 metrach

Ceny mieszkań w Paryżu są bardzo wysokie, nie dziwi zatem, że każdy metr jest tu na wagę złota. Ten projekt to spore wyzwanie dla architektów: celem było przekształcenie jednopokojowego, 50-metrowego mieszkania w miejsce dla 5-osobowej rodziny! Tego trudnego wyzwania podjęła się pracownia Nomadic...

Spokój klasyki Wnętrza

Spokój klasyki

Mieszkanie w kamienicy z lat 30. na warszawskiej ulicy Oleandrów – brzmi jak marzenie? Owszem.

W razie przyjęcia zgłoszenia na twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie.
Label Magazine zastrzega sobie selekcję zgłoszeń.